درمان خانگي عفونت دندان عقل

درمان خانگي عفونت دندان عقل

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

درمان خانگي عفونت دندان عقل

درمان خانگي عفونت دندان عقل

دندان عقل معمولاً بین سنین 17 تا 25 سالگی ظاهر می‌شود و در آخر دهان شما در قسمت پایین و بالا تشکیل می‌شود، دلایلی مختلفی برای درد دندان عقل وجود دارد، برای درمان درد دندان عقل با دکتر نیم همراه باشید.

درد دندان عقل می‌تواند ناگهان بدون هشدار یا به تدریج رخ دهد که می غیر قابل تحمل و حتی مانع فعالیت‌های روزمره شما می‌شود.

ممکن است گاهی دهان شما به اندازه کافی بزرگ نباشد تا دندان‌های عقل به درستی رشد کند ممکن است تحت فشار دندان‌های دیگر باشد و با فشار بر لثه رشد کند، این مشکل باعث درد و تورم در لثه‌ها خواهد شد.

از نشانه‌های درد دندان عقل می‌تواند به مشکل در تنفس، خوردن، جویدن غذا و سردرد و نیز درد در دندان‌های مجاور اشاره نمود، در اینجا چند روش خانگی برای درمان فوری دندان عقل آورده‌ایم.

 

درمان خانگي عفونت دندان عقل

 

لیست مطالب :

یکی دیگر از داروهای خانگی برای درمان درد دندان عقل نمک می‌باشد، نمک کمک می‌کند تا التهاب در لثه‌ها کاهش یابد و از عفونت جلوگیری می‌کند و همچنین با عفونت مبارزه می‌کند.

توجه: هر یک از روش‌های زیر را حداقل برای چند روز دنبال کنید

سیر دارای خواص آنتی اکسیدان، آنتی بیوتیک، ضد التهابی و سایر خواص دارویی است که به درمان درد دندان عقل کمک می‌کند و می‌تواند عفونت‌های باکتریایی را از دهان شما نیز پاک کند.

 

تحقیقات نشان داده‌اند گل میخک درد دندان را کاهش می‌دهد زیرا دارای خواص بی حس کننده و ضد درد دارد که می‌تواند درد را از بین ببرد، علاوه بر این خواص آنتی سپتیک و ضد باکتری آن سبب جلوگیری از عفونت می‌شود. شما می‌توانید برای درمان درد دندان عقل هم از جوانه میخک و هم از اسانس آن بهره ببرید.

پیاز دارای خواص آنتی سپتیک، ضد باکتری و ضد میکروبی است که می‌تواند درد دندان‌ها و همچنین میکروب‌هایی که سبب عفونت می‌شوند را از بین ببرد.

توجه: هر یک از روش‌های پایین را چندین بار در روز برای کاهش درد استفاده کنید.

 

 

نعنا یکی دیگر از درمان‌های سنتی و قدیمی برای درمان درد دندان عقل می‌باشد، زیرا دارای خواص بیهوشی می‌باشد که به کاهش درد کمک می‌کند، علاوه بر این می‌تواند به خلاص شدن از باکتری‌های دهان که ممکن است سبب عفونت شده ان کمک کند.

یکی دیگر از داروهای قدیمی برای درمان درد دندان عقل آنقوزه می‌باشد زیرا دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری، ضد عفونی کننده و ضد اسپاسم می‌باشد و همه این‌ها ترکیبات عالی برای درمان فوری دندان عقل می‌باشد.

گیاه سیج از درمان‌های طبیعی برای درد دندان عقل می‌باشد و بسیار مؤثر است زیرا دارای خواص آنتی بیوتیک و ضد التهابی دارد که می‌تواند کارآمد باشد.

برای کاهش شما می‌توانید تکه یخی روی گونه خود نیز قرار دهید

همچنین شما می‌توانید تکه‌ای پنیر بر روی دندان آسیب دیده قرار دهید

آدامس بدون قند بعد از وعده غذایی مصرف کنید تا بزاق تحریک شود و عفونت از بین رود

برای کاهش التهاب از دهانشویه ضد باکتری می‌توانید استفاده کنید

غذای سفت نحورید، همچنین قند را از رژیم غذایی خود حذف کنید

 

نظر

وبسایت

دندادن و لثه یکی از مهم‌ترین اعضای بدن ما می‌باشد، در بیماری آبسه ریشه دندان، بین دندان‌ها و لثه دچار عفونت می‌شود، برای درمان آبسه دندان با دکتر نیم همراه باشید.

آبسه دندان توسط باکتری‌ها ایجاد می‌شود و از طریق فاصله‌ها و حفره دندان وارد می‌شود و گسترش می‌یابد و سبب درد و التهاب می‌شود.

اگر شما راهی برای درمان آبسه دندان خود پیدا نکنید ، عفونت بیماری به استخوان متصل می شود و زندگی شما را تهدید می کند .

در اغلب موارد آبسه دندان ناشی از پوسیدگی شدید دندان یا بیماری لقه می‌باشد، علاوه بر این بهداشت دهان و مصرف زیاد قند، کربوهیدات و مواد غذایی چسبنده خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهد.

از علائم آبسه دندان می‌تواند به درد هنگام جویدن غذا، افزایش حساسیت به غذاهای گرم، تغییر در طعم مواد، بوی دهان، تورم در گونه، مشکل بلع غذا، تب و غیره می‌باشد.

درمان خانگي عفونت دندان عقل

توجه: اگر دچار آبسه دندان شدید در اسرع وقت برای درمان آبسه دندان به دندان پزشک مراجعه کنید و روش‌های درمان خانگی آبسه دندان را به عنوان روشی برای بهبود سریع‌تر و درمان کمکی بیماری استفاده کنید.

 

 

لیست مطالب :

سیر دارای خواص ضد التهابی و آنتی بیوتیک طبیعی است که برای درمان آبسه دندان بسیار مؤثر است، همچنین سیر درد را کاهش می‌دهد و از گسترش عفونت جلوگیری می‌کند.

توجه: هر یک از روش‌های زیر را چند بار در روز برای درمان آبسه دندان تکرار کنید.

برای درمان آبسه دندان با طب سنتی روغن نارگیل یک مورد بسیار مناسب می‌باشد زیرا سبب کاهش میزان باکتری‌های موجود و از بین رفتن سموم از دهان می‌شود، درکل باعث افزایش سلامت دهان می‌شود.

توجه: برای گرفتن بهترین نتیجه درمان آبسه دندان این روش را با معده خالی انجام دهید.

گل میخک یکی از بهترین راه‌ها برای درمان خانگی آبسه دندان و هر گونه دندان درد می‌باشد.

گل میخک دارای خواص ضد عفونی کننده، ضد درد و ضد باکتری است که به کاهش درد دندان، التهاب و درد لثه کمک می‌کند.

چای سیاه یکی دیگر از روش‌های درمان آبسه دندان می‌باشد، چای سیاه دارای تانن است که به کاهش درد، التهاب کمک می‌کند.

علاوه بر این حاوی آنتی اکسیدان ها است که به مبارزه با عفونت کمک می‌کند و بهداشت دهان و دندان را ارتقا می‌بخشد.

 

 

آب اکسیژنه دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتیایی است که باعث کشتن باکتری می‌شود و به درمان آبسه دندان کمک می‌کند.

همچنین به کاهش التهاب و درد کمک می‌کند، علاوه بر این جرم دندان را نیز از بین می‌برد، برای سلامت دندان فقط 3 درصد آب اکسیژنه استفاده کنید.

سرکه سیب یک روش برای درمان آبسه دندان می‌باشد، زیرا دارای خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده است که باعث کاهش درد و التهاب می‌شود.

آب نمک یک روش ساده برای درمان آبسه دندان می باشد زیرا دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری است که می‌تواند باعث کاهش التهاب، درد، عفونت و جلوگیری از رشد باکتری‌ها در دهان شود .

زردچوبه دارای ویژگی‌های آنتی بیوتیکی، ضد عفونی، ضد التهابی می بادش و روشی برای درمان آبسه دندان با طب سنتی می‌باشد.

زرچوبه سبب کاهش درد و التهاب می‌شود و سبب بهبود سلامت دهان می‌شود.

 

نظر

وبسایت

در مورد کتون های اگزوژن چه می دانید؟ فواید و عوارض مصرف این کتون ها چیست؟ محققین بر این باورند که انسان ها و بسیاری از گونه های حیوانی در تکامل این قابلیت را کسب کرده اند که با ساخت کتون بادی ها، شانس بقای خود را در زمان گرسنگی و کمبود غذا افزایش دهند. کتون ها برای عضلات، مغز و بقیه بافت ها در زمان های استرس زا مثل هنگامی که فرد ناشتا است یا در حال انجام تمرین های مقاومتی می‌ باشد، بسیار …

در مورد سندروم پیکا چه می دانید؟ آیا تا به حال با فردی روبرو شده اید که خاک می خورد یا مدام موهایش در دهانش باشد و آنها را بجود؟ این افراد به این سندروم پیکا مبتلا هستند. آیا این سدروم با بیماری های روانی در ارتباط است؟ آیا عوارضی به دنبال دارد؟ در این مقاله از بخش بیماری های دکتر سلام به بررسی این سندروم خواهیم پرداخت و در مورد راه های تشخیص و درمان آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. سندروم …

در مورد نیستاگموس یا دودوئک چه می دانید؟ نیستاگموس همان لرزش چشم است. گزارش شده‌ است که نیستاگموس در حدود 1 نفر در هر ۱۰۰۰ نفر را تحت تاثیر قرار می دهد و فراگیر تر از آن چیزیست که فکر می کنید. درمان های نیستاگموس چیست و به چه دلایلی ایجاد می شود؟ چه علائمی دارد و آیا از همان ابتدا میتوان این مشکل را تشخیص داد؟ در این مقاله از بخش چشم پزشکی دکتر سلام به بررسی این بیماری می پردازیم. با ما همراه …

در مورد تزریق سیلیکون چه می دانید؟ آیا تا به حال از این ماده برای حجیم سازی بدنتان استفاده کرده اید؟ آیا استفاده از سیلیکون برای بزرگ کردن لب یا گونه عارضه ای به همراه دارد؟ در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی تزریق سیلیکون و عوارض ناشی از آن خواهیم پرداخت و میزان ایمنی آن را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید. بحث و گفتگو پیرامون تزریق سیلیکون ادامه دارد تزریق سیلیکون مایع، …

شاید شما هم جزو افرادی هستید که از پریود نامنظم رنج می برید؟ آیا می دانید علت پریود نامنظم چیست؟ چرا گاهی دیرتر پریود می شویم و گاهی زودتر؟ آیا هر فردی که پریود نامنظم دارد باید نگران وجود کیست در تخمدان های خود باشد؟ در این مقاله از بخش سلامت زنان دکتر سلام به بررسی پریود نامنظم و ارتباط آن با سندروم تخمدان پلی کیستیک پرداخته و در نهایت چند درمان خانگی برای آن را ذکر می کنیم. پریود نامنظم و ارتباط آن با …

درمان خانگي عفونت دندان عقل

فواید ورزش در دوران بارداری چیست؟ سالم بودن در طول بارداری شامل خوردن صحیح، داشتن استراحت کافی و تحرک بدن شما می شود. ورزش برای سلامت عمومی شما …

آیا دوست دارید خودتان بتوانید در خانه روغن سیر تهیه کنید؟ همانطور که می دانید سیر فواید زیادی برای سلامتی بدن دارد. روغن سیر نیز همان خاصیت های …

در مورد کتون های اگزوژن چه می دانید؟ فواید و عوارض مصرف این کتون ها چیست؟ محققین بر این باورند که انسان ها و بسیاری از گونه های …

چگونه میتوان به تقویت انگشتان دست پرداخت؟ آیا میتوان با تمرینات ورزشی ساده، انگشتان قوی تری برای خود ساخت؟ این تمرین‌ های درمانی و تقویت انگشتان دست برای …

در مورد نحوه مصرف مکمل پروتئین چه می دانید؟ آیا همه افراد می توانند مکمل پروتئین راخیلی  مصرف کنند و یا فقط ورزشکاران مجاز به مصرف این مکمل …

اختلالات گوارشی در طول دوران بارداری رایج و شایع می باشد. علاوه بر بروز یبوست، ناراحتی معده یا شل شدن مدفوع نیز مشکلات دیگری …

گوش دادن آهنگ در بارداری چه فوایدی دارد؟ گفته می ‌شود که موسیقی قابلیت‌ های شفا بخشی دارد و تاثیر آرامش ‌بخشی بر روی …

سرکه سیب برای خشک کردن زگیل ها و کشتن ویروس ها مفید است. خواص ضد میکروبی قوی دارد که در از بین بردن زگیل های تناسلی موثر است. اسید استیک موجود در سرکه سیب می تواند برخی از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.

روغن بابونه رومی یک ضد التهاب معروف است که هم برای انسان و هم برای سگ در صورت داشتن مشکلات پوستی مشابه مانند سوزش، سوختگی، جراحات، زخم یا اگزما بسیار عالی می باشد. این یک روغن بسیار ملایم است که به آرام کردن استرس سگ نیز کمک می کند.

روغن اسطوخودوس یک درمان مهم  موضعی برای مشکلات پوستی سگ مانند آلرژی و سوختگی است. این روغن  یک انتخاب رایج در بین روغن های ضروری  برای زخم ها و خارش پوست سگ می باشد.

برای درمان افسردگی و بد اخلاقی، صبح یک عدد موز بخورید. این میوه سروتونین مغز را افزایش داده و خوش اخلاقی بیشتر را برایتان به ارمغان می آورد.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، ناشتا آب بنوشید. نوشیدن آب لیمو ناشتا، باعث چربی سوزی می شود و میل کردن آب هویج ناشتا، کبد چرب را درمان می کند. همچنین خوردن آب سیب ناشتا، باعث درمان جوش و آکنه می شود.

جوشانده شنبیله می تواند خارش پوست سر را درمان کند. برای این منظور کمی شنبیله را در آب در حال جوش ریخته و پس از 15 دقیقه آن را صاف کنید و موهای خود را با این مایع بشویید. شما همچنین شاهد خوش حالتی موهای خود خواهید بود.

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و … تشویق می کنند.

گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به نام لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

تمرینات کگل معکوس یک تمرین کششی ساده است که به شما کمک می کند که کف لگن خود را شل و آرام کنید. انجام …

احساس خارش و سوزش عضلات ، در واقع احساس سوزش و خارشی است که در سطح پوست وجود ندارد، بلکه در عمق بافت ماهیچه …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

وقتی دندان درد داشته‌ باشید حتما با توصیه‌های دوستان و آشنایان خیرخواهی برخورد می‌کنید که می‌خواهند به شما کمک کنند. «یک حبه سیر بگذار روی دندانت» یا «روغن گل میخک بزن روش و خلاص». در حالی که برخی افراد سر این درمان‌های خانگی قسم می‌خورند، از لحاظ علمی هیچ کدام از این روش‌ها در درازمدت شما را از درد رها نخواهند کرد. تنها راه تسکین موفقیت‌آمیز درد دندان درمان علت اصلی زمینه‌ساز آن است که با مراجعه به دندان‌پزشک قابل اعتماد و ماهر امکان‌پذیر است. برای همین در اینجا به رایج‌ترین راه‌های درمان خانگی دندان درد اشاره می‌کنیم تا در فاصله‌ای که برای دندان‌پزشکی وقت می‌گیرید، درد کمتری داشته باشید.

درمان خانگي عفونت دندان عقل

سر‌وکله‌ی درمان‌های طبیعی دندان درد از زمانی پیدا شد که اولین انسان‌ غارنشین دچار پوسیدگی دندان شد. سه دلیل استفاده از این درمان‌ها علی‌رغم در اختیار بودن امکانات مدرن پزشکی عبارت است از:

مشکلی که درباره‌ی تمام موارد بالا وجود دارد این است که هرچه دیرتر برای درمان اقدام کنید، مشکل دندان‌تان هم شدت پیدا خواهد کرد.

دندان درد می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

(درباره‌ی حمله قلبی و دردی که ممکن است از قلب به سمت فک انتشار پیدا کند بیشتر بدانید.)

این مشکلات خود‌به‌خود از بین نمی‌روند بنابراین دندان درد ناشی از هرکدام از این موارد هم معمولا از بین نخواهند رفت. مشکلِ نسبتا ساده‌ای که چند ماه پیش می‌توانست به سادگی با پر کردن درمان شود وقتی به حال خود رها شود ممکن است به عفونت حادی تبدیل بشود که نیاز به مصرف آنتی بیوتیک و جراحی دندان دارد. با درمان خانگی دندان‌درد و رها شدن از درد، درمانی را که دندان‌تان به آن احتیاج دارد به تاخیر می‌اندازید و ممکن است در گذر زمان با وخیم شدن وضعیت دندان‌تان هزینه‌های بیشتری برای درمان بپردازید. با این حال هنوز بسیاری از مردم از معاینه‌ی سالیانه و بدتر از آن از رسیدگی سریع به دردهای دندانی خودداری می‌کنند.

میخک درمان سنتی برای بی‌حس کردن اعصاب است؛ اوژنول (ترکیب شیمایی اصلی میخک) یک بی‌حس کننده‌ی طبیعی است.

نحوه‌ی استفاده: یک یا دو قطره از روغن میخک را روی پنبه بریزید و روی دندانی که درد می‌کند بگذارید. در شرایط حاد می‌توانید از میخک پودر‌شده یا تکه‌های پودر نشده‌‌ی میخک هم استفاده کنید. میخک را کمی بجوید تا روغنش بیرون بیاید و حداکثر تا نیم ساعت روی دندانی که درد می‌کند نگاه دارید تا درد فروکش کند.

احتیاط: نباید این روغن را مستقیما در دهان‌تان بریزید. ریختن مستقیم روغن میخک می‌تواند لثه‌ی حساس را تحریک و درد بیشتری ایجاد کند. همچنین مراقب باشید روغن روی زبان‌ یا سایر بخش‌های دهان‌تان نریزد.

فلفل قرمز و زنجبیل هر دو دارای مسکن هستند و می‌توانید از آنها به صورت جداگانه نیز استفاده کنید. کپسایسین (capsaicin) موجود در این دو ادویه راه رسیدن پیام درد به مغز را مسدود می‌کند.

نحوه‌ی استفاده:‌ هر یک از این مواد را در اندازه‌های مساوی با هم مخلوط کنید سپس مقدار کافی آب به آن اضافه کنید تا به صورت خمیر درآید. یک گلوله‌ی پنبه‌ای درست کنید و آن را در این ماده بغلتانید و تا زمانی که درد فروکش کند یا دیگر نتوانید سوزش آن را تحمل کنید روی دندانی که درد می‌کند نگه دارید.

احتیاط:‌ سعی کنید این مخلوط با لثه و زبان‌تان تماس پیدا نکند.

آب‌نمک برای تمیز کردن ناحیه‌ی عفونی و شستن عوامل عفونت‌زا از محل کاربرد دارد و التهاب را کاهش می‌دهد.

نحوه‌ی استفاده:‌ برای درست کردن آب‌نمک یک قاشق غذاخوری نمک را در آب جوشیده حل کنید و بگذارید سرد شود. مقدار کمی آب‌نمک یا محلول نمکی (سالین) را به مدت ۳۰ ثانیه در دهان خود بگردانید. می‌توانید این کار را ۲ تا ۳ بار تکرار کنید.

پراکسید هیدروژن مانند آب‌نمک باکتری‌ها را می‌شوید و از محل دور می‌کند اما از آب‌نمک قوی‌تر است زیرا مستقیما می‌تواند میکروب‌ها را نابود ‌کند. این محلول به خصوص اگر دندان دردی همراه با تب و دهانی بدمزه دارید به شما کمک می‌کند دقایقی از درد خلاص شوید.

نحوه‌ی استفاده: مقداری محلول ۳ درصد پراکسید هیدروژن را با مقدار مساوی آب مخلوط کنید و به مدت ۳۰ ثانیه در دهان بگردانید و سپس بیرون بریزید و در آخر چند بار آب را در دهانتان بگردانید و بیرون بریزید.

احتیاط: پراکسید هیدروژن ماده‌ای قوی است. اگر آن را با آب مخلوط نکنید دهانتان دچار التهاب و سوزش می‌شود. همچنین نباید آن را قورت بدهید در غیر این صورت دچار مشکلاتی در معده و روده‌ها می‌شوید. برای همین بعد از گرداندن پراکسید هیدروژن در دهان‌تان لازم است آب هم بگردانید و بیرون بریزید.

نحوه‌ی استفاده: چای نعناع همراه با طعم مطبوعش تا اندازه‌ای خاصیت‌ بی‌حس‌کنندگی نیز دارد. یک قاشق چایخوری نعناع را در یک فنجان آب جوش بریزید و به مدت بیست دقیقه دم کنید. بعد از اینکه چای سرد شد آن را در دهان‌تان بگردانید، می‌توانید آن را قورت بدهید یا بیرون بریزید.

چای سیاه پررنگ هم به دلیل دارا بودن تانین که ماده‌ای قابض است با کاهش التهاب می‌تواند به کاهش درد دندان کمک کند. می‌توانید چای کیسه‌ای را که در کمی آب جوش خیسانده‌اید روی دندانی که درد می‌کند بگذارید.

نحوه‌ی استفاده: یک تکه یخ کوچک را در پلاستیک و سپس داخل پارچه‌ای نازک بگذارید و به مدت ۱۵ دقیقه روی دندانی که درد می‌کند قرار دهید تا درد فروکش کند. همچنین می‌توانید از کیسه‌های یخ طبی روی گونه‌تان در جایی نزدیک به دندانی که درد می‌کند استفاده‌کنید. همچنین بر اساس داستان‌های قدیمی اگر دست‌تان را با یخ ماساژ دهید دندان دردتان کم می‌شود. زمانی که اعصاب دست پیام سرما را به مغز برسانند ممکن است بر پیام درد پیشی بگیرند. کافی است یک تکه یخ را در پارچه‌ی نازکی بپیچید و روی ناحیه گوشتیِ بین انگشت شست و انگشت اشاره بمالید.

سیر مانند یک آنتی‌بیوتیک عمل می‌کند و جلوی رشد باکتری‌هایی را که به دندان حمله کرده‌ا‌ند می‌گیرد.

نحوه‌ی استفاده: برای تسکین درد دندان به دو روش می‌توان از سیر استفاده کرد. اول اینکه می‌توانید یک حبه سیر له شده را با کمی نمک مخلوط کنید و روی دندان قرار بدهید. راه دوم این است که یکی دو حبه سیر را بجوید. این کار را دو یا سه بار در روز تکرار کنید.

احتیاط: استفاده از سیر مانند تمام روش‌های دیگر این مقاله موقتی است. علاوه بر اینکه زمانی که دندان درد شما ناشی از عفونت نباشد (برای مثال ناشی از آنژین یا نشانگان‌ مفصل‌ گیجگاهی‌ فکی) سیر نمی‌تواند درد را حتی به‌طور موقت کاهش بدهد. به‌علاوه مصرف سیر یکی از دلایل بوی بد دهان است.

الکل ،که یکی از مواد فعال موجود در عصاره‌ی وانیل است، به طور کلی به عنوان عامل بی‌حس‌کننده عمل می‌کند. از جانب دیگر عطر وانیل به اعتقاد بسیاری اثرات آرام‌بخش و تسکین دهنده دارد، این خاصیت‌ها می‌توانند به کاهش درد کمک کنند.

نحوه‌ی استفاده: انگشت خود را اندکی با عصاره‌ی وانیل تر کنید و به اطراف دندان‌تان بمالید. همچنین می‌توانید چند قطره از آن را روی گلوله‌ی پنبه‌ای بریزید و روی دندان‌تان قرار بدهید. و این کار را دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

احتیاط: با اینکه میزان الکل موجود در عصاره‌ی وانیل کم است، اما همچنان الکل است. این شیوه به خصوص برای کودکان خطرناک است زیرا حتی مصرف مقادیر کمی الکل می‌تواند برای آنها خطرات جدی ایجاد کند.

درمان خانگي عفونت دندان عقل

شستشو‌ی دهان با محلول مر می‌تواند کمک‌کننده باشد. مر قابض است و به همین علت به کاهش التهاب کمک می‌کند. مر علاوه بر این باکتری‌ها را می‌کشد.

نحوه‌ی استفاده: ۱ قاشق چایخوری پودر مر را در ۲ فنجان آب به مدت ۳۰ دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید. سپس آن را صاف کرده و بگذارید خنک شود. یک قاشق غذاخوری از این محلول را در نصف فنجان آب بریزید و هر روز ۵ تا ۶ مرتبه دهان‌ خود را با آن بشویید.

اگر مشکل شما مربوط به لثه‌های در حال تحلیل‌رفتن باشد این کار درد ناشی از برخورد غذای گرم و سرد با دندان‌تان را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. وقتی بافت لثه‌ها تحلیل برود عاج دندان زیر مینا در معرض محیط دهان قرار می‌گیرد. عاج دندان قسمتی حساس است و با تغییر دما واکنش نشان می‌دهد. از مسواک‌های نرم‌تر استفاده کنید تا از بافت لثه‌ی باقی‌مانده محافظت کنید و از تخریب بیشتر آن جلوگیری نمایید.

وقتی دندان شکسته یا خالی شده از مواد ترمیمی در معرض محیط دهان قرار می‌گیرد می‌توان با آدامس جویده شده روی آن را پوشاند تا درد کاهش یابد. این کار را با دندان پر‌شده‌ای که موادش در شرف بیرون ریختن است نیز می‌توان انجام داد تا خود را به دندان‌پزشک برسانید. تا زمان درمان با چنین دندانی چیزی نجوید تا درد افزایش پیدا نکند.

از تکنیک‌های طب فشار (acupressure) استفاده کنید تا درد دندان‌تان به سرعت کاهش پیدا کند. برای دو دقیقه با انگشت شست‌ نقطه‌ای از پشت دست دیگرتان را که در آن انتهای انگشت شست و اشاره به هم متصل می‌شوند، فشار دهید. این کار ترشح اندروفین‌ها (هورمون‌های احساس خوب تولیدشده در مغز) را تسهیل می‌کند. این روش برای مادرانی که باردار هستند محدودیتی ندارد.

سخن آخر

همان‌طور که گفتیم هیچ‌کدام از درمان‌های خانگی درد را برای همیشه تسکین نمی‌دهند و استفاده از برخی از آنها نیز با خطراتی همراه است. در هر حال این درمان‌های طبیعی می‌توانند درد را تا رسیدن شما به پزشک تخفیف دهند. مراجعه به دندان‌پزشک و درمانِ دلیل اصلی درد، بهترین راه مقابله با درد دندان است و نه تسکین موقتی آن.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

برای دندون درد قطره دنتول ۳ قطره را با قرصهای زیر مخلوط کرده و بر روی پنبه گذاشته و بروی دندان مورد نظر قرار میدهیم انشالله خوب شود به مدت ۵ دقیقه

قرص الفن ایکس ۱۰۰ و آستامینوفن ۵۰۰ و ایبوپروفن ۴۰۰ و امی تریپتیلن ۱۰ و مفنامیک اسید
شایان ذکر که برای عصب کشی مفید است و مقداری سوزش دارد که ۵ دقیقه تحمل کنید خداوند خیر دهد

با سلام ممنون بابت مطالب خوب شما تشکر

سلام :
مقاله بسيار خوبي هست.
خوشبحال همه كساني كه از سلامت دهان و دندانها برخوردار هستند.
متاسفانه بنده به دليل بيماري ژنتيكي از سلامتي دندان برخوردار نيستم و عاجزانه از همه مخاطبان كه مقاله بالا رو خواندند ميخواهم كه مواظبت و مراقبت از دندانها رو در اولويت زندگي خود قرار داده و با رفع بموقع عامل اصلي درد دندانها سلامتي خودتون رو تضمين كنيد.

سلام
ممنون دوست عزیز، این مقاله‌ رو هم بهتون توصیه می‌کنم:
جلوگیری از پوسیدگی دندان با ۶ راهکاری که لبخندی زیبا می‌آفریند

خواص خوراکی ها

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؛ ۹ خوراکی سالم برای کنترل چربی خون

خواص بادرنجبویه؛ ۹ دلیل قانع‌کننده برای مصرف دمنوش بادرنجبویه

نوشیدنی کامبوجا و ۸ خاصیت اثبات شده آن برای سلامتی

ژل رویال چیست؛ خواص آن برای لاغری، جوان ماندن و سلامتی

خواص سیر برای مو و طرز تهیه ماسک موی سیر برای تقویت مو

آخرین مطالب

تفاوت انگیزه درونی و بیرونی؛ چگونه انگیزه درونی خود را افزایش دهیم؟

خواص بادیان؛ ۶ خاصیت درمانی و نحوه مصرف آن

اکسی توسین یا هورمون عشق چیست؛ ۲۵ راهکار برای افزایش هورمون عشق

طرز تهیه حمص؛ یک پیش غذای لبنانی خوشمزه


چگونه استرس را مدیریت کنیم؟

ترین های جهان

عجایب هفتگانه جهان؛ ۷ بنای حیرت‌انگیز تمدن‌های کهن

عجیب ترین مکان های دنیا که شما را شگفت‌زده خواهند کرد

عجیب ترین قوانین دنیا که با شنیدن آن‌ها بهت‌زده خواهید شد

خوشمزه ترین غذاهای دنیا که هر گردشگری را شیفته خود خواهند کرد


ارزان ترین کشورهای جهان برای مهاجرت

عجیب ترین حیوانات دنیا که شما را حیرت‌زده می‌کنند

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

دندان‌های عقل به سومین مجموعه‌ی دندان‌های آسیا گفته می‌شود که در عقبی‌ترین قسمت دهان واقع شده‌اند و تقریبا بین ۱۷ تا ۲۵ سالگی رویش می‌کنند. رویش دندان عقل می‌تواند با التهاب لثه، خونریزی ناحیه‌ی درگیر یا سردرد و دندان‌درد همراه باشد. راهکارهای مختلفی برای درمان درد ناشی از رویش دندان عقل وجود دارد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با ۹ راهکار تسکین درد دندان عقل آشنا شوید.

درمان خانگي عفونت دندان عقل

شست‌وشوی دهان با آب‌نمک یکی از رایج‌ترین روش‌های تسکین دندان درد به‌شمار می‌رود. مطالعات نشان داده است که شست‌وشوی دهان با آب‌نمک ولرم موجب افزایش سلامت لثه‌ها و نابودی باکتری‌های مضر می‌شود. گاهی حتی دندان‌های عقل حین رویش به سایر دندان‌ها آسیب می‌زنند یا باعث کیست می‌شوند. پس دهان‌تان را تا حد امکان عاری از باکتری‌های مضر نگه دارید.

نعناع فلفلی گونه‌ای از نعناع است. برگ‌ گیاه نعناع فلفلی حاوی عصاره‌های روغنی مفیدی است که در تسکین درد و کاهش التهاب مؤثرند. تکه‌‌ای پنبه را به عصاره‌ی نعناع فلفلی آغشته کنید و روی قسمت‌های دردناک لثه بمالید. همچنین می‌توانید روغن نعناع فلفلی را مستقیما روی دندان عامل درد بمالید. از چای نعناع فلفلی خنک‌شده نیز می‌توانید جهت شست‌وشوی دهان استفاده کنید.

میخک را گیاهی دارای خواص مسکّن و کاهنده‌ی دندان‌درد می‌دانند. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده که روغن میخک به‌ویژه قادر به تسکین درد است. میخک همچنین خواص ضدباکتریایی دارد و از بروز عفونت در دهان جلوگیری می‌کند. می‌توانید روغن عصاره‌‌ی میخک یا جوشانده‌ی میخک (۴ تا ۶ عدد میخک کامل را در آب بجوشانید) را روی قسمت‌های دردناک لثه‌ ماساژ بدهید.

آلوئه ورا به‌طورکلی غیرسمی است و می‌تواند به‌عنوان مسکّن و کاهنده‌ی التهاب در اطراف محل رویش دندان عقل استفاده شود. زمانی‌که لثه هنگام رویش دندان سر باز می‌کند، آلوئه‌ورا می‌تواند در التیام لثه مؤثر واقع شود. می‌توانید ژل خالص آلوئه‌ورا را روی موضع درد بمالید تا تأثیر خنک‌کنندگی آن به تسکین موقت درد دندان عقل کمک کند.

روغن درخت چای عامل ضدباکتریایی قدرتمندی است که ثابت شده باکتری‌های دهان را از بین می‌برد، اما نباید مستقیم روی دندان‌ها مالیده شود. رقیق‌کردن روغن درخت چای با روغن نارگیل که خود دارای خواص ضدباکتریایی است، می‌تواند باکتری‌های خط لثه را از بین ببرد. دقت داشته باشید که روغن درخت چای را نباید قورت بدهید. حتما بعد از انجام این روش فورا پس‌مانده‌ی مواد را تف کنید و دهان‌تان را خوب آب بکشید.

مطالعات نشان داده است که استفاده از سیر کوبیده‌شده یکی از مؤثرترین روش‌های نابودی عوامل بیماری‌زایی است که خط لثه را مورد حمله و آسیب قرار می‌دهند. پژوهشگران همچنین در کمال شگفتی دریافتند که این خاصیت سیر وقتی با زنجبیل مخلوط می‌شود، افزایش می‌یابد. می‌توانید سیر خام را بکوبید (بهتر است که سیر را به یک غلظت خمیرمانند دربیاورید) و سپس زنجبیل تازه و خردشده را هم اضافه کنید و مخلوط به‌دست‌آمده را روی لثه بمالید.

مطالعات نشان داده است که آسپرین علاوه بر تسکین سردرد می‌تواند در کاهش درد دندان عقل نیز مؤثر واقع شود. حتما به دستورالعمل و دُز آسپرینی که می‌خواهید مصرف کنید، دقت بفرمایید. ناگفته نماند که مصرف آسپرین به‌منظور تسکین هرگونه دردی باید حتما تحت نظر پزشک صورت بگیرد.

منتول یک مسکّن طبیعی است و وقتی با پوست برمی‌خورد، موجب ایجاد احساس خنکی می‌شود. اگر می‌خواهید از منتول به‌منظور کاهش درد دندان عقل‌ استفاده کنید، منتول را با دهان‌شویه‌ای که حاوی الکل و دارای طعم نعنافلفلی است، رقیق کنید و سپس ناحیه‌ی دردناک را با آن شست‌وشو بدهید.

قرن‌هاست که زردچوبه‌ به‌عنوان ادویه و نیز درمان طبیعی معده درد کاربرد دارد. خواص دردزدایی و ضدالتهابی زردچوبه موجب شده است که در تسکین درد دندان عقل نیز بسیار مؤثر واقع شود. برای مثال، می‌توانید زردچوبه را مستقیم روی قسمت‌های ملتهب لثه بمالید یا ۵ گرم زردچوبه را به همراه ۲ عدد میخک در آب بجوشانید و خنک که شد، دهان‌تان را با آن بشویید.

دندان عقل شاید ۳ ماه طول بکشد تا کاملا از خط لثه بیرون بیاید، اما گاهی هم دندان عقل یک باره رویش نمی‌کند و فرد ممکن است که بعضی از این علائم را به‌صورت مقطعی و با شدت‌های متفاوت تجربه کند. اما درصورت درد زیاد و مداوم، سردردهای مکرر، مشاهده‌ی خون در بزاق یا احساس آبسه در زیر لثه حتما در اولین فرصت به دندانپزشکی مراجعه کنید. همچنین لازم است بدانید که همه‌ی افراد به کشیدن دندان عقل احتیاج ندارند، ولی انجمن دندان‌پزشکی آمریکا توصیه می‌کند که وضعیت دندان‌های عقل خصوصا در سنین نوجوانی و جوانی باید منظم کنترل شود.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

15000تومان

15000تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

مترجم گروه دانش و سلامت روزنامه‌ی جام جم. دانش آموخته‌ی ادبیات انگلیسی. علاقه‌مند به نقد روانکاوانه. بی‌نهایت عاشق نقاشی.

با سلام ممنون بابت مطالب خوب شما تشکر

خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده.

خواص خوراکی ها

خواص سیر برای مو و طرز تهیه ماسک موی سیر برای تقویت مو

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؛ ۹ خوراکی سالم برای کنترل چربی خون

درمان خانگي عفونت دندان عقل

نوشیدنی کامبوجا و ۸ خاصیت اثبات شده آن برای سلامتی

ژل رویال چیست؛ خواص آن برای لاغری، جوان ماندن و سلامتی

خواص بادرنجبویه؛ ۹ دلیل قانع‌کننده برای مصرف دمنوش بادرنجبویه

آخرین مطالب

تفاوت انگیزه درونی و بیرونی؛ چگونه انگیزه درونی خود را افزایش دهیم؟

خواص بادیان؛ ۶ خاصیت درمانی و نحوه مصرف آن

اکسی توسین یا هورمون عشق چیست؛ ۲۵ راهکار برای افزایش هورمون عشق

طرز تهیه حمص؛ یک پیش غذای لبنانی خوشمزه


چگونه استرس را مدیریت کنیم؟

ترین های جهان

پردرآمدترین ورزشکاران جهان را بشناسید

عجیب ترین حیوانات دنیا که شما را حیرت‌زده می‌کنند


ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸


برترین فوتبالیست های جهان در طول تاریخ

زیباترین گلهای جهان که مبهوت زیبایی‌شان می‌شوید

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

درمان خانگي عفونت دندان عقل

درمان خانگي عفونت دندان عقل

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 سامان حبیبی مدل آوریل 9, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *