خواص انگشتر ياقوت استار

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

نوعی کریندون آبی و سبز، زرد یا بنفش است که از اکسید آلومینیوم تشکیل می شود و ماده رنگی آن آهن و تیتان است. محل های کشف این سنگ کشورهای هند، سیلان، بیرمانی، تایلند، استرالیا، آمریکای شمالی و سریلانکا است.

خواص این سنگ

طبق منابع قدیمی و تحقیقات اخیر، یاقوت ستاره دار دارای خاصیت شفابخشی بیشماری است و توسط ارتعاشات نورانی اش می تواند نیرویی تولید کند تا سلولهای پوست، مو و ناخنها را اصلاح و ترمیم کند، از ریزش مو ها جلوگیری می کند و به درمان سریع بیماری های پوستی کمک می کند. یاقوت ستاره دار مجموعه سیستم عصبی را نیرو می بخشد و به بیماری هایی که از اعصاب نشات می گیرند یاری می رساند. دردهای عصبی مانند دردهای روماتسمی، سردرد های شدید، نقرس یا بیماری های مفصلی، قولنج، سوزش معده، ناراحتی های عمل جراحی و دردهای سخت را درمان می کند. این سنگ برای بیماری های مزمن گوشی و فکی، سینوسهای پیشانی و بطن ها موثر است. چشم ها را تقویت می کند و کلاً برای بیماری های پوستی بسیار موثر است. تومورها، زخم ها و خونریزی درنتیجه استفاده از این سنگ کاهش می یابد. برای کودکانی که لکنت زبان دارند توصیه می شود از این سنگ به همراه کلسیدوئین استفاده کنند. برای بیماری های روانی و ناراحتی های ذهنی، بی خوابی و سرگیجه موثر است. همچنین برای مدیتیشن بسیار عالی است.

یاقوت ستاره دار مربوط به افراد متولد ماه خرداد، مهر و آذر می باشد.

یاقوت درچهاررنگ اصلی قرمز،زرد،کبودوسفید دردرجه های مختلف ازجهت کمی وزیادی سنگ،شفافیت وتیرگی یافت میشود.یاقوت بعداز الماس سخت ترین سنگ است وبرروی آتش دوام بسیاری دارد.

یاقوت کبود یا سفیر از یاقوت سرخ بیشتر یافت میشود.نوعی از یاقوت کبود وجود دارد که به علت پدیده آستریزم درآن،یاقوت کبود ستاره ای یا یاقوت استار نامیده میشود.

خواص فواید:(یاقوت سرخ)

یاقوت سرخ برای درمان بیماریهای قلبی ومبتلایان به سرطان خون بکار رفته وعامل تصفیه وتنظیم فشار خون است.آویختن سنگ یاقوت برگردن مانع لخته شدن خون دربدن گردیده واز سکته جلوگیری می کند.

یاقوت سرخ در درمان ناتوانیهای جنسی ودرمان ناباروری ودردهای قاعدگی نیز تاثیر دارد وعلاوه برآن به آسان شدن زایمان نیز کمک می کند.

همچنین برای درمان بیماریهای ویروسی موثر است ودارنده این سنگ درچشم مردم باهیبت وشکوه جلوه گر میشود وکسب ودرآمدش رونق میگیرد.

خواص وفواید:(یاقوت زرد)

استفاده ازیاقوت زرد برای تنظیم متابولیسم بدن وتقویت دستگاه گوارش بویژه روده ها مناسب است.بدن را از سموم پاک کرده وناراحتیهای کبد وکیسه صفرا را برطرف میسازد.

همچنین یاقوت زرداز خستگیهای روحی میکاهد وبرنشاط می افزاید وبرای کسانی که خوابهای پریشان می بینند مفید است.

خواص وفواید:(یاقوت کبود)

این سنگ باچاکرای تاج وپیشانی درارتباط است وسنگی بسیار پرانرژی است که نیروی پاکسازی وشفابخشی فوق العاده ای دارد.

یاقوت کبود اعصاب بدن راتقویت وآرام می کند وبرای درمان بیماریهای صرع،رعشه،سردردهای عصبی ومیگرن مفید است وبرای درمان سرگیجه وبیخوابی نیز کاربرد موثری دارد.همچنین برای تسکین دردهای روماتیسمی ومفصلی،دردهای جراحتی ونقرس مفید است.

شستن پوست باآب یاقوت کبود ونیز مالش آن بر روی پوست برای رفع جوشهای صورت وحساسیتهای پوستی کاربرد داردوبرای درمان تیروئید،بیماریهای لوزه وتقویت تارهای صوتی مفید است.

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 ساینا پروفایل مخصوص نام دسامبر 14, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *