خواص يشم زرد

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

اطلاعاتی در مورد سنگ یشم و خواص درمانی سنگ یشم

یشم از اصطلاح اسپانیایی piedra de ijada می آید – و معنای تحت اللفظی اش “سنگ درد در پهلو است. مکتشفان اولیه اسپانیایی بعد از اینکه دیدند بومیان قطعاتی از سنگ یشم را برای درمان یا آرام کردن دردها و رنج ها روی پهلوهای خود می گذارند این نام را بر آن گذاردند. یشم سبز نماد سعادت، موفقیت و خوش شانسی نیز هست.

یشم گوهر گرانبهاییست که تحت عنوانسنگ بهشت شناخته می شود، هزاران سال گرامی داشته شده و به آن میزان در بین مردم خالص و مقاوم در نظر گرفته می شد که برای استفاده کنندگانش، منبع الهام بالاترین اهداف معنوی به حساب می آمد.این سنگ به اندازه کافی زیبا، لوکس و مجلل هست که برای انجام کاروینگ (حکاکی یا کنده کاری) نیز گزینه مناسبی باشد. طرفداران آسیایی همیشه شیفته ی یشم بوده اند و امروزه، خریداران غیر آسیایی نیز استقبال بی سابقه ای از این گوهر زیبا دارند. به عبارتی همه آنها جذب تاریخچه ی غنی یشم ، زیبایی، دوام و کمیابی این سنگ فوق العاده شده اند.

در نیمه‌ی اول قرن نوزدهم یک دانشمند فرانسوی کشف کرد که واژه‌ی عمومی “یشم، “یو در زبان چینی، در حقیقت به دو کانی متفاوت اشاره دارد: “نفریت Nephrite و “جدیت Jadeit‌. در چین به هر دوی این کانی‌ها “زن‌یو Zhen yu به معنای “یشم اصل گفته می‌شود. حقیقتا تشخیص این دو کانی از یکدیگر حتی برای کارشناسان نیز دشوار است. این دو سنگ درجه سختی، شکل ظاهری و ویژگی‌های عمل‌آوری متفاوتی دارند؛ اما آن‌ها دارای بافتی در هم پیچیده، سخت و متراکم هستند. به همین علت است که این دو کانی دارای خاصیت شکل‌پذیری بالایی هستند . نفریت در اصل دارای طیف رنگی سبز ملایم تا سبز مایل به طوسی است و در برخی مواقع در رنگ‌های سفید، زرد یا دارای ته رنگ قرمز دیده می‌شود. اما رنگ غالب در “جدیت به دلیل وجود عنصر کروم، سبز زمردگون است.

معادن سنگ یشم:
چین، روسیه، گواتمالا و نیوزلند صاحب غنی‌ترین ذخایر نفریت با کیفیت هستند. گران‌بهاترین جدیت‌ها در “میانمار Myanmar استخراج شده و سپس به صورت سالانه “در مرکز بزرگ بازرگانی سنگ‌های قیمتی، یشم و مروارید واقع در “رانگون Rangoon مبادله می‌شوند. هنگ‌کنگ یکی دیگر از مراکز مبادله این “سنگ آسمانی به شمار می‌آید.

افسانه‌ی یشم:
از حدود ۷۰۰۰ سال پیش، طیف رنگی یشم بشر را افسون کرده است. افراد در این سنگ خواص درمانی و معنوی را جستجو کردند و موفق به یافتن آن شدند. در دوران ما قبل تاریخ، شکارچیان، سختی باورنکردنی این سنگ را کشف و از آن برای ساخت تبرهای سنگی، تیغ، چاقو و دیگر ابزار و اسلحه استفاده کردند. سه هزار سال پیش از میلاد مسیح و در چین، نوعی از یشم به نام “یو Yu که برای مردم این سرزمین بسیار قابل احترام بود برای  حکاکی پیکره‌های کوچک و اشیای متفاوت تزئینی مورد استفاده قرار می‌گرفت. اهمیت یشم در فرهنگ چین به حدی بودکه فیلسوف صاحب نام این کشور ، “کنفوسیوس  چنین گفته است: “یشم به نرمی و‌ لطافت مهربانی،‌ به سختی و زیبایی ذکاوت است. حکمت، عدالت، شفقت، تواضع و شجاعت جزء ویژگی‌های معنوی هستند که طرفداران یک “سنگ آسمانی به آن نسبت می‌دهند و به همین دلیل امروزه هم از آن استفاده می‌کنند.
ویژگی‌های درمانی و شفابخشی که به یشم نسبت می‌دهند ریشه در نام آن دارد: نام اسپانیایی آن “پیدرا د ایجادا Piedra de ijada به معنای “سنگ شیر می‌باشد. مردمان آمریکای جنوبی بر این باورند که یشم توانایی درمان بیماری‌های کلیوی را دارد. مردمان “مایا Maya، “تول‌تک Toltec‌، “آزتک Aztec‌ و “اومک Omec‌ معتقدند که این سنگ مقدس در ارتباط با الهه‌ی آتش می‌باشد. این مردمان مانند چینی‌ها، یشم را با مرگ در ارتباط می‌دانند. قطعات کوچک این سنگ بین لب‌ها و داخل حفره‌های گوش یا بینی جسد گذاشته می‌شوند تا شیطان را شکست دهد.

جواهر لوکس: چین مرکز سنتی و کنونی هنر برش یشم به شمار می‌آید. “عمل‌آوری یشم به اشتباه “حکاکی یشم نامیده می‌شود باید دانست که سنگ خام برش داده می‌شود، اما حکاکی نمی‌شود. یشم را در “کانتون Canton، “پکینگ Peking‌ یا هنگ‌کنگ برش می‌دهند و به شکل پیکره‌های کوچک در می‌آورند و از صفحات کوچک برای ساخت آویز گردن و دستبند، گوی یا زنجیر استفاده می‌کنند. تلالو مات و موم مانند نفریت و درخشش شیشه گون جدیت وجه تمایز جزیی اما حائز اهمیت میان این دو نوع سنگ متفاوت است. اروپا کمتر با هنر برش یشم آشنایی دارد.جواهرساز، تاجر سنگ‌های قیمتی و تراش‌دهنده‌ی جواهرات سویسی، به نام “رولند اوهل Rolan Uhi یکی از پیشکسوتان این هنر می‌باشد. او معتقد است: “عمل‌آوری یشم به مراتب دشوارتز از برش آن است و صیقل دادن سطح نیز کار مشکلی می‌باشد. پس از عمل‌آوری سطحی ناهموار و دارای فرورفتگی پدید می‌آید. برای داشتن سطحی صاف با درخشش چشمگیر باید آن را با مهارت بسیار صیقل داد که مستلزم کسب سال‌ها تجربه است. بیش از ۳۰ سال است که رولند اوهل بر روی سنگ یشم کار می‌کند و می‌گوید: “طی چند سال اخیر به گونه‌ای باورنکردنی بر محبوبیت این سنگ افزوده شده است. تعداد زیادی از ستارگان از یشم در جواهرات خود استفاده می‌کنند که موج آن به اروپا نیز سرایت کرده است.

درجه‌ی خلوص، شفافیت و رنگ یشم  ارزش و بهای آن را تعیین می‌کند. طیف رنگی یشم از رنگ‌های تیره و روشن با اختلاف جزیی تشکیل شده است. به طور مثال کارشناسان قادر به تشخیص هفت کیفیت  رنگ متفاوت برای یشم سبز هستند. این در حالی است که یشم در رنگ‌های قرمز،‌ قهوه‌ای و مشکی نیز یافت می‌شود. وجود لکه‌ها یا رگه‌های کوچک بر روی سطح، بر زیبایی آن می‌افزاید. معروف‌ترین و گران‌بهاترین نوع این سنگ “یشم امپریالمی‌باشد که به خاطر شفافیت و رنگ براق زمردگون آن شناسایی می‌شود.

تعجبی ندارد که حراجی کریستی در سال ۱۹۹۷ یک یشم امپریال را به بهای ۱۰ میلیون دلار به فروش رساند.
دنیای غرب هم جاذبه‌ی یشم را درک کرده است: ستاره‌های هالیوود، جواهرات زیبا مزین به یشم را در مراسم فرش قرمز به همگان معرفی می‌کنند. این در حالی است که طراحان صاحب نام همچون “دیور Dior، “تیفانی Tiffany یا “جی‌ای‌آر JAR مجموعه جواهرات خود را با سنگ یشم آمیخته‌اند. در حقیقت، هنگام ارزیابی، یشم را می‌توان با الماس مقایسه کرد.
جایگاه یشم در فرهنگ مناطق آسیایی مانند ارزش الماس در فرهنگ غرب است.

تشخیص یشم تقلبی
احتمال زیادی وجود دارد که علاقه‌مندان به سنگ یشم دچار اشتباه شوند و سنگ‌های تقلبی خریداری کنند. با چشم غیرمسلح به سختی می‌توان سنگ‌های بی‌کیفیت و رنگ شده را تشخیص داد که در کمال تاسف باید گفت تعداد سنگ های تقلبی نیز بسیار زیاد است. در سیستم طبقه‌بندی این سنگ، “یشم امپریال به عنوان “یشم A شناخته می‌شود.

“یشم B سنگی است که در اسید قوی به منظور از بین بردن آلودگی‌ها (به طور مثال اکسید آهن) از شیارهای موجود در آن جوشانده می‌شود، در نهایت  شکاف‌های آن با موم یا رزین مصنوعی پوشانده می‌شوند.

“یشم C، کیفیت بسیار پایینی دارد و به طور کامل رنگ شده است. اغلب سنگ‌های شفاف‌ رنگ می‌شوند و به عنوان یشم سبز به فروش می‌رسند.

به همین دلیل است که رولند اوهل توصیه می‌کند: “تنها در صورت مشاوره با یک جواهرساز یا واسطه‌ی خوب می‌توانید در برابر خطر خرید سنگ‌های تقلبی ایمن باشید. علاوه بر این، همانند دیگر سنگ‌های قیمتی، شناسنامه سنگ می‌تواند اعتبار آن را تایید کند.

یشم به عنوان سنگ حامی و حرز به کار می رود. به همراه داشتن یشم و یا قرار دادن آن در محل کار یا گوشه ای از اتاق، نیروهای منفی را از محیط دور می کند و شادی و آرامش خاصی به روح می بخشد.

یشم سبز و بنفش با چاکرای قلب در تماس است و از نظر عاطفی و فیزیکی روی قلب اثر می گذارد. و در عمیق کردن تنفس موثر است. سیستم عصبی و سوخت و ساز را متعادل می کند. و حالت هیجان و پرخاشگری را به آرامش و سکون تبدیل می کند. اگر زیر بالش بگذاریم حافظه را قوی می کند. و قدرت تعبیر خواب به فرد می بخشد. یشم سنگ خرد است و به ما در تصمیم گیری‌ها ی قوی و پر اهمیت یاری می رساند.

جواهر لوکس: سنگ یشم سبز انتخاب بسیار مناسبی برای افراد حساس و هیجانی است و باعث تقویت اعتماد به نفس و کنترل احساسات در آنان می شود.
این سنگ به انسان ایمان می بخشد که در زندگی به تک تک آرزوهای خود برسد. برخی نیز بر این عقیده اند سنگ یشم خوش شانسی می آورد.
سنگ یشم سبب شادی روح و آرامش بوده و مناسب برای تمرکز می باشد .
سنگ یشم سبز به “کریستال آرامش بخش نیز معروف است.

از دیگر خواص سنگ یشم:

ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای چهارم

آزاد نمودن ذهن از افکار منفی

یشم نمادی از آرامش و خلوص است

جذب موفقیت و رفاه و خوشبختی

محافظ بسیار قوی و به ویژه برای کودکان در برابر بیماری

برای کمک به درک بهتر از جنس مخالف

ثبات شخصیت و افزایش خودکفایی

سنگ آرمانی برای ارتباط با ارواح و دنیای متافیزیک

محافظ و سپر در مراسم روحانی و مذهبی

برای طول عمر کاربرد فراوانی دارد

بسیار عالی برای رونق کسب و کار و برکت زندگی

خواص و فواید جسمانی یشم:
در درمان تشنج و بیماری های ریه و بیماری های پوستی موثر است .
سنگ یشم مناسب برای تسهیل دوران بارداری و زایمان می باشد.
برگردن آویختن یشم به طوری که در برابر معده قرار گیرد، سبب تقویت معده می گردد و ناراحتی های معده را درمان می کند، هم چنین برای درمان ضعف و امراض کلیه و سنگ کلیه موثر است و نیز سبب تنظیم سوخت و ساز بدن و تعادل بدن می شود. سنگ یشم قلب و دستگاه گردش خون را تقویت می کند و برای درمان مشکلات قلبی مناسب است .
و همچنین مفید برای یبوست و نفخ می باشد.
جهت درمان سردردهای مزمن و میگرن قطعه ای سنگ یشم را ابتدا در نور آفتاب قرار داده و سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی چاکرای ششم (پیشانی بین دو چشم )خود قرار دهید.

در حالات التهابی بدن، یک اثر آرام بخش دارد و به دستگاه عصبی آرامش می‌دهد

یشم یک ترمیم کننده قوی است و باعث بازسازی سلولهای عضلات، استخوانها و سایر بافتها می‌شود.

بر روی دستگاه عصبی سمپاتیک موثر است

این سنگ بر روی دستگاه عصبی انسان به عنوان یک سنگ آرام بخش اثر می‌کند و در بهبود اختلالات خواب، خستگی و تحریک پذیری موثر است

از نظر جنسی، مقوی و نیروبخش است

استفاده از این سنگ در بهبود بیماریهای قلبی، فشار خون بالا، زخمها، خستگی و سردرد موثر است.

تصفیه ارگان های بدن

برای درمان مشکلات کلیه و غدد آدرنال

کمک باروری و زایمان

گفتنی است :
امواج سنگ یشم برای افراد مبتلا به تالاسمی و هپاتیت مضر بوده و سبب جذب نیروهای منفی در این افراد می شود.

یشم برای التهاب کلیه و سنگ کلیه مفید است.

سنگ یشم را ماهی دو بار در آب جاری بشویید.

یشم:سنگ ماه تولد فروردین ، اردیبهشت ، خرداد ، مهر

همچنین:

اطلاعاتی کامل در مورد سنگ عقیق و خواص این سنگ تزیینی

اطلاعاتی در مورد فیروزه و خواص این سنگ ارزشمند

نظر

وبسایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره نظری می‌نویسم.

برای درج تبلیغ متنی در این مکان به بخش تبلیغات سایت بروید

درهم 2,210 20

سکه جدید 2,851,000 7,000

گرم 18 عیار 234,400 231

اونس طلا 1256.5 0.1

یشم (Jade)

یشم سنگی است که هزاران سال در تمدن های قدیم به خصوص در آسیا مورد استفاده قرار می گرفته است. در چین این سنگ را به نام سنگ بهشت می شناسند و از بیش از 8 هزار سال پیش قبل از اینکه فلز مورد استفاده قرار بگیرد، چینی ها پی به سفتی منحصر به فرد این سنگ برده و از آن به عنوان تبر، اسلحه و مجسمه های حکاکی شده استفاده می نمودند. در فرهنگ های مختلف نیز به ویژه در مکزیک و آمریکای جنوبی یشم را سمبل آب و زندگی می دانستند و از جایگاه خاصی در میان این اقوام برخودار بوده است.
در علوم گوهرشناسی از سال 1863 مشخص شد که یشم باید به دو کانی متفاوت اطلاق شود که عبارتند از جیدایت (Jadeite) و نفرایت (Nephrite) که هر دو در سنگ های Metamorphic و تحت فشار های زیاد تشکیل می شوند.
اگرچه سختی نفرایت از جیدایت بیشتر بوده و دارای جلای شیشه ای تا روغنی است ولی جیدایت از شفافیت بهتری نسبت به نفرایت برخوردار است.
قابل ذکر است که اکثر یشم های موجود در بازارهای جهانی نفرایت هستند. در حالیکه جیدایت بسیار کمیاب تر و ارزشمند تر است.
جیدایت (Jadeite)
این نوع یشم به رنگ های آبی، ارغوانی کمرنگ، قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، قهوه ای، سفید، مشکی، خاکستری و سبز یافت می شود. گرانترین نوع آن دارای سبز زمردی و نیمه شفاف (Imperial Jade) که معدن آن در برمه (میانمار) است.
جیدایت از گستردگی رنگ بیشتری نسبت به نفرایت برخوردار است. جیدایت خالص به رنگ سفید دیده می شود. در حالیکه Imperial Jadeite به دلیل وجود عنصر کرومیوم به رنگ سبز زمردی، رنگ سبز غیر زمردی به دلیل وجود عنصر آهن، رنگ ارغوانی کم رنگ به دلیل عنصر منگنز و آهن دیده می شوند. ولی رنگ های دیگر جیدایت همانند صورتی، قهوه ای، قرمز، آبی، نارنجی، زرد و مشکی به دلیل وجود کانی های مهمان در درون سنگ ایجاد می شوند.
سه فاکتور اصلی در درجه بندی کیفیت و قیمت جیدایت موثرند که عبارتند از:
1. رنگ: سبز زمردی گرانبهاترین نوع آن می باشد.
2. شفافیت: نیمه شفاف بهترین کیفیت آن است.
3. بافت: هرچه این سنگ از بافت ریزتری برخوردار باشد گرانبهاتر است.
این سنگ دارای خصوصیات زیر می باشد:
ترکیب شیمیایی: NaAlSi2O6
ساختمان کریستالی: منوکلینیک
سختی: 7 – 5/6
وزن مخصوص: 35/3 – 25/3
ضریب شکست: 665/1
جلا: شیشه ای
از معادن مهم جیدایت می توان نیوزیلند، برمه، آلاسکا، لهستان، ژاپن و کالیفرنیا آمریکا را نام برد.
نفرایت (Nephrite)
نوع دیگر یشم بوده که نسبت به جیدایت از ارزش بسیار کمتری برخوردار است و می تواند جایگزین خوبی برای جیدایت باشد و می تواند به رنگ های سفید-کرم و سبز یافت شود.
این سنگ دارای خصوصیات زیر می باشد:
ترکیب شیمیایی: Ca2(Mg,Fe)5Si8O22
ساختمان کریستالی: منوکلینیک
سختی: 6 – 5/5
ضریب شکست: 610/1
وزن مخصوص: 95/2
جلا: روغنی تا شیشه ای
از معادن مهم نفرایت می توان به چین، زولاند نو و کانادا اشاره نمود.
بهسازی یشم
بهسازی یشم ها به سه دسته تقسیم می شوند:
1) Type A: هیچ روش بهسازی بر روی آن به غیر از واکس زدن انجام نشده است.
2) Type B: در این روش بهسازی، لکه های زائد سنگ، رنگ زدایی شده و سپس برای ارتقاء شفافیت سنگ را با رزین پر می کنند.
3) Type C: تغییر رنگ سنگ با نفوذ مواد رنگی به درون آن
سنگ های بدلی
این دسته از سنگ های طبیعی به دلیل شباهت ظاهری زیاد به یشم می توانند به جای یشم اشتباه گرفته شوند که عبارتند از:
Serpentine، Aventurine Quartz، Glass، Grossularite Garnet، Vesuvianite،Soapstone، Australian Chrysoprase و Maw Sitsit.
اینگونه سنگ ها از ترکیب دو یا سه نوع سنگ متفاوت یا یکسان ساخته می شود.
به علت تشابه بسیار زیاد جیدایت و نفرایت و نمونه های بدلی و اختلاف قیمت بسیار زیاد آنها با یکدیگر، توصیه می گردد قبل از خرید از صحت نوع آنها توسط گوهرشناس اطمینان حاصل نمایید.
جهت دریافت فایل PDF با توضیجات کامل و عکس لینک زیر را کلیک کنید
http://main.tala.ir/files/upload/Jade.zip
جناب آقای مهندس فرهاد زندی
مجتمع آموزشی گوهرپارسیان http://www.gigparsian.com

تاریخ: 1396/08/18 ساعت 19:34سلام. إز تجربه شما استفاده. كردم. ممنون

تاریخ: 1396/04/07 ساعت 06:39چرا جواب سعوالم را نمیدهید

تاریخ: 1396/02/23 ساعت 03:31سلام من سه سال پیش یکجا تو کویر سمنان دو متر کندم و یکجای باز شد به طول دومتر و قد آن هفتاد و داخل سنگهای سفید وسنگین شبیه اماتیس وانواع یشم جید حد ده سی چهل کیلو بود که چند کیلو ش خیلی قشنگ بود آیا اطرافش هنوز یشم وجود دارد

تاریخ: 1396/02/23 ساعت 03:08سلام چرا من خودم بیدا کردم یشم جید به رنگ سبز وابی موقع فروش کیلو سی سد تومان بیشتر نخریدن و دارای چهار تا رنگ شفاف و سبز بود آیا ممکن است اطراف آن بتوانم پیدا کنم

تاریخ: 1396/02/11 ساعت 20:50قیمت سنگ یشم سبز تیره که به سیاهی میخوره هر گرم چند است

تاریخ: 1396/01/29 ساعت 13:29سلام ی کتیبه اسب بادار وزن یک ونیم کیلو قیمتش چقدره؟

تاریخ: 1396/01/17 ساعت 00:04سلام من یک یشم سوراخ دار دارم به وزن ۱۵ گرم چقد میخرین

تاریخ: 1395/11/25 ساعت 22:08 آیا تو ایران میشه ی معدن یشم ثبت کرد؟؟اولین جاییکه باید رفت کجاست؟؟

تاریخ: 1395/05/31 ساعت 14:42سلام ببخشیدیه سنگ یشم که قدمتش برمیگرده به دوران اسکندرمقدونی که خیلی هم ظریف کاری شده ووزنش 100گرم قیمتش چقدره

تاریخ: 1395/03/02 ساعت 16:41واقعا اطلاعاتتون عالی و مفید بود مدتها بود دنبال این مطلب در مورد یشم میگشتم.در بازار سنگ یشم رو ب نام زمرد جید بفروش میرسانند.درحالی ک زمرد نیست و سنگ یشم جید یا نفرایت است .و حالا مطمن شدم زمرد جید وجود ندارد.و جید از زمرد جدا است.واقعا ممنونم

تاریخ: 1394/12/01 ساعت 15:32یک قطعه سنگ یشم دارم قیمت ان را چطور بدانم در صورت نیاز عکس هم می توانم ارسال کنم لطفا راهنمای کنید

تاریخ: 1394/04/29 ساعت 22:52وضعیت سرمایه گذاری در طلا بسیار ضعیف است البته سالها طلا رشد کرده وسالها بازار سرمایه افت کرده است

تاریخ: 1394/03/04 ساعت 15:12نظرتان درمورد یک سنگ یشم ابی اسمانی به وزن 154گرم چیست

تاریخ: 1391/07/26 ساعت 13:32از کجا می توان فیروزه یا جید اصل تهیه کرد

تمامی حقوق برای موسسه فرهنگی فن آوران زرّین قلم محفوظ است.

اين كاني از هزاره دوم قبل از ميلاد در ايران به عنوان سنگ زينتي مورد استفاده قرار مي‌گرفته است.

 

آموزشگاه دارای چهار دوره آموزشی در زمینه های تراش سنگ (دامله)-تراش سنگ کاروینگ (کلکسیونس و فانتزی) -تراش سنگ (فست) و همچنین دوره های بازاریابی فروش جواهرات میباشد. با محیطی صمیمانه و سنتی – هنری.

ساعت کاری دفتر از ساعت 8:30 صبح الی 12:30 و بعدازظهر ها از 16:30 الی 20:30 (به جز پنجشنبه ها و تعطیلات رسمی)

WhatsApp : 09120982831

تلفن : 5-32476494-034

شماره تلفن پیامگیر : 32459578

 آدرس ایمیل  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
//<!–
document.getElementById('cloak13457').innerHTML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addy13457 = 'derakhshan.m.r' + '@';
addy13457 = addy13457 + 'gmail' + '.' + 'com';
var addy_text13457 = '[email protected] ';
document.getElementById('cloak13457').innerHTML += '‘+addy_text13457+’‘;
//–>

آدرس تلگرام https://t.me/persiangemgallery

آدرس اینستاگرام persiangem.kerman

بهترین یشم ، مربوط به معادن کشور پهناور چین است.

یشم آفریقایی نیز ، از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در صنعت جواهرات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یشم معمولا به رنگ سبز دیده می شود ولی در رنگ های  قرمز، زرد، قهوه‌ای یا سبز نیز دیده می شود و نوع آبی آن کم‌یاب است. سنگ یشم سبز انتخاب بسیار مناسبی برای افراد حساس و هیجانی است  و باعث تقویت اعتماد به نفس و کنترل احساسات در آنان می شود. این سنگ به انسان ایمان می بخشد که در زندگی به تک تک آرزوهای خود برسد. برخی نیز بر این عقیده اند سنگ یشم خوش شانسی می آورد. سنگ یشم سبب شادی روح و آرامش بوده و مناسب برای تمرکز می باشد . سنگ یشم سبز به کریستال آرامش بخش نیز معروف است.

برای سنگ یشم خواص درمانی بسیاری مطرح شده و در علم سنگ درمانی برای درمان بیماری های مختلفی از آن استفاده می شود

خواص و فواید جسمانی یشم: در درمان تشنج و بیماری های ریه و بیماری های پوستی موثر است . سنگ یشم مناسب برای تسهیل دوران بارداری و زایمان می باشد. این سنگ دردهای روده ای را تسکین می بخشد و معده را تقویت کرده و در درمان حالت تهوع موثر است. و همچنین مفید برای یبوست و نفخ می باشد. جهت درمان سردردهای مزمن و میگرن قطعه ای سنگ یشم را ابتدا در نور آفتاب قرار داده و سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی چاکرای ششم خود قرار دهید.

طریقه نگهداری یشم : سنگ یشم را ماهی دو بار در آب جاری بشویید.

 

یشم – گوهر گرانبهایی که تحت عنوانسنگ بهشت شناخته می شود،- هزاران سال گرامی داشته و به آن میزان خالص و مقاوم در نظر گرفته می شد که برای استفاده کنندگانش، منبع الهام بالاترین اهداف معنوی به حساب می آمد.

یَشم سبز یکی از سنگ‌های قیمتی و تزئینی است. نام یشم برای دو سنگ متفاوت به‌کار می‌رود که از کانی‌های سیلیکات متفاوت تشکیل شده‌اند. این دو گونه متفاوت یشم سبز∗ و سنگ قولنج∗ نام دارند.

چینیان به یشم سبز علاقه زیادی دارند و از دیرباز آن را خوش‌ یمن(با برکت) دانسته‌اند. در سال‌های اخیر یشم سبز جعلی نیز به بازار چین وارد شده‌است.. برای تشخیص خلوص رنگی یشم سبز از دستگاهی به نام دیکروسکوپ استفاده می‌شود.

منبع:سایت جواهر بازار وگوهرآرا.

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

ما 4 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

 

آخرین اخبار طلا جواهر

روزنامه واقعه کرمان

فنی حرفه ای کرمان

صنف طلا و جواهر کرمان

کرمان امروز

سایت خبری کرمان فردا

موسسات کارآموزی آزاد استان کرمان

 سنگ های قیمتی

میراث فرهنگی استان کرمان

اتاق بازرگانی کرمان

کرمان شهر

دانلود کتاب

دانلود کتاب

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: ثبت

 

پایگاه اطلاع رسانی آموزشگاه گوهرپارسی.

1395 – 1393 © کلیه حقوق این پایگاه متعلق به آموزشگاه گوهر پارسی می باشد.

—  طراحی و توسعه توسط تیم Saavy Ware  و کیوان شاهین فر  —

تمام دستبندها به مدت محدود دارای تخفیف می‌باشند. رد کردن

سبد خرید شما خالی است.

خانه » یشم و خواص معجزه آسا آن

یشم و خواص معجزه آسا آن

یشم مقدس ترین سنگ از نظر آریایی ها، به عنوان نماد موفقیت، سلامت، قدرت و مقاومت در برابر شیطان است.

در نیمه‌ی اول قرن نوزدهم یک دانشمند فرانسوی کشف کرد که واژه‌ی عمومی “یشم، در حقیقت به دو کانی متفاوت اشاره دارد:

“نفریت Nephrite و “جدیت Jadeit‌.

در چین به هر دوی این کانی‌ها “زن‌یو Zhen yu به معنای “یشم اصل گفته می‌شود.

حقیقتا تشخیص این دو کانی از یکدیگر حتی برای کارشناسان نیز دشوار است.

این دو سنگ درجه سختی، شکل ظاهری و ویژگی‌های عمل‌آوری متفاوتی دارند.

یَشم یکی از سنگ‌های قیمتی و سنگی سیلیسی است که معمولاً به رنگ سبز، زرد، قهوه‌ای یا قرمز است.

علیرغم این واقعیت که چین چندین هزار سال با Jade رابطه دوستانه داشته است، مهمترین ذخایر جید (یشم) در چین نیست، بلکه در برمه می باشد.

در گذشته تصور می شد یشم برای حفظ بدن پس از مرگ است، یکی از مقبره ها در قدیم ساخته شده از یشم بود تا جاودانگی فیزیکی مالک آن را تضمین کند.

از هزاران سال پیش تا کنون، یشم یک نماد عشق و فضیلت است.

جیدیت یک پیروکسن غنی از سدیم و آلومینیوم است.

سختی موس این سنگ بین 6-7 است.

 

نظر

وبسایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره نظری می‌نویسم.

۷ روز هفته، از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب پاسخگوی شما هستیم.

۰۹۱۵۷۳۸۲۴۵۴ – ۰۵۱۳-۶۰۴۰۸۸۳

[email protected]

داستان یک آرزو

همیشه آرزو داشتیم یک سایتی در زمینه جواهرات می‌بود تا علاوه بر مطالب آموزشی جامع و کامل، محصولاتی خاص طراحی، تولید کنه و قیمت محصولاتش هم خوب باشه. اون آرزو، الان “جواهری عتیق نام داره.

جواهری عتیق

درباره ما

تماس با ما

خدمات ما

قوانین و مقررات سایت

مقالات جواهری عتیق

دانستنی‌های سنگ‌شناسی

سنگ ماه تولد

سنگ چاکرا

خواص یاقوت کبود

خدمات مشتریان

نحوه سفارش محصولات

آموزش تصویری نحوه سفارش از طریق سایت

پرداخت مستقیم از طریق درگاه بانک ملت

حریم خصوصی

سوالات متداول

روش بازگرداندن کالا

معرفی اعتبار کیف پول الکترونیک (ویژه)

خدمات علاقه‌مندان

کسب درآمد از جواهری عتیق

ناحیه کاربری همکاران فروش

نمادهای اعتماد سایت جواهری عتیق

با خیال امن و آسوده از عتیق محصول خودتون رو سفارش دهید

شبکه‌های اجتماعی جواهری عتیق

خرید انگشتر

انگشتر عقیق

انگشتر فیروزه

خرید دستبند

دستبند سنگ

خرید تسبیح

تسبیح عقیق

خرید گردنبند

گردنبند عقیق

خرید سینه ریز

خرید نگین
9

پیشنهاد شده برای شما :
0 بهار رحیمی ادرس فوریه 16, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *