خاصيت ميوه ها سبزيجات

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

با عرض پوزش ، هیچ برگه ای برای درخواست شما پیدا نشد.شاید اگر جست و جو کنید به نتیجه برسید.

1 روز پیش

2 روز پیش

3 روز پیش

6 روز پیش

پارسی طب یک وبگاه عمومی با موضوع سلامتی و پزشکی است. این وبگاه به شدت به طب سنتی و گیاهی اعتقاد داشته و از این موضوع حمایت میکنند.
ما همواره در تلاشیم که اطلاعات مفیدی در اختیار بینندگان خود قرار داده و اسباب رضایت ایشان را جلب نماییم.

پورتال جوانان ایرانی

میوه ها و سبزیجات ویتامین ها و مواد معدنی را در بر دارند که در هیچ گونه از مکمل ها یافت نمی شوند. در هر یک از میوه های و سبزی ها با رنگ ها مختلف خواص و مزایای متفاوتی نهفته است، در این مقاله قصد داریم تا چیزهای بیشتری در این مورد یاد بگیریم.

باید بدانید که لازم است بطور روزانه حداقل وعده میوه و سبزی استفاده کنید.

این روزها به ویژه برای جلوگیری از سرطان پیشنهاد می شود که تا وعده میوه و سبزی استفاده شود. منظور از هر وعده عبارت است از یک فنجان میوه و سبزی خام یا / فنجان میوه و یا سبزی طبخ شده.

در کنفرانسی که به تازگی برگزار شده بود من از حضار درخواست کردم که هر کسی که تا به آن موقع تنها در رژیم غذایی روزانه خود از یک وعده میوه یا سبزی استفاده کرده، دست خود را بلند کند. نتیجه حیرت آور بود؛ هیچ کس دست خود را بلند نکرد! شاید خیلی غیر معمول نباشد. شیوه مدرن زندگی، ما را به مصرف غذاهای صنعتی سوق می دهد.

برای جلوگیری از بیماری های مزمن، مصرف میوه و بالاخص سبزی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. سبزی ها حاوی مواد ضد اکسنده، مواد معدنی، و فیتو کمیکال ها می باشند که میزان آنها نیز تثبیت شده است و برای بدن مفید می باشند و شکر موجود در آنها نیز متعادل بوده و انرژی بیشتری را برای بدن فراهم می آورند و بجز همه این موارد، سیستم ایمنی بدن را نیز ارتقا می بخشند.

رنگ هایی که در سبزیجات و میوه های مختلف به کار می رود، دارای خواص منحصر بفرد خود هستند که به طریقی خاص به سیستم ایمنی بدن سود می رسانند. باید از رنگ های مختلف استفاده کنید تا بتوانید بالاترین نتیجه را بدست آورید. تحقیقات اخیر دانشمندان حاکی از این امر هستند که مصرف میوه ها و سبزیجات با رنگ های مختلف این امکان را برای افراد فراهم می آورند تا بتوانند تمام مواد مورد نیاز بدن را بدست آورند، امری که با وجود هیچ مکمل و یا ویتامین های ساختگی میسر نخواهد بود. در حدود نوع فیتو کمیکال مختلف توسط داشنمدان کشف شده است اما تا کنون هیچ مکملی ساخته نشده که همه آنها را دارا باشد. لازم به ذکر است که در میوه ها و سبزی های تازه نوع ویتامین و ماده معدنی مختلف نیز یافت می شود و بدن ما نیز برای عملکرد مناسب نیازمند آنها می باشد.

رنگ های متفاوت در میوه ها و سبزی ها سبب می شوند که بدن را در برابر محرک های خارجی ایمن تر گردانده و به رفع استرس های مختلف کمک می کنند. خوب بد نیست نگاهی به رنگ های مختلفی که در رژیم غذایی خود استفاده میکنید بیندازید و ببینید آیا از همه رنگ ها استفاده می کنید یا خیر.

سبز – بروکلی، کلم پیچ، اسفناج، کاهو، جوانه بروکسل

گیاهان سبز به ویژه برای سیستم گردش خون مفید هستند. آنها سرشار از مواد معدنی و انواع مختلف ویتامین های گروه B هستند. برخی از فیتو کمیکال هایی که در گیاهان سبز یافت می شوند عبارتند از: ایندول و سولفورافن که حاوی ساختارهای ضد سرطان می باشند. دانشمندان سعی داشته اند که از آنها به تنهایی در مکمل ها استفاده کنند، اما متوجه شده اند که نتیجه آنها در کنار سایر ترکیبات گیاهی اثر بخش تر خواهد بود.

ق – گوجه فرنگی، هندوانه، کلم ق

گیاهان ق سرشار از انواع مختلف فیتوکمیکال ها می باشند که این توانایی را دارند تا اثر رادیکال های آزاد را از بین ببرند. یکی از انواع خاص فیتوکمیکال ها با نام لیکوپین از اختلالات مربوط به پروستات به شدت جلوگیری می کند و اثر آسیب هایی که از طریق تشعشعات زیان بخش آفتاب بر روی بدن بوجود می آید را بهبود می بخشد. وجود ماده لیکوپن سبب ایجاد رنگ ق در میوه ها می شود.

نارنجی – هویج، کدو تبنل، کدو مسما، سیب زمینی شیرین، هلو، گرمک

این مواد حاوی کارتنوئید هستند که به بازسازی DNA کمک کرده و در نتیجه از ایجاد سرطان جلوگیری می نمایند. همانطور که مادرها از همان زمان کودکی به ما توصیه می کردند این نوع گیاهان به ویژه برای پیشگیری از بیماری های چشمی مفید هستند و به دید چشم در شب کمک می کنند. میوه هایی که رنگ آنها نارنجی پر رنگ است به بدن در جذب ویتامین A کمک می کنند و از انباشته شدن بیش از حد این بیماری که سبب ایجاد پوکی استخوان می شود نیز جلوگیری می نمایند.

زرد مایل به سبز – ذرت، نخود، خربزه، آووکادو

این ترکیب زرد و سبز حاوی کاروتنوئید لوتئین می باشد که از ایجاد آب مروارید و بروز لکه های سرطانی بر روی پوست جلوگیری می کند. این نوع میوه ها و سبزی جات همچنین تا حدودی می توانند از بروز پوکی استخوان نیز جلوگیری کنند.

زرد مایل به نارنجی- پرتقال، آناناس، نارنگی، هلو، انبه، شلیل

این نوع میوه ها سرشار از انواع آنتی اکسیدان ها می باشند، به ویژه ویتامین C و به حفظ سلامت غشاهای مخاطی کمک می کنند. این مواد همچنین به بافت های اتصالی نیز سود می رسانند، از بیماری های قلبی جلوگیری کرده، گردش خون را تسریع می بخشند و از تورم جلوگیری می نمایند.

سفید مایل به سبز – پیاز، سیر، گلابی، کرفس، پیازچه

این نوع میوه ها حاوی مقادیر متنوعی از فیتوکمیکال ها می باشند. سیر و پیاز حاوی آلیسین می بشاند که دارای خاصیت ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد باکتریایی می باشند و می توانند عملکر مشابهی مانند یک آنتی بیوتیک خفیف را ایفا کنند. به وعده های غذایی خود مقداری سیر و پیاز اضافه کنید تا خاصیت مسمومیت غذاهای پرچرب را از بین ببرید. کرفس خواص بیشماری دارد و مواد معدنی زیادی را در بردارد به ویژه سدیم که سبب می شود مفاصل از سلامت مناسبی برخوردار شوند.

ق/آبی/بنفش – سیب ق، چغندر، زغال اخته، توت فرنگی، آلو برغان، انگور، شاه توت

این میوه ها که دارای رنگ های تیره هستند از آنتی اکسیدان های بیشماری برخوردار می باشند. جریان خون را در رگ ها بهبود می بخشند و از لخته شدن خون جلوگیری می کنند. همچنین حاوی فیتوکمیکال های ضد پیری نیز هستند.

به هر حال زمانی که سالاد درست میکنید مطمئن شوید که تنوع گوناگونی از میوه های و سبزی های مختلف را در آن گنجانده اید. سعی کنید که حداقل رنگ متنوع در سالاد وجود داشته باشد. از سایر رنگ ها نیز به طور مجزا در رژیم غذایی روزانه خود استفاده کنید. سعی کنید که هر روزه خودتان را به تا وعده میوه و سبزی نزدیک تر کنید تا بدن قادر شود، مواد غذایی مورد نیاز خود را بدست آورد.

برچسب ها : تاثیر رنگ سبزی بر خواص آنخواص انواع سبزیخواص انواع میوهرنگ سبزی ها و مواد معدنیمردمانویتامین و رنگ میوه ها

اسفند,

خرداد,

تیر,

پیغام من اینست.در باره میوه ها با تمام خواص ان در سایت google نوشته نماید.

تا وعده سبزی و میوه؟؟؟
این فرمول مصرفی که ارائه کردید با شرایط بحران وضعیت معیشتی مردم طبقه دو و سه و تورم افسار گسیخته حال حاضر در جامعه که هر روز بدتر از دیروز میشود و خانواده های نفر به بالا به هیچ وجه هم خوانی ندارد

وای دهنم آب افتاد

دنبال کردن

مد و مسائل زندگی

راهکارهایی برای مشکلات متداول بهداشت و زیبایی

فروردین,

ازدواج و خانواده

از کجا بفهمید رابطه‌تان به ازدواج ختم می‌شود یا نه؟

دی,

ازدواج و خانواده

اسرار روابط جنسی در خانواده های موفق

اردیبهشت,

سلامتی و بهداشت

نکانی در مورد حاملگی و بارداری

خرداد,

تغذیه و تناسب اندام

ماده غذایی مفید برای مبارزه با ورم مفاصل

خرداد,

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید

بررسی خودارضایی از نقطه نظر علمی

تنفر از والدین: چرا برخی فرزندان از والدین خود متنفر میشوند؟

وقتی مردی شما را بخواهد

فواید بوسه در روابط زناشویی

بیشتر

مد و مسائل زندگی

قبل از کوهنوردی حتما بخوانید

اسفند,

مد و مسائل زندگی

ابزار ضروری که باید در خانه داشته باشید

اسفند,

مد و مسائل زندگی

نشخوار فکری باعث مرگتان می‌شود

اسفند,

ازدواج و خانواده

چطور روابط‌جنسی زودگذر می‌تواند بر سلامت روان شما اثر بگذارد

اسفند,

سلامتی و بهداشت

خودبیمارانگاری (هیپوکندریا) : علائم، تشخیص و درمان

بهمن,

سلامتی و بهداشت

کدام مسواک مانع پوسیدگی دندانم می‌شود؟

بهمن,

سلامتی و بهداشت

نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان

بهمن,

سلامتی و بهداشت

از کجا بفهمیم نرمی استخوان داریم

بهمن,

مد و مسائل زندگی

اجاره آپارتمان در تهران : نکات مهم تنظیم قرارداد

بهمن,

ازدواج و خانواده

از رابطه با شوهرم متنفرم ، بدم میاد خسته شدم !

بهمن,

ازدواج و خانواده

شوهرم از من شیر میخواد ! شوهرم شیرمو میخوره ! احکام شرعی

بهمن,

ازدواج و خانواده

شوهرم بهم خیانت کرده ، با خیانت همسرم چه کنم؟

بهمن,

ازدواج و خانواده

چگونه به دختری بگوییم دوستش داریم

دی,

مد و مسائل زندگی

آیا من خوشگلم ؟ تست زیبایی چهره

دی,

ازدواج و خانواده

رابطه و نزدیکی از پشت با همسر – آمیزش مقعدی

دی,

ازدواج و خانواده

چطور شوهرم را ارضا کنم؟

دی,

مد و مسائل زندگی

چرا من اینقدر تنهام؟ خدایا آخه چرا؟

دی,

مد و مسائل زندگی

میخوام خودکشی کنم! به خودکشی فکر می کنید؟

دی,

روشهای موفقیت

چگونه می توان پولدار و ثروتمند شد؟

دی,

مد و مسائل زندگی

چگونه موی خود را صاف کنیم؟

دی,

کلیه حقوق سایت برای مردمان محفوظ است . استفاده غیر تجاری مطلب همراه با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.

کانال تلگرام سایت مردمان

لطفاً جهت حمایت از ما به کانال رسمی سایت مردمان بپیوندید.
خانه

موبایل

در این مطلب می خواهیم خوراکی زنانه مانند کنگر ، شیر و کلم بروکلی و دیگر روش های درمانی برای مشکلات رفتاری و روحی در هنگام قاعدگی را به شما معرفی کنیم .

سم زدایی کبد یکی از کارهای مهم برای حفظ سلامت بدن است چرا که بیماری ها را از شما دور می کند و منجر به کاهش وزن و از بین بردن چربی های مضر می شود .

دانشمندان پس از انجام آزمایش های مختلف بر روی انبه ها متوجه شدند که آنها در مطالعات آزمایشگاهی برخی از سلول های سرطانی روده و پستان را متوقف میکنند.

به‌گفته وی میزان ویتامین B6 در گوشت شترمرغ حدود بار بیشتر از گوشت‌های دیگر مانند گوشت مرغ است، همچنین گوشت شترمرغ غلیظ است و به همین دلیل افرادی که دارای معده ضعیف هستند از مصرف بیش از حد آن خودداری کنند.

نتایج مطالعات نشان می دهند امگا ماهی قزل الا می تواند فشار خون و ضربان قلب را در بیماران صرع تنظیم کند و از تعداد تشنج های آن به طور قابل توجهی بکاهد.

ذائقه های بیشماری در سر تا سر دنیا و به اندازه تمام انسان ها وجود دارند اما غذای تند غذایی نیست که برای هر ذائقه ای مطلوب باشد! در مقابل می توان گفت که افراد بسیاری نیز وجود دارند که عاشق این طعم هستند.

آب نارگیل نیز می تواند بدن را هیدارته نگه دارد . این نوشیدنی به شما کمک خواهد کرد که انرژی خود را بازیابی نمایید و مایع موجود در بدنتان را در تعادل نگه دارید .

ویتامین A موجود در گوجه فرنگی به طور موثری موهای شما را براق و قوی نگه می‌دارد. علاوه بر این، خوردن گوجه فرنگی اثر شگفت انگیزی بر چشم، پوست، استخوان‌ها و دندان‌های شما دارد.

تغذیه مناسب برای سوزاندن کالری , وقتی غذا می خورید، کالری یا انرژی مصرف می کنید. اما از طرفی شما برای انجام فرایند خوردن نیز، نیاز به انرژی دارید. جویدن، هضم کردن و ذخیره کردن غذا نیز نیاز به سوختن کالری توسط بدن شما دارد.


پیشنهاد شده برای شما :
0 سمیه فواید،علائم،خواص نوامبر 27, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *