درمان افسردگي هاي مزمن

درمان افسردگي هاي مزمن

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

درمان افسردگي هاي مزمن

درمان افسردگي هاي مزمن

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]
خانه

موبایل

 

درمان افسردگي هاي مزمن

افسردگی بیماری ای متداول است که مدت زمان ابتلا به آن در شرایط مختلف، بین افراد متفاوت است. در صورتی که شما کمی افسرده باشید، با علائمی همچون ناراحتی، کج خلقی، خشم و خستگی برای هفته ها درگیر هستید. این دست از افسردگی ها بر روی کیفیت زندگی شما تاثیر بسیاری گذاشته و روند طبیعی آن را مختل می کنند.

 

در برخی از موارد افسردگی بسیار شدیدتر است و با علائمی همچون فکر کردن بیش از حد به مرگ و یا خودکشی همراه است. در واقع این دست از افسردگی می تواند زندگی شما را به کامل فلج کند و شما خودتان را از دیگران دور نگه میدارید و معمولا به سختی از رختخواب و یا خانه خارج می شوید.

 

علائم افسردگی مزمن

از علائم اصلی افسردگی می توان به موارد زیر اشاره کرد

– مصرف بیش از حد مواد مخدر و الکل

– بی خوابی و یا خواب بیش از حد

– کج خلقی

– از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که قبلا به آنها علاقه مند بودید

– نا امیدی

– فکر کردن مداوم راجع به اینکه اتفاق بدی در راه است

– فکر کردن راجع به مرگ و یا خودکشی و یا تلاش برای انجام آن

– توهم و هذیان گویی

 

شاید با خودتان فکر کنید که افسردگی شما غیر قابل درمان است، اما بهتر است با یک روانشناس متخصص صحبت کنید و از او راه حل بخواهید. حتی برای موارد خیلی شدید افسردگی هم راه حل وجود دارد.

 

عوامل خطر برای خودکشی

تمامی افرادی که در معرض عوامل خطر قرار می گیرند خودکشی نمی کنند. علاوه بر افسردگی شدید و دیگر بیماری های روانی، عوامل خطر برای دست زدن به خودکشی می تواند موارد زیر باشد:

– سو سابقه مصرف مواد

– سابقه دست زدن به خودکشی

– سابقه خودکشی در خانواده

– سابقه خانواده در بیماری های روانی و یا سو مصرف مواد

– وجود اسلحه در خانه

– محبوس بودن

– قرار گرفتن در معرض رفتار متمایل به خودکشی در دیگر افراد

 

فکر کردن به خودکشی: وضعیت اورژانسی

برای افرادی که به افسردگی مزمن مبتلا هستند، خودکشی یک تهدید اصلی محسوب می شود. بر طبق آمار اعلام شده سالانه بیش از ۳۰ هزار نفر در آمریکا دست به خودکشی می زنند و به احتمال زیاد عدد واقعی خودکشی از این عدد بیشتر است. بین افرادی که افسردگی مزمن آنها درمان نشده است، ۱۵ درصد آنها دست به خودکشی میزنند.

 

اما نشانه های فکر کردن به خودکشی و یا تصمیم به آن چیست؟

– صحبت کردن راجع به مردن و یا کشتن خودتان

– جستجو راجع به راه های کشتن خود. به عنوان مثال جستجو در اینترنت برای یافتن سم یا داروهای خطرناک

– صحبت کردن راجع به ناامیدی و یا عدم یافت دلیل کافی برای زندگی کردن

– حرف زدن در مورد یک درد و ناراحتی لاعلاج که فرد افسرده گمان می کند گرفتارش شدهدرمان افسردگي هاي مزمن

– تصورات و صحبت هایی با درون مایه سربار بودن برای دیگران

– افزایش استفاده از مواد مخدر و یا الکل

– داشتن رفتار مضطرب و آشفته

– خوابیدن بیشتر و یا کمتر از میزان عادی

– احساس منزوی بودن

– نشان دادن خشم و یا صحبت کردن راجع به انتقام

– نوسانات خلقی شدید

 

کمک بگیرید

به خاطر داشته باشید که اقدام به خودکشی تصمیمی است که تنها در یک لحظه گرفته می شود. اگر فکر می کنید درگیر این بیماری و حس هستید، اسلحه، داروها و هر چیز دیگری را که فکر می کنید با آن به خودتان صدمه میزنید را از دسترس دور کنید. با دور نگه داشتن ابزار خودکشی، شما وقت را برای خودتان می خرید و شاید بتوانید در این زمان از فکر خودکشی بیرون بیایید و شاید هم بر ناراحتی خود غلبه کنید.

 

از مصرف الکل و مواد مخدر خودداری کنید و یا به دنبال راه درمانی برای رهایی از اعتیاد به آنها باشید. مصرف آنها می تواند افسردگی شما را شدیدتر کنند و فکر خودکشی را در شما تقویت کنند. تحقیقات نشان می دهد که بین ۳۳ تا ۶۹ درصد افرادی که به خودکشی دست زده اند، قبل از خودکشی الکل مصرف کرده اند.

 

در صورتی که خودتان، دوستان یا یکی از اعضای خانواده علائم فوق را دیده اید، بهتر است مراجعه سریع به پزشک، روانپزشک و یا روانشناس را در اولویت های کاری تان قرار دهید.

منبع:سالم زی


مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

خانه >> مقالات روانشناسی و ضمیر ناخودآگاه >> درمان افسردگی مزمن

افسردگی مزمن یکی از انواع افسردگی بوده و علائم آن، بیشتر شبیه افسردگی شدید و افسردگی دوره ای است. اما علایم اختلال در افسردگی مزمن، شدت زیادی ندارد و در حد رفتارهایی مانند خودکشی یا رفتارهای غیر عادی نیست. دوره ی بیماری افسردگی مزمن طولانی است. حداقل 2 سال به طول میی انجامد و ممکن است فرد سال ها گرفتار آن باشد. در این مقاله پس از بررسی افسردگی شدید و تفاوت علایم افسردگی مزمن با افسردگی شدید،به بررسی روش های درمان افسردگی مزمن خواهیم پرداخت.

به افسردگی مزمن، اختلال افسردگی خویی نیز می گویند. علایمی شبیه به افسردگی شدید، دارد ولی شدت آن کمتر و مدت آن طولانی تر است. این افراد به گونه ای رفتار می کنند که باعث می شود هم خودشان از زندگی لذت نبرند و هم نتوانند به نحو مطلوبی به وظایف خود عمل کنند. در روابط خود با دیگران دچار مشکل میشوند البته نزدیکان این افراد چون به رفتار و افکار آن ها عادت کرده اند، رفتار آن ها را طبیعی و جزئی از خصوصیات اخلاقی فرد می دانند اما در حقیقیت می توان گفت مشکل این افراد وجود افسردگی مزمن است و چون خیلی شدید نبوده است، دیگران و خودشان، متوجه بیماری نشده اند.

چون علایم این اختلال از نظر سایر افراد، بیماری به حساب نمی آید، و خود فرد هم متوجه موضوع نیست نه خودش به پزشک مراجعه می کند و نه کسی ایشان را به این کار تشویق می کند. بنابرین اطرافیان وظیفه دارند بیماری را تشخیص دهند و بر ای درمان افسردگی مزمن بیمار را برای مراجعه به پزشک تشویق کنند.

شروع افسردگی مزمن معمولا از دوره ی جوانی است و در صورتی که درمان نشود تا پایان عمر می تواند تداوم داشته باشد. چون حود بیمار همیشه این حالات را احساس می کند و دیگران هم این علایم را به شخصیت او نسبت می دهند برای درمان اقدامی صورت نمی گیرد. در صورتی که با درمان مناسب می توان بیماری را درمان کرد.درمان افسردگي هاي مزمن

یکی از ابزارهای فوق العاده برای درمان افسردگی به شکلی کاملا درونی و طبیعی استفاده از قدرت ناخودآگاه برای بهبود وضعیت روانی است . برای این منظور سابلیمیران به عنوان مرجع فایل های پیام های پنهان سابلیمینال فوق العاده ای را در این زمینه تولید کرده که بسیار کمک حال این عزیزان خواهد بود :

درمان افسردگی با فایل مخصوص تاثیرگذاری بر ضمیر ناخودآگاه | می توایند برای مشاهده دیگر آلبوم های سابلیمیران از طریق منو سایت اقدام کنید .

با توجه به اینکه این بیماران سالیان متمادی با علایمی همچون بی حوصلگی ، کم تحرکی، کمبود انرژی و کندی مواجه بوده اند بازدهی کمتری نسبت به فرد سالم دارند و در روابط اجتماعی، خانوادگی، کار، پیشرفت شغلی و … پیشرفت چندانی ندارند. معمولا به همسر و فرندان توجه کافی ندارند. این افردا بی توجه اند و کارخودشان را انجام می دهند اما اغلب بی حوصله و غمگین هستند.بیشترین آسیب این بیماری علاوه بر خود فرد، متوجه همسر و فرزندان او است.این موارد از شایعترین مشکلات افسردگی مزمن است، بنابرین همسران این افراد وظیفه دارند با ملایمت، بیمار را برای مراجعه به پزشک ترغیب کنند تا هم بیمار را نجات دهند و هم خانواده با عوارض افسردگی او درگیر نباشد.

همچنین ملاحظه کنید مقاله :  درمان افسردگی در مردان

عواملی مانند توارث، اختلال غدد، زیاد بودن برخی واد شیمیایی در مغز، حوادث ناگوار و … در ایجاد افسردگی مزمن نقش دارند. بویژه نارضایتی های کودکی و زندگی ناخوشایند تاثیر زیادی در ایجاد این اختلال دارند. افسردگی مزمن ارتباط مستقیمی با شرایط زندگی فرد دارد یعنی افرادی که در زندگی سابقه ی فشارهای روانی طولانی مدت یا سابقه ی سوء مصرف مواد و الکل دارند، بیشتر در معرض افسردگی مزمن هستند این افراد برای تسکین افسردگی خود به مصرف مواد مخذر و الکل روی می آورند.

همچنین ملاحظه کنید مقاله :   درمان افسردگی با گیاهان دارویی

همچنین این اختلال جنبه ی ارثی هم دارد لذا لازم است فرزندان این افراد از نظر وجود علایم افسردگی بررسی شوند تا قبل از مزمن شدن، اقدامات لازم انجام شود.

همچنین کم کاری تیروئید می تواند باعث ایجاد این اختلال شود بنابرین انجام آزمایش تیروئید برای تشخیص و درمان افسردگی مزمن لازم است.

از هر 20 نفر یک نفر این اختلال را دارد. افسردگی مزمن در زنان و مردان به طور مساوی شایع است و افرادی که مجرد هستند نسبت به متاهلین بیشتر دچار این بماری می شوند. در سنین پایین و افرادی که درآمد پایینی دارند شایع تر است. افرادی که بیماری های اعصاب و روان دارند به افسردگی مزمن هم دچار هستند.این اختلال در افرادی که در دوران کودکی محیط شادی نداشته  یا سابقه ی خانوادگی افسردگی دارند، شایع تر است.

تحقیقات نشان داده در جوامعی که از مشکلات اقتصادی زیادی رنج می برند یا امکانات تفریحی مناسب برای کودکان و جوانان ندارند، انتظار می رود افسردگی مزمن در این گونه جوامع بیشتر دیده شود و این امر منجر به رشد کند اقتصاد، صنعت و … آن جوامع خواهد شد.

درمان افسردگی مزمن بیشتر با روان درمانی و دارو درمانی انجام می گیرد. ترکیب این دو روش معمولا نتیجه ی بهتری را دارد. بیماران باید در جلسات مشاوره و روان درمانی شرکت کنند و از داروهای مناسب جهت درمان، حداقل به مدت 6 ماه استفاده کنند. گاهاً ممکن است زمان درمان بسیار طولانی شود. داروهای استفاده شده در درمان افسردگی مزمن عوارض ناچیزی دارند و اعتیاد کننده محسوب نمی شوند و بسیار تاثیرگذار هستند.

این بیماران نیاز به بستری ندارند چون علایم بیماری آنقدر شدید نیست و بصورت سرپایی تحت درمان قرار می گیرند در برخی موارد بحرانی که شخص قادر به مراقبت از خود و اداره ی امور شخص اش نیست، می توان او را بستری کرد.

همچنین در درمان افسردگی مزمن از الکتروشوک اسفاده نمی شود و در نهایت انتخاب روش درمان باید براساس نظر پرشک معالج باشد.

همچنین ملاحظه کنید مقاله :     علائم افسردگی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

کانال تلگرام سابلیمیران: [email protected]

آیدی تلگرام ادمین:[email protected]

ایمیل: [email protected]

برای ارتباط با ما از طریق روش ها و شبکه های اجتماعی دیگر لطفا به صفحه پشتیبانی و ارتباط با ما مراجعه کنید

آدرس موردنظر یافت نشد


بازگشت به صفحه اصلی

امروزه افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های روانی در جهان محسوب می شود. به گزارش اینفوسلامت و به نقل از سازمان بهداشت جهانی  350 میلیون نفر که 5 درصد جمعیت کل جهان را تشکیل می دهند از بیماری افسردگی رنج می برند. در آمریکا نیز 16 میلیون نفر به افسردگی دچار هستند و تقریبا تنها یک سوم آنها با استفاده از داروهای ضد افسردگی و سایر روش های درمانی درمان می شوند. اگر افسردگی درمان نشود می تواند باعث افزایش احتمال وابستگی به مشروبات الکلی و مواد مخدر شود. همچنین در این صورت است که احتمال خودکشی در فرد بیمار بیشتر خواهد شد.

همه ما گاهی اوقات احساس بدبختی، تنهایی ، خستگی، و ناراحتی می‌‌كنيم. اين احساسات معمولاً بيش از يك يا دو هفته دوام نمی ‌آورند و آن چنان در روند زندگی ما تداخل ايجاد نمی ‌كنند. گاهی اوقات دليل خاصی برای آن وجود دارد، گاهی هم فقط از غم و اندوه ناشی مي شود. ما خودمان معمولا از پس آنها برمی ‌آييم و نيازی به كمك گرفتن از دیگران نداریم اما گاهی این مساله به مشکلی جدی در زندگی ما تبدیل می شود که روند زندگی عادی ما را با اختلال روبرو می کند و نیاز به پیگیری، مشاوره روانشناسی و درمان دارد. با اینفوسلامت همراه  باشید تا علائم افسردگی و راه های درمان افسردگی بیشتر آشنا شوید.

افسردگی  که “افسردگی بالینی”  یا “اختلال افسردگی” نیز نامیده می شود یک دوره غم و اندوه است که شامل از دست دادن علاقه به چیزهایی می شود که پیش از این باعث خوشحالی یا لذت می شدند. این احساسات  معمولا به همراه یک سری علائم و نشانه های روانی و فیزیکی هستند.

افسردگی درمان نشده می تواند منجر به مشکلات پیچیده ای شود که زندگی فرد بیمار را به خطر بیاندازد. خوشبختانه اکثر افراد به صورت موثر درمان می شوند.

درمان افسردگي هاي مزمن

تحقیقات نشان می دهند که افسردگی دلیل واحدی ندارد و ترکیبی از عوامل ژنتیکی، بیولوژیکی، محیطی و روانشناسی در ایجاد افسردگی نقش دارند .این اختلال می تواند به همراه دیگر دیگر بیماری ها مانند دیابت، سرطان، بیماری های قلبی و پارکینسون رخ دهد که می توانند بر یکدیگر تاثیر منفی بگذارند .

از عواملی که امکان  ابتلا به افسردگی را افزایش می دهند عبارتند از:

تنها  قسمت کوچکی از بیماری افسردگی محسوب می شود و گاهی برخی افراد اصلا احساس ناراحتی و اندوه نمی کنند. افراد مختلف دارای نشانه های متفاوتی هستند.

تعداد از علائم افسردگی شامل موارد زیر می شود:

از نشانه های افسردگی می توان به علائم زیر نیز اشاره کرد:

افسردگی علاوه بر روان روی جسم نیز اثر می‌گذارد. از نشانه‌های افسردگی باید به مشکلات خواب و بی‌خوابی اشاره کرد که در افراد مبتلا به افسردگی شایع است. اما برخی از این افراد نیز بیش از حد معمول می‌خوابند.

می‌تواند از نشانه‌های افسردگی مشکلات قلبی، ریوی و یا معده باشد. برخی از مواقع نیز علامت ابتلا به سرطان باشد. افسردگی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش دهد. همچنین در افرادی که در گذشته تجربه حمله قلبی داشته‌اند احتمال ابتلا به افسردگی بیشتر است.

اگر احساس خستگی زیادی می‌کنید به گونه‌ای که قادر به انجام کارهای روزمره‌ی خود نیستید، حتی وقتی که خواب و استراحت کافی داشته‌اید، می‌تواند از نشانه‌های افسردگی باشد.

احساس درد در عضلات و مفاصل

زندگی کردن با دردهای مداوم احتمال ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد.

همچنین افسردگی نیز می‌تواند باعث ایجاد درد در بدن شود. احتمال ابتلا به دردهای مکرر در افرادی که افسردگی دارند سه برابر بیشتر از افراد معمولی است.

مغز و سیستم گوارشی بدن ما به شدت باهم در ارتباط‌ هستند. به همین دلیل هنگام استرس یا نگرانی احساس تهوع یا معده درد به شما دست می‌دهد.

افسردگی می‌تواند باعث ایجاد تهوع، سو هاضمه یا اسهال نیز شود.

مطالعات نشان داده احتمال ابتلا به میگرن در افراد مبتلا به افسردگی سه برابر بیشتر و احتمال ابتلا به افسردگی در افرادی که میگرن دارند 5 برابر بیشتر است.

برخی افراد در زمان افسردگی اشتهای خود را از دست می‌دهند. برخی دیگر نیز نمی‌توانند جلوی اشتهای کاذب را بگیرند. در هر دو حالت نتیجه کاهش یا افزایش وزن و کمبود انرژی است.

اگر به طور مداوم درد را در کمر خود حس می‌کنید ممکن است از علائم و نشانه‌های افسردگی باشد. احتمال ابتلا به کمردرد و سردرد در افراد افسرده، 5 برابر بیشتر است.

مشکلات خواب یا علائم دیگر افسردگی باعث آشفتگی یا بی‌قراری می‌شود. مردها نسبت به زنان در زمان افسردگی بیشتر پرخاشگر می‌شوند.

خیر افسردگی در افراد مختلف متفاوت است به عنوان مثال:

زنان نسبت به مردان افسردگی بیشتری را تجربه می کنند. عوامل بیولوژیکی، هورمونی و چرخه زندگی که مختص زنان است، میتواند به نرخ بالاتر افسردگی در زنان مرتبط باشد.

مردان دچار افسردگی  بیشتر دچار خستگی، زودرنجی و عصبانیت می شوند. آن ها ممکن است علاقه خود را به کار و فعالیتی که زمانی از آن لذت می بردند از دست بدهند، مشکلاتی در خوابشان به وجود بیاید، بی پروا رفتار کنند که شامل سوء مصرف مواد مخدر  یا مشروبات الکی به صورت افراطی می شود.

کودکان دچار افسردگی ممکن است وانمود کنند که بیمار هستد، از رفتن به مدرسه امتناع کنند، به یکی از والدین خود بسیار وابسته شوند یا از مرگ آن ها نگران باشند.

نوجوانان افسرده ممکن است در مدرسه به دردسر  بیافتند، بد اخلاق و زودرنج شوند. افسردگی در نوجوانان می تواند با علائمی مانند اضطراب ، اختلالات غذایی و یا سوءمصرف مواد همراه باشد.

شما هم شاید در طول هفته سر کار می‌روید و تنها آخر هفته وقت دارید دوستان و خانواده‌ی خود را ببینید. دیگر چیزی برایتان هیجان انگیز نیست و آخر روز هم از خستگی به رختخواب پناه می‌برید. این سبک زندگی ممکن است هیچ شور و اشتیاقی برای شما نداشته باشد و منجر به افسردگی شود.

اگر افسردگی شما در مرحله‌ی جدی باشد صبح‌ها به سختی از خواب بیدار شده و خود را از دوستان و خانواده دور می‌کنید. حتی ممکن است به مرگ و مردن فکر کنید. بسیاری از مردم با وجود داشتن افسردگی قادرند کار کنند، ارتباط برقرار کنند و مدت‌های طولانی زندگی خود را کنترل کنند اما فقط تا زمانی که افسردگی به آن‌ها غلبه نکرده است.

باید چه کرد؟ در قدم اول با پزشک خود صحبت کنید و از او مشورت بگیرید.

قدم اول برای درمان افسردگی مراجعه به روان پزشک یا روان شناس است. آن ها برای آگاه شدن از وضعیت بیمار شروع به انجام تست افسردگی، مصاحبه و تست های آزمایشگاهی خواهند کرد و بهترین راه درمان را در پیش خواهند گرفت.

به محض تشخیص، افسردگی می تواند با داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی، روان درمانی و یا هردو، درمان و رفع شود.

روان درمانی با یاد دادن  شیوه های جدید فکر کردن و رفتار کردن و تغییر در عادات می تواند به درمان افسردگی کمک کند.

اگر علائم افسردگی دارید کار های زیر را انجام دهید:

به طور کلی افسردگی بیماری جدی اما کاملا قابل کنترل و درمان است . با توجه به این که افسردگی د رصورت عدم درمان گاهی ممکن است خطراتی مانند خود کشی را بهمراه داشته باشد و طبق  آمار سازمان  جهانی بهداشت دومین علت اصلی مرگ افراد بین 15 تا 29 سال است لازم است در صورت داشتن هرگونه علائمی از افسردگی برای درمان و جلوگیری از مشکلات جدی باید به  روانپزشک یا روان شناس مراجعه کرد.

قدم بعدی ایجاد تغییر در سبک زندگی است. بله زمانی که احساس افسردگی می‌کنید تغییرات به خصوص ایجاد تغییرات مثبت بسیار کار سختی است. اینکه روی مبل لم دهید و تلویزیون تماشا کنید بسیار راحت‌تر از بیرون رفتن و ثبت نام در یک باشگاه ورزشی است اما باید این کار را انجام داده و خودتان را مجبور کنید.

برای راحت‌تر کردن اینکار با یکی از دوستانتان ثبت نام کنید اینکار باعث می‌شود تعهد پیدا کنید.درمان افسردگي هاي مزمن

برای تشویق کردن خودتان بعد از باشگاه کاری که مورد علاقه‌تان است را انجام دهید.

به زندگی برگردید. حتی اگر دوست دارید کارهای بچگانه انجام دهید برای روشن کردن موتور خود اینکار را بکنید.

برای داشتن احساس بهتر لازم است دست به اقداماتی بزنید.

از جمله راهکارهای مناسب در زمان افسردگی این است که سعی کنید مانند وقتی که هیجان زده هستید رفتار کرده و از غرغر کردن و فکر کردن به اینکه همه چیز چقدر سخت و آزار دهنده است دست بردارید.

اگرچه تغییر در سبک زندگی و عادات قدیمی می‌تواند کمک کند اما به تنهایی کافی نیست. مشاوره و استفاده از دارو نیز بخشی از راه حل است. اگر در دوره‌ی درمان هستید اما همه چیز بدتر می‌شود، نشان می‌دهد که به مصرف دارو نیز نیاز دارید.

کمک بگیرید.

اگر در حال حاضر دارو مصرف می‌کنید اما مؤثر نیست حتماً با پزشک خود این مسئله را مطرح کنید. گاهی باید درمان‌های سفت و سخت‌تری انجام شود.

دیگر راهکارهای مناسب در زمان افسردگی برای غلبه بر استرس عبارت‌اند از:

با افرادی که افسردگی دارند صحبت کنید. این کار کمک می‌کند با افرادی که چالش‌های مشابهی داشته‌اند آشنا شوید.

به جای منزوی بودن و احساس تنهایی با دوستانتان وقت بگذرانید.

فعال باشید. اگر از رفتن به باشگاه وحشت دارید (بسیاری از افراد افسرده این احساس را دارند)، سعی کنید به کلاس‌های یوگا بروید یا برای افزایش سطح اندورفین به پارک رفته و قدم بزنید.

لازم نیست زمانی که افسرده هستید وانمود کنید که اتفاقی نیفتاده است. با پزشک خود در ارتباط با راه‌های کنترل افسردگی صحبت کنید و در مورد عملکرد خود صادق باشید.

آخرین تحقیقات انجام شده در مورد کتامین، که یک بی حس کننده به شمار می رود، نشان داده است که این ماده ی دارویی و بی حس کننده می تواند برای درمان بیمارانی که به افسردگی شدید مبتلا هستند امیدوار کننده باشد. در این تحقیقات ثابت شده که کتامین به سرعت و بسیار موثر عمل می کند و می تواند آخرین امید بیمارانی باشد که راه های درمانی متداول روی آنها موثر نبوده است.

با این حال هنوز تحقیقات کامل و جامعی روی کتامین و تاثیر آن روی علائم افسردگی انجام نشده است. پزشکان و محققین هنوز تا یافتن اطلاعاتی دقیق در مورد تاثیرگذاری و البته عوارض جانبی کتامین راه درازی در پیش دارند.

کتامین داروی بیهوش کننده و بی حس کننده ای است که درد را از بین می برد. این ماده ابتدا در دهه ی 60 میلادی و روی سربازان جنگ ویتنام استفاده شد. همچنین در طول این مدت از کتامین به عنوان آرامبخشی برای حیوانات نیز استفاده می شده است.

علاوه بر از بین بردن درد، کتامین به مصرف کننده اش این حس را منتقل می کند که از بدن خود جدا شده است. البته سو استفاده گران از این خاصیت آن برای تولید مواد مخدر بهره می برند. از اوایل سال 2000 محققین شروع به آزمایش روی کتامین برای درمان افسردگی کردند.

عوارض بلند مدت کتامین هنوز یافت نشده اند؛ چرا که محققین هنوز تحقیقات بلند مدت خود را آغاز نکرده اند. اما دارو می تواند باعث بال رفتن ناگهانی فشار خون و ضربان قلب شود. این مشکل برای اکثر افراد دردسرساز نخواهد شد اما افرادی که مشکلات قلبی دارند باید از این دارو صرف نظر کنند.

همچنین استفاده ی زیاد از کتامین می تواند به مشکلات حافظه منجر شود اما میزان کتامینی که برای درمان افسردگی به کار می رود اینقدر نیست.

 

بعدی

قبلی

درمان افسردگي هاي مزمن

درمان افسردگي هاي مزمن

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 پروانه نحوه مصرف دسامبر 25, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *