داروي جديد ام اس ايراني

داروي جديد ام اس ايراني

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

داروي جديد ام اس ايراني

داروي جديد ام اس ايراني

داروي جديد ام اس ايراني

آرایش

مدل مو

مدل لباس

اخبار

سبزی خردکن

سلامت نیوز: داروهای جدید ایرانی برای بیماران صعب‌العلاج از جمله مبتلایان به سرطان و MS شنبه با حضور وزیر بهداشت رونمایی می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مراسم رونمایی از تعدادی از داروهای جدید تولید داخل از جمله 2 داروی جدید MS و یک داروی جدید ضد سرطان هفته ‌آینده طی مراسمی با حضور حسن هاشمی، وزیر بهداشت و رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو در شرکت داروسازی اسوه رونمایی می‌شود.

در این مراسم قرار است دو داروی دی متیل فومارات با نام تجاری ایرانی اسویرا و نیز داروی گلاتیرامر با نام تجاری ایرانی اسویمر برای بیماران MS و نیز داروی نیلوتینیب برای افراد مبتلا به سرطان به طور رسمی رونمایی شود.

علاوه بر این داروها قرار است تعدادی از داروهای تولیدی شرکتهای داروسازی دیگر ایرانی که به مرحله تولید رسیده‌اند نیز به صورت رسمی رونمایی و اعلام شوند که بیشتر آنها داروهای مربوط به بیماران صعب العلاج است. البته تعدادی از این داروها چندین ماه است که تولید و وارد بازار شده اند و در این مراسم به صورت نمادین رونمایی می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های برخی از داروهایی که در این مراسم رونمایی می‌شود، این است که تمام اجزا، مولکولها و مواد اولیه آنها در داخل کشور تولید می‌شود که با توجه به وابستگی نسبی صنعت دارویی کشور به مواد اولیه خارجی دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.

بر اساس گزارشهای رسمی، حدود درصد داروهای مصرفی بیماران کشور، در داخل تولید می‌شود اما از نظر مواد اولیه دارویی، هنوز بیش از 60 درصد مواد اولیه داروها وارداتی است که از کشورهای مختلف وارد می‌شود.

قرار بود مراسم رونمایی از این داروها امروز در شرکت داروسازی اسوه با حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو برگزار شود و نیز در این مراسم از فعالان دستاوردهای دارویی کشور تجلیل شود که به علت سفر فوری وزیر بهداشت به همراه معاون اول رئیس جمهوری به کرمان، برگزاری این مراسم به روز شنبه 25 بهمن و بعد از دهه فجر موکول شد.

منبع : salamatnews.com

سلامت ، درمان بیماری ها ، مقالات پزشکی ، اطلاعات دارویی ، تغذیه ، رژیم درمانی
خانه

موبایل

 

 

 

داروي جديد ام اس ايراني

 

 

این تحقیق كه در دانشكده دارو دانشگاه واشنگتن لوئیس انجام شده است، بدین علت با اهمیت است كه پزشكان معتقدند در این بیماری به علت مسیریابی غلط گلبول های سفید، سلول ها داخل مغز شده و به «میلین»، غشای دور سلولی كه نقش محافظتی دارد، آسیب می رسانند.

 

 

دیدگاه های جدید درباره چگونگی هدایت گلبول های سفید، این پیشرفت را برای محققان ممكن كرده است. آنان یك داروی ضد سرطان را از یك شركت دارویی دریافت كردند تا بتوانند این فرضیه خود را بیازمایند.

 

 

دكتر رابین كلین، متخصص ایمن شناسی در مورد نتایج این بررسی می گوید: نتایج بسیار چشمگیر بود، زیرا ما به این نتیجه رسیدیم كه این دارو می تواند تركیب موثری برای درمان MS باشد. سلول های آسیب دیده دیگر نمی توانستند به مغز دسترسی داشته باشند و موش هایی كه بالاترین میزان این دارو را دریافت كرده بودند، از این بیماری محافظت شدند. این داروی ضد سرطانی حال برای تبدیل شدن به دارو در فاز یك قرار دارد. كلین و همكارانش یك رشته شیمیایی در مغز یافتند كه گلبول های سفید مجبورند برای ورود به مغز از آن بالا بروند، گلبول های سفید كه از خون خارج می شوند، در طول رگ ها و بافت ها می مانند و سپس از پرده های مغز وارد مغز می شوند كه در آن جا ممكن است به موانعی اضافی برخورد كنند و به میلین های شعبات نورون ها آسیب بزنند.

 

 

وی می گوید: اثر ورود گلبول های سفید به مغز، به بافت ها بستگی دارد، در حالت عفونت ویروسی، سیستم عصبی وظیفه دارد بدن را از ویروس پاك كند؛ اما در بیماری های خودایمن نظیر MS این ورودی ها با آسیبها مرتبط است، لذا ما وظیفه داریم كه راهی برای دور ساختن گلبول های سفید از این ورودی ها بیابیم.

 

 

كلین می افزاید: مسیر راهرو مانندی در قسمت رگه دار مغز با مویرگها وجود دارد كه خون را به سمت سیستم عصبی مركزی می برد. پله های این راهرو از مولكلولی كه CXCL۱۲ نامیده می شود، تشكیل شده كه وظیفه مكان یابی برای گلبول های سفید را بر عهده دارد و مانند پلكانی است كه سرعت آنان را كند می كند تا برای ورود به مغز ارزیابی، و تعیین كند كه آیا می توانند وارد مغز شوند. آزمایشگاه كلین قبلا یافته بود كه سلول های رگهای خونی كپی هایی را از این سلول در بافت خود دارند.

 

 

وی قبلا اثبات كرده بود كه این بیماری در انسان ها و موش ها باعث می شود CXCL۱۲ از بافتها به رگها كشیده، و مرحله ارزیابی در مغز حذف شود و گلبول های سفید وارد مغز شده و به آن آسیب برساند.

 

 

كلین امیدوار است با تركیب و توسعه CXCR۷ (داروی ضد سرطان) و تبدیل آن به CXCL۱۲ در بدن، جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد كه این اتفاق در موش ها افتاده است. همچنین او معتقد است كه عوامل دیگری در كند یا تند كردن ورود سلول ها به مغز موثر است كه می تواند علت متفاوت بودن شدت، سختی، نحوه پیشرفت و علائم بیماری از یك بیماری به بیماری دیگر باشد.

 


چند دقیقه با دانستنی ها

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

خط تولید داروی بیماری مالتیپل اسکلروزیس یا «ام اس» روز دوشنبه در تهران رونمایی شد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، یعقوب حقیقت نیا مدیرعامل شرکت داروسازی توفیق ایران روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری صدا و سیمای ایران گفت: نشان تجاری داروی درمان بیماری «ام اس» پیش از این در انحصار یک شرکت صهیونیستی بود که در اقدامی غیرانسانی، فروش آن را به بیماران ایرانی ممنوع کرده بود.

حقیقت نیا افزود: متخصصان داروسازی ایران موفق شدند پس از سال ها پژوهش، همه مراحل تولید دارو را به انجام برسانند و هم اکنون محصول نهایی داروی درمان بیماری «ام اس» به صورت انبوه تولید می شود.

مدیرعامل شرکت داروسازی توفیق ایران گفت: متخصصان داروسازی ایران با تولید داروی درمان بیماری «ام اس»، انحصار رژیم صهیونیستی را در بازارهای جهانی شکستند و در نخستین گام، این دارو از ایران به ترکیه صادر می شود.

بیماری «ام اس»Multiple sclerosis یک بیماری ناتوان‌کننده است که در آن، سیستم ایمنی بدن شروع به حمله به مغز و نخاع می‌‌کند و باعث فلج شدن و از کارافتادگی اندام ها می‌شود.داروي جديد ام اس ايراني

© 2017 PARS TODAY. All Rights Reserved.

داروي جديد ام اس ايراني

داروي جديد ام اس ايراني

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 حسین عکس برای پروفایل ژانویه 25, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *