درمان ريزش مو سکه اي طب سنتي

درمان ريزش مو سکه اي طب سنتي

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

درمان ريزش مو سکه اي طب سنتي

درمان ريزش مو سکه اي طب سنتي

 

از زمان تولد سومین فرزندم، موهایم بی‌جان و بی‌حالت شده است. همچنین دچار ریزش مو شدید شدم. آیا طب سنتی چین می‌تواند به سلامت موهای بیمار (ناسالم) و درمان کم پشتی و رفع ریزش مو کمکی کند؟

بسیاری از زنان بعد از وضع حمل دچار ریزش مو می‌شوند. سطح هورمون استروژن در طول بارداری کاهش می‌یابد و سبب می‌شود به‌صورت معمول زنان طی این مدت ریزش مو داشته باشند.

هنگامی‌که فرزندشان به دنیا می‌آید، تمام موهایی که به‌تدریج در آن مدت از دست داده بودند را هم‌زمان به دست می‌آورند.

عموماً، سطح هورمون‌ها در طول زمان تصحیح‌شده و موها به وضعیت طبیعی خود بازمی‌گردند. از دیدگاه طب سنتی چینی، شما به سبب زایمان فرزندتان از کمبود نیروی چی و کم‌خونی و همچنین از دست دادن نیروی جینگ(جوهره زندگی) در اندام کلیه‌ رنج می‌برید.

درمان ريزش مو سکه اي طب سنتي

 

این امر سبب می‌شود موهای شما از مواد مغذی که به آن نیاز دارد و این مواد مغذی توسط کلیه شما کنترل می‌شوند، محروم شود.

1- با نیروبخش به کلیه‌ها با استفاده از نقاط خاص طب سوزنی سنتی یا الکتریکی و امبدینگ کت گوت در بدن
2- با سوزن‌های هفت ستاره یا درماپن که سبب تحریک جریان خون به سمت پوست سر می‌شود.

 

 

 

بعضی از بیماری ها و عوامل غذایی زیر باعث ضعف در کانال‌های کلیه و کبد می‌گردد و نمی‌گذارد خون و انرژی به موی سر برسد؛ درنتیجه مو دچار ریزش و کدر شدن می‌شود.ریزش موی زنان می‌تواند ناشی از تغییرات به علت داروهای کنترل بارداریی و همچنین شرایط زیر باشد:

 

 

هنگامی‌که مو در اصطلاح می‌میرد عموماً از محصولاتی نظیر نرم‌کننده‌های استفاده می‌شود که عملاً مو را تغذیه نمی‌کنند، بلکه آن‌ها مو را با غشایی از چربی‌ها، سورفکتانت‌ها (مواد فعال در سطح)، روان کننده‌ها و مرطوب کننده‌ها می‌پوشانند.

 

 

 

 

در صورتی که برای جلوگیری از ریش مو و رفع کچلی موضعی به علت های مختلف، انواع شامپو و دارو و پکیج های خوردنی و روغن و اسپری مو را مصرف کرده اید و هنوز نتیجه دلخواه را نگرفتید، پیشنهاد می کنیم

چند جلسه ای وقت بگذارید و از نتایج طب سنتی چین بهره مند شوید تا ریشه ریزش مو کاهش پیدا کند چون در طب چینی این مورد از انرژی های ضعیف کلیه ها نشات می گیرد.

 

 

طب سوزنی نه‌تنها درمان بسیار خوبی برای ریزش مو است بلکه درمان مناسبی هم برای درآمدن مجدد موهای ریخته شده است.

اصولاً اگر ریشه مو وجود داشته باشد؛ به‌احتمال ۸۰-۹۰ درصد مشکل قابل‌حل است، درمان ریزش و کم مویی سر بین ۲۰-۳۰ جلسه هست. ۱۲ جلسه اول هفته‌ای ۲-۳ بار و از جلسه دوازدهم هر هفته و بعد هرماه بیمار ویزیت می‌شود.

 

درمان طب سوزنی بسیار کم‌هزینه‌تر، بدون عارضه تر و راحت‌تر (و حتی بدون درد) از روش‌های کاشت مو و PRP و… است؛ چون همان‌طوری که گفته شد، قدمتی بالغ‌بر ۵ هزار سال دارد.

این درمان نه‌تنها روی موی سر مفید است، بلکه چون به‌صورت ریشه‌ای کار می‌شود، می‌تواند یکسری از اختلالات بدنی فرد را نیز از بین ببرد.

بر اساس طب کلاسیک (رایج) ریزش مو به هورمون‌های مردانه، آندروژن وابسته است؛ که نوع آندروژن که دهیدرو تستسترون نامیده می‌شود، نقش کلیدی در این بیماری دارد.

آندروژن هورمونی است که در مردان باعث رشد اندام‌های تناسلی و ایجاد صفات جنسی ثانویه و بلوغ می‌شود. این هورمون در زنان نیز به میزان کم وجود دارد و باعث رشد مو و تمایلات جنسی می‌گردد.

ازنظر طب چینی ریزش مو در مناطق زیر به بعضی از اعضای داخلی بدن ارتباط دارد:

 

 

درمان #ریزش_مو ی سر (سکه ای) با طب سنتی «حکیم حسین خیراندیش پدر طب سنتی ایراندرمان الوپسی با طب سنتی (درمان گیاهی آلوپسی آره آتا):در این بخش تعدادی از دستورهای اطباء محترم طب سنتی را گردآوری کردیم که نظر شما را به مطالعه آن ها جلب می نماییم.مهمترین دارویی که تمامی اطباء در آن اتفاق نظر دارند سیر است و درمان ریزش سکه ای مو با سیر را بسیار با اهمیت تلقی می کنند.تربد مجوف ، فلفل سیاه ، شهم حنظل ، قاریقون ، افطیمون شامی ، بسفایج و صبر زرد از هر کدام ۱۰ گرم ، مشک ترامشیع ۲۰ گرم ، پوست هلیله زرد ، پوست هلیله کابلی و استوخدوس هندی از هر کدام ۳۰ گرم همه را نرم بسایید سپس با ۱ کیلو عسل مخلوط کنید و صبح و ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن میل کنیدقسط تلخ ، کف دریا ، پر سیاوشان ، افسنطین ، ابهل و درمنه ی ترکی از هر کدام ۵ گرم مخلوط کنید و بسیار نرم بکوبید بعد با کمی روغن زیتون مخلوط کرده و روزی سه مرتبه بمالید.پیاز عنصل ، کندش ، تخم ترب و پرسیاوشان را مخلوط کرده و نرم بسایید و با کمی روغن زیتون و یا روغن کنجد مخلوط و روزی سه مرتبه بمالید. برای شستن آن از آب جوشانده گل زوفا استفاده کنید.ابتدا محلی که خالی از مو می باشد را با روغن سیاه دانه به مدت ۲۱ روز روزی سه مرتبه بمالید سپس به هر دو هفته یکبار سه مرتبه از زالو درمانی استفاده کنید ، جوشانده ی استوخدوس و سنبل الطیب را هر شب به مدت ۴۵ روز با عسل میل کنید.صمغ عربی را ۱۰ گرم ، سداب را ۱۰ گرم و خردل را ۵ گرم را نرم بکوبید و در یک استکان زهره (صفرای گاو) ریخته بمالید.

 

ریزش موی سکه ای

 

بیمارى ریزش موی سکه ای به دار الثعلب مشهور است و ریزش موی سکه ای بیشتر دامن‏گیر موهاى سر و ریش مى‏گردد و گاهى ابروها را نیز فرامى‏گیرد. علت اصلى این ریزش ناگهانى مو، مربوط به عوامل چندى است، ریزش مو به علت دخالت ویروس‏ها و کم شدن تغذیه ناگهانى قسمتى از بدن اما علل اصلى آن هنوز مجهول است.

درمان ریزش موی سکه ای:
جهت درمان ریزش مو سکه ای باید پاکسازى بدن از مواد بلغمى با دستورات زیر صورت پذیرد

تربد ۵ گرم، غاریقون ۵ گرم هر دو را نرم کوبیده چهار روز صبح ناشتا کفلمه نمایند. بعد از این دستور درمان زیر را به کار برند تخم ترب ۱۵ گرم، تخم شبت ۱۰ گرم، ریشه ایرسا ۲۰ گرم همه را نرم کوبیده، ۱۰ روز صبح ناشتا با عسل میل نمایند و در خلال آن ماء الاصول و گل قند خورند.

درمان ريزش مو سکه اي طب سنتي

 

براى درمان موضعى ریزش موی سکه ای اول بایستى محل ریزش مو را با یک پارچه خشن خوب ماساژ داده یا به وسیله یک قطعه پیاز عنصل یا سیر محل ریزش موى را ماساژ داده تا سرخ شود بعدا از نسخه زیر استفاده نمایند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:
صمغ عربى ۱۰ گرم‏
سداب ۱۰ گرم‏
خردل ۵ گرم‏
نرم کوبیده در یک استکان زهره (صفراى گاو) ریخته بمالند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:
محل ریزش مو را با جوشانده آب گل زوفا و آب خرفه ماساژ دهند، سپس از داروى زیر بمالند.
پیاز عنصل ۵ گرم‏
خردل ۵/ ۲ گرم‏
نرم کوبیده در نصف لیوان سرکه حل کرده روزى سه مرتبه بمالند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:
سیر ۵ گرم، عاقرقرحا ۵ گرم، نرم کوبیده با زهره گاو بمالند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:
فرفیون و سیر از هرکدام ۵ گرم نرم کوبیده با زهره گاو به کار برند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:
حبه الخضرا (بن) و پوست فندق از هرکدام ۱۰ گرم به‏سوزانند و با ۵ گرم پودر پیاز عنصل و نصف استکان روغن بادام تلخ آمیخته بمالند.
موهاى نازکى که روییده مى‏شود، چون قدرت و توانایى زیستن را ندارند بایستى تراشیده تا موهاى بعدى که مى‏روید قوى‏تر شود.

اگر مزاج صفراوى باشد محل ریزش مو مثل مرغ پوست کنده نمایان مى‏شود این حالت را مى‏توان به وسیله ترکیبات هلیله زرد پاکسازى نمود.

شربت لیمو، شربت سیب، شربت انار جهت درمان ریزش موی سکه ای مفید است و باید محل ریزش مو را با سرکه بشویند.
جهت درمان ریزش موی سکه ای روغن گل و سرکه مخلوط کرده بمالند.
براى از بین بردن عاملى که باعث ریزش موی سکه ای شده است ۵ گرم گوگرد زرد را در نصف استکان روغن زیتون ریخته روزى دو سه مرتبه محل ریزش مو را ماساژ دهند، یا فندق را سوزانده در سرکه کهنه حل کرده بمالند.
جهت درمان ریزش موی سکه ای بادام را با پوست سوزانده چنین کنند، اگر بعد از مدتى موها نروییدند، لادن را در روغن کنجد حل کرده بمالند. و یا درمنه را سوزانده با کف دریا و مازو با روغن مورد آمیخته بمالند
جهت درمان ریزش موی سکه ای سر را روزانه با سبوس گندم یا برنج و گل خطمى جوشانده شده بشویند.

جهت درمان ریزش موی سکه ای با جوشانده برگ بید محل را شستشو دهند و یا اینکه از جوشانده آب برگ چغندر و سبوس استفاده شود یا سیر را کوبیده در سرکه ریخته مثل خمیر به محل ریزش مو ضماد نمایند.

جهت درمان ریزش موی سکه ای اگر مزاج بیمار سوداوى باشد:
اگر مزاج بیمار سوداوى باشد به پاکسازى بدن از سودا کوشند سپس جهت درمان ریزش موی سکه ای از جوشانده اسطوخودوس و افتیمون ۷ روز صبح ناشتا استفاده نمایند (به صورت خوراکى) روزانه ۵ گرم اسطوخودوس را در یک لیوان آب جوشانده با یک ۵ گرم افتیمون نرم ساییده شده اضافه کرده و پس از ساعتى میل نمایند (افتیمون را کوبیده روى جوشانده بپاشند).

دستورات گفته شده چه مالیدنى‏ها و چه داروهایى که براى شستشو به کار مى‏رود در اینجا مورد مصرف دارد.

جهت درمان ریزش موی سکه ای اگر مزاج بیمار مزاج دموی داشته باشد:
اگر طبع بیمار دموى باشد پس از فصد و خون‏گیرى، شربت عناب، شربت‏ انار و آب لیمو دهند، یکى از دانشمندان معتقد است که در مزاج‏هاى دموى اول خون‏گیرى و بعد جوشانده خیار چنبر و سپس ایارج فیقرا مفیدتر است.
در مزاج‏هاى صفراوى اول جوشانده هلیله و بعد از آن ایارج فیقرا و در سوداوى، اول دم کرده افتیمون و پس از آن ایارج فیقرا و در بلغمى مزاج اول پاکسازى بعد ایارج فیقرا مصرف شود.

گفتار محمد زکریاى رازى‏ جهت درمان ریزش موی سکه ای:
مالیدن پیاز عنصل به محل ریزش مو و پوشاندن سر و محل ریزش مو لازم است. او معتقد است که براى روییدن موها پر سیاوشان بهترین دارو است، با توجه به گفتار فوق شستشوى محل ریزش مو با پر سیاوشان بهترین دستور است. او معتقد است که براى روئیدن ابروها فندق سوخته را در روغن ترب حل کرده بمالند.

یکى از دانشمندان بنام لارزوربیر جهت درمان ریزش موی سکه ای ، معتقد است که براى روییدن موها، سرکه، پیاز عنصل عجیب الفعل است، طرز تهیه آن به قرار زیر است:

پیاز عنصل را نرم کوبیده در سرکه حل کرده بمالند (۱۰ گرم پیاز عنصل در یک استکان سرکه) هم‏چنان‏که مکرر گفته شده است، روغن زرده تخم‏مرغ و نشادر بسیار مفید است (۵ گرم نشادر در روغن ده عدد روغن تخم‏مرغ) براى تغذیه بهتر و جریان خون بیشتر در محل ریزش مو، بایستى آن محل را ماساژ دهند براى این کار از آب جوشانده گل زوفا یا گل اروانه و پر سیاوشان استفاده مى‏شود و نیز از آب مورد و گل خطمى مى‏توان استفاده نمود.

روغن های گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:
روغن آمله، روغن بابونه یا جوشانده ابهل و روغن کنجد یا کف دریا و خاکستر برنجاسف و روغن گل یا کوبیده لادن در روغن زیتون، همه براى رفع ریزش مو مؤثرند.

منابع:
قانون بوعلی
کتاب شفا

 

 

 

 

 

درمان ريزش مو سکه اي طب سنتي

درمان ريزش مو سکه اي طب سنتي

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 شقایق فواید،علائم،خواص سپتامبر 30, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *