درمان استفراغ در گربه ها

درمان استفراغ در گربه ها

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

درمان استفراغ در گربه ها

درمان استفراغ در گربه ها

در این مطلب به علل و نحوه درمان استفراغ در گربه ها خواهیم پرداخت.

در این مطلب به علل و نحوه درمان استفراغ در گربه ها خواهیم پرداخت. اصطلاح مزمن مستلزم یک وضعیت دیرپا است، بنابراین استفراغ مزمن به بیماری گفته می شود که بیش از دو تا سه هفته طول می کشد. استفراغ می تواند متناوب باشد، به این معنی که هر دو یا سه روز اتفاق بیفتد، یا می تواند ثابت باشد؛ به این معنی که پس از هر وعده غذایی اتفاق بیفتد. در ادامه در نت نوشت به درمان استفراغ در گربه ها خواهیم پرداخت.

تنظیم غذا می تواند کمک کننده باشد – درمان استفراغ در گربه ها

۱- اگر گربه شما با وجود استفراغ اغلب سالم باشد، به این معنی است که به احتمال زیاد هیچ علت پزشکی وجود ندارد که نیاز به درمان باشد. در عوض، شاید شیوه زندگی گربه شما باید تغییر کند. عواملی که نشان دهنده الزام این تغییر هستند شامل موارد زیر می باشند:

بیشتر بخوانید: بیماری های گربه و گربه بیمار را چگونه تشخیص دهیم؟درمان استفراغ در گربه ها

۲- غذای گربه خود را تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: مراقبت از بچه گربه ها چگونه است ؟

۳- گربه خود را به رژیم غذایی ملایم سوق دهید تا شکمش تنظیم شود. یک گربه با استفراغ مزمن ممکن است رژیم غذایی اش غنی بوده باشد ولیکن ممکن است به مواد مغذی و مواد افزودنی حساس باشد. سعی کنید رژیم گربه خود را به رژیم گوشتی سفید مانند سینه مرغ، بوقلمون یا کدو تغییر دهید. یک گربه در روز به طور متوسط به ۲۵۰ کیلوکالری نیاز دارد؛ این به معنی تغذیه گربه شما در حدود ۲۵۰ گرم مرغ در روز است. رژیم های غذایی مانند Hills ID یا Purina HA برای گربه ایده آل هستند.

۴- Famotidine گربه خود را بیاورید. Famotidine به طور معمول به عنوان Pepcid AC به فروش می رسد. اگر مخاط معده گربه آسیب ببیند، داروهایی است که می توانند به جلوگیری و درمان استفراغ در گربه ها کمک کنند. هنگامی که پوشش معده آسیب می بیند، اسید معده می تواند در معرض دیواره معده قرار بگیرد. داروهای ضد انعقادی مانند فاموتیدین باعث کاهش تولید اسید معده می شوند. این دارو باید با احتیاط در گربه های با بیماری قلبی مورد استفاده قرار گیرد زیرا می تواند ضربان قلب را آهسته کند.  زمانی این اتفاق می افتد که دارو داخل وریدی تزریق شود. معمولاً دوز تجویزی به طور متوسط ​​۰٫۵ میلی گرم بر کیلوگرم یک بار در روز به صورت دهانی است. بنابراین گربه ۵ کیلوگرمی به ۲٫۵ میلی گرم نیاز دارد؛ کمترین اندازه قرص ۱۰ میلی گرم است که یک چهارم قرص یک بار در روز است.

بیشتر بخوانید: گربه ها دنیا را چگونه می بینند ؟

۵- برای درمان استفراغ در گربه ها با متخصص دامپزشک خود در مورد داروهای غربالگری گربه خود صحبت کنید. کائولین و پکتین (Kaopectate) هر دو می توانند به محافظت از پوشش روده گربه کمک کنند. کائولین و پکتین جذب سموم تولید شده در روده را به عهده دارند و همچنین دیواره روده را محافظت می کنند. با این حال، این دارو در همه گربه ها موثر نیست.

عوامل متعددی می توانند باعث استفراغ در گربه ها شوند – درمان استفراغ در گربه ها

۱- برای درمان استفراغ در گربه ها ، آن را نزد دامپزشک ببرید.

اگر گربه شما بی خوابی و استفراغ داشته باشد، به دنبال مشاوره دامپزشکی بروید. استفراغ معمولاً از علائم یک مشکل است، شناسایی علت استفراغ و درمان  کمک می کند تا بیماری را متوقف کنیم.

۲- مشخص کنید که آیا استفراغ واکنشی به یک دارو است یا خیر. اگر مانع مخاطی که در معرض معده قرار دارد آسیب دیده باشد، اسیدهای گوارشی با دیواره معده در تماس قرار می گیرند و باعث فرسایش یا زخم می شوند. بعضی از داروها مانند استروئیدها و داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) می توانند عوارض جانبی را شامل شوند که شامل زخم معده می شود که منجر به استفراغ می شود.

بیشتر بخوانید: نگهداری از گربه و هر آنچه که باید برای نگهداری از گربه ها بدانید!

تشخیص: زخم ممکن است مشکوک باشد، اگر گربه اخیراً  از NSAID ها یا داروهای دیگر استفاده کرده باشد ؛ به خصوص اگر آنها به طور تصادفی با معده خالی (غذا از پوشش معده محافظت می کند) مصرف شده باشند. تصویربرداری از قبیل اولتراسوند یا آندوسکوپی (قرار دادن یک دوربین فیبر نوری در معده) ممکن است برای شناسایی ضایعه مورد نیاز باشد.

درمان: درمان استفراغ در گربه ها شامل متوقف کردن داروهایی است که باعث ایجاد مشکل اولیه و استفاده از داروهای ضد بارداری و آنتی اسیدها برای کمک به معالجه گربه شما شده است .

۳- برای درمان استفراغ در گربه ها به دنبال نشانه های عفونت کبدی یا عفونت لویر (یک بیماری که به عنوان کلانژیوهپاتیت شناخته می شود) معمولاً استفراغ همراه می شود.عفونتی است که در آن باکتری از  روده تا مجاری صفراوی ایجاد می شود و عفونت را در کبد ایجاد می کند. گربه ها با استفراغ کولنگیوپاتیت، اشتهای کمتری دارند و ممکن است زرد شوند.

تشخیص: دامپزشک شما آزمایش های خون را انجام می دهد تا به آنزیم های کبدی منتهی شود و تعداد سلول های سفید را بالا می برد. او همچنین با استفاده از سونوگرافی،  اسکن می کند تا تشخیص قطعی داده شود.

بیشتر بخوانید: مراقبت از گربه کور ؛ چگونه از یک گربه کور مراقبت کنیم؟

درمان: اکثر گربه ها به درمان آنتی بیوتیک ها، تزریقات ضد بیماری و مایع های وریدی پاسخ می دهند .

۴- درمان بیماری کلیه . کلیه بیمار در فیلتر کردن مواد زائد طبیعی فرایند گوارش کارآمد نیست. در عوض، این سموم به تدریج در خون ایجاد می شوند که باعث التهاب و زخم معده و گاهی لثه می شوند.

تشخیص: بیماری کلیوی معمولاً با یک صفحه نمایشگر خون تشخیص داده می شود که سطوح متابولیت های سمی مانند اوره و کراتینین، و تشکیل مواد معدنی مانند فسفات را نشان می دهد.

درمان استفراغ در گربه ها : درمان شامل قرار دادن گربه خود در رژیم غذایی تجویز شده ای می باشد که متابولیت های سمی کمی دارد. درمان دیگر آنزیم بازدارنده آنزیم تبدیل آنژیوتانسین (ACEI) مانند بنازپریل است. کار ACEI مهار یک آبشار آنزیمی است که باعث انقباض رگهای خونی می شود. این کار منجر به انقباض عروقی می شود که خون کلیه را تامین می کنند و این یعنی افزایش خون رسانی به کلیه.

۵- سطح فسفات گربه خود را کاهش دهید. فسفات، که همراه با بیماری کلیه است، به عنوان یک علت تهوع در گربه ها شناخته شده است. با این حال، گربه ها همچنین می توانند سطح فسفات افزایش یافته بدون داشتن بیماری کلیوی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: میو میو کردن گربه چه معنی دارد؟

تشخیص: مانند بیماری کلیوی، دامپزشکان می توانند از یک صفحه نمایشگر خون برای بررسی فسفات استفاده کنند.

درمان: استفاده از پیوندهای فسفات مانند رنالزین، که به مواد غذایی اضافه می شود و به محتوای فسفات متصل می شود، بدین معنی است که فسفات کمتر به جریان خون وارد می شود. دوز معمولی، دو بار در روز همراه با غذا می باشد.

۶- پانکراتیت یک بیماری دردناک است که در آن آب به بافت پانکراس نشت می کند. این نشت باعث التهاب، درد و سوزش موضعی زیادی می شود که می تواند منجر به استفراغ شود.

درمان با رژیم غذایی: موارد خفیف پانکراتیت را می توان با رژیم غذایی نرم و خوشایند درمان کرد. گربه های بسیار بیمار به مراقبت های حمایتی با مایعات داخل وریدی، و داروهای مسکن نیاز دارند.

۷- پرکاری غدد تیرویید ممکن است منجر به استفراغ شود. تیروئید هورمون تریروکسین تولید می کند که میزان متابولیسم را کنترل می کند. تیروکسین بیش از حد مانند یک محرک عمل می کند که گاهی شبیه به کافئین و باعث تحریک بیش از حد روده و اسهال می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین غذا برای سگ ، مغذی ترین سبزیجات و میوه ها کدامند؟

تشخیص: دامپزشک شما با لمس غده تیروئید در گردن و انجام آزمایش های خونی برای تعیین سطح هورمون های تیروئید در جریان خون گربه، بیماری را تشخیص می دهد.

درمان: درمان هیپرتیروئیدیسم گربه شما توسط دارویی به نام Thiamazole (فلیامازول) انجام می شود که تولید هورمون های تیروئیدی را تنظیم می کند.

۸- کمک به گربه خود برای رهایی از شر هلیکوباکتریا . این یک باکتری مارپیچی است که به داخل حفره معده متصل می شود و سبب التهاب و استفراغ گربه شما می شود.

درمان: درمان هلیکوباکترها با ترکیبی از آنتی بیوتیک ها صورت می گیرد. این ترکیب شامل دوکسی سیکلین با مترونیدازول یا آموکسی سیلین با مترونیدازول است. به احتمال زیاد شما باید این آنتی بیوتیک را برای ۱۰ تا ۲۱ روز به گربه خود بدهید.

بیشتر بخوانید: چگونه ناخن سگ را کوتاه کنیم ؟

۹- بدانید که جسم خارجی در معده گربه شما می تواند آن را را بیمار کند. موی سر و یا یک اسباب بازی کوچک می تواند در معده گربه قرار بگیرد و شبیه یک جوراب  درهم تنیده شود. جسم خارجی یا  معده را مسدود می کند، یا در غیر این صورت باعث تخریب معده می شود و گربه را بیمار می کند.

تشخیص: دامپزشک شما پس از معاینه کامل فیزیکی بدن از طریق اشعه ایکس یا اولتراسوند مشکل را تشخیص می دهد.درمان استفراغ در گربه ها

درمان: حذف جسم خارجی به طور کلی با جراحی امکان پذیر است. برای دسترسی به معده معمولاً از لاپاراتومی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: چگونه بوی بد سگ را در خانه از بین ببریم؟

مراجعه به دامپزشک را فراموش نکنید – درمان استفراغ در گربه ها

نویسنده: شادان هاشمی

الناز

22 فروردین 1397 at 20:47

خیلی خوشم اومد لایکککککککک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

اگر جوابی برای دیدگاه من داده شد مرا از طریق ایمیل با خبر کن

وبسایت

Current [email protected] *

Leave this field empty

سونوگرافی های بدست آمده از جنین های در حال رشد نشان می دهد که…

در رمان سقوط که با زاویه ی دید تک گویی بیرونی روایت می شود…

فیلم MAN ON THE MOON یا مرد روی ماه اثری کمدی-درام آمریکایی ساخته شده در سال ۱۹۹۹…

مضر نبودن سیگار الکترونیک یک مسئله بسیار گسترده و مورد بحث است که همچنان…

محققان بر این باورند که مواد شیمیایی موجود در شوینده های خانگی می­ توانند…

Copyright © 2018 – Netnevesht

نام کاربری

رمز عبور

مرا به خاطر داشته باش

ثبت نام | رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری

ایمیل

یک رمز عبور به ایمیل شما فرستاده خواهد شد.

ورود | رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری یا ایمیل:

ورود| ثبت نام

This is a discussion on استفراغ در گربه : علل و درمان (ترجمه) within the انجمن بهداشت و سلامت گربه ها forums, part of the تالار دوستداران گربه category; استفراغ در گربه : علل و درمان

شایع ترین علت استفراغ در گربه بلع مو و یا برخی مواد غیر …

کاربر نمونه

کاربر تازه آشنا

درمان استفراغ در گربه ها

کاربر تازه آشنا

کاربر تازه آشنا

کاربر تازه آشنا

نمایش برچسب‌ها

مشاهده قوانین انجمن

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

مشاهده قوانین انجمن

کپی برداری از مطالب اختصاصی انجمن پارسی پت با ذکر منبع و لینک مستقیم بلا مانع است.

Powered by vBulletin® Version 4.2.4
Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

درمان استفراغ در گربه ها

درمان استفراغ در گربه ها

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 yalda عکس دسامبر 26, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *