درمان افسردگي مزمن با طب سنتي

درمان افسردگي مزمن با طب سنتي

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

درمان افسردگي مزمن با طب سنتي

درمان افسردگي مزمن با طب سنتي“آینده در دستان شماست


زیبایی هایی که هنوز ندیده اید


میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…

درمان افسردگي مزمن با طب سنتي


موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان


در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی


آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان


مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

لیست مطالب محتوای صفحه-انتخاب سریع


بر اساس اعلام سازمان سلامت روانی ملی آمریکا، افسردگی در حدود 6.7 درصد از جمعیت 18 سال به بالا را تحت تأثیر قرار داده و به‌طور تقریبی 14.8 میلیون نفر در این کشور مبتلا به افسردگی هستند که می توانند با طب سوزنی به درمان افسردگی مزمن خود بپردازند.

علائم این بیماری شامل ناراحتی، ناامیدی، احساس بی‌ارزش بودن، مشکل در تصمیم گیری و از دست دادن انگیزه برای فعالیت و علاقه به کارهای مختلف می‌باشد.

افسردگی بیماری است که میزان شیوع آن در میان زنان دو برابر مردان است. طب سوزنی و طب چینی موفقیت‌های زیادی در کمک به کاهش و از بین بردن علائم افسردگی و بازیابی تعادل را در زندگی افراد مبتلا داشته‌اند.

در طب چینی و طب سوزنی، معمولاً برای درمان افسردگی مزمن بر روی شن (Shen) یا همان روح تمرکز می‌شود.

درمان افسردگي مزمن با طب سنتي


روح مرکز تفکرات، ذهن و شخصیت فرد است. زمانی که روح از حالت تعادل خارج شود، فرد ممکن است علائم مربوط به افسردگی را تجربه کند.

ایجاد عدم تعادل در روح ممکن است عوامل مختلفی داشته باشد که تمام آن‌ها با کمک طب سوزنی و طب چینی قابل درمان هستند

اگر در گذشته سانحه رانندگی، طلاق، سکته مغزی، سکته قلب یا هر گونه شوک دیگری را تجربه کرده‌اید، طب سوزنی می‌تواند به شما کمک کند.

گاهی تنها صحبت کردن با یک روان درمان، برای برطرف شدن مشکل کفایت نمی‌کند.

طب سوزنی می‌تواند به فرد کمک کند به عمیق‌ترین احساسات و خاطراتی که ممکن است در ذهن وجد داشته و موجب بر هم خوردن تعادل روح شود، دسترسی پیدا کند.

سیستم گوارش معمولاً به عنوان مغز دوم بدن در نظر گرفته می‌شود چرا که این بخش از بدن تأثیر به سزایی بر طبع و خلق و خود دارد.

تمام غذاهایی که می‌خوریم بر ترشحات هورمونی بدن، گردش خون، خون سازی و دیگر فرآیندهایی که در بدن انجام می‌شوند تأثیر می‌گذارد.

طب سوزنی می‌تواند آسیب‌ها، دردهای مزمن و یا مشکلات و بیماری‌های فیزیکی را درمان کرده و به این طریق بر افسردگی فائق آید. در نتیجه طب سوزنی ذهن، بدن و روح فرد را درمان می‌کند.

در صورتی که هر چون علائم دیگر مربوط به افسردگی مانند بی‌خوابی، مشکلات دستگاه گوارش، سر درد، درد مزمن و … را تجربه می‌کنید، باید بدانید که طب سوزنی می‌تواند این علائم را برطرف کرده و بهبود افسردگی‌تان کمک کند.

طب سوزنی در واقع مکملی برای اثراتی است که از دیگر روش‌های درمان افسردگی مزمن دریافت می‌کنید و قادر است اثر آن‌ها را تقویت کند.

به‌طور مثال طب سوزنی می‌تواند به بیمار کمک کند به آرامش رسیده و آنچه بیمار و درمان گر به دنبال آن هستند را به‌آرامی به دست آورد.

همچنین انجام طب سوزنی در کنار دیگر روش‌ها هیچ گونه عوارض جانبی در پی نخواهد داشت.

استفاده از طب سوزنی در کنار درمان‌های گیاهی به‌واقع می‌تواند تفاوت زیادی را در میزان درمان و بهبود بیماری ایجاد کند. این روش‌های درمانی در کنار یکدیگر می‌توانند خلق و خود را بهبود دهند.

از مزایای آن‌ها نداشتن عوارض جانبی بوده و مهم‌تر از همه آن که چنین روش‌هایی نه تنها علائم ظاهری بیماری را از بین برده و شادی و راحتی را به زندگی فرد باز می‌گردانند، بلکه عامل اصلی بروز این مشکل و ریشه آن را نیز تشخیص داده و به‌طور دائم از بین می‌برند.

اضطراب و افسردگی دو بیماری هستند که از رایج‌ترین مشکلات روانی در سراسر جهان محسوب می‌شوند و افراد بسیاری را با مشکل مواجه کرده‌اند. این بیماری به‌شدت بستگی به نحوه و سبک زندگی فرد دارد.

با پیشرفت روز افزون فناوری و پیشرفت‌های صورت گرفته، ساعات کار روز مره برای کسب موفقیت هر چه بیشتر و رقابت با دیگران، افزایش یافته

که منجر به بروز استرس، اضطراب، افسردگی و دیگر مشکلات روحی و روانی در افراد جامعه می‌شود.

جالب است که بیشتر مردم ترجیح می‌دهند به این مشکلات بی‌توجهی کنند تا آن که بخواهند برای رفع آن‌ها اقدامی کنند.

به این شکل است که نهایتاً در نقطه‌ای در زندگی، فرد احساس می‌کند دیگر بدون استفاده از داروهای ضد افسردگی قادر به ادامه زندگی نیست

با تام این وجود تا زمانی که مشکل اصلی و عامل افسردگی و بیماری‌های روانی هم چنان در جای خود باقی مانده است، ساده‌انگارانه است اگر با استفاده از قرص‌های مختلف انتظار بر طرف شدن دائمی بیماری را انتظار داشته باشیم.

طب سوزنی می‌تواند به برطرف کردن مشکل اضطراب و افسردگی کمک کند. در اینجا طریقه عملکرد طب سوزنی از نظر علمی و تئوری بیان شده است.


طب سنتی چینی معتقد است برهم‌کنش فیزیکی بدن با عناصر طبیعی تأثیرات عمیقی و مهمی بر عملکرد اعضای داخلی بدن دارد و بر سلامت روانی فرد تأثیر می‌گذارد.

در نتیجه طب سوزنی با تحریک درست عصب‌ها و بافت‌ها، اصلاح عدم تعادل بوجود آمده در داخل بدن که عامل اصلی بوجود آمدن مشکلات در بدن است را مورد هدف قرار می‌دهد.

قرار دادن سوزن‌های نازک در نقاط خاص استراتژیک فشار در دبن می‌تواند منجر به دست آوردن نتایج مورد نظر شود. بسته به محل قرار گیری سوزن، تأثیرات درمانی مختلفی می‌تواند در بدن مشاهده شود.

طب سوزنی می‌تواند به تحریک سیستم ایمنی بدن، تولید مواد شیمیایی مسکن درد، درمان بیماری‌های مختلف در بدن و تحریک سلامت روانی در بدن کمک کند.

طب سوزنی به عنوان روشی برای کاهش اضطراب و افسردگی فواید و مزایای زیادی دارد. در این جا برخی از فواید طب سوزنی آورده شده است تا متوجه برتری طب سوزنی نسبت به بسیاری از روش‌های درمانی و داروهای به کار گرفته شده در این زمینه، شوید.

بدون عوارض جانبی: اگر چه در برخی موارد طب سوزنی باعث بوجود آمدن التهاب، جوش و گیجی می‌شود، ولی وقوع این عوارض جانبی بسیار نادر است.

با آن که این روش درمانی گاهی نتایج موفقیت آمیزی از خود نشان نمی‌دهد ولی درصد شکست طب سوزنی (با فرض آن که به متخصص طب سوزنی باتجربه و مناسبی مراجعه کرده‌اید) بسیار کم است.

بدون وابستگی: یشتر داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب دارای ویژگی ناخوشایند وابستگی هستند.

به این معنی که فرد مصرف کننده در صورت قطع مصرف این داروها باید انتظار بروز برخی علائم و عوارض جانبی را داشته باشد.

طب سوزنی یک روش درمانی آزموده شده و مطمئن است. این طب تا کنون به افراد زیادی کمک کرده است تا به سلامت جامع و تعادل متناسب بدنشان برسند.

بیمار همچنین برای بهبود و افزایش تأثیر آن می‌تواند طب سوزنی را در کنار روش‌های رایج درمانی به کار گیرد.

طب سوزنی اکنون در حال تبدیل شدن به یک روش درمانی ارجح برای افسردگی و اضطراب می‌باشد. این روش به کاهش استرس، و در نتیجه کمک به تزکیه ذهن و خالی کردن آن از افکار منفی، می‌پردازد.

این روش همچنین به فرد کمک می‌کند خواب بهتری داشته باشد که نهایتاً به از بین برد عامل و اساس مشکلات سلامتی می‌انجامد.

درمان افسردگي مزمن با طب سنتي


بدن انسان نیز به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند هنگام عدم وجود استرس و تنش به صورت خود کار به تریم خود بپردازد.

فشار روانی ویکی پدیا


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


دیدگاه


نام


ایمیل


وبسایت


ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


در اکانت تلگرام خود نام (کلینیک ها) یا clinichaweb را جستجو کنید و برای دریافت پیشنهادات ویژه دمات پزشکی جوانی پوست، کنترل وزن و دندانپزشکی زیبایی در تهران عضو شوید.


 


 


سلام خدمت شما ممنون از لطف شما این موارد بایستی طبیعی باشه.ل…

سلام و خداقوت.مطالبتون عالی بود هم به لحاظ توضیح تاریخچه و ه…

ممنون از اطلاعاتتون در کلینیک ها لطفا پزشکاب خوب طب سوزنی تو…

ب اطلاعاتی که بر ایمپلنت دندان و فیلم روش بدون پانچ دیدم تون…

با سلام.الان سه روزه جراحی ایمپلنت کردم با پیوند استخوان.دند…


احساس خارش و سوزش عضلات ، در واقع احساس سوزش و خارشی است که در سطح پوست وجود ندارد، بلکه در عمق بافت ماهیچه در زیر پوست احساس می شود. این احساس معمولا بدون قرمزی یا سوزش پوست در فرد بوجود می آید و می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد، هرچند شرایط خاص هر فرد می تواند احتمال آن را افزایش دهد. این موضوع به ویژه در دوندگان معمول تر و رایج تر است. در این مقاله از بخش ورزش و سلامتی دکتر سلام …

در حالی که ممکن است لزوما چیز بدی به نظر نرسد، اما اعتیاد به ورزش می تواند منجر به مشکلات جدی شود، بنابراین شما ممکن است بپرسید که این نوع اعتیاد، چیست؟ مطالعات متعددی نشان داده اند که مزایای سلامت جسمی و روحی ورزش منظم برای رفاه حال ما ضروری است. بر خلاف بسیاری از رفتارهای اعتیاد آور دیگر، ما تشویق می کنیم که بیشتر ورزش کنید. با این حال چیزی به نام اعتیاد به ورزش نیز وجود دارد و می تواند عواقب زیان آوری …

در مورد جراحی های دستگاه تناسلی چه می دانید؟ آیا می دانید کودکان نیز ممکن است نیاز به این جراحی ها داشته باشند؟ جراحی های دستگاه تناسلی در کودکان شامل چه مواردی می شوند؟ آیا می دانید با وجود چه علائمی کودک شما حتما باید این جراحی را انجام دهد؟ در این مقاله از بخش جنسی دکتر سلام، می خواهیم به بررسی این جراحی ها در کودکان پرداخته و با مزایا و فواید آنها بیشتر آشنا شویم. همچنین به بررسی نحوه انجام این جراحی ها …

فلوترهای ماده ژله ای پشت چشم ، بافت های کلاژنی میکروسکوپی درون زجاجیه هستند که تمایل به ایجاد لکه و انداختن سایه بر روی شبکیه دارند و به صورت شناورهایی در بیمار ظاهر می شوند. شايع ترين علت ایجاد شناور ماده ژله ای پشت چشم در چشم پزشکي، جدا شدن زجاجیه  (PVD) و جدا شدن قسمت جلویی هيالوئيد پشتی از شبکيه است. این شرایط غالبا یک تهدید برای بینایی نیست. بیمارانی که علائم و نشانه های شناورهای زجاجیه را دارند، باید توسط چشم پزشک معاینه …

آب مروارید مادرزادی چیست؟ در مورد این بیماری چشمی چه اطلاعاتی دارید؟ آیا نوزادانی که با این بیماری متولد می شوند، درمانی برای آنها وجود دارد یا تا آخر عمر باید با آن زندگی کنند؟ این بیماری به چه علتی بوجود می آید؟ جراحی آب مروارید مادرزادی نیز وجود دارد؟ در این مقاله از بخش بیماری های دکتر سلام در مورد علل، علائم و راه های تشخیص و درمان این بیماری در نوزادان صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید. آب مروارید مادرزادی چیست؟ به …

درمان افسردگي مزمن با طب سنتي


لپتیژن ( Leptigen ) یکی از قرص های رژیمی در بازار است که ادعا می شود تاثیر شگرفی در کاهش وزن سریع و آسان دارد.  اما اکثر این …

احساس خارش و سوزش عضلات ، در واقع احساس سوزش و خارشی است که در سطح پوست وجود ندارد، بلکه در عمق بافت ماهیچه در زیر پوست احساس …

این بیماری یک اختلال مغزی فاسد کننده است که منجر به جنون و دیوانگی و سرانجام مرگ می شود. علائم این بیماری می تواند شبیه ناهنجاری هایی مثل …

در حالی که ممکن است لزوما چیز بدی به نظر نرسد، اما اعتیاد به ورزش می تواند منجر به مشکلات جدی شود، بنابراین شما ممکن است بپرسید که …

در مورد جراحی های دستگاه تناسلی چه می دانید؟ آیا می دانید کودکان نیز ممکن است نیاز به این جراحی ها داشته باشند؟ جراحی های دستگاه تناسلی در …

در مورد مشکلات دوران بارداری چه می دانید؟ آیا زمانی که شاهد علائم و مشکلاتی در بارداری خود می شوید، حتما باید به پزشک …

احتمالا وحشتناک ترین کلمه ای که ممکن است مادران باردار با آن روبرو شوند، سقط جنین می باشد. این وضعیت تاسف انگیز و وحشتناک …


سرکه سیب برای خشک کردن زگیل ها و کشتن ویروس ها مفید است. خواص ضد میکروبی قوی دارد که در از بین بردن زگیل های تناسلی موثر است. اسید استیک موجود در سرکه سیب می تواند برخی از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.

روغن بابونه رومی یک ضد التهاب معروف است که هم برای انسان و هم برای سگ در صورت داشتن مشکلات پوستی مشابه مانند سوزش، سوختگی، جراحات، زخم یا اگزما بسیار عالی می باشد. این یک روغن بسیار ملایم است که به آرام کردن استرس سگ نیز کمک می کند.

روغن اسطوخودوس یک درمان مهم  موضعی برای مشکلات پوستی سگ مانند آلرژی و سوختگی است. این روغن  یک انتخاب رایج در بین روغن های ضروری  برای زخم ها و خارش پوست سگ می باشد.

برای درمان افسردگی و بد اخلاقی، صبح یک عدد موز بخورید. این میوه سروتونین مغز را افزایش داده و خوش اخلاقی بیشتر را برایتان به ارمغان می آورد.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، ناشتا آب بنوشید. نوشیدن آب لیمو ناشتا، باعث چربی سوزی می شود و میل کردن آب هویج ناشتا، کبد چرب را درمان می کند. همچنین خوردن آب سیب ناشتا، باعث درمان جوش و آکنه می شود.

جوشانده شنبیله می تواند خارش پوست سر را درمان کند. برای این منظور کمی شنبیله را در آب در حال جوش ریخته و پس از 15 دقیقه آن را صاف کنید و موهای خود را با این مایع بشویید. شما همچنین شاهد خوش حالتی موهای خود خواهید بود.

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و … تشویق می کنند.


گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به نام لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.


آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

این هفت تمرین ورزشی را انجام دهید تا بهترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد. می‌ توانید آنها را در باشگاه یا در …

کدام ورزش شکم می تواند برای دوران بارداری مفید باشد و از اضافه وزن در بارداری پیشگیری کند؟ زنان زیادی به محض اینکه باردار …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

درمان افسردگي مزمن با طب سنتي

درمان افسردگي مزمن با طب سنتي

10
پیشنهاد شده برای شما :
0 مینو رعیتی عکس برای پروفایل ژانویه 21, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *