خواص لیمو شیرین برای نوزاد

خواص لیمو شیرین برای نوزاد

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

خواص لیمو شیرین برای نوزاد

خواص لیمو شیرین برای نوزاد

شما با ثبت نام در هايپركلابز مي توانيد از مطالب گوناگون ، بخشهاي جذاب و تخفیف های ویژه استفاده نمایید، علاوه بر این در مسابقات شرکت کنید و جایزه بگیرید.

از مهم‌ترین ترکیبات قابل توجه لیمو شیرین، اسید سیتریک و ویتامین C است. چنانچه فردی دو عدد لیمو شیرین متوسط در طول روز بخورد عملا ویتامین c مورد نیاز روزانه‌اش تامین شده است.

مصرف لیموشیرین در آنفلوآنزا و افرادی که دچار تب ناشی از بیماری شده‌اند، توصیه می‌شود. چرا که این میوه خاصیت سم‌زدایی داخل بدن را از خود نشان داده‌است.

لیمو باعث حفظ کلسیم بدن می‌شود. مصرف لیمو در زمان زکام و گلودرد بسیار مؤثر است.

در طب سنتی از لیمو شیرین به عنوان میوه‌ای خنک کننده یاد می‌کنند که برای رفع التهاب و عطش بیماران تب‌دار توصیه می‌شود.


خواص لیمو شیرین برای نوزاد

مزیت لیموشیرین در مقایسه با پرتقال این است که با کالری کمتری نسبت به پرتقال همان مقدار ویتامین c را به بدن می‌رساند. نقش پیشگیری کننده ویتامین C موجود در این میوه از بروز سرماخوردگی و سرطان‌ ها به اثبات رسیده است.

در صورت مصرف میوه لیمو شیرین با پوست داخلی، مقدار ۷۷ میلی گرم ویتامین C به بدن می رسد، در حالی که مصرف آن بدون پوست داخلی، فقط دارای ۵۳ میلی‌گرم ویتامین C است.

بنابراین بهتر است افراد، لیمو شیرین را با پوست داخلی مصرف کنند. پتاسیم به مقدار قابل توجهی در لیمو شیرین یافت می‌شود.

این عنصر از جمله ترکیباتی است که می‌تواند از بروز بیماری قلبی عروقی پیشگیری و همچنین بین آب و الکترولیت‌های بدن تعادل برقرار کند.

اسیدفولیک موجود در لیمو شیرین نسبت به میوه‌های دیگر بیشتر است و نقش موثری در پیشگیری از کم‌خونی ایفا می‌کند. افرادی که مبتلا به کم‌خونی به خصوص کم‌خونی از نوع اسید فولیک هستند باید این میوه را مصرف کنند. این میوه از میوه‌های پرکلسیم محسوب می‌شود و در جلوگیری از پوکی استخوان به‌خصوص در زنان، نقش موثری را ایفا می‌کند. لیموشیرین بین ۵ تا ۷ درصد قند دارد.

دلیل تلخ شدن لیمو شیرین
علت تلخی لیموشیرین وجود موادی به نام نارینجین و لیمونین است. هر چه مواد قلیایی در یک ماده طبیعی مانند میوه بیشتر باشد، طعم میوه به سمت تلخی می‌رود مشروط بر اینکه میوه باز شده و در معرض هوا قرار گیرد. در این صورت لیمونین و نارنجین موجود در میوه با اکسیژن هوا ترکیب شده و تلخ می‌شود. در بین مرکبات نارنج و لیمو هر دو این خاصیت را دارند اما هر چه درجه شیرینی یک میوه بیشتر باشد، تلخی خود را بیشتر نشان می‌دهد. این تلخی از لحاظ سلامت، هیچ تاثیر منفی بر دستگاه گوارش ندارد و جزء ذات طبیعی میوه محسوب می‌شود.

نکاتی جهت خرید لیمو شیرین
به هنگام خرید لیمو شیرین باید مراقب بود میوه سالم بوده و لک و فرو رفتگی نداشته باشد. پوست میوه نباید سفت باشد. هرچه وزنش در دست سنگین‌ تر باشد بهتر بوده و این نشان‌ دهنده آب بیشتر در میوه است. به هنگام مصرف باید ابتدا لیمو را شست تا آلودگی های خارجی قسمت داخلی میوه را آلوده نکند. به هنگام برش میوه از چاقوی تیز استفاده کنید تا ویتامین c موجود در آن از بین نرود. در ضمن توجه داشته باشید آب لیمو شیرین را پس از آبگیری سریع استفاده کنید در غیر این‌ صورت آب میوه شما فاقد ویتامین c خواهد بود.

ترکیبات و ارزش غذایی لیمو شیرین
ارزش غذایی ‪ ۱۰۰‬ گرم لیمو شیرین که برابر بایک عدد لیمو شیرین بزرگ است:


۲۹/۸‬ کالری


‪ ۰/۷۴‬ گرم پروتئین


‪ ۱۰/۵‬ گرم قند


‪ ۰/۱۴‬گرم چربی


‪ ۲/۸‬گرم فیبر


‪ ۱۰‬میکروگرم اسید فولیک


‪ ۱۵۰‬میلیگرم پتاسیم


‪ ۵۳‬میلیگرم ویتامین ‪ C


10 خاصیت لیمو شیرین!

1- پتاسیم به مقدار قابل توجهی در لیمو شیرین یافت می شود، این عنصر از جمله ترکیباتی است که می تواند از بروز بیماری قلبی عروقی پیشگیری کند و همچنین بین آب و الکترولیت های بدن تعادل برقرار نماید.

2-اسید فولیک موجود در لیمو شیرین نسبت به میوه های دیگر بیشتر است و نقش موثری در پیشگیری از کم خونی ایفا می کند. افرادی که مبتلا به کم خونی به خصوص کم خونی از نوع اسید فولیک هستند باید این میوه را مصرف کنند.

3-این میوه از میوه های پر کلسیم محسوب می شود و در جلوگیری از پوکی استخوان به خصوص در زنان نقش موثری را ایفا می کند.

4-از دیگر خواص لیمو شیرین اثر مفید روی معده، هضم دستگاه گوارش، خنثی شدن مقداری از اسید معده، جلوگیری از تخمیر غذا در معده و پیشگیری از نفخ معده است به همین دلیل پزشکان مصرف روزانه یک لیمو شیرین را به تمامی مبتلایان به ناراحتی معده توصیه می کنند.

5-حجم زیادی از لیمو شیرین را آب تشکیل می دهد و به همین دلیل این میوه خاصیت ادرار آور و همین طور ملین دارد. ضمناً آب فراوان موجود در این میوه باعث کاهش تب و دمای بدن به خصوص هنگام سرماخوردگی و آنفلوآنزا می شود.

6-لیمو شیرین به علت داشتن مواد آنتی اکسیدان فراوان سبب رفع تصلب شرائین و بیماری های قلبی عروقی می شود.

7-لیمو شیرین حاوی اسید سیتریک و ویتامین ث زیادی است. چنانچه فردی دو عدد لیمو شیرین متوسط در طول روز بخورد عملاً ویتامین ث مورد نیاز روزانه بدنش تامین شده است. نکته جالب این که در صورت مصرف میوه لیمو شیرین با پوست داخلی مقدار 77 میلی گرم ویتامین ث به بدن می رسد. در حالی که مصرف آن بدون پوست داخلی، فقط دارای 53 میلی گرم ویتامین ث است.

8-ویتامین ب و انواع ریزمغذی های مفید مانند عنصر سلنیوم در لیمو شیرین موجب به حداقل رسیدن جمعیت رادیکال آزاد موجود در ناحیه آسیب دیده معده می شود.

9-ویتامین ث موجود در لیمو شیرین باعث بهبود جذب آهن در بدن می شود و به همین علت می تواند از بروز کمبود آهن در بدن جلوگیری کند.

10- مصرف لیمو شیرین تازه که حاوی ویتامین ث فراوان است در کاهش بروز حساسیت موثر هستند.


لطفاً درباره این مطلب نظر بدهید!

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج نام و لينک سايت مجاز است.

استفاده زیاد از مایعات به ویژه لیموشیرین به علت داشتن ویتامین A و C از تهاجم میکروب‌ها و بیماری‌ها به بدن پیشگیری می‌کند.
در زمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا که با تب همراه است، یکی از بهترین مواد غذایی که قادر به کنترل تب و مقابله با بیماری است، لیموشیرین محسوب می‌شود.


این میوه با دارا بودن درصد بالایی ویتامین C، اسیدسیتریک و املاح فسفر، منیزیم، پتاسیم، کلسیم و سدیم از عوامل ضدعفونی کننده به شمار می‌آید و به طور طبیعی از تخمیر در معده جلوگیری می‌کند.
لیموشیرین باعث حفظ کلسیم بدن می‌شود و از سویی درمان مناسبی برای افراد مبتلا به پوکی استخوان به شمار می‌آید.
در طب سنتی از لیموترش به عنوان میوه‌ای خنک کننده یاد می‌کنند که برای رفع التهاب و عطش بیماران تب‌دار توصیه می‌شود.

از آنجایی که حجم زیادی از لیموشیرین را آب تشکیل می‌دهد به همین دلیل دارای خواص ادرار آور است و همین طور از دسته میوه‌های ملین به شمار می‌آید.
این میوه غنی از عناصر قلیایی است. بنابراین به خنثی کردن اثر اسیدی مواد غذایی کنسروی و مواد غذایی پخته شده در ماکروفر کمک می‌کند و مصرف روزانه یک لیموشیرین مقدار نیاز بدن به ویتامین C را به میزان زیادی تأمین می‌کند.
همچنین مرکبات از جمله لیموشیرین در برطرف کردن سرگیجه اثرات مثبتی دارند. این میوه با دارا بودن ویتامین C و اسیدسیتریک از بروز خشکی پوست پیشگیری می‌کند و در ساخت پروتئین‌های پوست (کلاژن والاستین) که به حفظ آب بافت‌ها کمک می‌کنند، نقش دارد.
نوشیدن یک لیوان آب لیموشیرین در فصل سرما بسیار مناسب است و با افزایش جذب آهن و ویتامین E، علاوه بر حفظ شادابی پوست به حفظ سلامت کلی بدن نیز بسیار کمک می‌کند.

لیموشیرین سرشار از بیوفلاونوئیدها و آنتی‌اکسیدان‌های مناسبی است که بدن را در برابر حمله رادیکال‌های آزاد، حفظ می‌کنند و همین دلایل کمک می‌کند تا بر ضدسرطان‌هایی از جمله سرطان ریه اثرات بسیار مثبتی داشته باشد.

خواص لیمو شیرین برای نوزاد

همچنین مصرف آن به افراد سیگاری توصیه می‌شود چرا که سیگاری‌هایی که ویتامین C دریافت کردند، میزان ویتامین E در پلاسمای آن‌ها مانند غیر سیگاری‌ها بود، اما آنهایی که ویتامین C کافی دریافت نکرده بودند، آلفا توکوفرول (ویتامین E) آن‌ها 25 درصد سریع‌تر از غیر سیگاری‌ها از دست رفت.
آب لیموشیرین دوام چندانی ندارد و معمولاً پس از برش در مدت کوتاهی تلخ می‌شود. با مخلوط کردن دو برابر آب لیموشیرین و یک برابر آب لیموترش این نقص بر طرف شده و نوشابه‌ای گوارا و مفید به دست می‌آید که برای معالجه امراض عفونی بسیار نافع است. همچنین این نوشیدنی ترشی چندانی ندارد و برای معده و روده‌هایی که زخم دارند، مشکلی ایجاد نمی‌کند. در برخی موارد مقداری از آن را در چای می‌ریزند که طعم مطبوعی به دست می‌دهد.


لطفاً درباره این مطلب نظر بدهید!

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج نام و لينک سايت مجاز است.

لیمو شیرین گونه ای لیمو از خانواده مرکبات می باشد که شیرین و آب دار بوده و در هند با نام موزامبی شناخته می شود و بومی جنوب شرقی آسیاست. درخت لیمو شیرین در مناطق گرمسیری رشد می کند و زمانی که 5-7 ساله می شود میوه می دهد.

طبع لیموشیرین سرد و خشک می باشد و از نظر ظاهری بسیار شبیه لیمو ترش می باشد. لیمو شیرین غنی از ویتامین C، مس، آهن، فیبر، روی و کلسیم می باشد.

توجه : پیش از مصرف هرگونه ماسک بر روی صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.

لیموشیرین برای درمان آکنه و جوش صورت مفید می باشد.

ماسک لیمو شیرین برای پوست

خواص لیمو شیرین برای نوزاد

شما می توانید پوست لیمو شیرین را بر روی صورت ماساژ دهید تا آکنه و جوش صورت را درمان کند، همچنین می توانید پالپ های لیمو شیرین را بر روی صورت بمالید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب بشویید.

آب لیمو شیرین حاوی مواد سفید کننده و پاک کننده ملایم بوده و می تواند به عنوان پاک کننده طبیعی آرایش صورت استفاده شود.

لیمو شیرین برای روشن شدن پوست صورت و درمان سیاهی زیر بغل، آرنج و زانو مفید می باشد.

هر روز نصف لیمو شیرین را بر روی صورت و یا آرنج و زیر بغل و زانو به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید و سپس با آب سرد بشویید تا پوست را روشن و نرم کند.

لیموشیرین به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی پوست صورت و بدن عمل می کند.

ماسک لیموشیرین و عسل

یک قاشق آب لیمو شیرین را با یک قاشق روغن جوانه گندم و یک قاشق عسل ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

ویتامین های موجود در لیمو شیرین باعث تقویت و افزایش رشد موها می شود.

مقداری آب لیمو شیرین را بر روی مو و پوست سر بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب بشویید.

این میوه همه کاره به عنوان یک جایگزین طبیعی برای درمان موخوره و شوره سر استفاده می شود.

لیمو شیرین حاوی مقادیر بالایی مس بوده که ملانین مو را تقویت کرده و به عنوان یک رنگ موی طبیعی برای موی سر به شمار می رود.

مقداری حنا را با آب لیموشیرین ترکیب کنید و بر روی مو بمالید، بگذارید تا 2 ساعت بماند و سپس با آب خوب بشویید.

3 تا 4 بار در روز آب لیمو شیرین بخورید تا رنگ لب ها روشن و صورتی شود و لب ها نرم تر شوند، همچنین می توانید روزی 3 بار آب لیمو شیرین را بر روی لب ها بمالید تا رنگ آن ها را روشن تر کند.

لیموشیرین غنی از ویتامین C می باشد که با تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری و درمان سرماخوردگی و آنفلونزا مفید بوده، همچنین لیمو شیرین به عنوان مدر عمل می کند و در دوران سرما خوردگی برای کاهش تب و سرفه و کاهش طول دوران سرماخوردگی مفید می باشد.

لیموشیرین با تقویت عملکرد کبد و کنترل ترشح صفرا در بدن برای درمان زردی نوزادان و کودکان مفید می باشد.

لیموشیرین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نوزادان و کودکان شده و از سرماخوردگی و آنفلونزا پیشگیری می کند.

آب لیمو شیرین میزان قابل توجهی کلسیم دارد که برای رشد جنین در دوران بارداری مفید می باشد.

لیموشیرین مغز و عملکرد سیستم عصبی را حفظ کرده و برای جلوگیری از مشکلات ذهنی جنین در دوران بارداری مفید می باشد.

آب لیمو شیرین دارای مقادیر بالای ویتامین C بوده که گردش خون را در بدن افزایش داده و برای درمان کم خونی در زنان باردار مفید می باشد.

آب لیموشیرین باعث افزایش شیر مادر در زنان شیرده می شود.

لیموشیرین دارای مقادیر بالای فیبر بوده که باعث کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی می شود و برای لاغری و کاهش وزن مفید می باشد. رژیم لیموشیرین می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند.

خواص لیمو شیرین و عسل

نوشیدن یک لیوان آب گرم با آب لیموشیرین و عسل برای کاهش وزن و لاغری مفید می باشد.

لیموشیرین مقادیر بالایی پتاسیم دارد که به عنوان مدر عمل کرده و برای درمان عفونت کلیه ها و مثانه مفید می باشد.

لیموشیرین منبع غنی از مواد مغذی و فلاونوئیدها است که عملکرد سیستم گوارش را بهبود می بخشد و باعث بهبود هضم غذا می شود.

لیموشیرین برای درمان اختلالات گوارشی مانند تهوع، استفراغ و اسهال و یبوست مفید می باشد. لیموشیرین اسیدهای اضافی معده را کاهش داده و برای درمان سو هاضمه، معده درد و زخم معده مفید می باشد.

برای درمان زخم معده آب یک لیمو شیرین را با آب یک لیمو ترش ترکیب کنید و بنوشید.

آب لیمو شیرین برای درمان دیابت و کاهش قندخون افراد دیابتی مفید می باشد.

هر روز صبح ناشتا 2 قاشق چای خوری آب لیمو شیرین را با 4 قاشق چای خوری آب میوه آملا و 1 قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و بخورید تا دیابت را درمان کند.

اسیدهای موجود در لیمو شیرین سموم را از روده دفع می کند، علاوه بر این به دلیل وجود فیبر لیموشیرین یک ملین بوده و می تواند برای درمان یبوست مفید می باشد.

برای درمان فوری یبوست مقداری آب لیمو شیرین را با نمک ترکیب کنید و بخورید.

لیمو شیرین حاوی مقادیر زیادی پتاسیم می باشد که می تواند برای درمان فشار خون بالا مفید باشد. تحقیقات نشان داده که آب لیموشیرین به کاهش فشار خون سیستولیک و فشار خون دیاستولیک کمک می کند.

هر روز صبح آب لیمو شیرین بنوشید تا فشار خون را کاهش دهد.

لیموویید موجود در لیمو شیرین برای پیشگیری و درمان انواع سرطان ها مفید می باشد.

علت تلخی لیمو شیرین وجود آنتی اکسیدان های نارینژین و لیمونین در این میوه می باشد که به سرعت با اکسیژن هوا ترکیب شده و تلخ می‌شوند.

خواص لیمو شیرین برای نوزاد

تاکنون عوارض جانبی برای لیموشیرین گزارش نشده اما ممکن است زیاده روی در مصرف لیموشیرین می تواند باعث حالت تهوع، استفراع و اسهال شود.

منابع : stylecraze – wordsiseek

روی دکمه زیر کلیک فرمایید

فال حافظ

کپی برداری ممنوع !

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.
هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.

محل لینک سایت شما

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

خواص لیمو شیرین برای نوزاد

خواص لیمو شیرین برای نوزاد

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد نحوه مصرف ژانویه 4, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *