خواص سنجد براي کودکان

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

تبیان: سنجـد گیاهی درختی است از خانواده سنجدیان که در آب و هوای معتدل می‌روید. برگ‌های باریک و مخملی شکل و میوه‌هایی قهوه‌ای رنگ و خوراکی دارد که از هسته آن در تهیه برخی داروها استفاده می‌شود.

 

 

در فارسی به همان نام سنجد نامیده می‌شود ولی در مناطق گوناگون ایران دارای نام‌های محلی است در کردستان آن را «سرین چک» در آذربایجان «ایده- ایکده» در اطراف تهران «پستانک» و در اصفهان «غبیده بادام » گفته می‌شود.

 

در کتب سنتی با نام‌ های «چوب ‌دانه، نقد و بل» نام برده شده ‌است.

 

سنجد برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های دندان، اسهال، زخم‌ معده و نیز جلوگیری از خون‌ریزی استفاده می‌شود.

 

سنجد یکی از چیدنی‌های سفره هفت سین است که اگر با خواص فراوان آن آشنا شوید حتما آن را در برنامه غذایی هر روزتان جای می‌دهید.

 

سنجد میوه‌ای درختی است که به علت قابلیت سازگاری بالایی که با محیط دارد می‌توان در بسیاری از مناطق جهان آن را به عمل آورد.

 

میوه سنجد دو نوع کوچک و بزرگ دارد که بزرگ‌ آن دارای پوستی نازک و مغزی آردی‌تر است و به نام سنجد آردی معروف است. طعم این میوه مقداری گس است و دارای طبیعت سرد و خشک است و از لحاظ غذایی کم کالری است.

 

 

پژوهشگران به سودمندی استفاده از عصاره سنجد برای درمان آرتروز پی بردند. چند تن از پژوهشگران دانشگاه‌های علوم پزشکی بقیه الله، شهید بهشتی و تهران تأثیر قرص عصاره سنجد و استامینوفن را در کاهش درد 120 بیمار مبتلا به آرتروز زانو با درد متوسط تا شدید بررسی کردند.

 

بیماران به مدت 7 هفته با قرص‌های عصاره سنجد و استامینوفن تحت درمان قرار گرفتند. بر پایه این بررسی که مشروح آن در مجله پزشکی کوثر منتشر شد، برای کاهش درد ناشی از آرتروز استفاده از عصاره گیاهی سنجد موثرتر از استامینوفن است.

 

 

گوشتش گوشت می‌آورد، استخوانش استخوان می‌رویاند و پوستش پوستآور است. کلیه‌ها را گرم و معده را دباغی می‌کند و ایمن از بواسیر و ادرار قطره قطره است. ساق‌ها را نیرو می‌بخشد، جذام را ریشه کن می‌کند و برای تب سودمند است.

کولونوسکوپی یک روش تشخیصی درمانی است . پزشک بوسیله آن به بررسی روده بزرگ می پردازد. به روده بزرگ، کولون  گفته می شود. کولونوسکوپی یک روش مفید و موثر برای تشخیص پولیپ وسرطان روده بزرگ است، که همراه با بی حسی و خواب آلودگی و بدون درد، قابل انجام است. رشد بعضی از انواع پولیپ ها در روده بزرگ ممکن است به سرطان منجر شود. اگر بیمار پولیپ روده بزرگ داشته باشد، پزشک معمولا با کولونوسکوپی پولیپ را برداشته و برای آزمایشگاه می فرستد .


تونی نام ماده مخدر جدیدی است که این روزها بحث آن حتی در فضای مجازی نیز رواج یافته است و یک ماده مخدر گران قیمت و ویرانگر جدید

از آنجایی که سلول ها در یک زمان و بیش از چند دقیقه، قادر به ذخیره اکسیژن کافی نیستند، بدن نیاز به تامین مداوم اکسیژن از محیط اطراف

حسام حاجی عباسی مدیر عامل شرکت بین المللی دارویی و غذایی نواندیش، ایده پرداز، ایده پرداز دارویی و دستیار در تولید واکسن درمان اعتیاد به مورفین : در

علائم کلامیدیا + 5 درمان کلامیدیا برای زنان و مردان عفونت کلامیدیا رایج ترین بیماری مقاربتی درمان پذیر است. کلامیدیا زنان و مردان را به یکسان مبتلا می

نبض ما خبر از چه چیزهایی می دهد؟ “نبض ما یکی از مهم ترین نشانه ها و علائم پزشکی است. معمولا به عنوان اندازه ضربان قلب شناخته می

در یک تحقیق جدید که با موضوع تاثیر زایمان بر میزان عمر زنان صورت گرفت مشخص شد زایمان  و استرس ناشی از آن می

فعالیت جسمی و ورزش در سنین کودکی و نوجوانی باعث رشد بهتر و تناسب اندام ایده آل برای کودک و نوجوان می شود،یکی از

بهترین ورزش برای شما کدام است؟ همان که آن را انجام خواهید داد. برای تحریک شدن و به مبارزه طلبیدن، چیزی جدید را امتحان

 

پیشنهاد شده برای شما :
0 حسین نحوه مصرف دسامبر 31, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *