خواص ماست كفير

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :در گوشی موبایلتان این لینک را بفشارید:   telegram.me/kefirgrains   و در تلگرام  JOIN  را بزنید

ارسال شده توسط kefirgrains در ۱۳۹۳/۸/۴ – ۱۷:۲۰

خلاصه کلام، کفیر یک ابر نوشیدنی طبیعی می باشد که مصرف مداوم آن باعث سلامتی بیشتر و افزایش طول عمر شما خواهد شد. مصرف کفیر از زمانی که در شکم مادرتان باشید تا سنین بسیار بالا، فوق العاده مفید و سلامتی بخش می باشد.

اگر شما از افراد خودمراقب هستید و برای سلامتی خود ارزشی قائلید، باید هر شب یک لیوان کفیر را تناول نمائید. در سالهای قبل از ۱۳۸۰ افراد کمی با فواید چای سبز آشنا بودند، چایی که هزاران سال است در چین به عنوان چای سلامتی مصرف می گردد، ولی حالا چای سبز وارد ذنجیره مصرف بسیاری از ایرانیانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند و خودمراقبتی می کنند، شده است.

کفیر نیز از بیش از ۱۰۰۰ سال پیش به عنوان یک محصول خوراکی شفابخش نزد مردم قفقاز شناخته شده می باشد. اما نام کفیر چند سالی بیشتر نیست که با دوغ های کارخانه پگاه بر سر زبان مردم ایران افتاده، و هنوز فرهنگ استفاده از کفیر جایگاه خود را در ذنجیره غذائی ایرانیان، نسبت به خواص بیشماری که دارد باز ننموده است.

البته ذکر این نکته بسیار ضرروی می باشد، که دوغ های صنعتی که کارخانه های معروف به عنوان کفیر تولید می کنند، اصلا خواص کفیر طبیعی را ندارند. به جهت زمان بر بودن استفاده از قارچ های زنده، دوغ های کارخانه ای با استارتر خشک شده قارچ کفیر که از کشور روسیه یا اوکراین وارد می شود تهیه می شوند. در واقع فرایند تخمیر شیر در دوغ های شرکتی با نام کفیر، توسط باکتری های مفید کفیر زنده صورت نمی گیرد. پس دوغ کفیری که در فروشگاه ها به فروش می رسد، اصلا خواص کامل این ماده سلامتی بخش را ندارد، هر چند که مصرف آن بهتر از دوغ معمولی و بسیار بسیار بهتر از نوشابه های سیاه، قرمز و زرد می باشد.

بهترین کفیر، کفیری است که خود شما در منزل و با قارچ زنده کفیر تولید نمائید. با خواندن طرز تهیه کفیر متوجه تفاوت فاحش کفیر واقعی با دوغ کفیر صنعتی خواهید شد.

پس وقتی صحبت از خواص کفیر می شود منظور ما کفیری است که به طور طبیعی از تخمیر شیر به وسیله قارچ های زنده کفیر توسط خود شما تهیه شده است، که اصطلاحا به آن کفیر خانگی یا کفیر طبیعی می گویند.

به طور کلی کفیر یک مایع شبیه دوغ ماست می باشد که حاصل فعالیت تخمیری بیش از ۵۰ نوع مختلف باکتری و تک سلولی مفید می باشد، که در شکلی شبیه قارچ در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند. اگر با فرآیند تولید نان آشنائی داشته باشید، برای تهیه نان از ماده ای به نام خمیر ترش که درواقع یک تک سلولی زنده می باشد، استفاده می نمایند؛ فعالیت تخمیری این تک سلولی با آب و آرد در دمای زندگی (۱۸ تا ۳۷ درجه سانتیکراد) باعث تهیه خمیر نان های خوشمزه ای می شود که هر روز میل می نمائید.

قارچ کفیر نیز یک موجود زنده می باشد که با تخمیر انواع شیر یک سوپر پروبیوتیک طبیعی را برای ما فراهم می آورد که در بین تمامی خوردنی های روی زمین مقام اول خوردنی های پروبیوتیک را دارد. اینکه پروبیوتک چیست و چه فوائدی دارد رو در این مقاله می توانید به طور کامل مطالعه نمائید، همینقدر بدانیم که پروبیوتیک مجموعه ای از باکتری های مفید زنده هستند که باعث هضم غذا، پاکسازی روده از مواد مضر و تولید انواع ویتامین و آنتی بیوتیک های طبیعی در دستگاه گوارشی ما می شوند.

همه ما می دانیم که منشاء بسیاری ازبیماری ها و عدم سلامتی انسان به موادی که می خوریم و طرز کار دستگاه گوارش مرتبط می باشد، اینجاست که خوردن مداوم کفیر به عنوان یک ابر پروبیوتیک طبیعی با داشتن بیش از ۷ بیلیون تک سلولی و باکتری مفید در هر لیوان باعث افزایش سلامتی و طول عمر ما می شود.

لطفا توجه داشته باشید که کفیر یک قرص یا داروی شیمیائی نیست، تاثیرات مثبت کفیر در بدن، مانند هر ماده طبیعی دیگر، هنگام استفاده مداوم آن نمایان خواهد شد. برای حداقل یک ماه، هر شب یک لیوان کفیر بنوشید، تا تاثیر آن را در سلامتی به خصوص در پوست و موی خود کاملا لمس نمائید.

علاوه بر باکتری های مفید، کفیر مملو از ریز مغذی های بسیار حیاتی برای تک تک سلول های بدن ما می باشد که در کمتر مواد غذائی وجود دارد. موادی مانند:

و مواد مفید دیگری که تاثیر شگرفی در ایجاد سلامتی و افزایش طول عمر خواهند داشت.

همین امروز کفیر را وارد ذنجیره غذائی خود نمائید تا طعم نعمت سلامتی با استفاده از محصولات طبیعی را تجربه نمائید.

تحقیقات پزشکی نشان داده که مصرف مواد غذائی تخمیری باعث از بین رفتن انواع مخلفی از تومورهای سرطانی در حیوانات آزمایشگاهی می شود. به عنوان مثال در تحقیقی که در ژورنال علم لبنیات انتشار یافته، نشان داده که مصرف روزانه کفیر باعث جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی سینه می شود و مقاومت سلولی بدن (immune cells) در مقابل دچار شدن به انواع بیماری ها را افزایش می دهد.

اسید لاکتیک خاص (dextrorotatory) تولید شده در فرآیند تخمیر شیر یکی از مواد فوق العاده مفید و بسیار کمیاب برای سلول های بدن ما می باشد، این ماده باعث از بین رفتن انواع قارچ ها و سم های تولید شده آنها در بدن ما می گردند. به عنوان مثال سمی که تولید نوعی قارچ در انواع آجیل به خصوص بادام زمینی می باشد باعث حساسیت در بسیاری از انسان ها می شود، مصرف روزانه کفیر می تواند با از بین بردن قارچ های میکروسکوپی و سموم آن ها در بدن ما که عوامل آلرژی زا می باشند به درمان انواع حساسیت ها کمک شایانی نماید

با توجه به باکتری های زنده و مفید، کفیر در  مداوای انواع اسهال و بیماری های دستگاه گوارش بخصوص روده های کوچک و بزرگ شهره می باشد. تحقیقات نشان داده، کودکانی که معده ای ضعیف دارند و با خوردن بعضی از مواد غذائی مانند میوه های بهاری گرفتار مشکل اسهال می گردند با خوردن مداوم کفیر مداوا می شوند.

دفعه بعد که قسمتی از بدن مثلا گلویتان چرک کرد و نیاز به آنتی بیوتیک پیدا نمودید، حتما دو لیوان کفیر را روزانه مصرف نمائید تا تاثیر شگرف آنرا در بهبودی خود ببینید. تحقیقات بسیاری نشان داده است که کفیر با داشتن انواع مواد مفید و تولید آنتی باکتریال های طبیعی، باعث بالا رفتن سیستم مقاومت بدن شما در مقابل انواع بیماری ها بخصوص سرما خوردگی ها شده و بدنی سالم را به شما هدیه می دهد.

کفیر با داشتن گستره زیادی از انواع ویتامین و مواد معدنی یک جایگزین طبیعی برای قرص های صنعتی ویتامین و مینرال می باشد. مدتهاست که می دانیم، سلامتی ما وابسته به سلامتی سلول های ماست و سلامتی سلول های ما وابسته به ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. کفیر می تواند نقش بسیار پر رنگی در رفع گرسنگی سلول های بدن ما مانند پوکی استخوان ایفا نماید. مطئن باشید بعد از یکماه مصرف روزانه کفیر، تاثیر شگرف آنرا در افزایش سلامتی و شادابی پوست و موی خود خواهید دید.

تحقیقات نشان داده است که خوردن یک لیوان کفیر در هر ۲۴ ساعت پس از یک ماه تاثیر بسیار زیادی در کاهش فشار خون و ماندن در محدوده نرمال فشار دارد. همچنین مصرف کفیر با کاهش کلسترول بد خون نقش مهمی در جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی دارد.

کفیر با داشتن ماده کمیاب تریپتوفان و انواع اسید آمینه های ضروری اثر قرص های آرام بخش را به صورت طبیعی و بدون هیچگونه ضرر جانبی دارد، تحقیقات نشان داده، مصرف مداوم کفیر باعث آرامش بیشتر و داشتن روحیه شادتر خواهد شد. مصرف روزانه یک لیوان کفیر مخلوط با یک قاشق عسل از افسردگی های فصلی جلوگیری می نماید.

کفیر با داشتن باکتری های بسیار مفید و خاصیت ضد قارچ و میکروبی که دارد به طور شگفت آوری باعث بهبود و گاها درمان بیماری های زنانگی بر اثر قارچ و رفع سوزش های آن می شود. برای درمان اینگونه بیماری ها علاوه بر تناول مداوم کفیر که باعث تنظیم و درمان دستگاه گوارش و ادرار خواهد شد، برای چند شب کفیر خالص را مانند کرم های مخصوص اینکار، در موضع دوش بگیرید. و یا در یک تشت آب ولرم یک لیوان کفیر را مخلوط کرده و برای نیم ساعت در تشت نشسته تا از شر سوزش های دیوانه کننده بر اثر قارچ های عفونی راحت شوید. توصیه اکید می نمائیم، در هر حال اول به پزشک متخصص مراجعه نمائید و در صورت تشخیص پزشک و عفونت بر اثر قارچ از کفیر برای درمان کمکی استفاده نمائید.

کفیر با تنظیم کردن باکتری های داخل دستگاه گوارش و کبد و ایجاد سلامتی بیشتر در آنها و  با داشتن مواد معدنی کمیابی چون بیوتین باعث بهبود بسیار زیاد در پوست و موی شما خواهد شد. برای دیدن این تغییر هر شب یک لیوان کفیر را قبل از خواب تناول نمائید، و پس از یکماه پوست و موی خود را مقایسه نمائید و تاثیر معجزه آسای این ابر خوردنی را مشاهده نمائید. همچنین با استفاده از کفیر به عنوان ماسک پوست می توانید پوستی شفاف و بدون لک داشته باشید. برای اینکار ۲ قاشق غذاخوری کفیر را با یک قاشق چایخوری روغن بادام تلخ مخلوط نمائید و هر شب  بر روی پوست خود مالیده و پس از۲۰ دقیقه صورت خود را بشوئید.

از همه اینها گذشته کفیر بنا به نوع تهیه آن دارای طیف گسترده ای از طعم های خوشمزه برای هر سلیقه ای می باشد و خوردن آن در کنار غذا و یا مخلوط با انواع میوه، عسل یا سبزیجات  لذت بخش می باشد. نکته خیلی مهم، خریداری دانه های کفیر از فروشنده معتبر قارچ کفیر می باشد، تا از کیفیت و سلامتی قارچ ها اطمینان داشته باشید.

اگر شما از مصرف کفیر و تاثیر این ماده خارق العاده در سلامتیتان تجربه ای دارید لطفا با ما در قسمت نظرات همین صفحه به اشتراک بگذارید:

ارسال شده توسط رامين (تایید نشده) در ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ – ۱۷:۱۹

ارسال شده توسط من (تایید نشده) در ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ – ۱۱:۵۲

ارسال شده توسط kefirgrains در ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ – ۱۴:۳۳

دوست گرامی به طور کلی کفیر نیز مانند دیگر لبنیات طعمی مطبوع دارد، شاید کمی شبیه ماست شل، اما دقیقا مانند ماست، چون نسبت به طرز تهیه آن طعم آن نیز متفاوت می شود نمی توان گفت که شیرین یا ترش است؛ در واقع با تغییر اندکی در زمان، دما، مقدار و نوع شیر می توان طیف گسترده ای از طعم های کفیر، مانند: شیرین، ملس و ترش را تولید نمود.

برای آگاهی از چگونگی طرز تهیه کفیر با طعم های متفاوت، لطفا از این لینک قسمت ریزه کاری های تهیه کفیر بازدید نمائید.

ارسال شده توسط رهگذر (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۲/۲۶ – ۲۳:۵۵

ارسال شده توسط سلامان (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ – ۱۴:۰۳

ارسال شده توسط فریبا (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۳/۲۸ – ۰:۰۹

ارسال شده توسط نازنین (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ – ۱۹:۱۴

ارسال شده توسط Anonymous (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۴/۱۴ – ۲۱:۱۴

ارسال شده توسط Anonymous (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۹/۴ – ۱۱:۳۶

ارسال شده توسط حسینب (تایید نشده) در ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ – ۲۳:۱۱

ارسال شده توسط نیکی (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۱/۲۹ – ۹:۱۳

ارسال شده توسط kefirgrains در ۱۳۹۴/۱/۲۹ – ۱۷:۴۵

به طور کلی کفیری خوب می باشد که به ذائقه و طبع شما سازگارتر باشد، و نمی توان یک نسخه کلی برای همه بابت آن پیدا نمود، پس شما هستید که با مصرف انواع کفیر طبیعی که با قارچ کفیر تهیه کرده اید، تشخیص می دهید که کدام بهتر است، خیلی سخت نگیرید چون پروبیوتیک ها که تاثیر گذارترین ماده کفیر در سلامتی می باشند، به اندازه کافی در هر کفیری که به صورت طبیعی درست شده است وجود دارد.

به هر حال، به نظر من کفیر ترش مانند مواد غذائی ترش، اشتها آور تر و هم زمان چربی سوزتر می باشد و همچنین دارای ویتامین های بیشتری از گروه ب می باشد. احتمالا کفیر ترش دارای ریز مغذی های بیشتری از کفیر شیرین می باشد، البته این نظر به صورت تجربی می باشد و من هیچ پشتوانه علمی بابت آن پیدا نکرده ام.

ارسال شده توسط حسین (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۴/۷ – ۲۱:۲۸

ارسال شده توسط Anonymous (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۵/۲۰ – ۲۳:۳۳

من مدت سه ساله که از این نوشیدنی به صورت مداوم استفاده میکنم وازخواصی که شخصا تجربه کردم:

ارسال شده توسط ارش (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۷/۹ – ۲۲:۲۶

ارسال شده توسط فرید (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۸/۹ – ۲۲:۵۴

ارسال شده توسط kefirgrains در ۱۳۹۴/۸/۱۰ – ۱۵:۴۸

خوردن قارچ کفیر در مقادیر کم مشکلی ندارد، برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه لطفا از این لینک بازدید فرمائید.

ارسال شده توسط ناهید (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۸/۲۰ – ۲۲:۰۹

ارسال شده توسط ناشناس (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۹/۲۴ – ۲۰:۱۶

ارسال شده توسط فیضی (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۹/۱۳ – ۱۰:۴۱

ارسال شده توسط مهدی (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۱۱/۱ – ۷:۰۷

ارسال شده توسط سیما (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ – ۲۳:۵۳

ارسال شده توسط ثمین (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ – ۸:۰۷

ارسال شده توسط m.a (تایید نشده) در ۱۳۹۴/۱۲/۶ – ۱۵:۵۹

ارسال شده توسط صفری از گلستان … (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۱/۶ – ۲۳:۳۵

ارسال شده توسط Anonymous (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۱/۱۸ – ۱۰:۰۸

ارسال شده توسط kefirgrains در ۱۳۹۵/۱/۱۸ – ۱۴:۵۵

کفیر تولید شده از شیر گاو که متداولترین نوع کفیر می باشد در گروه لبنیات قرار می گیرد، اگر فردی از طرف پزشک منع مصرف لبنیات (مثلا به علت داشتن سنگ کلیه) نداشته باشد، به طور حتم می تواند کفیر نیز استفاده نماید و مطمئنا برای او مفید واقع خواهد شد.

اما از طرف دیگر مواد غذائی که از نظر طب سنتی در زمره مواد غذائی سرد طبقه بندی می گردند (مانند کفیر شیر گاو) معمولا برای سنین بالا به تنهائی مناسب نیستند و شاید باعث کرختی و درد های عضلانی یا استخوانی گردند. اما خوشبختانه می توان مواد سرد را با مواد گرم همگون؛ مخلوط و استفاده نمود تا از خواص آن بهره بگیریم. که در مورد کفیر بسته به ذائقه فرد مصرف کننده می توانید آن را با یکی از مواد عسل، عرق نعنا یا پودر زنجبیل و زیره مخلوط نمود و مصرف نمائید.

همچنین می توانید به جای شیر گاو برای تولید کفیر، از شیر انواع مغزها مانند بادام یا بادام هندی برای تولید کفیر استفاده نمائید که در آن صورت طبع کفیر تولید شده گرم خواهد شد. دستور تهیه کفیر از مغزآجیل را می توانید در این لینک مشاهده نمائید.

ضمنا برای افراد دیابتی بهترین کفیر، کفیر شیر شتر (حاصل از تخمیر شیر تازه شتر توسط قارچ کفیر) می باشد. استفاده مداوم کفیر شیر شتر، کمک شایانی به درمان دیابت خواهد نمود.

ارسال شده توسط مژگان (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۲/۳ – ۷:۰۶

ارسال شده توسط هادی (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۲/۷ – ۱۹:۰۳

ارسال شده توسط انصاری (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۲/۱۸ – ۱۵:۲۶

ارسال شده توسط علی (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۵/۱۴ – ۱۲:۲۳

ارسال شده توسط صالح (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۳/۵ – ۱۳:۰۹

ارسال شده توسط مهربان (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۳/۲۴ – ۱۴:۳۴

ارسال شده توسط زهرا (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۴/۲۲ – ۱۳:۱۶

ارسال شده توسط ریما (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۵/۲۶ – ۱۱:۴۳

ارسال شده توسط کامیاب (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۵/۲۶ – ۱۶:۵۶

ارسال شده توسط سمیه (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۷/۶ – ۸:۵۵

ارسال شده توسط امیرمحسنی (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۸/۲ – ۱۱:۵۳

ارسال شده توسط معین (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۹/۴ – ۱۰:۰۱

ارسال شده توسط سعید (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۹/۹ – ۱۰:۴۸

ارسال شده توسط حیدری (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۹/۱۳ – ۲۲:۳۱

ارسال شده توسط بی نام (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۱۰/۲۵ – ۲۳:۲۱

ارسال شده توسط kefirgrains در ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ – ۱۱:۳۲

ارسال شده توسط معصومه (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ – ۸:۵۰

ارسال شده توسط قاسمی گرگان (تایید نشده) در ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ – ۸:۱۶

ارسال شده توسط سلین (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۱/۱۷ – ۸:۳۹

ارسال شده توسط kefirgrains در ۱۳۹۶/۱/۲۷ – ۱۰:۱۳

توجه نمائید که دلائل ایجاد جوش بسیار مختلف می باشد و نمی توان از هیچ نسخه واحدی برای بهبود جوش های مختلف استفاده نمود.

اما از آن جایی که یکی از علل اصلی جوش های صورت عدم کارکرد صحیح سیستم گوارش می باشد، مصرف روزانه یک لیوان کفیر در دراز مدت کمک شایانی به داشتن پوست بهتر و همچنین و بهبود کیفیت موی سر خواهد کرد.

توجه نمائید که مصرف کلیه خوراکی های بسته بندی شده و آماده مصرف مانند بیسکوئیت، پفک، چیپس، پاستیل، سوسیس، کالباس، اسنک، انواع نوشابه و .. مهمترین عامل ایجاد جوش و تخریب سلامت عمومی بدن می باشد. پس علاوه بر مصرف کفیر سعی کنید بیشتر از غذاهای خانگی، میوه و سبزیجات و برای تنقلات از آجیل خام استفاده نمائید.

ارسال شده توسط کوروش سنندج (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۲/۸ – ۱۳:۳۸

ارسال شده توسط kefirgrains در ۱۳۹۶/۲/۹ – ۱۱:۵۱

با یکبار تهیه قارچ کفیر میتوان همیشه از آن استفاده نمود، البته به شرط تولید کفیر یا نگهداری صحیح به صورت مداوم، که می توانید طرز تهیه و نگهداری صحیح قارچ کفیر را در این مطب به صورت کامل مطالعه فرمائید.

ارسال شده توسط سعید (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۲/۱۵ – ۲۰:۳۹

ارسال شده توسط همشهری (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۳/۲۷ – ۱۴:۱۷

ارسال شده توسط مریم (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۳/۲۷ – ۱۵:۵۹

ارسال شده توسط فریبرز (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۳/۲۸ – ۱۳:۵۵

ارسال شده توسط زهرا (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۴/۲ – ۱۸:۰۲

ارسال شده توسط asd (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۶/۲۸ – ۱۲:۴۴

ارسال شده توسط شیما (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۷/۱ – ۱۲:۵۶

ارسال شده توسط مريم (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۷/۲۱ – ۱۲:۰۶

ارسال شده توسط سید (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۸/۵ – ۹:۰۶

ارسال شده توسط Zadbob (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۹/۲۰ – ۱:۵۲

ارسال شده توسط شقایق (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ – ۲۲:۰۲

ارسال شده توسط Anonymous (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ – ۱۵:۵۹

ارسال شده توسط kefirgrains در ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ – ۲۱:۰۹

ارسال شده توسط حسین (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۱۲/۶ – ۲۰:۱۲

ارسال شده توسط Anonymous (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ – ۱۰:۴۷

ارسال شده توسط دنیا (تایید نشده) در ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ – ۷:۱۹

ارسال شده توسط علیرضا (تایید نشده) در ۱۳۹۷/۱/۵ – ۱۷:۲۱

ارسال شده توسط Anonymous (تایید نشده) در ۱۳۹۷/۱/۹ – ۳:۴۹

خواص کفیر

طرز تهیه کفیر

قارچ کفیر چیست؟

کفیر چیست؟

چرا خواص کفیر خانگی بسیار بیشتر از کفیر فروشگاهی می باشد؟

چگونه با کفیر لاغر شویم

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی دارد و استفاده از این مطالب نباید جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان گردد.

از نظر شکل ظاهری، تکه های قارچ کفیر ، شبیه به گل کلم یا برگ کلم با اندازه های مختلف و نا منظم و حالت ژلاتینی هستند و به رنگ سفید مایل به زرد بوده که شیر را تخمیر و به مایع ماست مانندی تبدیل می‌کنند که خواص طبی بسیاری دارد . دانه‌های كفیر شامل باكتری‌ها و مخمرهای خاصی هستند كه شیر را غلیظ و پرخاصیت می کنند.

از قارچ کفیر در منزل میتوان دوغ ماست پنیر کشک و …. لبنیات خانگی بسیار خوشمزه و سالم تهیه کرد لبنیات کارخانه یی مواد نگهدارنده و افزودنی های مضر دارند محصولات لبنی کفیر کاملا سالم و ارگانیک هستند محصولات کارخانه یی هزینه ی بالاتری دارند با کفیر روزانه با هزینه یی بسیار کمتر میتوانید دوغ و ماست و …. تولید کنید

درمان هر نوع مشکل گوارشی مزمن مانند کولیت ، اسیدی شدن معده، یبوست و…. کنترل دیابت کنترل فشار خون آرام بخش سرشار از ویتامین های گروه ب و اسید فولیک مناسب برای خانومهای باردار مؤثر در زیبایی پوست و مو تقویت ایمنی بدن ارزش بالای تغذیه‌ای و سلامت بخش کفیر، متعدد می‌باشد بنابر این مصرف آن برای نوزادان نارس، کودکان، زنان حامله و پرستار، بیماران و افراد مسن و مبتلایان به بیماری عدم تحمل لاکتوز توصیه می‌شود.

دانه های قارچ کفیر بهتر است هر ۲۴ ساعت (یا حداکثر ۴۸ ساعت) صاف شوند و شیر تازه ای دریافت کنند، اگر شما مایل به قطع این روند هستید آن ها را با مقدار کمی شیر در یخچال قرار دهید و هر هفته با شیر تازه آن ها را بازیابی کنید، این کار میتواند برای دو هفته متوالی انجام گیرد زمان بیشتر توصیه نمیشود و ممکن است باعث از بین رفتن قارچ ها بشود.

باکتریها و قارچ ها برای تامین غذای مورد نیاز خود و بمنظور تجزیه لاکتوز آنزیم لاکتاز تولید میکنند. در جریان تخمیر، دانه های کفیر بخش زیادی از لاکتوز شیر را به قندهای ساده ( گلوکز و گالاکتوز) تبدیل میکنند. این شکل قابل هضم از قند، به همراه آنزیم لاکتاز اضافی که بعنوان کاتالیزور( تسریع کننده) هضم عمل میکند، غذایی با هضم آسان را بوجود می آورند. قرار دادن کفیر اماده پس از جدا سازی از قارچ در بطری در بسته در دمای محیط به مدت 24ساعت طعم مطلوب تری ایجاد میکند و می تواند لاکتوز را بیشتر کاهش دهد.

برای فعال نگهداشتن قارچ کفیر باید آن را مرتب در شیر تازه قرار داد این مصرف شیر هزینه ی نگهداری و تکثیر کفیر را بالا میبرد در ضمن شما با یکبار خرید قارچ کفیر برای همیشه میتوانید از آن استفاده کرده و محصول تولید کنید
باتوجه به خواص کفیر شما با هزینه کردن برای خرید آن در واقع سلامتی را برای خود و خانواده تان به ارمغان می آورید
قیمتهای مختلف کفیر در سایتهای مختلف چه دلیلی دارد؟
اغلب قارچهایی که با قیمتهای بسیار کم و شرایط وسوسه کننده بفروش میرسند در آب یا شرایط نامناسب نگهداری شده اند تا هزینه ی نگهداری پایین بیاید چنین قارچهایی در واقع تفاله ی کفیر هستند.
چرا فروشگاهها و در بسته بندی های کارخانه یی قارچ کفیر را نمیفروشند؟
همان طور که گفته شد قارچ کفیر سالم و فعال مرتب نیاز به شیر تازه دارد و در بسته بندی های کارخانه یی امکان حیات آن فراهم نیست.

مهمترین نشانه قارچ کفیر زنده و فعال تولید محصول هست قارچ مرده شیر را تخمیر و غلیظ نمیکند

نشانه های بیماری قارچ کفیر:
تغییر رنگ به صورتی یا زرد تیره
بوی نامطبوع
از بین رفتن حالت لیزی و سفت شدن دانه ها
خرد و ریز شدن دانه ها و توقف رشد (توجه کنید که بعضی کفیرها از نژاد ریز هستن و مشکلی هم ندارند اما کفیری که قبلا درشت بوده بعد ریز و شده باشد یعنی ضعیف شده)
کفیر قارچی مقاوم و فعال هست و به راحتی از بین نمیرود در صورتی که احساس کردین قارچهای شما ضعیف یا بیمار شدن به سرعت انها دور نریزید اقداماتی برای تقویت و احیای کفیر وجود داره که در پستهای بعدی گفته خواهد شد

این نکته را فراموش نکنید قارج کفیر موجود زنده و رشد و تغذیه آن از شیر تازه است بنابراین مدت طولانی بدون شیر تازه زنده نمیماند

برای نگهداری قارچ کفیر باید آن را در یخچال نگهداری کنید کفیر در یخچال به حالت خواب میرود و با فعالیت پایین تا حدود یک هفته سالم میماند
کفیر را میتوان درون مقدار کمی شیر
مخلوط آب و شیر
آب جوشیده سرد
خود محصول کفیر (البته بدون نمک و افزودنی)
نگهداری کرد
برای زنده نگهداشتن کفیر حداقل یکبار در هفته قرار دادن در شیر و تولید محصول کافی ست
اما اگر تکثیر سریع و رشد بهتر قارچها را میخواهید هر روز شیر تازه به کفیرها برسانید

کفیرنوش قصد داره از سراسر ایران افراد علاقه مند را برای همکاری جذب بکنددر هر شهر و منطقه و سن و شرایطی که هستید بدون صرف وقت و هزینه ی زیاد میتونید در گسترش فرهنگ مصرف محصول مفید کفیر به هموطنانتون کمک و از این طریق کسب درآمد بکنیدبرای توضیحات بیشتر کلمه ی کفیریار را به شماره زیر بفرستید 09215140667

برای اولین بار در ایران فقط در کفیرنوش ، درست کردن محصولات کفیر به آسانی به سرعت و بدون نیاز به ظرف و سبد و صاف کردن ، جنس ظرف طلق درجه یک شفاف و بی ضرر برای کفیر ، مناسب برای تولید ماست و دوغ کفیر در حجم مناسب مصرف 1-4 نفر ، در ظرف کاملا محکم و بدون نشتی و قابل حمل برای محل کار یا سفر ، ظرفیت ظرف تا یک لیتر ، ارسال برای همه ی مناطق کشور

شامل یک بسته ی چهل گرمی قارچ کفیر ظرف کفیرساز با رنگ دلخواهقاشق مخصوصدفترچه راهنما

 

*قیمت 30ت قارچ + 18ت ظرف + 12ت پست پشتاز سریع = 60ت که با تخفیف 10% فقط 54 ت پرداخت می کنید

کفیرنوش از سال 91 در زمینه ی تکثیر و فروش قارچ کفیر فعالیت دارد . قارچ کفیر با ضمانت کیفیت و قدرت تکثیر بالا خدمت مشتریان محترم ارائه میگردد. در صورت وجود هرگونه مشکلی در قارچ‌ها هزینه برگشت داده می‌شود.

با پرسش و پاسخ و راهنماییهای منظم از طریق تلگرام همراه شما هستیم

              

چطور – مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

کفیر نام خود را از کلمه‌ی ترکی «کِیف» به معنای «حال خوب» گرفته است. این محصول لبنی یکی از غنی‌ترین منابع غذایی حاوی پروبیوتیک‌ هاست. باکتری‌های پروبیوتیک در عملکرد دستگاه گوارش، تولید مولکول‌های پیچیده و ترکیباتی مانند ویتامین‌ها و آنتی‌بیوتیک‌ها نقش دارند. امروزه کفیر به‌خاطر خواصش بیش از پیش به رژیم غذایی مردم راه یافته است. این مطلب را بخوانید تا با خواص کفیر بیشتر آشنا شوید.

برای تهیه‌ی کفیر از ترکیب باکتری‌ها و مخمرهایی استفاده می‌شود که در اثر تماس با شیر، نوعی نوشیدنی تخمیری می‌سازند. این نوشیدنی را حتی افرادی که از هضم لاکتوز عاجز هستند می‌توانند بنوشند. می‌توان کفیر را از شیر گاو، شیر گوسفند یا شیر سویا تهیه کرد. پروبیوتیک‌ها فواید بسیاری برای سلامتی دارند. معروف‌ترین غذای پروبیوتیک در رژیم غذایی کشورهای غربی، ماست است، ولی خاصیت پروبیوتیک کفیر از ماست هم بیشتر است. برخلاف کفیر سایر محصولات لبنی تخمیری دارای هیچ مخمری نیستند و تنوع باکتری‌های مفیدشان بسیار کمتر است. در ادامه به بررسی خواص کفیر می‌پردازیم.

قرن‌هاست که در آسیا و اروپا کفیر را به‌خاطر خواص درمانی‌اش مصرف می‌کنند. این محصول دارای باکتری‌های پروبیوتیک است که برای سلامت دستگاه‌های گوارش و ایمنی مفیدند. کفیر دارای ترکیبات زیست‌فعال مفید برای بدن است، از جمله ۳۰ نوع باکتری که در مبارزه با تومورها، بیماری‌ها و عوامل سرطان‌زا مؤثرند. دانه‌های محتوی مخمرها و باکتری‌ها که برای تهیه‌ی کفیر به شیر اضافه می‌شوند، پس از گذشت ۲۴ ساعت تکثیر می‌شوند و خواص منحصربه‌فرد این نوشیدنی را به وجود می‌آورند. پس از تهیه‌ی کفیر می‌توان این دانه‌ها را جدا و دوباره مصرف کرد. کفیر یک نوع نوشیدنی است و دانه‌های کفیر آغازگر تولید نوشیدنی کفیر هستند.

بسته به نوع شیر، ۷۵ میلی‌لیتر کفیر دارای ۶ گرم پروتئین، ۷ یا ۸ گرم کربوهیدرات، ۳ تا ۶ گرم چربی، مقداری کلسیم، فسفر، منیزیم و ویتامین‌های B۲ و B۱۲ است. هم‌چنین این مقدار کفیر ۱۰۰ کالری انرژی دارد.

امروزه پوکی استخوان یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مردم سراسر دنیا به شمار می‌آید. کلسیم برای سلامت استخوان‌ها ضروری است و فقدان آن می‌تواند به پوکی استخوان منجر شود. کفیر دارای ترکیبات زیست‌فعال است که به جذب کلسیم کمک می‌کند و از نابودی استخوان‌ها جلوگیری می‌‌کند. هم‌چنین در کفیر ویتامین K۲ وجود دارد که در سلامت استخوان‌ها و افزایش جذب کلسیم مؤثر است. کمبود این ویتامین می‌تواند جذب کلسیم و سلامت استخوان‌ها را با مشکل مواجه کند. باکتری‌های پروبیوتیک موجود در کفیر جذب مواد مغذی را افزایش می‌دهند. در کنار این خواص باکتری‌های پروبیوتیک، خود شیر به‌تنهایی دارای ترکیباتی است که در سلامت استخوان‌ها مؤثرند. فسفر، کلسیم، منیزیم و ویتامین‌ D و K۲ از این ترکیبات هستند.

سرطان بیماری‌ای سخت و مشکلی جدی است. کفیر می‌تواند در مبارزه با سرطان‌ به بدن‌تان کمک کند. کفیر سلاحی قدرتمند در مقابل تکثیر سلول‌های سرطانی است. ترکیبات موجود در نوشیدنی‌های پروبیوتیک موجب می‌شوند سلول‌های سرطانی در معده، خودشان را نابود کنند.

کفیر می‌تواند رشد تومورها و تبدیل سلول‌های غیرسرطانی به سرطانی را در مراحل اولیه متوقف کند. در مطالعه‌ای که بر روی حیوانات صورت گرفت، مشاهده شد که مصرف کفیر می‌تواند سلول‌های سرطانی پستان را تا ۵۶٪ کاهش دهد، در حالی که در مورد ماست این مقدار فقط ۱۴٪ بود.

ماست و نوشیدنی کفیر می‌تواند به تعادل عملکرد دستگاه گوارشی کمک کند و با بیماری‌های گوارشی مانند سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر، بیماری کرون و زخم معده مبارزه کند. نوشیدن کفیر می‌تواند پس از مصرف آنتی‌بیوتیک و گذراندن دوران بیماری‌، باکتری‌های مفیدی را که از بین رفته‌اند، بازسازی کند. باکتری‌های پروبیوتیک می‌توانند عوارض جانبی بعضی داروها مانند اسهال را کاهش دهند.

آسم و بسیاری از حساسیت‌ها ناشی از التهاب هستند. در مطالعاتی که بر روی موش‌ها انجام گرفت، کفیر توانست التهاب سلول‌های ریه و مجاری تنفسی و به دنبال آن تولید مخاط را کاهش دهد. میکروارگانیسم‌های موجود در کفیر می‌توانند به دستگاه ایمنی بدن کمک کنند تا واکنش‌های آلرژیک را سرکوب کند. برخی از دانشمندان معتقدند که واکنش‌های آلرژیک ناشی از کمبود باکتری‌های مفید روده هستند. ۱۷ مطالعه از مجموع ۲۳ مطالعه‌ی مختلفی که در این زمینه بر روی ۲۰۰۰ نفر صورت گرفتند، از تأثیر مثبت کفیر بر علائم حساسیت و کیفیت زندگی حکایت دارند.

آسیب‌ دیدن روده می‌تواند سیگنال‌هایی به پوست ارسال کند و توازن طبیعی پوست را بر هم بزند. در نتیجه‌ی این پدیده، علائمی مانند آکنه، پسوریازیس (صدفک)، جوش و اگزما بروز می‌کنند. کفیر علاوه بر تأثیری که بر روده و درنتیجه پوست دارد، خود نیز در درمان سوختگی‌ها و جوش‌ها مفید است.

کربوهیدرات موجود در کفیر که «کفیران» نام دارد، می‌تواند دستگاه ایمنی را تقویت کند و زخم‌های سطح پوست را بهبود بخشد. محافظت از بافت پیوندی نیز از تأثیرت این ماده است.

لبنیات به‌طور طبیعی دارای قندی به‌ نام لاکتوز هستند. بسیاری از افراد، به‌خصوص بزرگ‌سالان توانایی هضم درست این قند را ندارند. این مشکل عدم تحمل لاکتوز نام دارد. باکتری‌های مفید موجود در کفیر برای حفظ سلامت بدن، به‌ویژه روده، ضروری‌ هستند. ترکیبات فعال موجود در کفیر لاکتوز را به اسید لاکتیک تبدیل و هضم آن را آسان‌تر می‌کنند. کفیر سرشار از باکتری‌ها و مواد مغذی است و با از بین بردن همه‌ی لاکتوز موجود در لبنیات، مصرف آنها را آسان می‌کنند.

کفیر دارای ترکیبات مفیدی مانند بیوتین و فولات است. اینها دستگاه ایمنی را تقویت و از سلول‌ها محافظت می‌کنند. این باکتری به همراه چند باکتری دیگر برای تقویت دستگاه ایمنی و جلوگیری از رشد بسیاری از باکتری‌های مضر، مفید است. در کفیر ترکیب قدرتمند دیگری وجود دارد که فقط در نوشیدنی‌های پروبیوتیک یافت می‌شود. این ترکیب، پلی‌ساکارید غیرمحلول کفیران نام دارد و خواص ضدمیکروبی‌ آن در از بین بردن قارچ کاندیدا مؤثر است. هم‌چنین کفیر می‌تواند کلسترول و فشار خون را کاهش دهد.

کفیر در مبارزه با عفونت‌ها مؤثر است. یکی از باکتری‌های مفید کفیر، لاکتوباسیلوس کفیری نام دارد. این باکتری در مبارزه با باکتری‌های مضر مانند سالمونلا و اشرشیا مؤثر است.

اگر از کیفیت کفیرهای تجاری موجود در بازار مطمئن نیستید، خودتان می‌توانید به‌آسانی آن را درست کنید.

پس از پایان تخمیر دانه‌های کفیر را از آن جدا کنید و برای تولید کفیر جدیدتان استفاده‌ کنید.

برگرفته از: authoritynutrition draxe

به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

14000تومان

7000تومان


now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var = document.createElement(”);
.type = ‘text/java’;
var = ”;
.src = + ‘?v=’ + now.getFullYear().() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild();

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

فواید جویدن آدامس و عوارض احتمالی آن برای سلامتی

نحوه سم زدایی بدن با استفاده از سرکه سیب و عوارض احتمالی آن

تغذیه مناسب برای تقویت حافظه با ۹ خوراکی که نباید از آنها غافل شوید

۱۱ غذایی که جلوی گرسنگی شما را می‌گیرد

لطفا بفرمایید.کفیر را ازکجا تهیه کنم.بنده این ماستهای کارخونه ای را باور ندارم. وخودم درستش کنم

سلام مینو جان
با جست‌وجو در اینترنت، حتما به نتیجه خواهید رسید.
موفق باشید.

بنده باین ماستهای تقلبی کارخانجات،هیچ باور ندارم.اما کفیر،چرا. اگر راهنمایی کنید ومحل تهیه ی دانه های کفیر رالطف کنید، وبفرمایید،ممنون خواهم بود‌

کفیر را از کجا میتوانیم تهیه نمایم؟ لطفا راهنمایی نمائید،،

با تشکر ⚘


رژیم غذایی هلیکوباکتر پیلوری؛ ۷ خوراکی که عفونت اچ پیلوری را از بین می‌برند


رژیم با ۹ روشی که کمک می‌کند سریع و سالم وزن کم کنید


آیا سرکه سیب واقعا به لاغر شدن کمک می‌کند؟


مواد مفید برای کبد؛ ۱۱ خوراکی که به سلامت کبد کمک می‌کند


کوچک کردن شکم در ۲۴ ساعت با از بین بردن نفخ شکم


کتاب هرس؛ روایت آثار مخرب جنگ بر یک خانواده


۱۱ ماسک روغن زیتون برای مراقبت از پوست و تقویت مو


علائم کلسترول بالا، خطرات مهلک و نحوه تشخیص آن


روغن پرتقال و خواص آن برای سلامتی و درمان جوش صورت


طرز تهیه سالاد یونانی با سبزیجات تازه‌ی تابستانی


نام‌نویسی در وبسایت چطوربه منزله‌ی پذیرفتن
شرایط و مقررات
می‌باشد.


مديران انجمن: achachi98, شوراي نظارت

Major I

5234

پنج شنبه 25 خرداد 1385 11:17

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

توسط ganjineh » دوشنبه 11 خرداد 1388 17:08

Major

416

شنبه 4 فروردین 1386 06:13

توسط saeed_hz » شنبه 5 تیر 1389 12:25

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

CentralClubs
10

پیشنهاد شده برای شما :
0 mojtaba فواید،علائم،خواص سپتامبر 16, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *