درمان ريزش مو با طب سوجوک

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

طب سوزنی می تواند ریزش مو را درمان کند. همانطور که می دانید طب سوزنی قادر است جریان خون به پوست سر را تحریک نماید. همین امر باعث می‌شود فولیکول‌های مو تغذیه شوند.

طب سوزنی در برگیرنده استفاده از سوزن‌های ریز و نازکی است که در قسمت‌های مختلف بدن فرو می‌رود. نظریه اصلی در مورد طب سوزنی در برگیرنده مفهومی است که بیان می‌کند زندگی انرژی را به کل بدن می‌فرستد و به ما اجازه می‌دهد صحبت کنیم، حرکت نماییم، غذا بخوریم و نفس بکشیم. زمانی که این انرژی ناکافی باشد، مسدود گردد یا دچار عدم تعادل در بدن شود، بیماری رخ خواهد داد. طب سوزنی نیز این شرایط را تحریک می‌کند و باعث می‌شود خون به کل بدن برسد. در چنین شرایطی بدن عملکرد بهینه خود را باز می‌یابد.

طبق گفته‌های پزشکان چینی، کیفیت موها به مقدار انرژی بدن، خون و انرژی کلیه‌ها در بدن بستگی دارد. کلیه تغذیه موها را کنترل می‌کند. زمانی که بدن مقدار انرژی کافی نداشته باشد، ریزش مو آغاز می‌شود. طب سوزنی تلاش می‌کند انرژی مورد نیاز بدن را فراهم کند و جریان خون در کل بدن را تحریک نماید. همچنین این طب کلیه‌ها را تقویت می‌کند و رشد سالم موها را بیشتر می نماید. اعمال طب سوزنی بر روی پوست سر می تواند جریان خون را تحریک کند و باعث رشد موهای جدید گردد.

متخصص طب سوزنی تعدادی سوزن ریز را در قسمت‌های مختلف بدن فرو می برد. اینکار باعث تحریک انرژی بدن و جریان خون می‌شود. همچنین این فرد می‌تواند از یک چکش هفت ستاره ای استفاده کند که ابزاری شبیه چکش است و سوزن‌های ریزی دارد. این چکش می‌تواند سطح پوست را تحریک نماید. متخصص طب سوزنی چکش کوچک را به آرامی به سطح پوست سر می‌زند و جریان خون را به این شیوه تحریک می‌نماید. همین امر موجب می‌شود موهای جدیدی بر روی سر رشد کند.

متخصص طب سوزنی ممکن است به شما توصیه کند رژیم غذایی خود را تغییر دهید، از مکمل‌های خاصی استفاده نمایید یا از گیاهان دارویی برای ترویج رشد موها استفاده کنید. طبق مطالعه انجام شده در سال ، محققان دریافتند افرادی که از طب سوزنی به همراه داروهای گیاهی استفاده می‌کنند نرخ بهبود درصدی در ریزش موهای خود خواهند داشت.

برای اینکه بتوانید از مزایای طب سوزنی بهره مند شوید باید به دنبال یک فرد متخصص طب سوزنی باشید. بیشتر افرادی که در این حوزه کار می‌کنند مجوزهای لازم را ندارند. سعی کنید به هنگام مراجعه، مجوز این افراد را نیز مورد بررسی قرار دهید.

 

 

 

 

از زمان تولد سومین فرزندم، موهایم بی‌جان و بی‌حالت شده است. همچنین دچار ریزش مو شدید شدم. آیا طب سنتی چین می‌تواند به سلامت موهای بیمار (ناسالم) و درمان کم پشتی و رفع ریزش مو کمکی کند؟

بسیاری از زنان بعد از وضع حمل دچار ریزش مو می‌شوند. سطح هورمون استروژن در طول بارداری کاهش می‌یابد و سبب می‌شود به‌صورت معمول زنان طی این مدت ریزش مو داشته باشند.

هنگامی‌که فرزندشان به دنیا می‌آید، تمام موهایی که به‌تدریج در آن مدت از دست داده بودند را هم‌زمان به دست می‌آورند.

عموماً، سطح هورمون‌ها در طول زمان تصحیح‌شده و موها به وضعیت طبیعی خود بازمی‌گردند. از طب سنتی چینی، شما به سبب زایمان فرزندتان از کمبود نیروی چی و کم‌خونی و همچنین از دست دادن نیروی جینگ(جوهره زندگی) در اندام کلیه‌ رنج می‌برید.

این امر سبب می‌شود موهای شما از مواد مغذی که به آن نیاز دارد و این مواد مغذی توسط کلیه شما کنترل می‌شوند، محروم شود.

1- با نیروبخش به کلیه‌ها با استفاده از نقاط خاص طب سوزنی سنتی یا الکتریکی و امبدینگ کت گوت در بدن 2- با سوزن‌های هفت ستاره یا درماپن که سبب تحریک جریان خون به سمت پوست سر می‌شود.

بعضی از بیماری ها و عوامل غذایی زیر باعث ضعف در کانال‌های کلیه و کبد می‌گردد و نمی‌گذارد خون و انرژی به موی سر برسد؛ درنتیجه مو دچار ریزش و کدر شدن می‌شود.ریزش موی زنان می‌تواند ناشی از تغییرات به علت داروهای کنترل بارداریی و همچنین شرایط زیر باشد:

 

هنگامی‌که مو در اصطلاح می‌میرد عموماً از محصولاتی نظیر نرم‌کننده‌های استفاده می‌شود که عملاً مو را تغذیه نمی‌کنند، بلکه آن‌ها مو را با غشایی از چربی‌ها، سورفکتانت‌ها (مواد فعال در سطح)، روان کننده‌ها و مرطوب کننده‌ها می‌پوشانند.

 

 

در صورتی که برای جلوگیری از ریش مو و رفع کچلی موضعی به علت های مختلف، انواع شامپو و دارو و پکیج های خوردنی و روغن و اسپری مو را مصرف کرده اید و هنوز نتیجه دلخواه را نگرفتید، پیشنهاد می کنیم

چند جلسه ای وقت بگذارید و از نتایج طب سنتی چین بهره مند شوید تا ریشه ریزش مو کاهش پیدا کند چون در طب چینی این مورد از انرژی های ضعیف کلیه ها نشات می گیرد.

طب سوزنی نه‌تنها درمان بسیار خوبی برای ریزش مو است بلکه درمان مناسبی هم برای درآمدن مجدد موهای ریخته شده است.

اصولاً اگر ریشه مو وجود داشته باشد؛ به‌احتمال – درصد مشکل قابل‌حل است، درمان ریزش و کم مویی سر بین – جلسه هست. جلسه اول هفته‌ای – بار و از جلسه دوازدهم هر هفته و بعد هرماه بیمار ویزیت می‌شود.

درمان طب سوزنی بسیار کم‌هزینه‌تر، بدون عارضه تر و راحت‌تر (و حتی بدون درد) از روش‌های کاشت مو و PRP و است؛ چون همان‌طوری که گفته شد، قدمتی بالغ‌بر هزار سال دارد.

این درمان نه‌تنها روی موی سر مفید است، بلکه چون به‌صورت ریشه‌ای کار می‌شود، می‌تواند یکسری از اختلالات بدنی فرد را نیز از بین ببرد.

بر اساس طب کلاسیک (رایج) ریزش مو به هورمون‌های مردانه، آندروژن وابسته است؛ که نوع آندروژن که دهیدرو تستسترون نامیده می‌شود، نقش کلیدی در این بیماری دارد.

آندروژن هورمونی است که در مردان باعث رشد اندام‌های تناسلی و ایجاد صفات جنسی ثانویه و بلوغ می‌شود. این هورمون در زنان نیز به میزان کم وجود دارد و باعث رشد مو و تمایلات جنسی می‌گردد.

ازنظر طب چینی ریزش مو در مناطق زیر به بعضی از اعضای داخلی بدن ارتباط دارد:

 

فرق سر ←  نقاط مسیر حرکت انرژی چی کبد

دو طرف سر ← نقاط مسیر درمانی کیسه صفرا

پس سر ← نقاط مربوط به حرکت انرژی چی از مثانه

از طب چینی موی سر از کانال‌های انرژی کلیه و کبد تغذیه می‌کند همان‌طوری که می‌دانید، کانال‌ها یا مسیر مریدین انرژی چی را از عضو مربوطه دریافت کرده و در تمامی بدن حرکت می‌دهند، مثل رگ‌های خونی که خون را حرکت می‌دهند. مریدین ها نیز انتقال‌دهنده انرژی چی هستند.

خانمی به نام س – م ساله دو ماه بعد از ازدواج در آبان سال مبتلابه ریزش شدید مو می‌شود و در مدتی کوتاه مبتلابه آلوپسی ژنرالیزه می‌گردد.ریزش مو ابتدا از آهیانه سمت راست شروع و کمی بعدازآن سمت چپ و سپس به تمام قسمت‌های سر گسترش پیدا می‌کند.

در حدود ماه قبل از نگارش این مطلب یعنی اواخر تیرماه سال که این بیمار ویزیت شد، مختصری مو در دستگاه مو در ناحیهٔ پیشانی و مقدار قابل‌توجهی در ناحیهٔ Occirput و کمی هم در اطراف هلیکس هد وجود داشت به همکاران محترم پوست مراجعه می‌نماید که یک داروی ساختنی و سولفات روی تجویز می‌شود یک ماه از این دارو استفاده می‌کند. در مراجعهٔ بعدی Minoxidil% تجویز می‌شود

مقادیر قابل توجه کورتن نیز مصرف کرده به‌صورت تزریق و زمان‌های تزریق را دقیقاً به خاطر نمی‌آورد. بالاخره در اواخر تیرماه به اینجانب مراجعه کرد و با وضع ناراحت و افسرده که تحت درمان با سوجوک (طب سوزنی پیشرفته) قرار گرفت، کار روی مریدین رودهٔ بزرگ و کلیه‌ها شروع شد.

در جلسهٔ دوازدهم که از بیمار سؤال شد وضع موهایت چطور است گفت خیلی خوب است که من کنجکاو شدم موها را بازدید کنم چون تصور نمی‌کردم که به این زودی موها حالت نرمال خود را پیداکرده باشد.


در حال حاضر موها حالت طبیعی خود را بازیافته و از همه مهم‌تر روحیهٔ بیمار خیلی شاد و از افسردگی اثری دیده نمی‌شود فقط یک ناحیه به‌اندازهٔ یک سکه تومانی در قلهٔ سر یا نقطه Bai-hui (از طب سوزنی) بدون مو باقی‌مانده است.

اخیراً جوانی ساله به علت ریزش مو متجاوز از یک‌صد عدد در روز و آلوپسی آره آتا در ماستونید سمت راست مراجعه کرده که با همان متد درمانی تحت درمان قرارگرفته و بعد از جلسه ریزش مو به کلی قطع شده و آلوپسی در حال بهتر شدن است. پزشک طب چینی

ویکی پدیا برای مو

تیتر موضوعات مطلب: کلیک کنید تا سریع ببیند.

سلام، آیا برای آلوپسی آندروژنیک هم موثر هست ؟

سلام خانمی35ساله موهام ازفرق تاسی داره آیابااین روشی که گذاشتید درمان میشه ؟بخاطرموهام روحیم خرابه واعتمادبنفس پایینی دارم

لطفا پاسخ مناسب و دقیق سوالات خود را از طریق تلفن های مرتبط گذاشته شده در داخل مطالب بدست بیاورید.

با سلام و عرض خسته نباشید ببخشید طب سنتی چند درصد می تواند برای ریزش موی آندروژنی موثر باشد.

نام

 

02177732631

بیمار خانم ج. ح. ساله از کرج، ملارد، بدلیل مشکل سکته چشمی چپ و بیماری پوستی مزمن که از سال پیش به آن مبتلا بوده به این کلینیک مراجعه کردند. پس از جلسه طب سوزنی، لیزر گوش، و لیزر زیرزبانی مشکل پوستی و خارش بیمار به طور کامل درمان شد و جلسات درمانی جهت بهبود سکته چشمی ادامه دارد

 

منبع: سایت دکتر انصاری

عباس انصارینام

 


آدرس

 


ما را در اینستاگرام دنبال کنید (Dr.abbas_ansari)

کانال تلگرام ما

سایت اوریکولوتراپی (www.auriculotherapy.ir)


سایت لیزر آکوپانکچر (www.laserAcupuncture.ir)


سایت طب سوزنی (www.doctoransari.com)


آینده در دستان شماست

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…

پیشنهاد شده برای شما :
0 کاظمی طرز تهيه مارس 26, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *