درمان جديد براي پسوريازيس

درمان جديد براي پسوريازيس

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

درمان جديد براي پسوريازيس

درمان جديد براي پسوريازيس

پسوریازیس یک بیماری خودایمنی است که باعث ایجاد قرمزی و تکه‌های ناهموار پوستی می‌شود . این بثورات معمولاً در آرنج ، زانو و پوست سر رخ می‌دهند . درحالی‌که درمانی برای پسوریازیس وجود ندارد اما می‌توان با روش‌های مختلفی علائم آن را مدیریت کرد . بسیاری از روش‌های گفته‌شده نیاز به نسخه پزشک دارند و باید تحت نظر پزشک انجام شوند اما راه‌های نیز برای درمان خانگی پسوریازیس وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید .

پسوریازیس در افراد مختلف متفاوت است . درمانی که برای کسی مفید باشد ممکن است در دیگری تأثیر نداشته باشد . درصورتی‌که درمان خاصی را ادامه دادید و جواب نگرفتید از درمان‌های دیگر استفاده کنید .

وان را پرکنید و مقداری نمک دریا داخل آن بریزید . با آب ولرم وان را پرکنید و مقداری نمک دریا داخل آن بریزید سپس به مدت ۱۵ دقیقه داخل آن بخوابید . بیشتر از زمان گفته‌شده داخل وان نمانید زیرا می‌تواند باعث تحریک شدن پوست بشود .

انجام این کار به‌صورت روزانه باعث کاهش خارش و سوزش پسوریازیس می‌شود .

درمان جديد براي پسوريازيس

حواستان باشد که آب داغ نباشد زیرا ممکن است آب داغ باعث تشدید علائم بشود .

از صابون ملایم استفاده کنید . استفاده از صابون‌های قوی ممکن است که علائم پسوریازیس را بدتر کند . همچنین از صابون‌های معطر استفاده نکنید زیرا می‌توانند باعث تحریک کردن پوست بشوند . بهتر است کلاً از صابون استفاده نکنید یا از Aqueous cream استفاده کنید .

بعد از حمام پوست را خشک‌کنید . به‌وسیله یک حوله که جذب آب خوبی دارد ؛ پوست را خشک‌کنید . حوله را روی پوست نکشید زیرا می‌تواند باعث تحریک پوست بشود . با حرکات آرام پوست را با حوله خشک‌کنید .

کرم مرطوب‌کننده بزنید . سریعاً بعد از خشک‌کردن پوست روی مناطقی از پوست که دارای پسوریازیس هستند کرم مرطوب‌کننده بزنید تا از خشک شدن پوست جلوگیری شود . متخصصان پوست پیشنهاد می‌کنند که کرم‌ها و پمادهای سنگین را روی لوسیونهای سبک بزنید ، این کار می‌تواند باعث نگه‌داشتن رطوبت در داخل پوست بشود .

همانند صابون ، از کرم‌های معطر استفاده نکنید .

هرروز حمام کنید . یک‌بار حمام کردن نمی‌تواند به بهبودی زیادی در پسوریازیس انجام دهد ، بنابراین باید در این کار پافشاری کنید . به مدت چند هفته هرروز حمام کنید تا نتیجه آن را ببینید .

۱ – پوست خود راکمی در مقابل آفتاب قرار دهید . نشان داده‌شده است که اشعه فرابنفش UVB که در نور خوشید یافت می‌شود علائم پسوریازیس را بهبود می‌بخشد . با استفاده از نور خورشید به‌صورت درست میتوان به نتیجه مشابهی نسبت به نوردرمانی که معمولاً در مطب انجام می‌شود ؛ رسید .

بهتر است قبل از شروع به‌قرار گرفتن در معرض نور خورشید با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است نور خورشید پسوریازیس را تشدید کند .

۲ – کرم ضد آفتاب بزنید . حتماً مناطقی از پوست که دارای پسوریازیس نیستند را با کرم ضد آفتاب محافظت کنید . این کار باعث جلوگیری از آفتاب‌سوختگی و سرطان پوست می‌شود . از کرم ضد آفتاب با حداقل فاکتور محافظتی ( SPF ) 30 استفاده کنید .

۳ – شروع به گرفت حمام آفتاب کنید . در ابتدای کار فقط به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه به‌صورت روزانه و حوالی ظهر این کار را انجام دهید . تا مدتی ابن زمان را بیشتر نکنید تا مطمئن شوید که پسوریازیس با آفتاب تشدید نمی‌شود .

۴ – به‌تدریج زمان حمام آفتاب را بیشتر کنید . افزایش تدریجی را به‌صورت ۳۰ ثانیه‌ای انجام دهید . فقط درصورتی‌که پوست شما قادر به تحمل نور آفتاب بیشتری است این کار را انجام دهید .

بیشتر از زمان توصیه‌شده در مقابل نور خورشید قرار نگیرید زیرا اشعه فرابنفش ممکن است باعث بدتر شدن علائم پسوریازیس بشود .

۵ – تمامی مناطق دارای پسوریازیس را به‌طور مساوی در آفتاب قرار دهید . حواستان باشد که زمانی که در نور آفتاب هستید تمامی مناطق پوست که دارای پسوریازیس است را در مقابل نور آفتاب قرار دهید و در صورت لزوم بچرخید .

۶ – با پزشک خود مرتباً در تماس باشید . برای ادامه گرفتن حمام آفتاب مهم است که به پزشک جهت بررسی آسیب‌های نور خورشید روی پوست و مؤثر بودن این درمان مراجعه کنید .

۷ – از رفتن به سولاریوم اجتناب کنید . دستگاه‌های سولاریوم اکثراً با اشعه UVA کار می‌کنند نه با UVB ، بنابراین به درمان پسوریازیس کمکی نمی‌کنند و می‌توانند علائم پسوریازیس را بدتر نیز بکنند .

از محلول‌های موضعی نسخه آزاد استفاده کنید . بسیاری از محصولات وجود دارند که نشان داده‌شده است در درمان و بهبود علائم پسوریازیس مؤثر هستند .

روش های درمان پسوریازیس

قطران زغال‌سنگ : یکی از قدیمی‌ترین نوع درمان پسوریازیس قطران زغال‌سنگ است . این ماده در بسیاری از کرم‌ها و شامپوهای نسخه آزاد موجود است . این ماده می‌تواند پوست را نسبت به آفتاب حساس کند یعنی مستعد آفتاب‌سوختگی می‌شوید بنابراین قبل از گرفتن حمام آفتاب از آن استفاده نکنید .

اسید سالیسیلیک : این اسید با لایه‌برداری خود باعث نرم شدن و فرونشاندن پوسته‌پوسته‌ها می‌شود . مانند قطران زغال‌سنگ این ماده نیز در بسیاری از محصولات موجود است .

آلوئه ورا : این ژل باعث کاهش تحریک و خارش پوست مرتبط یا پسوریازیس می‌شود .

از کرم ضد خارش استفاده کنید . این کرم‌ها باعث جلوگیری و تسکین دادن پسوریازیس نمی‌شوند اما می‌توانند با خارش ناشی از پسوریازیس بجنگند . کرم‌های مؤثر مانند : کالامین دی ، هیدروکورتیزون و کافور است .

درمان جديد براي پسوريازيس

از محرک‌های پسوریازیس دروی کنید . علاوه بر درمان علائم پسوریازیس شما باید از مواردی که باعث تحریک یا تشدید علائم می‌شوند اجتناب کنید . مواردی که باعث تحریک کردن پسوریازیس می‌شوند :

با رژیم غذایی ؛ پسوریازیس را درمان کنید . بسیاری از نکات تغذیه‌ای موجود است که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید به درمان پسوریازیس کمک کنید . اطلاعات کامل آن در مقاله درمان خانگی پسوریازیس موجود است که می‌توانید مطالعه بفرمایید .

مواردی که باید رعایت کنید :

استفاده از رژیم غذایی خام طرفداران زیادی دارد .

از غذاهای تصفیه‌شده مانند آرد سفید و شکر سفید استفاده نکنید .  .

مواد غذایی که ثابت‌شده‌اند التهاب را کاهش می‌دهند را استفاده کنید مانند : امگا۳ ( ماهی ، روغن سویا )، لیمو ، پیاز .

از مواد غذایی که عموماً مردم به آن‌ها آلرژی دارند مانند : شیر ، گلوتن و بادام‌زمینی استفاده نکنید .

به پزشک مراجعه کنید . درست است که روش‌های گفته‌شده قبلی در بعضی از افراد مؤثر هستند اما برای تمامی افراد مؤثر نیستند . بسیاری از درمان‌های تخصصی‌تر وجود دارد که پزشک می‌تواند به شما پیشنهاد بدهد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم .

نوردرمانی را امتحان کنید . همانند حمام آفتاب این روش نیز با اشعه UVB به درمان پسوریازیس می‌پردازد . فتوتراپی در یک مرکز پزشکی توسط پزشک انجام می‌شود . پرتوهای استفاده‌شده قوی‌تر از آفتاب بوده و ممکن است پوست را مقداری تحریک کند بااین‌حال درمان مداوم با این روش معمولاً باعث بهبودی می‌شود .

داروهای تجویزی پزشک شامل چه چیزهایی است ؟ داروهای متعددی وجود دارد که در فرم‌های خوراکی و داخل وریدی عرضه می‌شوند . ۲ نوع اصلی از داروهای پسوریازیس سیستمیک و بیولوژیک هستند که حتما باید زیر نظر پزشک مصرف شوند زیرا عوارض بسیار زیادی دارند .

داروهای سیستمیک : این داروها برای کار در سراسر بدن طراحی‌شده‌اند . این داروها به‌صورت خوراکی ( مایع و قرص ) و تزریقی داده می‌شوند . متوتروکسات ، سیکلوسپورین و اسیترتین نام برخی از داروهای سیستمیک است .

اخطار : داروهای این دسته بسیار خطرناک هستند و برای درمان‌های بلندمدت مناسب نیستند . بعضی از این داروها درواقع داروهای ضد سرطان هستند و بسیار سمی بوده که عواقب جدی و خطرات سلامتی را به همراه دارد .

در صورت استفاده از این داروها باید به‌صورت منظم آزمایش خون بدهید تا از درست‌کار کردن کبد اطمینان حاصل شود .

همچنین با استفاده از این داروها و قطع آن‌ها ممکن است بیماری مقاوم بشود .

بیولوژیک : بیولوژیک‌ها از سلول‌های زنده‌ای که در آزمایشگاه کشت می‌شوند به دست می‌آیند . این داروها به شکل تزریقی هستند . این داروها برخلاف داروهای سیستمیک بخش خاصی از سیستم ایمنی را هدف قرار می‌دهند تا علائم پسوریازیس را مهار کنند .

اینترلوکین ۱۲/۲۳ و اینترلوکین ۱۷ مثالی از داروهای بیولوژیک می‌باشند .

داروهای موضعی پسوریازیس چه چیزهایی هستند ؟ به‌غیراز داروهای بدون نسخه گفته‌شده داروهای موضعی دیگری با غلظت بالاتر به‌صورت تجویزی وجود دارند که باید توسط پزشک تجویز بشوند .

کورتیکواستروئیدهای موضعی : این روش یک درمان دائمی نیست و تا زمانی که مصرف شود تأثیر خود را نشان می‌دهد و در صورت قطع آن تأثیراتش زیاد ماندگاری ندارد . هنگامی‌که برای اولین بار مصرف می‌شود ممکن است به نظر بیاید که پسوریازیس درمان شده است که تصور غلطی است . به همین دلیل داروهای دیگری که در پایین گفته می‌شود را نیز برای بیمار تجویز می‌کنند . داروهای کورتیکواستروئیدی زیادی وجود دارد که ممکن است تجویز شوند مانند بتامتازون ۱% .

ویتامین D : ممکن است به‌صورت تکی یا با کورتیکواستروئید تجویز شود .

رتینوئید : مانند رتین آ ( Retin-A ) و راکوتان که معمولاً در درمان آکنه تجویز می‌شوند .

آنترالین

این درمان‌های موضعی برای بیمارانی که ضایعات کوچکی دارند بسیار مفید است . در کسانیکه ضایعات در کل بدنشان رخ‌داده باید بیشتر از داروهای سیستمیک یا خوراکی استفاده کنند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

میخچه و پینه قسمت‌های ضخیم ، سفت و لایه مرده پوست هستند که به دلیل اصطکاک و تحریک پوست به …

در صورتیکه هنوز در سن رشد هستید ( زیر ۲۰ سالگی ) میتوانید قد …

گال یک بیماری شایع و مقاوم پوستی است که باعث خارش شدید می‌شود . …

علت های سفیدی مو چه چیزهایی هستند ؟ ژنتیک استرس مشکلات خودایمنی مشکلات تیروئید …

میخچه چیست ؟ میخچه ( به انگلیسی : corn ) ضایعه‌های پینه شکل که …

اصولا خمیر اسلایم را با بوراکس درست میکنند اما به دلیل نبودن این ماده …

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند:
ehow و
wikihow میباشد ،
بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

ورود

نام کاربری یا نشانی ایمیل

رمز

مرا به خاطر بسپار

سایت درمانی پسوریازیس جدیدترین داروها و شیوه های درمان و کنترل پسوریازیس

سایت درمانی پسوریازیس جدیدترین داروها و شیوه های درمان و کنترل پسوریازیس

بیمار 55 ساله مبتلا به پسوریازیس از نوع کف پا که با درمان های دیگر حملات آنها کنترل نگردیده بود تحت درمان ازون تراپی برای مدت 19 جلسه قرار گرفتند. نتایج درمان عبارت از 50% بهبودی بعد از 12 جلسه و در جلسه نوزدهم 90% بهبودی چشم گیر نشان دادند. مشاوره رایگان با کلینیک اکسی مد: شمارۀ ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷-۰۲۱ در ساعات کاری ۹ صبح تا ۱۹

جوانی 37 ساله که از سن 10 سالگی به پسوریازیس مبتلا شده بودند و اکنون قبل از پایان دوره ازون تراپی (جلسه بیست و نهم) خارش، سوزش و پوسته ریزی ضایعات پسوریازیس بیمار تا 70 درصد بهبود یافته است. مشاوره رایگان با کلینیک اکسی مد: شمارۀ ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷-۰۲۱ در ساعات کاری ۹ صبح تا ۱۹ شب.

بیمار با مراجعه به مرکز اکسی مد و تشکیل پرونده بلافاصله تحت درمان با ازون تراپی قرار گرفتند که بنابه اظهارات بیمار، ایشان پس از شروع دوره درمانی ازون تراپی مصرف سایر داروهای شیمیایی را قطع کردند و در حال حاضر در جلسه 25 درمان قرار داشته که بعد از این تعداد جلسات با استفاده از ازون درمانی نزدیک به 80 درصد ضایعات بیمار درمان پیدا کرده و در بهبودی بسر می برند.مشاوره رایگان ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱

درمان جديد براي پسوريازيس

یکی دیگر از بیماران تقریبا 32 ساله مرکز اکسی مد که مدت 25 سال درگیر بیماری سوریازیس در ناحیه صورت، دست ها و سایر قسمت های بدن بوده اند با مراجعه به مرکز اکسی مد و شروع دوره درمانی ازون تراپی همراه با مشاوره های درمانی آقای دکتر علی تارات به نتایج مثبت و خوبی رسیده اند. مشاوره رایگان با کلینیک اکسی مد: شمارۀ ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷-۰۲۱ در ساعات کاری ۹ صبح تا ۱۹ شب.

شخص در حدود سه سال مبتلا به پسوریازیس از نوع ژنرالیزه گرید 3 بوده و با شروع دوره درمانی ازون تراپی در جلسه هشتم به بعد به طور محسوسی زخم های بدن رو به بهبودی رفته و شعله وری یا فلاشینگ تقربا به صفر رسید و در حال حاضر به صورت هفته ای یک بار (در هفته سوم) در حال کامل کردن دوره درمانی ازون تراپی می باشد. مشاوره رایگان با کلینیک اکسی مد: شمارۀ ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷-۰۲۱ در ساعات کاری ۹ صبح تا ۱۹ شب.

در طول درمان یکی از بیماران مبتلا به پسوریازیس (شدت بیماری بیش از 50 درصد از سطح بدن) به وسیله ازون درمانی در مرکز اکسی مد علائم حدود 94 درصد بیمار مبتلا به این بیماری پس از 25 جلسه درمانی بهبود یافته است. مشاوره رایگان با کلینیک اکسی مد: شمارۀ ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷-۰۲۱ در ساعات کاری ۹ صبح تا ۱۹ شب.

تعداد جلسات وابسته به میزان پاسخی است که بیمار به درمان میده و علی الاصول بین ۸ تا ۱۲ جلسه یک روز در میان در هر جلسه اکسیژن درمانی در حال ورزش EWOT و بعد ازون درمانی انجام میشود و بعد از ۱۲ جلسه ام آر ای گرفته میشه و روند درمان را بررسی میکنیم.

اوزون تراپی (Ozone therapy) یا اوزون درمانی به روش درمانی گفته می شود که جزو پزشکی جایگزین حساب می شود و در این روش درمانی برای بهبودی و درمانی بعضی از بیماری ها گاز یا مایع یا محلول ازون دار را از طریق خوراکی، تزریقی، پوستی وارد بدن بیمار می کنند. معمولاً از این روش برای درمان بیماری های سرطان، ایدز، اسکلروز چندگانه و بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس استفاده می شود.

تابوی پسوریازیس از یک سو و مقاومت اغلب آنها به درمان هایی نظیر نور درمانی و داروهای عمدتا موضعی قدیمی موجب شد که راهکار های اساسی برای شکار این بیماری سالیان سال محل تحقیق دانشمندان سراسر جهان قرار گیرد، نوابغی که در ایران نیز کم نیستند و اینک به همت همین محققان بنام کشورمان ناقوس مرگ و شکست پسوریازیس به صدا درآمده است.

دکتر علی تارات با تاکید بر اینکه بی خطری مهمترین مولفه و فاکتور اساسی در استفاده از هر روش درمانی است، اظهار داشت: همین میزان موفقیت به علت ماهیت بی خطر و درمانگری که دارد نسبت به سایر روش های درمانی پسوریازیس واقعا کم نظیراست زیرا فرآیندی که هر روش درمانی ایجاد می کند مساله بسیار حیاتی محسوب می شود و نباید با ورود آن به فرد ایمنی بدن وی تحت تاثیر منفی قرار گیرد یا بیماری جدیدی در آن ایجاد شود.

روش درمانی ازون درمانی روش جدیدی در درمان بیماری پوستی پسوریازیس بوده و از مهمترین مزایای این روش می توان به ۱۰۰ درصد طبیعی بودن، عدم عارضه جانبی، عدم اختلال با داروهای دیگر، اثر پایدار و برگشت ناپذیر درمانی و در نهایت به عنوان آخرین و تنها روش نوین درمان پسوریازیس در جهان نام برد. مشاوره رایگان ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷-۰۲۱

روش درمانی ازون درمانی روش جدیدی در درمان بیماری پوستی پسوریازیس بوده و از مهمترین مزایای این روش می توان به ۱۰۰ درصد طبیعی بودن، عدم عارضه جانبی، عدم اختلال با داروهای دیگر، اثر پایدار و برگشت ناپذیر درمانی و در نهایت به عنوان آخرین و تنها روش نوین درمان پسوریازیس در جهان نام برد. مشاوره رایگان ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷

روش اکسیژن درمانی یک سیستم درمانی تائید شده توسط FDA برای درمان بیماری های مختلف از جمله پسوریازیس می باشد. در یکی از تحقیقات ثبت شده در PubMed بر روی ۳۳ بیمار برای درمان ضایعات پوستی پسوریازیس در هر هفته ۲ بار و بمدت ۱۵ جلسه موثر بودن این روش را در بهبود ضایعات پوستی پسوریازیس اثبات کرد. متخصصان می گویند با مجوز گرفتن این روش درمانی، مبارزه با پسوریازیس وارد “عصرجدیدی” شده است. 02126207988 مشاور

پروفسور ابوالقاسم متین، متولد 1313، دارای مدرک دکترا در رشته تغذیه گیاهان شیمی گیاهی از دانشگاه گوتینگن و علوم زمینی از دانشگاه فنی برلین است. ایشان در سال 1350 خورشیدی نائل به درجه پرفسوری از دانشگاه گوتینگن برلین شدند . وی از سال 1345، عضو هیات علمی دانشگاه تبریز است و سال های بیشماری در کرسی استادی دانشگاه جندی شاپور تدریس و تحقیق کرده است. سایت درمانی پسوریازیس psoriasiscure.ir

پسوریازیس یا صدف یك بیماری پوستی مزمن و عود كننده و وابسته به سیستم ایمنی بدن است كه در اثر یك استعداد ژنتیكی یا ارثی در تركیب با محرك های محیطی نظیر ضربه و عفونت و یا داروها به وجود می آید. این بیماری اشكال بالینی بر گوناگونی داشت كه شدتهای متفاوتی دارند و مسری هم نیست. سایت درمانی psoriasiscure.ir

راهکارهای خانگی دکتر axe برای درمان پسوریازیس سایت درمانی پسوریازیس psoriasiscure.ir

عوامل محیطی موثر در بروز بیماری های خودایمنی بسیار متنوع هستند و هر عاملی از فیزیکی گرفته تا روحی که برای بدن استرس ایجاد کند زمینه ساز بروز بیماری پسوریازیس خواهد بود.

ممکن است فردی پسوریازیس داشته باشد ولی الزاما آرتریت پسوریازیس نداشته باشد (یعنی تظاهرات پوستی بدون درگیری مفصلی) که البته ممکن است بیمار پسوریازیس بعد از مدت ها با کمردرد التهابی، مفصل درد التهابی، انتزوپاتی یا … به پزشک مراجعه کند. (نسبت زن به مرد مساوی است)

حدود ۳۰ درصد از بیماران مبتلا به پسوریازیس، دچار درد و التهاب مفاصل نیز هستند که به آن آرتریت مرتبط با پسوریازیس (Psoriatic arthritis) می گویند. و در ۵ درصد بیماران شدت التهاب به حدى است که باعث ناتوانى بیمار مى شود. در بعضى از افراد، وقتى که شدت گرفتارى پوست خیلى زیاد است، شدت گرفتارى مفاصل هم افزایش مى یابد. گاهى با بهبود ضایعات پوستى، از شدت درد مفاصل هم کاسته مى شود.

پماد موضعی بتامتازون (Betamethazone) ضد التهاب استروئیدی قوی جهت رفع التهاب و مؤثر در درمان بعضی بیماریهای پوستی از جمله اگزما، درماتیتها، پسوریازیس و لیکن پلان می باشد. بتامتازون استروئید گلوکوکورتیکوئیدی قوی با خواص ضد التهابی و سرکوب کننده سیستم ایمنی است. بتامتازون برای درمان خارش، قرمزی، خشکی و پوسته پوسته شدن،، التهاب و ناراحتی پوست استفاده می شود.

اگر چه از نظر علمی اثبات نشده، برخی از افراد مبتلا به پسوریازیس گمان می برند که آلرژی و رژیم غذایی محرک پسوریازیس آنهاست. مطالعات کنترل نشده نشان داده اند که افراد مبتلا به پسوریازیس و یا آرتریت پسوریاتیک ممکن است از یک رژیم غذایی با مکمل روغن ماهی غنی از ایکوزاپنتانوییک اسید (EPA) و دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA) بهره مند شوند.

در افراد مبتلا به بیماری های ژنتیکی پوست از قبیل لک و پیس (ویتیلیگو) و پسوریازیس بهتر است روش پی ار پی استفاده نشود. این روش درمانی با مقداری درد در حین تزریق، واکنش های الرژیک، کبودی و تورم در نواحی تزریق در تحریک پسوریازیس موثر است. در برخی موارد نیز همراهی و تخریب گلبول های قرمز همراه پلاکت ها در برخی نقاط پوست ممکن است باعث رسوب رنگدانه و لکه هائی در محل تزریق شو

درمان پسوریازیس ناخن با چالش های بالینی همراه می باشد، داده های کارآزمایی بالینی محدود و نتایج متناقضی در این باره منتشر شده است. مجموعه ای از گزینه های درمان پسوریازیس ناخن در دسترس می باشند از جمله می توان به محصولات موضعی، مداخلات رویه ای و عامل های سیستیک دهانی و بیولوژیکی اشاره کرد.

گروهی از محققان اثر آب معدنی درمانی را بر درمان پسوریازیس بررسی كرده اند. در این مطالعه از آب های معدنی (لئوپولدین) كه سرشار از گوگرد است استفاده شده. بیوپسی پوستی از ضایعات بیمار قبل و 4 هفته پس از درمان انجام شد و مشاهده شد پیشرفت درمان در افرادی كه با آب معدنی درمان شده بودند 58/9 درصد و در افرادی كه با آب مقطر درمان شده بودند 50/5 درصد است.

ابتلا به پسوریازیس و یا آرتریت پسوریاتیک تاثیری بر شانس بارداری شما ندارد. باردار شدن تنها به تصمیم شما و شریک زندگیتان وابسته است. قبل از اقدام به لقاح، در مورد آن کاملا با تیم پزشکی خود مشورت کنید. اگر در زمان بارداری هنوز مشغول مصرف دارویی هستید باید بدانید که برخی داروها اثر سوء بر روی تکامل جنین در رحم مادر دارند.

طول درمان و کنترل پسوریازیس بسته به وسعت و شدت آن دارد. ممکن است چند پلاک کوچک بوده که با درمان های موضعی به مدت یک تا دو ماه کنترل خواهد شد. اما در موارد شدید بیمار ممکن است 6 ماه الی دو سال نیاز به مصرف انواع داروها داشته باشد. بنابراین بسته به هر فرد طول درمان متفاوت بوده و معمولا فرد ماهی یک بار وقتی تحت درمان است به پزشک خود مراجعه می کند تا میزان دوز دارو و ترکیب آن در صورت نیاز تغیر کند.

دکتر امیر هوشنگ احسانی مقاطع پزشکی عمومی و دوره تخصصی پوست و مو را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده است و در حال حاضر دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاون آموزشی بیمارستان رازی است. دکتر احسانی تاکنون تحقیقات زیادی را در زمینه لیزر و ریزش مو انجام داده و هم اکنون در کلینیک های تخصصی دولتی و خصوصی به درمان مراجعان می پردازد.

یکی از سوالات شایع مبتلایان به بیماری پوستی پسوریازیس این است که آیا آفتاب در بهبود بیماری آنها تاثیر دارد یا نه؟ در جواب باید گفت که بله، نور آفتاب در بهبود بیماری موثر است. اشعه ماورای بنفش در تنظیم سیستم ایمنی پوست دخیل است. البته حواستان باشد که در این بیماری، مدت زمان و نحوه قرار گرفتن در معرض نور خورشید باید حساب شده باشد تا منجر به آفتاب سوختگی و آسیب های پوستی نشود.

پسوریازیس یک نوع بیماری با زمینه ژنتیکی است. ظاهرا عامل اصلی بروز این بیماری ژنتیک است و عوامل محیطی در بروز آن نقش ندارد. ژن های متعددی در بروز این بیماری شناسایی شده است و از آنجایی که در هر کشور با توجه به زمینه ژنتیکی مردمان آن منطقه این ژن ها تفاوت دارند، ژن خاصی در بروز این بیماری شناسایی و تأیید نشده است.

درمان پسوریازیس ممکن است شامل لوسیون های درمانی، پرتو درمانی (هر گونه معالجه با اشعه)، جدیدترین داروها تحت عنوان داروهای بیولوژیک و یا تزریقات باشد. درمان این بیماری زمانبر و پر تنش است. داشتن شبکه ای قوی از افراد برای حمایت عاطفی در حین درمان، بسیار حائز اهمیت است. خانواده، دوستان صمیمی شما، همکارانتان و پزشکان شما افرادی هستند که می توانند شما را در طول درمان حمایت کنند.

در حال حاضر این بیماری درمان قطعی ندارد، اما داروهای بسیاری وجود دارند که با استفاده از آنها، بیماری پسوریازیس کنترل می شود. با توجه به متفاوت بودن پسوریازیس در افراد مختلف، روش درمان در هر فرد بسته به سن، جنس، شغل، وسعت بیماری و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت خواهد بود.

در برخی از مبتلایان به بیماری پسوریازیس، حتی تحریک شدن پوست با نوک سوزن یا گزش حشرات می تواند عامل تحریک کننده پلاک در نقطه ای جدید باشد. هر زمان که پوست شما آسیب دیده یا تحریک شود می تواند باعث تشکیل پلاک جدید پسوریازیس گردد.
پزشکان این واکنش را پدیده کوبنر می نامند و از بین هر 4 بیمار پسوریازیسی 1 نفر ممکن است این پدیده را تجربه کند.

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

درمان جديد براي پسوريازيس

درمان جديد براي پسوريازيس

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 کاظمی فواید،علائم،خواص نوامبر 12, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *