داروي گياهي ريزش مو ارثي

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

ریزش ارثی موی مردانه ( آلوپسی آندروژنیک ) تقریبا میلیون نفر در آمریکا را تحت تاثیر گذاشته است . مشخصه این نوع ریزش مو M شکل شدن موهای جلوی سر میباشد . همچنین شروع شدن ریزش از قسمت وسط سر تا زمانیکه جلوی سر و وسط آن به هم برسند و کچلی کامل رخ دهد . اگر میخواهید از ریزش موی خود جلوگیری کنید ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید .

اول از همه باید بدانید که ریزش موی ارثی چگونه بوجود می آید و باعث کچلی میشود . ریزش موی مردانه بخاطر هورمونی با نام آندروژن بوجود می آید ، علت ژنتیکی که باعث حساسیت ریشه مو به دی هیدروتستوسترون ( DH ) میشود علت اصلی آلوپسی است . با افزایش ( DH ) در فولیکول ( ریشه ) مو باعث کوتاه شدن چرخه رشد و تاخیر در رشد موهای جدید میشود . در پایان هم دیگر موی جدیدی رشد نخواهد کرد اما فولیکول مو هنوز زنده است و میتوان با روش های زیر آنها را دوباره به فاز رشد کردن بازگرداند .

درمان های رایج

– استفاده از ماینوکسیدیل . ماینوکسیدیل دارای تاییده FDA جهت درمان ریزش موی ارثی مردانه میباشد . این محلول باعث تحریک ریشه مو جهت برگشتن به فاز رشد میشود .

– استفاده از فیناستراید بعد از مشورت با دکتر . فیناستراید قرصی برای درمان ریزش مو میباشد که تاثیر آن از ماینوکسیدیل بیشتر است . بعد از استفاده از فیناستراید ریزش موی شما کم میشود اما بعد از قطع دارو بعد از یک سال ریزش موی شما به حالت عادی باز خواهد گشت .

– کاشت مو . بهترین راه کاشت مو میباشد اما هزینه زیادی در بر خواهد داشت اما نتیجه آن همیشگی و بسیار موثر میباشد .

راههای تقویت مو برای درمان و جلوگیری از ریزش

– خوردن مواد غذایی ضد ریزش مو . استفاده از رژیم غذایی نامناسب میتواند باعث ریزش مو یا تشدید آن شود . استفاده از یک رژیم غذایی مناسب که دارای تمامی مواد مغذی شامل : پروتئین ، کربوهیدرات ، ویتامین ها و مواد معدنی باشد تاثیر بسیار زیادی در سلامت مو خواهد داشت .

– آب زیاد بنوشید . اگر بدن شما دچار کم آبی باشد سلول های پوست و مو نمیتوانند رشد کنند .

– حذف کردن استرس از زندگی . درست است که ریزش موی ارثی ربطی به استرس ندارد ، اما استرس خود به تنهایی میتواند باعث ریزش مو شود .

مواد طبیعی درمان ریزش موی ارثی

– آب پیاز را امتحان کنید . آب پیاز باعث رشد مو در ریزش موی ارثی خواهد شد . طبق تحقیقات روی نفر گذاشتن آب پیاز خام روزی بار روی پوست سر باعث رشد مجدد مو در طی هفته روی نفر از آنها شد .

– پوست سر خود را ماساژ دهید . اینکار باعث خونرسانی بیشتر به ریشه مو خواهد شد . البته تاثیر این روش به صورت علمی در ریزش موی ارثی ثابت نشده است .

– استفاده از تخم شنبلیله . تخم شبلیله حاوی موادی است که باعث تحریک رشد مو و تقویت ریشه مو خواهد شد .

– استفاده از دیگر درمان های خانگی ریزش موی ارثی . تمامی موارد زیر به صورت علمی اثبات نشده اند اما بسیار از مردم بعد از استفاده از این روش ها تاثیرات مثبتی را در رشد موی سر خود مشاهده کرده اند .

مطالب مرتبط با ریزش مو :

کارهایی که باعث ریزش مو و آسیب زدن به موها میشوند

درمان خانگی و گیاهی ریزش مو

چگونه شوره سر را درمان کنیم ؟ درمان خانگی + راه های پیشگیری از شوره

من مهندس مهرداد بغدادی، علاقه مند به تولید محتوا و ترجمه کتابهای روز جهان هستم.
مديريت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه ای انجام می دهم.

اسفند , در : ب.ظ

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد ادرس فوریه 16, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *