داروي جديد بيماري ام اس در ايران

داروي جديد بيماري ام اس در ايران

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

داروي جديد بيماري ام اس در ايران

داروي جديد بيماري ام اس در ايران
خانه

موبایل

 

 

 

داروي جديد بيماري ام اس در ايران

 

 

این تحقیق كه در دانشكده دارو دانشگاه واشنگتن لوئیس انجام شده است، بدین علت با اهمیت است كه پزشكان معتقدند در این بیماری به علت مسیریابی غلط گلبول های سفید، سلول ها داخل مغز شده و به «میلین»، غشای دور سلولی كه نقش محافظتی دارد، آسیب می رسانند.

 

 

دیدگاه های جدید درباره چگونگی هدایت گلبول های سفید، این پیشرفت را برای محققان ممكن كرده است. آنان یك داروی ضد سرطان را از یك شركت دارویی دریافت كردند تا بتوانند این فرضیه خود را بیازمایند.

 

 

دكتر رابین كلین، متخصص ایمن شناسی در مورد نتایج این بررسی می گوید: نتایج بسیار چشمگیر بود، زیرا ما به این نتیجه رسیدیم كه این دارو می تواند تركیب موثری برای درمان MS باشد. سلول های آسیب دیده دیگر نمی توانستند به مغز دسترسی داشته باشند و موش هایی كه بالاترین میزان این دارو را دریافت كرده بودند، از این بیماری محافظت شدند. این داروی ضد سرطانی حال برای تبدیل شدن به دارو در فاز یك قرار دارد. كلین و همكارانش یك رشته شیمیایی در مغز یافتند كه گلبول های سفید مجبورند برای ورود به مغز از آن بالا بروند، گلبول های سفید كه از خون خارج می شوند، در طول رگ ها و بافت ها می مانند و سپس از پرده های مغز وارد مغز می شوند كه در آن جا ممكن است به موانعی اضافی برخورد كنند و به میلین های شعبات نورون ها آسیب بزنند.

 

 

وی می گوید: اثر ورود گلبول های سفید به مغز، به بافت ها بستگی دارد، در حالت عفونت ویروسی، سیستم عصبی وظیفه دارد بدن را از ویروس پاك كند؛ اما در بیماری های خودایمن نظیر MS این ورودی ها با آسیبها مرتبط است، لذا ما وظیفه داریم كه راهی برای دور ساختن گلبول های سفید از این ورودی ها بیابیم.

 

 

كلین می افزاید: مسیر راهرو مانندی در قسمت رگه دار مغز با مویرگها وجود دارد كه خون را به سمت سیستم عصبی مركزی می برد. پله های این راهرو از مولكلولی كه CXCL۱۲ نامیده می شود، تشكیل شده كه وظیفه مكان یابی برای گلبول های سفید را بر عهده دارد و مانند پلكانی است كه سرعت آنان را كند می كند تا برای ورود به مغز ارزیابی، و تعیین كند كه آیا می توانند وارد مغز شوند. آزمایشگاه كلین قبلا یافته بود كه سلول های رگهای خونی كپی هایی را از این سلول در بافت خود دارند.

 

 

وی قبلا اثبات كرده بود كه این بیماری در انسان ها و موش ها باعث می شود CXCL۱۲ از بافتها به رگها كشیده، و مرحله ارزیابی در مغز حذف شود و گلبول های سفید وارد مغز شده و به آن آسیب برساند.

 

 

كلین امیدوار است با تركیب و توسعه CXCR۷ (داروی ضد سرطان) و تبدیل آن به CXCL۱۲ در بدن، جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد كه این اتفاق در موش ها افتاده است. همچنین او معتقد است كه عوامل دیگری در كند یا تند كردن ورود سلول ها به مغز موثر است كه می تواند علت متفاوت بودن شدت، سختی، نحوه پیشرفت و علائم بیماری از یك بیماری به بیماری دیگر باشد.

 


چند دقیقه با دانستنی ها

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

خط تولید داروی بیماری مالتیپل اسکلروزیس یا «ام اس» روز دوشنبه در تهران رونمایی شد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، یعقوب حقیقت نیا مدیرعامل شرکت داروسازی توفیق ایران روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری صدا و سیمای ایران گفت: نشان تجاری داروی درمان بیماری «ام اس» پیش از این در انحصار یک شرکت صهیونیستی بود که در اقدامی غیرانسانی، فروش آن را به بیماران ایرانی ممنوع کرده بود.

حقیقت نیا افزود: متخصصان داروسازی ایران موفق شدند پس از سال ها پژوهش، همه مراحل تولید دارو را به انجام برسانند و هم اکنون محصول نهایی داروی درمان بیماری «ام اس» به صورت انبوه تولید می شود.

مدیرعامل شرکت داروسازی توفیق ایران گفت: متخصصان داروسازی ایران با تولید داروی درمان بیماری «ام اس»، انحصار رژیم صهیونیستی را در بازارهای جهانی شکستند و در نخستین گام، این دارو از ایران به ترکیه صادر می شود.

بیماری «ام اس»Multiple sclerosis یک بیماری ناتوان‌کننده است که در آن، سیستم ایمنی بدن شروع به حمله به مغز و نخاع می‌‌کند و باعث فلج شدن و از کارافتادگی اندام ها می‌شود.داروي جديد بيماري ام اس در ايران

© 2017 PARS TODAY. All Rights Reserved.

داروي جديد بيماري ام اس در ايران

داروي جديد بيماري ام اس در ايران

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 محمد بصیری فواید،علائم،خواص اکتبر 25, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *