خواص پونه بر پوست

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

پونه‌کوهی که با نام‌های مرزنجوش، آویشن کوهی و فودنج جبلی هم شناخته می‌شود گیاهی شبیه نعناع است.پونه‌کوهی و روغن آن، دارای خواص متعددی برای حفظ سلامت بدن و پوست است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود.

درمان مشکلات پوستی

روغن پونه‌کوهی می‌تواند خارش پوست و عفونت‌های پوستی را تسکین داده و درمان کند. محققان ترکیب یک قطره از این روغن را با روغن زیتون یا نارگیل توصیه می‌کنند.


خواص پونه کوهی برای پوست و بدن


منظم کردن عادت ماهانه بانوان

طبق اعلام محققان، روغن پونه‌کوهی به حفظ نظم عادت ماهانه زنان کمک کرده و از زنان در مقابل عوارض جانبی یائسگی حفاظت می‌کند.

پیشگیری از سرطان

طبق مطالعه سال ، اجزای موجود در پونه‌کوهی به کاهش روند پیشرفت یا پیشگیری از سرطان در بیماران مبتلا به کارسینوم سینه کمک می‌کند.

دورکننده حشرات

روغن طبیعی موجود در پونه‌کوهی موسوم به کارواکرول، یک دافع حشرات است. از این روغن می‌شود بر روی مبلمان استفاده شود تا حشرات از آنها دور بمانند یا قبل از رفتن به فضای باز بر روی پوست مالیده شود.

تقویت‌کننده انرژی

پونه گیاهی حاوی مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی از جمله A، C، E، K، آهن، منیزیم، ویتامین B6، کلسیم، و پتاسیم است. به گفته محققان این ماده خوراکی موجب بهبود عملکرد متابولیسم بدن شده و در عین حال آهن موجب افزایش گردش خون می‌شود. در نهایت این دو عملکرد همراه باهم میزان انرژی بدن را افزایش می‌دهد.

ضدباکتری

روغن پونه‌کوهی از برگ‌ها و گل‌های گیاه تهیه می‌شود. به گفته محققان، به دلیل وجود روغن‌های تیمول و کارواکرول در گیاه پونه‌کوهی، این گیاه دارای خواص ضدباکتریایی است.

 

برای صرف‌نظر کردن از پاسخ‌گویی اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

پونه کوهی که با نام های مرزنجوش، آویشن کوهی و فودنج جبلی هم شناخته می شود گیاهی شبیه نعناع است.
به گزارش بهداشت نیوز، پونه کوهی و روغن آن، دارای خواص متعددی برای حفظ سلامت بدن و پوست است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

ضدباکتری

روغن پونه کوهی از برگ ها و گل های گیاه تهیه می شود. به گفته محققان، به دلیل وجود روغن های تیمول و کارواکرول در گیاه پونه کوهی، این گیاه دارای خواص ضدباکتریایی است.

تقویت کننده انرژی

پونه گیاهی حاوی مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی از جمله A، C، E، K، آهن، منیزیم، ویتامین B، کلسیم، و پتاسیم است. به گفته محققان این ماده خوراکی موجب بهبود عملکرد متابولیسم بدن شده و در عین حال آهن موجب افزایش گردش خون می شود. در نهایت این دو عملکرد همراه باهم میزان انرژی بدن را افزایش می دهد.

منظم کردن عادت ماهیانه بانوان

طبق اعلام محققان، روغن پونه کوهی به حفظ نظم عادت ماهیانه زنان کمک کرده و از زنان در مقابل عوارض جانبی یائسگی حفاظت می کند.

پیشگیری از سرطان

طبق مطالعه سال ، اجزای موجود در پونه کوهی به کاهش روند پیشرفت یا پیشگیری از سرطان در بیماران مبتلا به کارسینوم سینه کمک می کند.

درمان مشکلات پوستی

روغن پونه کوهی می تواند خارش پوست و عفونت های پوستی را تسکین داده و درمان کند. محققان ترکیب یک قطره از این روغن را با روغن زیتون یا نارگیل توصیه می کنند.

دورکننده حشرات

روغن طبیعی موجود در پونه کوهی موسوم به کارواکرول، یک دافع حشرات است. از این روغن می شود بر روی مبلمان استفاده شود تا حشرات از آنها دور بمانند یا قبل از رفتن به فضای باز بر روی پوست مالیده شود.

منبع: مهر

افدرا یک گیاه چند ساله است که به خانواده ارمک‌سانا تعلق دارد. از دیگر اسم

“سنجد برای ترمیم شکستگی، ترک استخوان و پوکی استخوان بی‌نظیر است؛ پودر هسته سنجد، غضروف‌ساز

پیشنهاد شده برای شما :
0 بهار رحیمی مدل می 21, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *