خواص هويج و لاغري

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

برای تقویت و رشد بدن و درمان نرمی‌استخوان بچه‎ها هویج رنده شده با لیموترش بدهید.١. طبع هویج گرم و‌تر است.٢. هویج بازكننده‎ گرفتگی‎ها و انسداد كبد است.٣. هویج ملین است. قبل از غذا دو عدد هویج آب‎پز میل شود.٤. هویج مقوی معده است بهتر است همراه برنج هویج هم پخته شود به شرط آن كه برنج صافی نباشد.٥. تقویت‌كننده نیروی جنسی و زیادكننده اسپرم است.٦. هویج به هضم غذا كمك می‎كند.٧. یك خوراك خوشمزه: هویج‎ها را به برش‎های كوچك خرد كرده همراه عسل كاملا جویده و میل شود این خوراك برای تقویت نیروی جنسی بسیار خوب است و همچنین تقویت كننده آلات داخل شكم و رحم و‌ هاضمه است.٨. گرم مزاجان اگر هویج را با گوشت پخته كنند و بخورند بهتر است.٩. كسانی كه به بیماری گوارشی مبتلا هستند از هویج خام كمتراستفاده كنند.١٠. كسانی كه سنگ‌كلیه دارند ٤ گرم تخم هویج و ٤ گرم تخم شلغم را داخل تربی كه خالی کرده‎اند ریخته سپس سر ترب را بسته در ظرفی گذاشته در آتش یا فر بگذارند تا پخته شود آن گاه آن را میل كنند این خوراكی همچنین برای رفع سختی ادرار به كار می‎رود.١١. كسانی كه كم‎خون هستند صبح ناشتا یك لیوان آب هویج با كمی عسل میل كنند.١٢. هویج كاهش دهنده انواع سرطان است مخصوصا سرطان‎های ریه و لوزالمعده.١٣. كسانی كه معتاد به سیگار هستند خوردن هویج رافراموش نكنند.١٤. هویج خام باعث كاهش كلسترول خون می‎شود به شرط آن كه با صبحانه حداقل٢٠٠ گرم هویج میل کنید.١٥. خوردن هویج پخته موجب كاهش ابتلا به سرطان كولون می‎شود.١٦. برای پختن هویج بیش از ١٥ دقیقه زمان نبرید اگر بخارپز بشود خیلی بهتر است.١٧. كسانی كه كرم دارند به مدت ٨ روز هویج رنده شده ناشتا میل كنند، حدود صد تا دویست گرم با كمی آبلیمو.١٨. برای درمان سوختگی، هویج رنده شده را داخل یك پارچه به صورت كمپرس در محل بگذارید از این روش برای درمان سودا، كورك و اگزما می‎توان استفاده كرد.١٩. برای تقویت و رشد بدن و درمان نرمی‌استخوان بچه‎ها هویج رنده شده با لیموترش بدهید.٢٠. اشخاصی كه عصبانی هستند یا پیرانی كه دچار ضعف و ناتوانی شده‎اند هویج میل كنند ، پخته آن بهتر است.٢١. اگر هر صبح ناشتا یك لیوان آب هویج میل كنید موجب بازشدن رنگ چهره شما می‎شود.٢٢. برای درمان یرقان صبح ناشتا آب هویج بخورید.٢٣. ماسك هویج باعث بازشدن رنگ چهره می‎شود و پوست‎های شل را سفت می‎كند.٢٤. خوردن هویج باعث تقویت قوه بینایی و درخشندگی چشم‎ها می‎شود.٢٥. خوردن هویج برای كسانی كه مبتلا به بیماری قند هستند، مفید است.٢٦. كسانی كه فشار خون دارند ، خوردن هویج را فراموش نكنند.٢٧. هویج بازكننده رگ‎ها است.٢٨. كسانی كه سوخت و ساز بدن آنها خوب نیست هویج كم مصرف كنند زیرا مصرف آن ‌به خاطر وجود اسیداگزالیك باعث تشكیل سنگ كلیه می‎شود.٢٩. كسانی كه دردهای رماتیسمی، مفصلی و نقرس دارند صبح ناشتا هویج میل كنند.٣٠. خوردن هویج با شیر و كمی عسل برای درمان ترشحات مجاری تنفسی مفید است.٣١. كسانی كه از زخم معده و اثنی عشر رنج می‎برند آب هویج را كم‎كم میل کنند.٣٢. سعی كنید همیشه آب هویج تازه بگیرید.٣٣. خوردن آب هویج باعث می‎شود كه زردزخم زود خوب شود.٣٤. كسانی كه آسم دارند صبح ناشتا آب هویج با شیر میل كنند.٣٥. آب هویج جوانی را برای مدت زیادی حفظ می‎كند.٣٦. سوپ هویج غذای خوبی برای بیماران مبتلا به اسهال مخصوصا كودكان است.٣٧. كسانی كه بدبین بوده و نسبت به دیگران سوءظن دارند هویج را در برنامه غذایی خود قرار دهند تا از رشد این بیماری نجات یابند.٣٨. همچنین هویج نگرانی‎های بی‎مورد و بی‎اساس را برطرف می‎كند.

 

لایه‌های ضخیم سلولز روی دیواره‌های سلولی هویج خام، مانع هضم و جذب کامل ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در این سبزی توسط بدن شما می‌گردد. اما با گرفتن آب هویج، شما این دیواره‌های سلولی را می‌شکنید و حجم هویج‌هایی که می‌توانید مصرف کنید را هم افزایش می‌دهید.

اگرچه آبگیری باعث می‌شود که آب هویج از نظر مواد مغذی متراکم‌تر از هویج خام شود، اما آب هویج هنوز هم کم کالری و کم چربی است و در عین حال سرشار از ویتامینها و مواد معدنی می‌باشد. در نتیجه آب هویج، یک ضمیمه خوب برای هر برنامه کاهش وزن است.

یک لیوان آب هویج، حاوی بیش از ۲۵۰ درصد از ویتامین A مورد نیاز روزانه‌ی شما می‌باشد که نقش مهمی در التیام دادن عضلات بعد از تمرین، سلامت استخوان و رشد عضله ایفا می‌کند. ویتامین C موجود در آب هویج، به تنظیم قند خون کمک کرده و اثراتی مشابه ویتامین A دارد. یک لیوان آب هویج، ۲۲.۳ درصد از ویتامین C مورد نیاز روزانه مردان و ۲۶.۸ درصد از ویتامین C مورد نیاز روزانه خانم‌ها را تامین می‌کند.

یک لیوان آب هویج همچنین حاوی ۳۰.۵ درصد از ویتامین K مورد نیاز روزانه مردان و ۴۰.۷ درصد از ویتامین K مورد نیاز روزانه زنان می‌باشد. همانطور که کارشناسان تغذیه، جین هیجدان و ویکتوریا دریک اشاره می‌کنند، ویتامین K برای عملکرد پروتئین‌هایی که به کلسیم کمک می‌کنند به استخوان‌ها متصل شده و آنها را بسازد و ترمیم کند، ضروری می‌باشد.

علاوه بر کمک به اجرای یک تمرین سالم از طریق این مزایای تقویت کننده عضله و استخوان، یک فنجان آب هویج، یک منبع عالی از ویتامین‌های B6، B2 و B1 می‌باشد. این ویتامین‌ها برای تجزیه قند، چربی و پروتئین و در نتیجه افزایش توانایی شما برای ساخت عضله، افزایش متابولیسم شما و کاهش وزن ضروری هستند. این ویتامین‌های گروه B، استرس و افسردگی (که هر دوی آنها مانع کاهش وزن در سطوح عالی می‌شوند) را نیز کاهش می‌دهند.

همانطور که لین هیلی در نسخه ژانویه 2006 از DOC News گزارش می‌دهد، مدیریت استرس و افسردگی می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، جلوی افزایش مجدد وزن را بگیرد و احتمال چاقی را کاهش دهد.

یک لیوان آب هویج حاوی ۶.۱ درصد از آهن مورد نیاز یک خانم در سن باروری می‌باشد که همان مقدار معادل ۱۳.۶ درصد از آهن مورد نیاز مردان و زنان یائسه است. این عنصر با افزایش ظرفیت ورزش، عملکرد ورزشی، حمل و نقل اکسیژن، و انرژی، به کاهش وزن کمک می‌کند. یک لیوان آب هویج حاوی ۱۴.۱ درصد از فسفر مورد نیاز روزانه شما می‌باشد. این عنصر به ساخت، ترمیم و حفظ عضلات کمک می‌کند، درد پس از تمرین را کاهش داده و مصرف انرژی بدن شما را افزایش می‌دهد.

علاوه بر داشتن اثرات مشابه به اثرات فسفر، ۱۴.۷ درصد از پتاسیم روزانه شما در یک لیوان آب هویج، سلامت استخوان را افزایش داده و به کاهش فشار خون کمک می‌کند. مردان می‌توانند ۱۳.۳ درصد از منگنز و ۷.۸ درصد از منیزیم روزانه‌شان را از یک لیوان آب هویج دریافت کنند، در حالیکه خانم‌ها به ترتیب تقریبا ۱۷.۱ درصد و ۱۰.۳ درصد از این مواد معدنی را از یک لیوان آب هویج دریافت می‌کنند. علاوه بر اثرات مشابه به اثرات پتاسیم، هر دوی این مواد معدنی به تنظیم قند خون کمک می‌کنند و ممکن است کاهش وزن ناشی از دیابت را کاهش دهند.

علی رغم سطوح بالای ویتامین‌ها و مواد معدنی، یک لیوان آب هویج تنها ۹۴ کالری، ۰.۴ گرم چربی، ۲۱.۹ گرم کربوهیدرات و ۹.۲ گرم قند دارد. از آنجا که کاهش وزن هنگامی رخ می‌دهد که شما کالری بیشتری نسبت به آنچه دریافت می‌کنید بسوزانید، آب هویج کم کالری و متراکم از نظر مواد مغذی، یک راه عالی برای تامین نیازهای تغذیه‌ای روزانه و دستیابی به اهداف کاهش وزنتان می‌باشد.

یک لیوان آب هویج با ۱.۹ گرم فیبر به هضم سالم نیز کمک می‌کند، سطوح قند خون را تنظیم می‌کند و به شما کمک می‌کند برای مدت طلانی‌تری با تعداد کالری نسبتا کم، احساس سیری کنید.

 

 

 

کلیه حقوق مطالب برای مجله تناسب اندام محفوظ است؛ لطفاً در صورت استفاده ، لینک و نام مجله تناسب اندام را درج کنید. کانال بدنسازی

رابطه ی هویج و لاغری

رابطه ی هویج و لاغری

‫هویج , خواص هویج , خواص هویج برای لاغری , هویج برای اسهال‬‎

هویج ، مربای هویج و آب هویج خوراکی هایی هستند که به سلامتی بدن کمک فراوانی می کنند و خواص مفید بسیار زیادی دارند. هویج منبع غنی بتاکاروتن می باشد. بتاکاروتن مسئول رنگ نارنجی هویج است. هرچه بتا کاروتن زیاد تر باشد، هویج نارنجی تر می شود. بتاکاروتن پیش ساز ویتامین A است،هویج یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.

آشنایی با خواص هویج

هویجویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست، ریه، لوله گوارشی و همچنین در رشد سلول ها و تولید مثل حائز اهمیت است. هویجبتاکاروتن، یک آنتی اکسیدان است و بیماری های ناشی از پیری را کاهش می دهد

برای تصفیه خون، هفته ای یک بار آب هویج بخورید.
آشنایی با خواص هویج

برای بهبود کیفیت اسپرم، هویج خام مصرف کنید.

هویج هر نوع ناراحتی معده را تسکین می دهد.
آشنایی با خواص هویج
‫هویج , خواص هویج , خواص هویج برای لاغری , هویج برای اسهال‬‎
آشنایی با خواص هویج

برای کاهش میزان کلسترول خون، هر شب پس از شام یک لیوان آب هویج مصرف کنید.

هویجبرای برطرف کردن دوربینی و آب مروارید در مردان موثر است.
آشنایی با خواص هویج

هویجبا تقویت سلامت قلب، بیماری های مربوط به قلب را دور نگه می دارد.

به گفته متخصصان مصرف هویج، بیماری لثه را درمان می کند و مانع از بوی بد دهان می شود.

به طور روزانه هویج خام که حاوی ویتامین C است، مصرف کنید.
آشنایی با خواص هویج
‫هویج , خواص هویج , خواص هویج برای لاغری , هویج برای اسهال‬‎
آشنایی با خواص هویج

مصرف روزی یک هویج، در پیشگیری از سرطان مفید است.

آب هویج همچنین دارای مقادیر زیادی ویتامین C است. یک لیوان آب هویج، ۳۵ درصد ویتامین C مورد نیاز در روز را تامین می‏کند.

آشنایی با خواص هویج

هویجویتامین C دارای نقش‏های متعددی در بدن است، از جمله برای ساخت کلاژن ( نوعی پروتئین غیرمحلول) در غشاهای موکوسی، پوست، استخوان‏ها و دندان‏ها ضروری است. هویجهمچنین یک آنتی اکسیدان قوی است.

خواص آب هویج برای لاغری

  قبلاً در چندیدن مقاله در مورد خواص هویج صحبت کرده بودیم اما کمتر به بررسی تاثیر آن در کاهش وزن توجه شده بود. در ادامه این مقاله همراه آلامتو باشید تا تاثیر آب هویج بر روی کاهش وزن را متوجه شوید:

به گزارش آکاایران: به گزارش الامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ لایه های ضخیم سلولز روی دیواره های سلولی هویج خام، مانع هضم و جذب کامل ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این سبزی توسط بدن شما می گردد. اما با گرفتن آب هویج، شما این دیواره های سلولی را می شکنید و حجم هویج هایی که می توانید مصرف کنید را هم افزایش می دهید.

اگرچه آبگیری باعث می شود که آب هویج از نظر مواد مغذی متراکم تر از هویج خام شود، اما آب هویج هنوز هم کم کالری و کم چربی است و در عین حال سرشار از ویتامینها و مواد معدنی می باشد. در نتیجه آب هویج، یک ضمیمه خوب برای هر برنامه کاهش وزن است.

یک لیوان آب هویج، حاوی بیش از ۲۵۰ درصد از ویتامین A مورد نیاز روزانه ی شما می باشد که نقش مهمی در التیام دادن عضلات بعد از تمرین، سلامت استخوان و رشد عضله ایفا می کند. ویتامین C موجود در آب هویج، به تنظیم قند خون کمک کرده و اثراتی مشابه ویتامین A دارد. یک لیوان آب هویج، ۲۲.۳ درصد از ویتامین C مورد نیاز روزانه مردان و ۲۶.۸ درصد از ویتامین C مورد نیاز روزانه خانم ها را برآورده می سازد.

یک لیوان آب هویج همچنین حاوی ۳۰.۵ درصد از ویتامین K مورد نیاز روزانه مردان و ۴۰.۷ درصد از ویتامین K مورد نیاز روزانه زنان می باشد. همانطور که کارشناسان تغذیه، جین هیجدان و ویکتوریا دریک اشاره می کنند، ویتامین K برای عملکرد پروتئین هایی که به کلسیم کمک می کنند به استخوان ها متصل شده و آنها را بسازد و ترمیم کند، ضروری می باشد.

علاوه بر کمک به اجرای یک تمرین سالم از طریق این مزایای تقویت کننده عضله و استخوان، یک فنجان آب هویج، یک منبع عالی از ویتامین های B6، B2 و B1 می باشد. این ویتامین ها برای تجزیه قند، چربی و پروتئین و در نتیجه افزایش توانایی شما برای ساخت عضله، افزایش متابولیسم شما و کاهش وزن ضروری هستند. این ویتامین های گروه B، استرس و افسردگی (که هر دوی آنها مانع کاهش وزن در سطوح عالی می شوند) را نیز کاهش می دهند.

همانطور که لین هیلی در نسخه ژانویه 2006 از DOC News گزارش می دهد، مدیریت استرس و افسردگی می تواند به کاهش وزن کمک کند، جلوی افزایش مجدد وزن را بگیرد و احتمال چاقی را کاهش دهد.

یک لیوان آب هویج حاوی ۶.۱ درصد از آهن مورد نیاز یک خانم در سن باروری می باشد که همان مقدار معادل ۱۳.۶ درصد از آهن مورد نیاز مردان و زنان یائسه است. این عنصر با افزایش ظرفیت ورزش، عملکرد ورزشی، حمل و نقل اکسیژن، و انرژی، به کاهش وزن کمک می کند. یک لیوان آب هویج حاوی ۱۴.۱ درصد از فسفر مورد نیاز روزانه شما می باشد. این عنصر به ساخت، ترمیم و حفظ عضلات کمک می کند، درد پس از تمرین را کاهش داده و مصرف انرژی بدن شما را افزایش می دهد.

علاوه بر داشتن اثرات مشابه به اثرات فسفر، ۱۴.۷ درصد از پتاسیم روزانه شما در یک لیوان آب هویج، سلامت استخوان را افزایش داده و به کاهش فشار خون کمک می کند. مردان می توانند ۱۳.۳ درصد از منگنز و ۷.۸ درصد از منیزیم روزانه شان را از یک لیوان آب هویج دریافت کنند، در حالیکه خانم ها به ترتیب تقریبا ۱۷.۱ درصد و ۱۰.۳ درصد از این مواد معدنی را از یک لیوان آب هویج دریافت می کنند. علاوه بر اثرات مشابه به اثرات پتاسیم، هر دوی این مواد معدنی به تنظیم قند خون کمک می کنند و ممکن است کاهش وزن ناشی از دیابت را کاهش دهند.

علی رغم سطوح بالای ویتامین ها و مواد معدنی، یک لیوان آب هویج تنها ۹۴ کالری، ۰.۴ گرم چربی، ۲۱.۹ گرم کربوهیدرات و ۹.۲ گرم قند دارد. از آنجا که کاهش وزن هنگامی رخ می دهد که شما کالری بیشتری نسبت به آنچه دریافت می کنید بسوزانید، آب هویج کم کالری و متراکم از نظر مواد مغذی، یک راه عالی برای تامین نیازهای تغذیه ای روزانه و دستیابی به اهداف کاهش وزنتان می باشد.

یک لیوان آب هویج با ۱.۹ گرم فیبر به هضم سالم نیز کمک می کند، سطوح قند خون را تنظیم می کند و به شما کمک می کند برای مدت طلانی تری با تعداد کالری نسبتا کم، احساس سیری کنید.

منبع :هلپ کده

پیشنهاد شده برای شما :
0 sarah عکس نوامبر 20, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *