خواص درنجفي

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

 

 یا دُرّ نجف

دُرّنجف معروف به دُرّ حسینی یا Crystal Quartz ، سنگی شیشه ای مانند از جنس کوارتز می باشد . بیشترین معادن این سنگ دربرزیل واقع شده است ولی در ایران وعراق هم وسایر نقاط جهان نیز معادن فراوانی دارد .

سنگ درمانی که ازقدیم الایام در زمره درمانهای طبیعی بوده، امروزه تحت نام (Gem herapy) به عنوان یکی از رشته های طب مکمل وجایگزین معرفی و طبقه بندی می شود. استفاده از خواص درمانی سنگ های نیمه قیمتی وگوهرها برخلاف استقبال گسترده مردم جهان طی سالهای اخیر،موضوع جدیدی نیست، بلکه هزاران سال قدمت دارد. شواهد کاربرد سنگهای طبیعی برای درمان بیماریهای مختلف در قدیمی ترین تمدنهای بشری به چشم می خورد. بر اساس این شواهد، در طول تاریخ از سنگهای قیمتی ونیمه قیمتی برای مقاصد درمانی، محافظت افراد در برابر بلایهای طبیعی وتاثیرات نامطلوب محیطی ودفع شرّاستفاده می شده است. دانشمندانی همچون ابن سینا ، ارسطو فیلسوف مشهور یونانی وفارابی نیز از قدرت ویژه ومنحصر به فرد سنگهای شفابخش صحبت کرده اند.  رومیان نیز تحت تاثیر آموزه های یونان و سایر تمدنهای باستانی، همواره سنگهای صیقل داده شده را برای رفع بیماری و بد شانسی با خود حمل کرده و در جنگ ها در زره و سپر و شمشیر خود از آنها استفاده می کردند.  در دین مبارک اسلام نیز استفاده از انگشتر با نگین دُرّ نجف ، عقیق، فیروزه، و یاقوت وزمرد  به مومنین توصیه شده و با استناد به کتب دینی، ائمه اطهار غالباً نگین انگشتری بر دست داشته اند.

سنگ درماني يا كريستال درماني ازعلوم قديمي است كه قرن‌ها پيش استفاده مي‌شده و هنوز هم در آسياي شرقي به اين درمان توجه خاصي مي‌شود. در ايران نيز از دير باز كاربرد داشته است به طوري كه ابوعلي سينا از سنگ درماني براي ناراحتي‌هاي گوارشي، يرقان و درمان افسردگي استفاده مي‌كرد. از اين درمان، در طبيعت درماني و انرژي درماني هم بهره مي‌برند. كريستال‌ها و كاني‌هاي مختلف باعث ايجاد آرامش عميق، كاهش اضطراب و درد شده و تعادل انرژي بدن را برقرار مي‌كنند. اين سنگ‌ها در مناطق طب سوزني يا در مناطقي از بدن كه انرژي در آن جاري است (چاكراها) قرار مي‌گيرند. كريستال‌ها ارتعاش‌هاي انرژي را ايجاد و نگه مي‌دارند. به طور مثال هرگاه در ساعتي كريستال به كار رفته باشد، باطري آن ساعت از طريق آن كريستال به طور منظم بار الكتريكي را منتقل مي‌كند و اين بارالكتريكي توسط كريستال جذب شده و به ميزان دقيقي براي تنظيم ساعت آزاد مي‌شود. كريستال‌ها داراي قدرت جذب، هدايت، تمركز و پخش ميدان‌هاي انرژي هستند كه به بهبودي بيماري كمك مي‌كنند. به نوعي سنگ‌ها و كريستال‌ها انرژي‌هاي منفي محيط را جذب كرده و انسان را از انرژي منفي محيط اطراف رها مي‌كنند.

شارژ انرژي بدن با سنگ‌ها

در بدن انسان مناطقي وجود دارد كه چاكرا ناميده مي‌شوند و از آنها كسب انرژي مي‌كنيم. اين چاكراها انواع مختلف دارند و براي كسب انرژي، بايد نوع سنگ خاص مربوط به آن چاكرا را روي همان نقطه قرار دهيد.  قرار دادن سنگ‌ها در مناطق چاكراها مي‌تواند تعادل انرژي چاكراها را حفظ كند. هر فردي مي‌تواند براي خود كريستالي انتخاب كرده و هميشه همراه داشته باشد و به واسطه آن انرژي بگيرد. تنها كافي است انرژي آن سنگ با بدن شما هماهنگ شود، طوري كه با به دست گرفتن آن احساس انرژي و گرما كنيد و آن وقت است كه كريستال خود را پيدا كرده‌ايد. لازم است هرچندوقت يك بارسنگ خود را در آب شور دريا تميز كنيد و چند دقيقه زير شير آب بگيريد و سپس به مدت 3 تا 4 ساعت زيرنور آفتاب بگذاريد تا دوباره انرژي مثبت آفتاب را گرفته و شارژ شده و انرژي‌هاي منفي خود را تخليه كند. اين كار را مي‌توانيد هنگام طوفان يا زماني كه ماه شب چهارده در آسمان است نيز انجام دهيد. اكنون دوباره سنگي با انرژي مثبت داريد كه مي‌تواند شما را از انرژي مملو كند.

خواص درماني سنگ‌ها

كريستال‌درماني قادر است انواع بيماري‌هاي روحي و جسمي را درمان كند، اما در صورتي كه بيماري جدي داريد، كريستال درماني نمي‌تواند تنها درمان باشد و بهتر است در كنار درمان پزشكي صورت گيرد. بلور آتاساميت در درمان بيماري‌هاي مقاربتي، لاجورد براي درمان علائم سكته، ياقوت ارغواني براي درمان آكنه و عقيق در درمان زخم معده استفاده مي‌شود. براي درمان افسردگي‌هاي فصلي كه معمولا در فصول پاييز و زمستان به دليل تاريك و ابري شدن هوا به سراغ افراد مي‌آيد، بهتر است از ياقوت زرد و ليمويي استفاده كنند. سنگ‌هايي چون ياقوت يا لعل، نيروي حياتي انسان را بالا مي‌برد و ياقوت ارغواني، مرمر سبز و لاجورد، انرژي كل بدن را تنظيم و آرام مي‌كند. به طور كلي سنگ‌هايي كه رنگ گرم دارند مانند رنگ‌هاي ق، نارنجي و زرد، جريان انرژي را تحريك مي‌كنند و سنگ‌هايي با رنگ سرد مانند آبي، سبز و بنفش، بيش فعالي‌ها را آرام مي‌كنند. شما مي‌توانيد سنگ مورد نظر خود را براي درمان موثر در قالب آويز، دستبند يا گردن‌بند استفاده كنيد. در اين حالت چون تنها قسمتي از بدن با سنگ در تماس است درمان، مدت بيشتري به طول مي‌انجامد.

  دانشمندان ایرانی در دوره بعد از اسلام نیز توجه فراوانی به گوهرها و سنگهای شفابخش داشته اند که از این میان می توان به صباح بن عمران از جواهر شناسان عهد هارون الرشید خلیفه عباسی وعطاربن محمد، منجم و مولف کتاب منافع الاحجار اشاره نمود. ابن سینا، حکیم عالیقدر پارسی نیز،درتشخیص بیماری از دُرّ و در درمان از دُرّ ویاقوت وزمرد وفیروزه وسیترین وعقیق  استفاده می کرده است.  شاید به جرات بتوان گفت پرارزشترین و مهمترین کتب گوهر شناسی ایران، کتاب الجماهر فی الجواهر تالیف ابوریحان بیرونی به زبان عربی و رساله تنسوخنامه ایلخانی (معروف به رساله جوهریه) تالیف خواجه نصیرالدین طوسی به زبان فارسی است. تنسوخنامه ایلخانی که در عهد پادشاهی هلاکوخان (663- 653ه. ق.) و به امر اوتوسط خواجه نصیرالدین طوسی به رشته تجریر درآمده است، شامل منافع وخواص وصفات گوهرها و سنگهای درمانی است .  یک درمانگر زن مشهور به نام هلیدگارد، در قرن دوازدهم میلادی (اروپای قرون وسطی) در کتاب معروف خود به نام فیزیکا به طور مفصل به توضیح خواص درمانی سنگهای نیمه قیمتی پرداخته است. یک از این درمانهای طبیعی شامل قراردادن سنگهای خاص بر روی نقاطی از بدن ونوشیدن آب از ظرفی بوده که سنگهای شفابخش به مدت یک شبانه روز در آن قرار داده شده باشد.  قدیمی ترین گزارشها در مورد خواص درمانی گوهرها به هزاره 4 پیش از میلاد باز می گردد. چنین به نظر می رسد که کتیبه های سومری و متون علوم ودایی مربوط به هند باستان، کهن ترین آثار بر جای مانده از این دانش قدیمی می باشند. در طب سنتی هند (آیورادا)، دستورات دقیقی در مورد تهیه پودر، خمیر و الگزیر (مخلوط حاوی الکل) با سنگهای شفابخش وجود دارد. متون و دستورات این طب تا به امروز حفظ شده وتوسط پزشکان آن در سراسر دنیا و بخصوص در آمریکا، اروپا وهند بکار گرفته می شود

خواص دُرّ نجف از ائمه :امام صادق (ع) خطاب به مفضل فرمود : دوست دارم که هر مومنی پنج انگشتر در دست کند :

عقیق ، فیروزه و یاقوت و حدید و دُرّ نجف  

مفضل پرسید : سرورم ، خاصیت و فضیلت دست کردن انگشتر دُرّ نجف چیست ؟ حضرت فرمود : هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست کند و نگاه به آن کند ، خداوند برای هر نگاهی که به این نگین می اندازد ، ثواب یک زیارت ( اعم از حج یا غیره ) در نامه عمل او می نویسد که اجر و ثواب آن برابر با اجر و ثواب عمل پیامبران و صالحان است و اگر رحمت خداوند بر شیعیان نبود ، قیمت هر دانه نگین درّ نجف به قدری گران می شد که کسی توانایی خرید آن را نداشت ، لکن خداوند آن را بر شیعیان ارزان قرار داده و زیاد یافت می شود تا آن که همه شیعیان بتوانند از آن بهره ببرند (

ثواب انگشتر عقیق به دست کردن‏ : از امام رضا علیه السّلام نقل شده است که امام صادق علیه السّلام فرمود: کسى که انگشترى به دست خود کند که نگین آن عقیق باشد، (به برکت آن) تنگدست‏ نخواهد شد، و حاجت هایش برآورده نمى‏شود مگر به بهترین صورت.

 در حدیث دیگرى از امام صادق علیه السّلام روایت شده است: عقیق ایمنى است در سفر.

 امام صادق علیه السّلام، و آن حضرت از پدران بزرگوارش علیهم السّلام از امیر مؤمنان على علیه السّلام نقل کرده است که فرمود: انگشترى عقیق به دست کنید که خدا شما را برکت دهد، و از بلا در امان باشید.

 و در حدیث دیگرى امام محمّد باقر علیه السّلام فرموده است: کسى که انگشترى عقیق در دست کند،- تا زمانى که آن را در دست داشته باشد- همواره نیکى مى‏بیند، و پیوسته نگهبانى از جانب خداوند او را محافظت مى‏کند.

 از امام صادق علیه السّلام، و آن حضرت از پدرش از جدّ بزرگوارش علیهما السّلام نقل کرده است که فرمود: کسى که بر خاتم عقیق انگشترى خود این نقش را حک کند: «محمّد نبىّ اللَّه و علىّ ولىّ اللَّه» خداوند او را از مرگ بد در امان مى‏دارد و نمى‏میرد مگر بر فطرت.

 

از امام صادق علیه السّلام روایت شده است که فرمود: هیچ دستى که به درگاه خداوند دراز مى‏شود محبوبتر از دستى که بر آن انگشترى عقیق باشد، نیست.

 امام رضا علیه السّلام از حضرت موسى بن جعفر، از پدران بزرگوارش علیهم السّلام از حسین بن على علیه السّلام روایت کرده است که فرمود: هنگامى که خداوند، موسى بن عمران را آفرید و در طور سینا با او سخن گفت، بر زمین نظرى افکند و از نور روى خود، عقیق را آفرید، آنگاه فرمود: بحقّ خودم بر خود لازم کردم که کسى را که (انگشترى) عقیق دست کند، به آتش عذاب نکنم، به شرط آنکه على علیه السّلام را دوست داشته باشد.

ثواب انگشتر فیروزه به دست کردن‏:عبد المؤمن انصارى مى‏گوید: از امام صادق علیه السّلام شنیدم که مى‏فرمود: دستى که در آن انگشترى فیروزه باشد، فقیر نمى‏شود.

ثواب انگشترعقیق یمانى به دست کردن‏:محمد بن الحسین از پدرش، و آن حضرت از پدر بزرگوارش نقل کرده است که امیر مؤمنان على علیه السّلام فرمود: انگشتر عقیق یمانى را در دست خود کنید که شرّ شیطان هاى نافرمان را از شما دور مى‏سازد.

ثواب انگشتر زمرّد به دست کردن‏ :احمد بن محمد بن نصر که برخى از کارهاى حضرت موسى بن جعفر علیه السّلام را انجام مى‏داد، نقل کرده است که روزى حضرت در حالى که از کتابى مى‏خواند به من فرمود- و من مى‏نوشتم-: انگشتر زمرّد در دست کردن مایه گشایش است که هیچ سختى و دشوارى را بدنبال ندارد.

ثواب انگشتر یاقوت به دست کردن‏ :حسین بن خالد از امام رضا علیه السّلام روایت کرده است که امام صادق (ع) فرمود: انگشتر یاقوت در دست کنید زیرا که تنگدستى را از بین مى‏برد.

ثواب انگشتر دُرّ دست کردن‏ :علىّ بن محمد (ابن وهبه عبدسى، که عبدس یکى از دهستانهاى واسط است) از امام صادق علیه السّلام روایت کرده است که فرمود: دُرّ، نگین نیکویى است.

مراجع:

 1. ثواب الأعمال و عقاب الأعمال‏، شیخ صدوق‏، مترجم انصاری، حسن زاده و بندرریگی.

2. پاداش نیکى‏ها و کیفر گناهان‏، محمد على مجاهدى‏.

3. کاشف الاستار در ترجمه جامع الاخبار، شرف الدین خویدکى‏.

4. الخصال‏، شیخ صدوق.

5. آیین بندگى و نیایش، حسین غفارى ساروى.

6. علل الشرائع، شیخ صدوق‏.

7. ادب حضور

8. قصص الأنبیاء( قصص قرآن)، فاطمه مشایخ.

9. مکارم الأخلاق- ترجمه میر باقرى‏، سید ابراهیم میر باقرى‏.

10. نوادر راوندى، احمد صادقى اردستانى، مترجم صادقى اردستانى‏.

‏‏ 11. فضائل پنج تن علیهم السلام در صحاح ششگانه اهل سنت‏، محمد باقر ساعدى‏.

12: توضیح المسائل مراجع ، ج 1، ص 482.

13:الاحجارالکریمه وخواصهای العجیبه

14:داستان حیرت انگیز شاقول اب سینا (تحقیق دکتر زرگر)

سایرخواص  سنگ کریستال کوارتز یا دُر نجف    Crystal Quartz :

برای مطالعه بیشتر در رابطه با خواص درّ به کتاب کریستال درمانی ترجمه آرام

 

کریستال درمانی این مطالب را توضیح می دهد

دانش شفا به وسیله کریستال

پاکسازی مکانها و کریستال ها

تقویت قدرت شفا بخشی

برنامه ریزی کریستال

هدایت انرژی

 کتاب  کریستال درمانی چکیده ایی است از دانش و هنر شفای پرانائی با کمککریستال ها، مفاهیم اصول و تکنیکهای کتاب کریستال درمانی بر پایه حقایق باطنی معتبر و مطمئنی هستند که به طرزی روشن و ساده توضیح داده شده است

کریستال تنها وسیله ای برای شفا دادن میباشد. میزان تاثیر آن بستگی به مهارت درمانگر دارد ، که درست مانند تیغ جراحی در دست جراح است

کتاب کریستال درمانی  بیشتر بر کریستال کوارتز روشن تکیه کرده در شفا بخشی و تاثیر کریستال بر روی بدن

کریستال قابلیت انتقال و ذخیره انرژی را در خود دارد . در ضمن انرژی که از کریستال ها منتقل میشود را به شدت شتاب میدهد و محیط اطراف را پاکسازی میکند

سنگ های کریستال در فرهنگ ما بصورت گردنبند ، گوشواره ، انگشتر استفاده میشود

جهت بهتر استفاده کردن از کریستال ها لازم است تا با قوانین و دستورالعمل های کار کردن با سنگها آشنا شویم درکتاب کریستال درمانی  سعی بر آن شده تا با این قوانین آشنا شوید و بتوانید از آنها در جهت داشتن زندگی بهتر و پاک تر استفاده کنید

 

كريستالها قدرت شفا بخشي زيادي دارند و مخصوصاً كريستال كوارتز بخاطر ماهيت انرژيكي و ساختار ملكولي كه دارد قادر است انرژيها را با قدرت زيادي پرتاب كند. در اين كتاب آمده است كه كريستالها به دليل قدرت انرژيكي و هوشمند كه دارند ميتوانند در درمان بيماريها رواني و فيزيكي نقش بسزايي داشته باشد. كريستال قابليت برنامه ريزي دارند. از كريستالها ميتوان جهت افزايش انرژي استفاده نمود. كتاب كريستال درماني چهارمين كتاب از سر كتابهاي انرژي درماني است

فروشگاه خواستنی با بیش از 30 سال فعالیت و سابقه در بازار امام رضای مشهد در زمینه پخش سنگ فقط به صورت عمده، یکی از معتبرترین مراکز پخش سنگ در مشهد میباشد که تا سه سال پیش امکان تک فروشی در این فروشگاه وجود نداشت و به دلیل تقاضای زیاد مشتریان برای تک فروشی، اکنون برای سومین سال متوالی این امکان را برای مشتریان عزیز فراهم اورده است تا از طریق فروشگاه های مجازی امکان خرید تک برای مشتریان فراهم شود. در فروشگاه خواستنی تمامی مراحل یک تجارت کامل توسط کارمندان این فروشگاه در قالب یک تیم واحد صورت میپذرید.این مراحل شامل خرید عمده از کشورهای چین، پاکستان، هند، افغانستان، تایلند، ترکیه ، و پخش سنگ به صورت عمده به شهرستانها، ساخت زیورآلات توسط کارمندان فروشگاه، و درنهایت رساندن محصول نهایی به دست مصرف کننده از طریق فروشگاه های مجازی میباشد. در فروشگاه خواستنی انواع زیورآلات از قبیل گردنبند، دستبند، پابند، گوشواره، سینه ریز، تسبیح، پیشانی بند، تسبیح شاه مقصود افغانی ، حرز امام جواد ، رومانتویی، انگشتر ، انگشتر نقره، انگشتر عقیق ، ساعت نقره ، حلقه، نقره جات ، اجناس دکوری … در جنس های سنگ، نقره، استیل عرضه میشود. یکی از ویژگی های بارز فروشگاه خواستنی که آن را از سایر فروشگاه های مجازی متمایز کرده است امکان سفارش محصول دلخواه توسط مشتری و ساخت آن محصول توسط کارمندان فروشگاه میباشد. تنوع بسیار بالای اجناس در شاخه های مختلف و وجود محصول برای تمام اقشار و سلیقه ها از سبک های سنتی و قدیمی تا مدل های مدرن و اسپرت و فشن روز یکی دیگر از ویژگی های مختص فروشگاه خواستنی میباشد . تیم فروشگاه خواستنی با شعار فروش، پایان معامله نیست بلکه شروع تعهد است آغاز به کار کرده و به امید خدا و پشتیبانی شما مشتریان گرامی این روند را ادامه خواهد داد.

تمامی حقوق برای فروشگاه خواستنی محفوظ است.

Please implement HIMARKE_Options_menu_location_multi_select::getCpanelHtml()


امروز ۹ اردیبهشت ۹۷ از ساعت ۲ بامداد کاربران تلگرام در کشور امکان دسترسی به تلگرام را از دست داده اند. به نظر می رسد این بیشترین زمان قطعی نرم افزار م…


محمود معظمی کارگردانی سریال عروس تاریکی را برعهده دارد ؛ بازیگران این سریال عبارتند از : نرگس محمدی ، حمیرا ریاضی، معصومه آقاجانیان و فخرالدین صدیق و…


ریحانه پارسا بازیگر جوان و آینده دار کشورمان متولد سال ۱۳۷۲ می باشد ؛ او اولین کار حرفه ای خود را در سریال پدر به کارگردانی بهرنگ توفیقی آغاز کرد . او…


فرزاد فرزین برای سگش «میکی» دلنوشته ای در اینستاگرام خود منتشر کرد. او همچنین ویدئوی کوتاهی از زندگی این سگ گذاشت. میکی به تازگی این خواننده پاپ را تن…


از بین معتادان زن کشور ۱۵ درصد آنان مصرف کننده گل هستند و پرمصرف ‌بودن این ماده تغییری در آمار کل زنان معتاد ایجاد نکرده است. همچنین تریاک اولین ماده…


اظهارات سخنگوی قوه قضائیه که به صورت تلویحی به مفقود شدن «سعید مرتضوی» اشاره کرده بود، واکنش های زیادی در فضای مجازی و محافل سیاسی داشت. این سوژه همچن…


(sc_adv_out = window.sc_adv_out || []).push({
id : 502584,
domain : n.ads3-adnow.com
});

 


برای عضویت در سایت خود را وارد نمایید

 

 

 

درّنجف سنگی صاف و شفاف همانند شیشه است و از خانواده ی سنگ های کوارتز می باشد.

این سنگ اگرچه ارزش مادی چندانی نداردولیکن از نظر معنوی دارای ارزش بسیار بالایی است.

سنگ درّ نجف در دو رنگ شیشه ای بیرنگ و  شیشه ای مایل به ق (که به آن درّ حسینی هم گفته میشود)در وادی السلام شهر نجف در کشور عراق یافت می شود .

در انواعی از این سنگ خط های سیاه رنگی به شکل مو دیده می شود که به آن «درّ مویی» می گویند.

ارزش درّ ازمنظر روایات:

امام صادق علیه السلام خطاب به مفضل فرمودند : دوست دارم که هر مؤمنی پنج انگشتر در دست کند : عقیق ، فیروزه و یاقوت و حدید صینی و دُرّ نجف.

مفضل پرسید : سرورم ، خاصیت و فضیلت دست کردن انگشتر دُرّ نجف چیست ؟

حضرت فرمودند: هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست کند و نگاه به آن کند ، خداوند برای هر نگاهی که به این نگین می اندازد ، ثواب یک زیارت در نامه عمل او می نویسد که اجر و ثواب آن برابر با اجر و ثواب عمل پیامبران و صالحان است و اگر رحمت خداوند بر شیعیان نبود ، قیمت هر دانه نگین درّ نجف به قدری گران می شد که کسی توانایی خرید آن را نداشت ، لکن خداوند آن را بر شیعیان ارزان قرار داده و زیاد یافت می شود تا آن که همه شیعیان بتوانند از آن بهره ببرند .

( وسائل الشیعه ۱۴ / ۴۰۳ )

مگه جاهای دیگری هم هست که درّ داشته باشه؟ که میگن در نجف

بله از جمله درّ هایی هستند که منسوب به کشور چین هستند
البته آآنچه از خواص در روایات معصومین علیهم السلام ذکر شده مربوط به درّ نجف است

در چینی ؟؟؟
پناه بر ذات اقدس اله
حاشا و کلا من دستم در چینی کنم
عشق فقط یک کلام در نجف مولا علیه السلام

 

پیشنهاد شده برای شما :
0 سارا فواید،علائم،خواص مارس 12, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *