درمان افسردگي مزمن با دارو

درمان افسردگي مزمن با دارو

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

درمان افسردگي مزمن با دارو

درمان افسردگي مزمن با دارو

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

همرسانی در

ایمیل

فیسبوک

Messenger

درمان افسردگي مزمن با دارو

Messenger

توییتر

گوگل +

بالاترین

واتس‌اپ

لینک را کپی کنید

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود

یافته‌های یک تحقیق گسترده نشان می‌دهد که قرص‌های ضد افسردگی کارا و نتیجه‌بخش است. دانشمندان می‌گویند که این یافته یکی از بزرگترین مباحث دارویی را حل و فصل کرده است.

مطالعه ۵۲۲ آزمایش که در آن ۱۱۶ هزار و ۴۷۷ نفر شرکت کرده بودند دریافت که ۲۱ نوع معمول قرص‌های ضد افسردگی بیشتر از دارونماها (قرص‌های ساختگی) در کاهش علایم افسردگی حاد در بزرگسالان موثر بوده است. در این مطالعه همچنین تفاوت‌های زیادی در تاثیر انواع داروها مشخص شده است.

نویسندگان این گزارش که در مجله پزشکی لنست منتشر شده، می‌گویند این نشان می‌دهد که افراد بیشتری می‌توانند از این داروها بهره ببرند.

در سال ۲۰۱۷ در انگلستان بیش از ۶۴.۷ میلیون نسخه از این داروها تجویز شده است که این دو برابر موارد تجویز (۳۱ میلیون) ۲۰۱۶ است. اما مباحثی درباره تاثیر آنها وجود داشت و برخی آزمایش‌ها نشان دهنده این بود که این داروها بیشتر از پلاسیبوها (دارونما) تاثیر ندارند.

کالج سلطنتی روان‌شناسان در بریتانیا می‌گوید “بالاخره جنجال درباره قرص‌های ضد افسردگی پایان یافت”.

این مطالعه همچنین دریافته که میزان تاثیر قرص‌های ضد افسردگی نسبت به دارونماهای پلاسیبو از بیش از یک سوم تا بیش از دو برابر بوده است.

دکتر آندریا کیپرانی، پژوهشگر ارشد در دانشگاه آکسفورد به بی‌بی‌سی گفت:”این تحقیق پاسخ نهایی به یکی از مباحث طولانی درباره نتیجه‌بخش بودن قرص‌های ضد افسردگی است.”

او می‎گوید:”ما دریافتیم که معمول‌ترین قرص‌های ضد افسردگی برای افسردگی متوسط تا حاد نتیجه‌بخش است و فکر می‌کنم این خبر خوشی برای بیماران و پزشکان است.”

کریستین تالبوت، کمدین بریتانیایی می‌گوید که او اولین بار سه و نیم سال پیش بعد از این که “صحبت درمانی” را بی‌تاثیر یافت، شروع به استفاده قرص‌های افسردگی کرد.

دکتر به او گفته بود که افسردگی‌اش به خاطر کمبود میزان سروتونین است که تصور می‌شود در کنترل خلق و خو، عواطف و خواب تاثیر دارد.

کریستین می‌گوید که او در اول برای استفاده قرص‌های ضد افسردگی میلی نداشت به دلیل این که نگران بود که مبادا این داروها حواس او را “بی‌حس” و یا کند بسازد.

اما او می‌گوید زمانی که شروع به گرفتن این دارو کرد، نتیجه‌اش “به طور آنی سودمند” بود.

او می‌گوید: “آنطور نبود که احساس کنم تغییر بزرگی در من به وجود آمده ولی واقعا احساس کردم که باری از دوشم کم شده. اضطراب کمتری داشتم و احساس آرامش می‌‎کردم.”

او می‌گوید که احساس کرده که “داغ ننگی” در گرفتن این داروها در میان مردم وجود دارد.

او می‌افزاید:”نمی‌دانم چرا مردم از آن می‌ترسند و یا درباره آن احساس شرمساری می‌کنند، چرا که این دارویی مثل دیگر داروهاست، تفاوتش فقط این است که این داروها برای سلامتی روان است نه برای مشکلات فیزیکی.”

قرص‌های ضد افسردگی – با بیشترین و کمترین میزان تاثیر

موثرترین:

با کمترین میزان تاثیر:

نویسندگان این تحقیق می‌گویند یافته‌های آنها می‌تواند برای تجویز داروی درست به پزشکان کمک کند اما به این معنا نیست که داروی همه باید تغییر کند.

به این دلیل که در این مطالعه کارایی آن در افراد مختلف با سنین و یا جنسیت متفاوت و یا شدت علایم و دیگر مشخصات نه بلکه اوسط اثر داروها در نظر گرفته شده است.

دلیل آن است که این تحقیق، بر تاثیر دارو بر افراد به طور متوسط تمرکز داشت و گروه سنی آنها یا جنسیتشان، شدت علائم بیماری و عوامل دیگر را در نظر نمی‌گرفت.

محققان می‌افزایند که بیشتر اطلاعات حاصل از این مطالعه، دوره زمانی هشت هفته‌ای درمان را در نظر گرفته است، به همین دلیل ممکن است این یافته‌ها برای استفاده درازمدت از قرص‌های افسردگی صدق نکند.

آنها می‌گویند این یافته به این معنا هم نیست که داروهای ضد افسردگی همیشه باید نخستین گزینه درمان باشد.

دکتر کیپرانی می‌گوید:”درمان دارویی همیشه باید در کنار گزینه‌های دیگر مثل روان‌درمانی – اگر میسر باشد – در نظر گرفته شود.”

مطالب مرتبط به افسردگی:

پروفسور کارمینه پریانته از کالج سلطنتی روانشناسان می‌گوید:”این مطالعه بالاخره جنجال قرص‌های ضد افسردگی را حل کرد و به طور واضح نشان داد که این داروها در بهتر کردن خلق و خو و کمک به افراد دارای افسردگی نتیجه‌بخش است.”

او می‌گوید:”به خصوص این مطالعه، اطلاعات منتشر نشده‌ای را بررسی کرده که در اختیار شرکت‌های دارویی است، و نشان می‌دهد که موضوع تامین بودجه‌ تحقیقات توسط این شرکت‌ها، در نتیجه تحقیقات دخیل نبوده، و کارآمدی بالینی داروها، تحت تاثیر حامیان مالی آنها نیست.”

گلیان لوئیس استاد اپیدمیولوژی روانپزشکی در دانشگاه کالج لندن می‌گوید که این تحقیق “عالی” “شواهدی قانع‌کننده” برای تاثیر قرص‌های ضد افسردگی ارایه کرده است.

درمان افسردگي مزمن با دارو

او می‌افزاید:”درباره داروهای ضد افسردگی غالبا تبلیغات بدی شده است اما این مطالعه نشان می‌دهد که این داروها در مهار افسردگی افراد نقش دارد.”

خانه >> مقالات روانشناسی و ضمیر ناخودآگاه >> درمان افسردگی مزمن

افسردگی مزمن یکی از انواع افسردگی بوده و علائم آن، بیشتر شبیه افسردگی شدید و افسردگی دوره ای است. اما علایم اختلال در افسردگی مزمن، شدت زیادی ندارد و در حد رفتارهایی مانند خودکشی یا رفتارهای غیر عادی نیست. دوره ی بیماری افسردگی مزمن طولانی است. حداقل 2 سال به طول میی انجامد و ممکن است فرد سال ها گرفتار آن باشد. در این مقاله پس از بررسی افسردگی شدید و تفاوت علایم افسردگی مزمن با افسردگی شدید،به بررسی روش های درمان افسردگی مزمن خواهیم پرداخت.

به افسردگی مزمن، اختلال افسردگی خویی نیز می گویند. علایمی شبیه به افسردگی شدید، دارد ولی شدت آن کمتر و مدت آن طولانی تر است. این افراد به گونه ای رفتار می کنند که باعث می شود هم خودشان از زندگی لذت نبرند و هم نتوانند به نحو مطلوبی به وظایف خود عمل کنند. در روابط خود با دیگران دچار مشکل میشوند البته نزدیکان این افراد چون به رفتار و افکار آن ها عادت کرده اند، رفتار آن ها را طبیعی و جزئی از خصوصیات اخلاقی فرد می دانند اما در حقیقیت می توان گفت مشکل این افراد وجود افسردگی مزمن است و چون خیلی شدید نبوده است، دیگران و خودشان، متوجه بیماری نشده اند.

چون علایم این اختلال از نظر سایر افراد، بیماری به حساب نمی آید، و خود فرد هم متوجه موضوع نیست نه خودش به پزشک مراجعه می کند و نه کسی ایشان را به این کار تشویق می کند. بنابرین اطرافیان وظیفه دارند بیماری را تشخیص دهند و بر ای درمان افسردگی مزمن بیمار را برای مراجعه به پزشک تشویق کنند.

شروع افسردگی مزمن معمولا از دوره ی جوانی است و در صورتی که درمان نشود تا پایان عمر می تواند تداوم داشته باشد. چون حود بیمار همیشه این حالات را احساس می کند و دیگران هم این علایم را به شخصیت او نسبت می دهند برای درمان اقدامی صورت نمی گیرد. در صورتی که با درمان مناسب می توان بیماری را درمان کرد.

درمان افسردگي مزمن با دارو

یکی از ابزارهای فوق العاده برای درمان افسردگی به شکلی کاملا درونی و طبیعی استفاده از قدرت ناخودآگاه برای بهبود وضعیت روانی است . برای این منظور سابلیمیران به عنوان مرجع فایل های پیام های پنهان سابلیمینال فوق العاده ای را در این زمینه تولید کرده که بسیار کمک حال این عزیزان خواهد بود :

درمان افسردگی با فایل مخصوص تاثیرگذاری بر ضمیر ناخودآگاه | می توایند برای مشاهده دیگر آلبوم های سابلیمیران از طریق منو سایت اقدام کنید .

با توجه به اینکه این بیماران سالیان متمادی با علایمی همچون بی حوصلگی ، کم تحرکی، کمبود انرژی و کندی مواجه بوده اند بازدهی کمتری نسبت به فرد سالم دارند و در روابط اجتماعی، خانوادگی، کار، پیشرفت شغلی و … پیشرفت چندانی ندارند. معمولا به همسر و فرندان توجه کافی ندارند. این افردا بی توجه اند و کارخودشان را انجام می دهند اما اغلب بی حوصله و غمگین هستند.بیشترین آسیب این بیماری علاوه بر خود فرد، متوجه همسر و فرزندان او است.این موارد از شایعترین مشکلات افسردگی مزمن است، بنابرین همسران این افراد وظیفه دارند با ملایمت، بیمار را برای مراجعه به پزشک ترغیب کنند تا هم بیمار را نجات دهند و هم خانواده با عوارض افسردگی او درگیر نباشد.

همچنین ملاحظه کنید مقاله :  درمان افسردگی در مردان

عواملی مانند توارث، اختلال غدد، زیاد بودن برخی واد شیمیایی در مغز، حوادث ناگوار و … در ایجاد افسردگی مزمن نقش دارند. بویژه نارضایتی های کودکی و زندگی ناخوشایند تاثیر زیادی در ایجاد این اختلال دارند. افسردگی مزمن ارتباط مستقیمی با شرایط زندگی فرد دارد یعنی افرادی که در زندگی سابقه ی فشارهای روانی طولانی مدت یا سابقه ی سوء مصرف مواد و الکل دارند، بیشتر در معرض افسردگی مزمن هستند این افراد برای تسکین افسردگی خود به مصرف مواد مخذر و الکل روی می آورند.

همچنین ملاحظه کنید مقاله :   درمان افسردگی با گیاهان دارویی

همچنین این اختلال جنبه ی ارثی هم دارد لذا لازم است فرزندان این افراد از نظر وجود علایم افسردگی بررسی شوند تا قبل از مزمن شدن، اقدامات لازم انجام شود.

همچنین کم کاری تیروئید می تواند باعث ایجاد این اختلال شود بنابرین انجام آزمایش تیروئید برای تشخیص و درمان افسردگی مزمن لازم است.

از هر 20 نفر یک نفر این اختلال را دارد. افسردگی مزمن در زنان و مردان به طور مساوی شایع است و افرادی که مجرد هستند نسبت به متاهلین بیشتر دچار این بماری می شوند. در سنین پایین و افرادی که درآمد پایینی دارند شایع تر است. افرادی که بیماری های اعصاب و روان دارند به افسردگی مزمن هم دچار هستند.این اختلال در افرادی که در دوران کودکی محیط شادی نداشته  یا سابقه ی خانوادگی افسردگی دارند، شایع تر است.

تحقیقات نشان داده در جوامعی که از مشکلات اقتصادی زیادی رنج می برند یا امکانات تفریحی مناسب برای کودکان و جوانان ندارند، انتظار می رود افسردگی مزمن در این گونه جوامع بیشتر دیده شود و این امر منجر به رشد کند اقتصاد، صنعت و … آن جوامع خواهد شد.

درمان افسردگی مزمن بیشتر با روان درمانی و دارو درمانی انجام می گیرد. ترکیب این دو روش معمولا نتیجه ی بهتری را دارد. بیماران باید در جلسات مشاوره و روان درمانی شرکت کنند و از داروهای مناسب جهت درمان، حداقل به مدت 6 ماه استفاده کنند. گاهاً ممکن است زمان درمان بسیار طولانی شود. داروهای استفاده شده در درمان افسردگی مزمن عوارض ناچیزی دارند و اعتیاد کننده محسوب نمی شوند و بسیار تاثیرگذار هستند.

این بیماران نیاز به بستری ندارند چون علایم بیماری آنقدر شدید نیست و بصورت سرپایی تحت درمان قرار می گیرند در برخی موارد بحرانی که شخص قادر به مراقبت از خود و اداره ی امور شخص اش نیست، می توان او را بستری کرد.

همچنین در درمان افسردگی مزمن از الکتروشوک اسفاده نمی شود و در نهایت انتخاب روش درمان باید براساس نظر پرشک معالج باشد.

همچنین ملاحظه کنید مقاله :     علائم افسردگی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

کانال تلگرام سابلیمیران: [email protected]

آیدی تلگرام ادمین:[email protected]

ایمیل: [email protected]

برای ارتباط با ما از طریق روش ها و شبکه های اجتماعی دیگر لطفا به صفحه پشتیبانی و ارتباط با ما مراجعه کنید

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

افسردگی یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در کشور ماست و آمار رسمی حکایت از شیوع ۱۸ درصدی این بیماری در بین مردم کشور ما دارد. افسردگی همچنین چهارمین بیماری شایع در کشور است.

درمان افسردگي مزمن با دارو

مصرف خودسرانه‌ی داروهای ضدافسردگی می‌تواند عوارض بسیار خطرناکی داشته باشد. با توجه به آنکه استفاده‌ی خودسرانه‌ی دارو در کشور ما بسیار بالا است، توجه به راهکارهایی برای کنترل افسردگی بدون نیاز به دارو اهمیت زیادی پیدا می‌کند. ما در این مقاله، ۱۱ راهکار کنترل و درمان افسردگی بدون دارو را توضیح می‌دهیم. مؤثربودن تمامی این ۱۱ راهکار برای درمان و کنترل افسردگی از نظر علمی و پزشکی تأیید شده‌ است.

از احساسات و بیماری خود شرمنده نباشید. افسردگی بسیار شایع است. صحبت و مراجعه به یک متخصص روان‌شناسی می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی بکند. در صورتی که نیاز به درمان جدی‌تری داشته باشید، مشاور در این زمینه شما را راهنمایی می‌کند. صحبت درباره‌ی افسردگی با یک متخصص روان‌شناسی می‌تواند به‌سرعت باعث آگاهی بیشتر شما نسبت به بیماری و احساسات‌تان و همچنین متعادل‌تر شدن شدت آنها بشود. افسردگی باعث می‌شود تا شما همه‌چیز را در زندگی مبهم و سیاه ببینید. مشاور به شما کمک می‌کند که چنین دیدگاه غیرواقعی و غیرمنطقی را از بین ببرید.

فواید ورزش تنها مربوط به سلامت جسمانی نیست، شاید درباره‌ی تأثیر ورزش در افسردگی چیزهایی شنیده باشید. در اروپا، پزشکان برای بیماران افسرده ورزش تجویز می‌کنند. بهترین شیوه‌ی ورزش، پیاده‌روی و دوندگی در طبیعت است. پیاده‌روی در طبیعت به ذهن و بدن شما آرامش هدیه می‌کند و باعث می‌شود که شدت احساسات منفی شما کمتر بشوند. از طرفی با ورزش و پیاده‌روی در طبیعت، متوجه می‌شوید که طبیعت هم مانند ما انسان‌ها مدام تغییر می‌کند. طبیعت هم، زمانی سرشار از شادی و جنب‌وجوش است و زمانی به خواب زمستانی فرو می‌رود. در صورتی که روح و جسم خود را با طبیعت هماهنگ کنید، احساس بهتری خواهید داشت.

اجازه دهید که خورشید پوست شما را گرم کند. تا چند سال پیش تجویز قرص‌های ویتامین D برای درمان افسردگی و مشکلات دیگر رفتاری رایج بود. تحقیقات جدید نشان داد که مصرف این قرص‌ها تأثیر درمانی ندارد. در عوض، تحقیقات زیادی نشان داده است که مصرف غذاهای سالم دریایی و دارای ویتامین D مانند ماهی قزل‌آلا احتمال ابتلا به افسردگی را کمتر می‌کند. به همین دلیل بهتر است مصرف قرص‌های ویتامین D را قطع کنید و کمی حمام آفتاب بگیرید و از راه‌های طبیعی ویتامین‌های موردنیاز بدن‌ خود را تأمین کنید.

تحقیقات نشان داده است که خواندن کتاب‌های خودیاری علمی می‌تواند شدت بیماری افسردگی را بسیار کمتر کند. در این زمینه کتاب‌های بسیار مناسبی به زبان فارسی ترجمه شده است. ما پیشنهاد می‌کنیم کتاب «درمان نگرانی» نوشته‌ی دکتر رابرت لیهی و یا کتاب «با رفتاردرمانی عقلانی هیجانی (REBT) زندگی چندان هم بد نیست» نوشته‌ی دکتر اد ناتینگهام را مطالعه کنید.

مصرف غذاهای نا‌سالم مانند فست فود و تنقلات و همچنین پرخوری می‌توانند علائم افسردگی را تشدید کنند و حتی جزو عوامل افسردگی باشند. هر زمانی که به خوردن غذاهای ناسالم عادت کنید، احساس بدی را تجربه خواهید کرد و هرقدر بیشتر به مصرف غذاهای ناسالم عادت کنید، ترک آنها سخت‌تر خواهد بود. میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنید، همچنین ماهی قزل‌آلا، گردو و شکلات تلخ در بهبود علائم افسردگی مفید هستند.

مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر در مدت کوتاهی به شما احساس سرخوشی می‌دهد اما پس از آن به‌شدت وضعیت روحی شما را بد‌تر می‌کند. مشروبات الکلی و مواد مخدر وضعیت روانی شما را شدیداً وخیم می‌کنند؛ به همین علت باید سریع‌تر مصرف آنها را قطع کنید.

بیش از هر چیز باید عاشق خودتان باشید. یاد بگیرید خودتان را دوست داشته باشید و خودتان را با همه‌ی عیب‌ها و مشکلات‌تان بپذیرید. به وضعیت ظاهری خودتان رسیدگی کنید، حمام کنید، خواب مناسب داشته باشید، به خودتان عطر بزنید و زمان بیشتری را به خودتان اختصاص دهید. افکار منفی و غیرواقعی که اعتماد‌ به نفس شما را از بین می‌برند متوقف کنید.

تحقیقات مختلف نشان داده است که خنده باعث می‌شود شما احساس بهتری را تجربه کنید. شما می‌توانید فیلم‌ها و سریال‌های کمدی را نگاه کنید. این سریال‌ها و فیلم‌ها حتی اگر شما را خیلی هم نخندانند باعث می‌شوند که شرایط زندگی را خیلی جدی نگیرید.

افکار و احساسات خود را بنویسید. نقاشی کنید و یا یکی از هنرهای مورد علاقه‌تان را یاد بگیرید. می‌توانید لحظاتی را با گیاهان سپری و حتی باغبانی کنید. مطالعات نشان داده است که کار با گیاهان و باغبانی می‌تواند حتی بیشتر از داروهای ضدافسردگی در کاهش علائم این بیماری مؤثر باشد. پس خلاقیت به خرج بدهید و کارهای مختلف را امتحان کنید. در حین تمامی کارهایی که انجام می‌دهید، به موسیقی خوب گوش دهید. تحقیقات مختلف نشان داده است که گوش‌دادن به موسیقی خوب، احساسات مثبتی را به شما هدیه می‌کند و شدت افسردگی شما را کمتر می‌کند.

هنگامی که بچه بودیم مدام رؤیای زندگی مناسب خود را در آینده می‌دیدیم و این رؤیاها به ما احساسات بهتری هدیه می‌کردند. هنگامی که دچار افسردگی هستیم، از رؤیاپردازی دوری می‌کنیم. شاید نیاز دارید که رؤیاهایی واقعی‌تر را در ذهن‌تان پرورش دهید اما هیچ‌گاه از رؤیاپردازی دست برندارید. این رؤیاها می‌توانند اراده‌ی شما را برای داشتن زندگی با احساس بهتر افزایش دهند.

راه اصلی درمان افسردگی این است که شما قدرت و شجاعت پذیرش سیاه‌ترین افکار و احساسات‌تان را داشته باشید و زندگی خود را با وجود آنها تغییر دهید. همه‌ی تبعات افسردگی منفی نیستند، افسردگی می‌تواند به شما نگاه واقعی‌تری نسبت به زندگی بدهد و اتفاقاتی که در حالت عادی امکان مشاهده‌ی آنها نیست از طریق افسردگی به چشم می‌آیند. اما تغییر احساسات و تغییر زندگی در زمان افسردگی به شجاعت نیاز دارد و شما باید قدرت و اراده‌ تغییر احساسات و رفتار خود را داشته باشید.

در پایان به‌یاد داشته باشید که شاید در دوران افسردگی همه‌‌چیز تغییرناپذیر به‌نظر بیاید و احساس کنید که هیچ‌گاه احساس بهتری را تجربه نخواهید کرد اما زیباترین رنگین‌کمان‌ها پس از شدیدترین طوفان‌ها به‌وجود می‌آیند.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

کتاب، موسیقی کلاسیک و رفتار درمانی شناختی

سلام.من ۳۳سالمه و نزدیک به دوساله که افسردگی شدید دارم.هرچند با گذشت دوسال تقریبا ۶۰درصد علایم بیماری کمرنگ شده ولی بشدت به زندگی و به آینده نا امیدم و انگیزه ای ندارم.همیشه میترسم که هیچوقت دیگه اون دوران شاد قبل ازبیماری رو تجربه نکنم.تورو خدا هرکی این بیماری رو داشته و کاملا خوب شده بنویسه.

روانشناسی

ترس از دست دادن چیست و چگونه با آن مقابله کنیم؟

۹ نشانه که می‌گوید کمال گرایی شما از کنترل خارج شده است

درمان افسردگي مزمن با دارو

علائم اوتیسم در بزرگسالان؛ ۱۰ نشانه تشخیص و ۵ روش درمان آن

سندرم سیندرلا؛ اختلالی فراگیر که هر زنی باید درمورد آن بداند

آزار جنسی کودکان؛ هر آنچه والدین باید بدانند

آخرین مطالب

علائم خار پاشنه چیست؛ علت و درمان خار پاشنه


چطور ایمیل تأثیرگذارتری بنویسیم؟

خواص کرن بری؛ ۴ خاصیت درمانی این سوپر غذای سرشار از انواع ویتامین

۱۰ اشتباهی که شرکت‌های کوچک و متوسط مرتکب می‌شوند

پاک کردن تتو با لیزر؛ مراحل، روش‌های جایگزین و عوارض آن

ترین های جهان

بهترین فیلم های ترسناک دنیا که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند


قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۷


پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷

زیباترین شهرهای جهان که هر گردشگری را شیفته خود می‌کنند


شادترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

عجایب هفتگانه جهان؛ ۷ بنای حیرت‌انگیز تمدن‌های کهن

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

درمان افسردگي مزمن با دارو

درمان افسردگي مزمن با دارو

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 mojtaba فواید،علائم،خواص نوامبر 13, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *