درمان رشک موي سر در طب سنتي

درمان رشک موي سر در طب سنتي

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

درمان رشک موي سر در طب سنتي

درمان رشک موي سر در طب سنتي
خانه

موبایل

تخم شپش، رشک (Pediculus) نامیده می شود. بیضی شکل، سفید رنگ وکوچک است

 

درمان رشک موي سر در طب سنتي

اسپند در طب سنتیاز گیاهان نام آشنای ایرانی ها، اسپند است. دانه این گیاه در خانه سوزانده می شود و دود غلیظ آن برای ضدعفونی هوا، دور کننده حشرات، خوشبوکننده فضا و به باور برخی حتی خنثی کردن چشم زخم مورد استفاده قرار می گیرد. در آسیا نیز از دانه های اسپند به عنوان ضدانگل کرم کش و کشنده آمیب استفاده می کنند. اسپند در برخی کشورهای دیگر نیز طرفدار دارد؛ مردم یونان از اسپند به عنوان قاعده آور، کرم کش، مسکن و خواب آور استفاده می کنند.در هند برای سفلیس و در آفریقا نیز برای تب از اسپند استفاده می کردند، گرچه مصرف خوراکی این گیاه می تواند مسموم کننده باشد، اما بعضی از افراد محلی در این کشورها هنوز از آن برای درمان آسم، کولیک، تب، سنگ های صفراوی، سکسکه، زردی، مالاریا، دردهای عصبی، پارکینسون، افتادگی رحم، روماتیسم و بیماری های ادراری ـ تناسلی استفاده می کنند.

خواص درمانی اسپنداز زمانهای دور مردم به اثر ضد عفونی کنندگی اسپند پی برده بودند و در اطراف بستر بیمار و محیطهای شلوغ آن را دود می‌کردند و بدین طریق محیط را ضد عفونی می‌کردند.

 در هر روز صبح ناشتا نوشیدن جوشانده ریشه اسپند برای درمان اگزما مفید می‌باشد.

افرادی که به علت ضعف مثانه یا سستی کمر دچار شب ادراری هستند؛ شب‌ها مخلوطی از تخم رازیانه و اسپند بخورند و صبح‌ها یک یا دو عدد تخم مرغ و کمی عسل میل کنند تا شب ادراری آن‌ها درمان خواهد شد.

درمان شپش موی سر با اسپند به دلیل خواص بی شمار آن بسیار متداول است

   

درمان شپش موی سر با اسپند

درمان شپش موی سر با اسپند به دلیل خواص بی شمار آن بسیار متداول است. رشک یا Pediculus تخم شپش است که پس از هفت روز از تخم در می آید و مجددا شروع به تخم ریزی می کند.تخم شپش، رشک (Pediculus) نامیده می شود. بیضی شکل، سفید رنگ وکوچک است که به ساقه مو ودرز لباس به فاصله کمی از ریشه مو که دما و رطوبت مناسبی دارد می چسبد. هر کدام از این تخم ها درون کپسول چسبناکی قرار میگیرند.شپش سر چیست و چطور درمان می‌شود؟پس از ۷ روز شپش ها از تخم در می آیند وطی مراحلی به شپش بالغ تبدیل می شوند .ممکن است رشک سر با شوره سر اشتباه گرفته شود.تخم شپش بیضی شکل، سفید رنگ وکوچک است که به ساقه مو می چسبد.درمان شپش سر با اسپنداسپند برای افراد گرم مزاج مضر است و اگر افرادی که مزاج گرم و خشک دارند، حتی مقادیر کمی از آن را بخورند دچار مشکل خواهند شد. اگر جوشانده اسپند را صاف کرده با عسل و روغن کنجد بنوشید، به شدت حالت تهوع ایجاد می کند. این گیاه در افراد گرم مزاج باعث سردرد و حالت تهوع می شود.یکی از عجیب‌ترین و بی‌خطرترین روش‌ها برای درمان شپش استفاده از اسپند است. توصیه می‌شود از این روش برای همه کودکانی که به مدرسه می‌روند استفاده شود حتی اگر موهای آن‌ها سالم بوده و دچار شپش نشده است. اگر همه روش‌ها را برای درمان شپش موی سر امتحان کرده‌اید ولی نتیجه‌ نگرفته اید، جای نگرانی نیست. اگر فرزندتان نیز با مشکل شپش سر دست و پنجه نرم می‌کند، حتما روش زیر را بر روی موهایش امتحان کنید. 

یکی از عجیب‌ترین و بی‌خطرترین روش‌ها برای درمان شپش استفاده از اسپند است

 برای درمان شپش سر با اسپند برای استفاده از این روش درمان یک قاشق اسپند خشک را آسیاب کرده و با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه دم بکشد. اگر موهای فرزندتان بلند است مقدار آن را تا 2 یا 3 برابر افزایش دهید. برای اثربخشی بهتر می‌توانید موها را با یک کیسه پلاستیکی پوشش دهید. کل موها را به این ترکیب آغشته کرده و اجازه دهید تا 45 دقیقه روی موها باقی بماند سپس موها را باآب گرم آبکشی نمایید.برای اینکه اثربخشی این روش بهتر بوده و شپش مو به طور کامل از بین رود بهتر است به مدت یک هفته این روش را تکرار نمایید.

 

منبع: persianpersia.com


باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .
خانه

موبایل

تخم شپش به شكل بيضي وسفيدرنگ وكوچك است كه به ساقه مو ودرز لباس مي چسبد

  

درمان رشک موي سر در طب سنتي

رشك در واقع تخم شپش يا pediculus مي باشدكه به شكل بيضي وسفيدرنگ وكوچك كه به ساقه مو ودرز لباس مي چسبد هر كدام از اين تخم ها داخل يك كپسول بسيار چسبناك قرار گرفته وبه فاصله كمي از ريشه مو جاي كه دما و رطوبت مناسب دارد قرار ميگيرند.پس از 7روز شپش ها سر از تخم در مي آورند وطي مراحلي به شپش بالغ تبديل مي شوند .ممكن است رشك سر با شوره سر اشتباه شود كه وجه تمايز آن در اين است كه شوره سر درواقع بافت مرده پوست مي باشد كه به راحتي از مو جدا ميشود در حالي كه رشك به سختي از مو جدا ميشود .شپش سر روي پوست سر وموي انسان زندگي و از خون لايه هاي سطحي پوست تغذيه مي كند.

 

چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم

 

روغن درخت چای ضد باکتری و ضد قارچ است و در درمان شپش بسیار مفید است

 

 روغن درخت چایروغن درخت چای اسانس های طبیعی است که به طور موثر در درمان آلودگی شپش سر استفاده می شود.  این روغن ضد ویروس، ضد باکتری، ضد قارچ و در درمان شپش  بسیار سودمند است. روغن درخت چای بسیار قوی است، بنابراین با  یک قطره  روغن زیتون رقیق کنید. با توپ پنبه ای به سرتاسر پوست سر بمالید. 12 ساعت بعد بشویید   ابتدا  سه بار در هفته  این کار را انجام دهید  و سپس  یک بار در هفته تا از شر آن خلاص شوید.

 

از بین بردن شپش به وسیله روغن زیتون1- به همه جای موهای سر خود روغن زیتون بمالید. 2- موهای خود را در قسمت بالای سر خود جمع کنید و با کلاه حمام یا حوله آنها را بپوشانید. ممکن است موها چسبناک و روغنی و ناراحت کننده باشند. بنابراین می توانید حوله ای را دور گردن خود ببندازید تا این مواد را جذب کند. 3- 3 تا 8 ساعت موهای خود را در این حالت نگه دارید. کمتر از 3 ساعت نباشد، زیرا تحقیقات نشان داده که شپش ها می توانند تا 2 ساعت در مایعاتی مانند روغن زیتون زنده بمانند. هر چه مدت زمان به 8 ساعت نزدیک تر شود، میزان از بین رفتن شپش ها و موثر بودن این روش بیشتر خواهد بود. 4- ظرفی پر از آب داغ و صابون آماده کنید و حوله را داخل آن قرار دهید. خود را برای دیدن شپش های مرده و تخم های آن که در آب شناور می شوند ، آماده کنید.

 برای درمان شپش از روغن زیتون استفاده کنید

 5- حوله سر خود را بردارید. موهای خود را به 4 قسمت تقسیم کنید. می توانید از سنجاق سر برای این کار استفاده کنید. 6- از شانه فلزی برای شانه زدن هر قسمت از موی خود استفاده کنید. بعد از شانه زدن تمام موهای خود، شانه استفاده شده را در آب صابون قرار دهید و خوب آن را شستشو دهید تا شپش های آن کشته شوند. 7- شانه زدن را تا جایی ادامه دهید که موهایتان عاری از شپش به نظر آید. 8- می توانید از مواد پاک کننده برای پاک کردن روغن زیتون موهای خود استفاده کنید. سپس می توانید از شامپو برای پاک کردن کامل آن استفاده کنید. 9- موهای خود را با سشوار خشک کنید. گرمای ناشی از سشوار می تواند شپش های باقی مانده احتمالی را از بین ببرد. 10- به دقت موهای خود را بررسی کنید تا شپش های باقی مانده را پیدا کنید. 11- این کار را هر سه روز یکبار، به مدت دو هفته اجرا کنید تا تمام شپش ها کشته شوند. طول دوره  زندگی هر شپش حدودا 12 روز است. اگر این کار تکرار نشود، امکان تخم گذاری و رشد مجدد شپش ها وجود دارد.

 

 روغن اکالیپتوس دارای خواص ضد عفونی کننده است و برای درمان شپش مفید است

 

 روغن اکالیپتوس مناسب برای درمان شپشروغن اوکالیپتوس از برگ های تازه  درخت اکالیپتوس استخراج شده است. روغن اکالیپتوس دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری موثر است.  شامل ترکیباتی که به از بین بردن حشرات کمک میکند. استفاده از آن را به طور منظم به منظور خلاص شدن از شر شپش است . می توانید چند قطره از اسانس اکالیپتوس در شامپو  مخلوط کنید و پوست سر خود را به خوبی با آن بشویید. این یک راه آسان برای از بین بردن شپش است. اضافه کردن چند قطره از این روغن به آب حمام و شستشوی آن با موی سر شیوه دیگری برای دفع شپش است.

 

 

اسانس شمعدانی به عنوان  محبوب ترین از بین برنده شپش است

 

 اسانس روغن شمعدانی برای درمان شپشاسانس شمعدانی مورد استفاده برای کشتن شپش  است اسانس شمعدانی به عنوان  محبوب ترین از بین برنده شپش است . ماساژ آن  به مو و پوست سر در هنگام خواب و شستن آن در صبح ضروری است   یا چند قطره از اسانس شمعدانی به شامپو  اضافه کنید تا شپش بطور کامل از بین برود.

روغن بادام برای درمان شپش سر بسیار مفید است

  

درمان شپش به وسیله بادام تلخ

به مقدار نياز (50سي سي روغن بادام تلخ و10سي سي آب)را مخلوط و بخوبي تكان مي دهيم سپس مخلوط اماده شده را به نواحي سر وساقه مو ماليده وماساژ مي دهيم تاتمام سطح پوست سر را بپوشاند . بهتر است محلول را شب استفاده وصبح ضمن شتشو وشانه كردن رشك ها را از موها جدا كنيم. براي اطمينان بيشتر درمان را ميتوان به فاصله 7تا 10 روز بعد تكرار كرد.

روغن چریش دارای خواص دارویی است و برای درمان شپش مفید است

 

درمان شپش سر با روغن چریش روغن چریش شامل ترکیبات مختلف است که دارای خواص دارویی است چند قطره از روغن چریش  را با  روغن زیتون ترکیب کنید و با توپ پنبه  ای به پوست سر بزنید حداقل دو بار در هفته به مدت یک ماه تکرار کنید تا بطور کامل شپش درمان شود.

مخلوط سرکه و روغن معدنی شپش سر را درمان میکند

 

درمان رشک موي سر در طب سنتي

   درمان شپش با سرکه1- سرکه را گرم کرده و آن را روی سر خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و 30 دقیقه صبر کنید و بعد بشویید. 2- روغن معدنی را با سرکه مخلوط کنید و آن را روی موهای خود بمالید تا شپش هایی که به سختی به موها چسبیده اند جدا شوند. می توانید روغن معدنی را از داروخانه تهیه کنید. این مخلوط شوره سر را هم برطرف می کند. مخلوط های بالا را هر شب روی سر خود قرار دهید تا شپش ها به طور کامل برطرف شوند. حتی بعد از برطرف شدن کامل شپش، 3 تا 5 روز بعد هم، از این مخلوط برای موهای خود استفاده کنید. به این دلیل که کاملا مطمئن شوید شپش ها دیگر برنمی گردند.

گردآوری: بخش سلامت بیتوته

 

منابع:

tebyan.netrazavipharma.comhidoctor.ir

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .


“آینده در دستان شماست

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…

درمان رشک موي سر در طب سنتي

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

 

درمان اول شپش شستن با گل ختمی سفید است . ختمی باعث کشته شدن شپش ها میشود جهت اطلاع از طرز تهیه و استفاده از لعاب گل ختمی به عنوان شامپو و خواص بسیار آن به غیر از کشتن شپش می توانید به این پست مراجعه کنید: ختمی و خواص آن

درمان دوم:  یکی دیگر از درمان های بسیار موثر برای از بین بردن شپش استفاده از آب برگ چغندر است. برگ چغندر خاصیت دارویی زیادی دارد و در روایات نیز بسیار به آن تاکیده شده است من جمله کشتن شپش جهت اطلاعات بیشتر راجع به برگ چغندر این مطلب را بخوانید:  خواص عالی و فراموش شده برگ چغندر

 

راهکار عجیب و بسیار ساده ای که کاملا بیضرر وحتی سالانه درماه مهر…زمان تکثیر این موجود بهتره که حتی روی موی بچه هایی که مبتلا نیستن هم انجام بشه…محض پیشگیری…

درمان رشک موي سر در طب سنتي

مواد لازم

۱ قاشق غذاخوری پر اسپند آسیاب شده  به ۱ لیوان آبجوش برای موهای کوتاه…و

۲قاشق و۲لیوان برای موهای بلند

اسپندرا آسیاب کرده بمدت۱۵دقیقه با آبجوش روی کتری دم کنید… سپس کل موها را با آن آغشته کرده و ۴۵  دقیقه با کلاه پلاستیکی یا کیسه پلاستیکی موها را پوشش دهید سپس با آب رقیق بدون هیچ شوینده ای موها را آبکشی کنید.

بهمین سادگی …چون تو همون یک بارشپش ها رو ریشه کن میکند.

 

توجه : هر کدام از نسخه ها ممکن است حتی با یک بار استفاده شپش را از بین ببرد اما به دلیل مقاومت تخم شپش بهتر است تا ۱۰ روز نسخه را انجام دهید. تخم شپش،‌ رشک نام دارد و بیضی شکل و سفید رنگ و به اندازه ته سنجاق می باشد و به ساقه مو و درز لباسها می چسبد

 

مالیدن نوره رقیق شده در حمام و شستن فوری موها در کمتر از ۲ دقیقه – برای استفاده باید نوره را کاملا آب دوغی و رقیق کنید  و روی سر بریزید این روش نیز بسیار مجرب است و سریع جواب میدهید دقت کنید نوره سفت و خمیری نباشد و و رقیق و آبکی درست کنید و در کمتر از دو دقیقه بشویید. اگر این دو مورد را رعایت نکنید باعث ریزش مو می شود.

 نکته: درمان را حداقل تا ۱۰ روز ادامه دهید

پی نوشت: روش های دیگری نیز وجود دارد اما به دلیل احتمال برخی عوارض فقط این درمان های برتر را مطرح کردیم

مثلا استفاده از سرکه که در برخی افراد ممن است باعث سردرد و ضعف حافظه شود- یا روغن بادام تلخ که خیلی گرم است و ممکن است در افراد گرم باعث گیجی و بی حالی یا ریزش می شود

Tags درمان شپش درمان شپش اسفند درمان شپش نوره شپش تبریزیان

فروردین ۲۱, ۱۳۹۷

فروردین ۱۸, ۱۳۹۷

اسفند ۱, ۱۳۹۶

بهمن ۲۸, ۱۳۹۶

سلام.
علاوه بر راهها. بالا یه راه دیگه هم که از اطرافیان بنده امتحان کردن و جواب داد.
استفاده از سس مایونز است. به موها سس مایونز بزنند و دو سه ساعت بزارن بمونه.
دوبار این کار رو امتحان کنن از بین میرود

سس نیز مشکلاتی ممکن است ایجاد کند همانند آنهایی که برای سرکه گفتیم

ببخشید این راه کار اسپند چقدر جواب میده؟ یکنفر دوسه بار زده اما هنوز هستن !..

باید اسپند رو داغ زد یا سردبشه بعد بزنیم؟؟ تفاله هاش رو هم باید زد ؟

عذر میخوام یه سوال دیگه هم داشتم خواهشا جواب بدید
…. اگه چند تا راهکار رو باهم انجام بدیم اشکال نداره ؟ مثلا هر روز هم سرکه بزنیم هم پودر دستی هم اسپند؟!؟؟!؟

سلام نه من خودم اسپند امتحان کردم و موثر بود کل شپش ها از بین رفت فقط نمیدونم تا چ زمانی باید استفاده کنم ک دیگه شپش نیاد

تجربه هاب من برای درمان شپش:
۱- حرارت خیلی در کشتن شپش هر روز ریشه موها مو ها رو با یک شسوار قوی ( تاکید میکنم قوی ) سشوار کنید و یکبار کل موها رو اتو بکشید
۲- حتی الامکان تخمها رو با دست جدا کنید
۳- وقتی این دو تا کار را کردید یک روز در میان یا دو روز در میان آب و سرکه به موها اسپری کنید
بعد از خوب شدن هم حد اقل هفته ای یکی دوبار تا دو ماه آب و اسپری رو ادامه بدید که اگه احیانا تخمی جامونده هم از بین بره

باید موهارو بتراشید وسلام من همه کار کردم نشد از ته زدم دخترم هستم خیلیم خوشکله

سلام دوستان این موجود پلید چطوری بوجود میاد اخه اگه فقط میتونه رو سر ادما زنده بمونه یعنی از همون جا نشات گرفته

سلام پلید برای چی؟ موجود زنده خدا -هزار خاصیت دارد

سلام
اینکه چطور بوجود میاد رو من نمی دونم ولی در جایی خوندم که یکی از نتایج همنشینی انسان و سگ همین نمونه شپش سگی هست که همین الان هم خبر شیوعش در مناطق بالا شهر تهران در مدارس و امادگی ها گزارش شده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.

درمان رشک موي سر در طب سنتي

توضیحات بیشتر


Watch Dragon ball super

درمان رشک موي سر در طب سنتي

درمان رشک موي سر در طب سنتي

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 ساینا فواید،علائم،خواص آوریل 12, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *