خواص استخوان ماهي مرکب

خواص استخوان ماهي مرکب

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

خواص استخوان ماهي مرکب

خواص استخوان ماهي مرکب


URL: http://tbj.ssu.ac.ir/article-1-1831-fa.html

مقدمه: کنترل غلظت فلوئور درآب آشامیدنی به دلیل اثر بر سلامت انسان بسیار مهم است. هدف مطالعه بررسی کارآیی استخوان ماهی مرکب در حذف فلوئور مازاد از آب و تعیین تأثیر pH، غلظت جاذب، زمان تماس و غلظت اولیه فلوئور بود. 

روش بررسی: مطالعه با استفاده از راکتورهای ناپیوسته در مقیاس آزمایشگاهی  انجام شد. خرد کردن و دانه بندی جاذب با استفاده از آسیاب برقی و الک های استاندارد ASTM انجام گرفت. مشخصات ساختاری وسطح ویژه جاذب با تکنیک های پراکنش پرتو ایکس(XRD)، میکروسکوپ الکترونی روبشی(SEM) و ایزوترم BET تعیین شد. غلظت فلوئور با روش نور سنجی در طول موج 570 نانومتر  تعیین شد. ایزوترم جذب و ظرفیت جاذب با مدلهای جذب فروندلیچ، لانگمیر و تمکین تعیین گردید.

خواص استخوان ماهي مرکب

یافته ها: سطح ویژه جاذب 36/5 متر مربع در هر گرم و ترکیب اصلی آن کربنات کلسیم است. در  pH خنثی، دوز جاذب g/L 15، غلظت اولیه فلوئور mg/L 7 و زمان تماس 120 دقیقه راندمان حذف معادل 02/52%  بود. با افزایش دوز جاذب از  g/L 15 به g/L 45 این میزان به 2/75% افزایش یافت. داده های جذب با ایزوترم جذب لانگمیر(997/0 =R2) مطابقت دارد. حد اکثر ظرفیت جذب بر اساس مدل لانگمیر mg/g 64/1، b معادلL/mg  063/0  و  ضریب بدون بعد RL  معادل76/0 تعیین شد. بر اساس مدل فروندلیچ نیز میزان ضرائب n و k به ترتیب معادل 9/0 و 08/0 محاسبه شد. 

نتیجه گیری: با افزایش زمان تماس، غلظت اولیه فلوئور، دوز جاذب و کاهش pH محلول میزان حذف افزایش می یابد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2015 All Rights Reserved | Tolooebehdasht

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیگو موفق به توسعه یک روش دقیق‌تر برای بررسی لثه‌ها شدند که می‌تواند جایگزین مناسبی برای استفاده از “پروب پریودنتال” (periodontal probe)باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، این روش شامل شستشوی لثه‌ها با جوهر ماهی مرکب است.

به طور معمول، پروب پریودنتال(ابزاری برای بررسی سلامت لثه‌ها) زیر لثه در پایه هر دندان قرار می‌گیرد.

اگر بافت لثه سالم باشد، پروب زیاد به داخل لثه نخواهد رفت(شاید تنها یک یا دو میلی متر) اما اگر بافت خیلی تحلیل رفته باشد، یک پاکت بین آن و سطح دندان شکل خواهد گرفت و اجازه می‌دهد پروب به طور قابل توجهی به داخل نفوذ کند.

در حالت پیشرفته بیماری لثه، شیار طبیعی لثه اطراف دندان که باید بین صفر تا یک میلی متر عمق داشته باشد، عمیق می‌شود. این عمیق شدن نشانه تخریب اتصال بین لثه و دندان و در مراحل پیشرفته‌تر، در اثر تخریب استخوان اطراف دندان است. با اندازه‌گیری عمق این شیار یا پاکت، همچنین میزان خونریزی احتمالی آن، دندانپزشک یا متخصص لثه به میزان مشکل پی می‌برد.

خواص استخوان ماهي مرکب

این روش نه تنها اغلب دردناک است، بلکه گاهی اوقات باعث خونریزی لثه شده و همچنین بسیار زمان‌بر است، زیرا هر دندان باید به صورت جداگانه بررسی شود.

علاوه بر این می‌تواند کاملا ذهنی و فردی باشد، زیرا دندانپزشکان مختلف مقادیر مختلفی از فشار را به پروب اعمال می‌کنند، در نتیجه تشخیص‌های آنها می‌تواند متفاوت باشد.

در روش جدید، بیماران دهان خود را با مخلوطی از جوهر ماهی مرکب خوراکی، آب و نشاسته ذرت شستشو می‌دهند.

سپس عمل موئینگی باعث می‌شود که مایع به پاکت‌های لثه رفته و حتی پس از شستشو نیز در آنجا بماند.

عمل موئینگی (Capillary action) یکی از پدیده‌های فیزیکی ناشی از نیروهای چسبندگی سطحی است.

سپس یک منبع نور مثل یک پالس لیزر یا یک ال‌.ای‌.دی به لثه‌ها تابانده می‌شود. این کار سبب گرم شدن نانوذرات ملانین جاذب نور در جوهر ماهی مرکب شده و سیگنال صوتی ایجاد می‌کند. این سیگنال توسط مبدل اولتراسوند تشخیص داده شده و تصویری از پاکت را ایجاد می‌کند.

پس از انجام این کار تنها با یک بار مسواک زدن استاندارد می‌توان این جوهر را از روی لثه‌ها پاک کرد.

تاکنون، این فناوری با استفاده از یک مبدل دستی با موفقیت بر روی یک مدل خوک آزمایش شده است. با این حال، در نهایت، محققان امیدوارند بتوانند یک قطعه دندانی را بسازند که سیگنال نور را به تمام دندان‌ها فرستاده و سپس تمام سیگنال‌های صوتی را در یک زمان بخواند.

به این ترتیب، تمام پاکت‌ها می‌توانند همزمان به نمایش در آیند و در مورد ابعاد و عمق آنها، تردیدی وجود نخواهد داشت.

محققان در حال برنامه‌ریزی برای آزمایش این فناوری جدید بر روی انسانها هستند اگرچه ابتدا باید ترکیب جوهر را اصلاح کرد زیرا در حال حاضر طعم آن تلخ و شور است.

این پژوهش در مجله Dental Research منتشر شده است.

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

ما را دنبال کنید.

ماهی مرکب یکی از ماهیان بی مهره خلیج فارس می باشد که هر ساله صد ها تن از این ماهی ارزشمند توسط صیادان صید و بعد از عمل آوری در شرکت های فرآوری بصورت کامل یا فیله شده به کشورهای دور یا نزدیک صادر می شود . در استان بوشهر فصل صید این ماهی از بهمن ماه هر سال شروع و تا اردیبهشت ماه سال بعد ادامه دارد و به عنوان یکی از محصولات غیر نفتی علاوه بر اشتغال زایی ، فرآوری و صادرات آن باعث ارز آوری می شود .

این ماهی از راسته هشت پایان و تیره سرپایان با نام علمی Sepia pharaonis  دارای هشت عدد پا ( شش عدد کوتاه و 2 عدد بلند ) یک جفت چشم ، یک  دهان با دو دندان غیر فکی ، بدن کیسه مانند به شکل اتو می باشد که در قسمت پشتی این ماهی  Cattle Bone  قرار دارد که استخوانی بیضوی شکل و اسفنجی فرم است . که علاوه بر تثبیت شکل جانور باعث محافظت از ارگانها و احشاء داخلی می شود .

این قسمت در گویش محلی کف دریا نامیده می شود و استخوان گونه های دیگر sepia مثل Sepiella maindroni   و   Sepia  esculenta  را نیز شامل می شود .

به منظور آماده سازی یا فرآوری  Cuttle bone  آن را از قسمت پشتی برداشته و با آب شستشو می دهند سپس آنرا در مقابل نور خورشید خشک می نمایند و شب هنگام در معرض رطوبت شبانه قرار می دهند تا بو و عطر ماهی خود را از دست بدهد ، این قسمت به صورت تازه نیز قابل استفاده است .

مزه آن کمی شور است ، رنگ آن سفید و قوام اسفنجی دارد ، مانند خود ماهی طبع بسیار گرمی دارد و بر روی فعالیت های کبد ، کلیه و کانال گوارشی موثر است . باعث تنظیم کارکرد کلیه و کبد می شود . تولید اسید معده را کاهش می دهد ، ترشحات لوکوسی بافت های پر خون را کاهش می دهد ، رطوبت را جذب کرده و با انقباض عروقی باعث جلوگیری از خونریزی می شود  و در درمان عفونت های اگزودایی پوست موثر است . کاربرد آن در درمان خونریزی و ایستایی رحم نیز مشاهده شده است .

خواص استخوان ماهي مرکب

مقدار مصرف و روش تجویز :

روزانه 12-6 گرم در آب جوشیده و یا 3-5/1 گرم پودر آن در هر نوبت بلعیده شود . در مصارف خارجی بمنظور جلوگیری از خونریزی های ناشی از ضربه و یا جلوگیری و درمان عفونت های اگزودایی پوست از پودر آن به مقدار کافی بصورت موضعی استفاده می شود .

این پودر در زمانی که یبوست وجود دارد نباید به صورت خوراکی تجویز شود .

قابل ذکر است که مردمان بوشهر سالهاست که به خواص دارویی  Cuttle Bone   پی برده اند و از پودر آن در زمان خونریزی های ناشی از ضربه و درمان عفونت های خارجی استفاده می نمایند ، بومیان منطقه پودر آن را با دان و غذای طیور و دامهای خود مخلوط می نمایند که علاوه بر تنظیم کارکرد کبد و کلیه و کاهش تولید اسید معده و سایر خواص مربوطه بدلیل سرشار بودن از کلسیم  ) Ca ) و سایر مواد معدنی ، تاثیر بسزایی در رشد و سلامت دام و طیور دارد

ناگفته نماند از ماهی مرکب در علم پزشکی هامیوپاتی برای درمان بیشتر مشکلات رحمی استفاده می شود.

مطالب بیشتر از قلم دکترحسین زاده صحافی(عضوهیئت علمی موسسه تحقیقات شیلات ایران)

در زیر طرز پاک نمودن انکاس جهت طبخ را میتوانید ببینید .

خواص استخوان ماهي مرکب

منبع تصاویر : وبلاگ آموزش ماهیگیری ورزشی حرفه اي

خواص و طرز پاگ کردن ماهی مرکب

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید

سلامت ، درمان بیماری ها ، مقالات پزشکی ، اطلاعات دارویی ، تغذیه ، رژیم درمانی

خواص استخوان ماهي مرکب

خواص استخوان ماهي مرکب

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 مینو رعیتی فواید،علائم،خواص دسامبر 18, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *