خاصيت انگشتر دور نجف

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

ما 613 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تاریخ انتشار : 08 ارديبهشت 1393. اخبار سایت

 

 یا دُرّ نجف

دُرّنجف معروف به دُرّ حسینی یا Crystal Quartz ، سنگی شیشه ای مانند از جنس کوارتز می باشد . بیشترین معادن این سنگ دربرزیل واقع شده است ولی در ایران وعراق هم وسایر نقاط جهان نیز معادن فراوانی دارد .

سنگ درمانی که ازقدیم الایام در زمره درمانهای طبیعی بوده، امروزه تحت نام (Gem herapy) به عنوان یکی از رشته های طب مکمل وجایگزین معرفی و طبقه بندی می شود. استفاده از خواص درمانی سنگ های نیمه قیمتی وگوهرها برخلاف استقبال گسترده مردم جهان طی سالهای اخیر،موضوع جدیدی نیست، بلکه هزاران سال قدمت دارد. شواهد کاربرد سنگهای طبیعی برای درمان بیماریهای مختلف در قدیمی ترین تمدنهای بشری به چشم می خورد. بر اساس این شواهد، در طول تاریخ از سنگهای قیمتی ونیمه قیمتی برای مقاصد درمانی، محافظت افراد در برابر بلایهای طبیعی وتاثیرات نامطلوب محیطی ودفع شرّاستفاده می شده است. دانشمندانی همچون ابن سینا ، ارسطو فیلسوف مشهور یونانی وفارابی نیز از قدرت ویژه ومنحصر به فرد سنگهای شفابخش صحبت کرده اند.  رومیان نیز تحت تاثیر آموزه های یونان و سایر تمدنهای باستانی، همواره سنگهای صیقل داده شده را برای رفع بیماری و بد شانسی با خود حمل کرده و در جنگ ها در زره و سپر و شمشیر خود از آنها استفاده می کردند.  در دین مبارک اسلام نیز استفاده از انگشتر با نگین دُرّ نجف ، عقیق، فیروزه، و یاقوت وزمرد  به مومنین توصیه شده و با استناد به کتب دینی، ائمه اطهار غالباً نگین انگشتری بر دست داشته اند.

سنگ درماني يا كريستال درماني ازعلوم قديمي است كه قرن‌ها پيش استفاده مي‌شده و هنوز هم در آسياي شرقي به اين درمان توجه خاصي مي‌شود. در ايران نيز از دير باز كاربرد داشته است به طوري كه ابوعلي سينا از سنگ درماني براي ناراحتي‌هاي گوارشي، يرقان و درمان افسردگي استفاده مي‌كرد. از اين درمان، در طبيعت درماني و انرژي درماني هم بهره مي‌برند. كريستال‌ها و كاني‌هاي مختلف باعث ايجاد آرامش عميق، كاهش اضطراب و درد شده و تعادل انرژي بدن را برقرار مي‌كنند. اين سنگ‌ها در مناطق طب سوزني يا در مناطقي از بدن كه انرژي در آن جاري است (چاكراها) قرار مي‌گيرند. كريستال‌ها ارتعاش‌هاي انرژي را ايجاد و نگه مي‌دارند. به طور مثال هرگاه در ساعتي كريستال به كار رفته باشد، باطري آن ساعت از طريق آن كريستال به طور منظم بار الكتريكي را منتقل مي‌كند و اين بارالكتريكي توسط كريستال جذب شده و به ميزان دقيقي براي تنظيم ساعت آزاد مي‌شود. كريستال‌ها داراي قدرت جذب، هدايت، تمركز و پخش ميدان‌هاي انرژي هستند كه به بهبودي بيماري كمك مي‌كنند. به نوعي سنگ‌ها و كريستال‌ها انرژي‌هاي منفي محيط را جذب كرده و انسان را از انرژي منفي محيط اطراف رها مي‌كنند.

شارژ انرژي بدن با سنگ‌ها

در بدن انسان مناطقي وجود دارد كه چاكرا ناميده مي‌شوند و از آنها كسب انرژي مي‌كنيم. اين چاكراها انواع مختلف دارند و براي كسب انرژي، بايد نوع سنگ خاص مربوط به آن چاكرا را روي همان نقطه قرار دهيد.  قرار دادن سنگ‌ها در مناطق چاكراها مي‌تواند تعادل انرژي چاكراها را حفظ كند. هر فردي مي‌تواند براي خود كريستالي انتخاب كرده و هميشه همراه داشته باشد و به واسطه آن انرژي بگيرد. تنها كافي است انرژي آن سنگ با بدن شما هماهنگ شود، طوري كه با به دست گرفتن آن احساس انرژي و گرما كنيد و آن وقت است كه كريستال خود را پيدا كرده‌ايد. لازم است هرچندوقت يك بارسنگ خود را در آب شور دريا تميز كنيد و چند دقيقه زير شير آب بگيريد و سپس به مدت 3 تا 4 ساعت زيرنور آفتاب بگذاريد تا دوباره انرژي مثبت آفتاب را گرفته و شارژ شده و انرژي‌هاي منفي خود را تخليه كند. اين كار را مي‌توانيد هنگام طوفان يا زماني كه ماه شب چهارده در آسمان است نيز انجام دهيد. اكنون دوباره سنگي با انرژي مثبت داريد كه مي‌تواند شما را از انرژي مملو كند.

خواص درماني سنگ‌ها

كريستال‌درماني قادر است انواع بيماري‌هاي روحي و جسمي را درمان كند، اما در صورتي كه بيماري جدي داريد، كريستال درماني نمي‌تواند تنها درمان باشد و بهتر است در كنار درمان پزشكي صورت گيرد. بلور آتاساميت در درمان بيماري‌هاي مقاربتي، لاجورد براي درمان علائم سكته، ياقوت ارغواني براي درمان آكنه و عقيق در درمان زخم معده استفاده مي‌شود. براي درمان افسردگي‌هاي فصلي كه معمولا در فصول پاييز و زمستان به دليل تاريك و ابري شدن هوا به سراغ افراد مي‌آيد، بهتر است از ياقوت زرد و ليمويي استفاده كنند. سنگ‌هايي چون ياقوت يا لعل، نيروي حياتي انسان را بالا مي‌برد و ياقوت ارغواني، مرمر سبز و لاجورد، انرژي كل بدن را تنظيم و آرام مي‌كند. به طور كلي سنگ‌هايي كه رنگ گرم دارند مانند رنگ‌هاي ق، نارنجي و زرد، جريان انرژي را تحريك مي‌كنند و سنگ‌هايي با رنگ سرد مانند آبي، سبز و بنفش، بيش فعالي‌ها را آرام مي‌كنند. شما مي‌توانيد سنگ مورد نظر خود را براي درمان موثر در قالب آويز، دستبند يا گردن‌بند استفاده كنيد. در اين حالت چون تنها قسمتي از بدن با سنگ در تماس است درمان، مدت بيشتري به طول مي‌انجامد.

  دانشمندان ایرانی در دوره بعد از اسلام نیز توجه فراوانی به گوهرها و سنگهای شفابخش داشته اند که از این میان می توان به صباح بن عمران از جواهر شناسان عهد هارون الرشید خلیفه عباسی وعطاربن محمد، منجم و مولف کتاب منافع الاحجار اشاره نمود. ابن سینا، حکیم عالیقدر پارسی نیز،درتشخیص بیماری از دُرّ و در درمان از دُرّ ویاقوت وزمرد وفیروزه وسیترین وعقیق  استفاده می کرده است.  شاید به جرات بتوان گفت پرارزشترین و مهمترین کتب گوهر شناسی ایران، کتاب الجماهر فی الجواهر تالیف ابوریحان بیرونی به زبان عربی و رساله تنسوخنامه ایلخانی (معروف به رساله جوهریه) تالیف خواجه نصیرالدین طوسی به زبان فارسی است. تنسوخنامه ایلخانی که در عهد پادشاهی هلاکوخان (663- 653ه. ق.) و به امر اوتوسط خواجه نصیرالدین طوسی به رشته تجریر درآمده است، شامل منافع وخواص وصفات گوهرها و سنگهای درمانی است .  یک درمانگر زن مشهور به نام هلیدگارد، در قرن دوازدهم میلادی (اروپای قرون وسطی) در کتاب معروف خود به نام فیزیکا به طور مفصل به توضیح خواص درمانی سنگهای نیمه قیمتی پرداخته است. یک از این درمانهای طبیعی شامل قراردادن سنگهای خاص بر روی نقاطی از بدن ونوشیدن آب از ظرفی بوده که سنگهای شفابخش به مدت یک شبانه روز در آن قرار داده شده باشد.  قدیمی ترین گزارشها در مورد خواص درمانی گوهرها به هزاره 4 پیش از میلاد باز می گردد. چنین به نظر می رسد که کتیبه های سومری و متون علوم ودایی مربوط به هند باستان، کهن ترین آثار بر جای مانده از این دانش قدیمی می باشند. در طب سنتی هند (آیورادا)، دستورات دقیقی در مورد تهیه پودر، خمیر و الگزیر (مخلوط حاوی الکل) با سنگهای شفابخش وجود دارد. متون و دستورات این طب تا به امروز حفظ شده وتوسط پزشکان آن در سراسر دنیا و بخصوص در آمریکا، اروپا وهند بکار گرفته می شود

خواص دُرّ نجف از ائمه :امام صادق (ع) خطاب به مفضل فرمود : دوست دارم که هر مومنی پنج انگشتر در دست کند :

عقیق ، فیروزه و یاقوت و حدید و دُرّ نجف  

مفضل پرسید : سرورم ، خاصیت و فضیلت دست کردن انگشتر دُرّ نجف چیست ؟ حضرت فرمود : هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست کند و نگاه به آن کند ، خداوند برای هر نگاهی که به این نگین می اندازد ، ثواب یک زیارت ( اعم از حج یا غیره ) در نامه عمل او می نویسد که اجر و ثواب آن برابر با اجر و ثواب عمل پیامبران و صالحان است و اگر رحمت خداوند بر شیعیان نبود ، قیمت هر دانه نگین درّ نجف به قدری گران می شد که کسی توانایی خرید آن را نداشت ، لکن خداوند آن را بر شیعیان ارزان قرار داده و زیاد یافت می شود تا آن که همه شیعیان بتوانند از آن بهره ببرند (

ثواب انگشتر عقیق به دست کردن‏ : از امام رضا علیه السّلام نقل شده است که امام صادق علیه السّلام فرمود: کسى که انگشترى به دست خود کند که نگین آن عقیق باشد، (به برکت آن) تنگدست‏ نخواهد شد، و حاجت هایش برآورده نمى‏شود مگر به بهترین صورت.

 در حدیث دیگرى از امام صادق علیه السّلام روایت شده است: عقیق ایمنى است در سفر.

 امام صادق علیه السّلام، و آن حضرت از پدران بزرگوارش علیهم السّلام از امیر مؤمنان على علیه السّلام نقل کرده است که فرمود: انگشترى عقیق به دست کنید که خدا شما را برکت دهد، و از بلا در امان باشید.

 و در حدیث دیگرى امام محمّد باقر علیه السّلام فرموده است: کسى که انگشترى عقیق در دست کند،- تا زمانى که آن را در دست داشته باشد- همواره نیکى مى‏بیند، و پیوسته نگهبانى از جانب خداوند او را محافظت مى‏کند.

 از امام صادق علیه السّلام، و آن حضرت از پدرش از جدّ بزرگوارش علیهما السّلام نقل کرده است که فرمود: کسى که بر خاتم عقیق انگشترى خود این نقش را حک کند: «محمّد نبىّ اللَّه و علىّ ولىّ اللَّه» خداوند او را از مرگ بد در امان مى‏دارد و نمى‏میرد مگر بر فطرت.

 

از امام صادق علیه السّلام روایت شده است که فرمود: هیچ دستى که به درگاه خداوند دراز مى‏شود محبوبتر از دستى که بر آن انگشترى عقیق باشد، نیست.

 امام رضا علیه السّلام از حضرت موسى بن جعفر، از پدران بزرگوارش علیهم السّلام از حسین بن على علیه السّلام روایت کرده است که فرمود: هنگامى که خداوند، موسى بن عمران را آفرید و در طور سینا با او سخن گفت، بر زمین نظرى افکند و از نور روى خود، عقیق را آفرید، آنگاه فرمود: بحقّ خودم بر خود لازم کردم که کسى را که (انگشترى) عقیق دست کند، به آتش عذاب نکنم، به شرط آنکه على علیه السّلام را دوست داشته باشد.

ثواب انگشتر فیروزه به دست کردن‏:عبد المؤمن انصارى مى‏گوید: از امام صادق علیه السّلام شنیدم که مى‏فرمود: دستى که در آن انگشترى فیروزه باشد، فقیر نمى‏شود.

ثواب انگشترعقیق یمانى به دست کردن‏:محمد بن الحسین از پدرش، و آن حضرت از پدر بزرگوارش نقل کرده است که امیر مؤمنان على علیه السّلام فرمود: انگشتر عقیق یمانى را در دست خود کنید که شرّ شیطان هاى نافرمان را از شما دور مى‏سازد.

ثواب انگشتر زمرّد به دست کردن‏ :احمد بن محمد بن نصر که برخى از کارهاى حضرت موسى بن جعفر علیه السّلام را انجام مى‏داد، نقل کرده است که روزى حضرت در حالى که از کتابى مى‏خواند به من فرمود- و من مى‏نوشتم-: انگشتر زمرّد در دست کردن مایه گشایش است که هیچ سختى و دشوارى را بدنبال ندارد.

ثواب انگشتر یاقوت به دست کردن‏ :حسین بن خالد از امام رضا علیه السّلام روایت کرده است که امام صادق (ع) فرمود: انگشتر یاقوت در دست کنید زیرا که تنگدستى را از بین مى‏برد.

ثواب انگشتر دُرّ دست کردن‏ :علىّ بن محمد (ابن وهبه عبدسى، که عبدس یکى از دهستانهاى واسط است) از امام صادق علیه السّلام روایت کرده است که فرمود: دُرّ، نگین نیکویى است.

مراجع:

 1. ثواب الأعمال و عقاب الأعمال‏، شیخ صدوق‏، مترجم انصاری، حسن زاده و بندرریگی.

2. پاداش نیکى‏ها و کیفر گناهان‏، محمد على مجاهدى‏.

3. کاشف الاستار در ترجمه جامع الاخبار، شرف الدین خویدکى‏.

4. الخصال‏، شیخ صدوق.

5. آیین بندگى و نیایش، حسین غفارى ساروى.

6. علل الشرائع، شیخ صدوق‏.

7. ادب حضور

8. قصص الأنبیاء( قصص قرآن)، فاطمه مشایخ.

9. مکارم الأخلاق- ترجمه میر باقرى‏، سید ابراهیم میر باقرى‏.

10. نوادر راوندى، احمد صادقى اردستانى، مترجم صادقى اردستانى‏.

‏‏ 11. فضائل پنج تن علیهم السلام در صحاح ششگانه اهل سنت‏، محمد باقر ساعدى‏.

12: توضیح المسائل مراجع ، ج 1، ص 482.

13:الاحجارالکریمه وخواصهای العجیبه

14:داستان حیرت انگیز شاقول اب سینا (تحقیق دکتر زرگر)

سایرخواص  سنگ کریستال کوارتز یا دُر نجف    Crystal Quartz :

برای مطالعه بیشتر در رابطه با خواص درّ به کتاب کریستال درمانی ترجمه آرام

 

کریستال درمانی این مطالب را توضیح می دهد

دانش شفا به وسیله کریستال

پاکسازی مکانها و کریستال ها

تقویت قدرت شفا بخشی

برنامه ریزی کریستال

هدایت انرژی

 کتاب  کریستال درمانی چکیده ایی است از دانش و هنر شفای پرانائی با کمککریستال ها، مفاهیم اصول و تکنیکهای کتاب کریستال درمانی بر پایه حقایق باطنی معتبر و مطمئنی هستند که به طرزی روشن و ساده توضیح داده شده است

کریستال تنها وسیله ای برای شفا دادن میباشد. میزان تاثیر آن بستگی به مهارت درمانگر دارد ، که درست مانند تیغ جراحی در دست جراح است

کتاب کریستال درمانی  بیشتر بر کریستال کوارتز روشن تکیه کرده در شفا بخشی و تاثیر کریستال بر روی بدن

کریستال قابلیت انتقال و ذخیره انرژی را در خود دارد . در ضمن انرژی که از کریستال ها منتقل میشود را به شدت شتاب میدهد و محیط اطراف را پاکسازی میکند

سنگ های کریستال در فرهنگ ما بصورت گردنبند ، گوشواره ، انگشتر استفاده میشود

جهت بهتر استفاده کردن از کریستال ها لازم است تا با قوانین و دستورالعمل های کار کردن با سنگها آشنا شویم درکتاب کریستال درمانی  سعی بر آن شده تا با این قوانین آشنا شوید و بتوانید از آنها در جهت داشتن زندگی بهتر و پاک تر استفاده کنید

برای سفارش رجوع شود به سایت مذکورhttp://arambook.ir/index.php?id=22:

كريستالها قدرت شفا بخشي زيادي دارند و مخصوصاً كريستال كوارتز بخاطر ماهيت انرژيكي و ساختار ملكولي كه دارد قادر است انرژيها را با قدرت زيادي پرتاب كند. در اين كتاب آمده است كه كريستالها به دليل قدرت انرژيكي و هوشمند كه دارند ميتوانند در درمان بيماريها رواني و فيزيكي نقش بسزايي داشته باشد. كريستال قابليت برنامه ريزي دارند. از كريستالها ميتوان جهت افزايش انرژي استفاده نمود. كتاب كريستال درماني چهارمين كتاب از سر كتابهاي انرژي درماني است

 

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

آدرس سایت

مرا برای ‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

Any copying of the contents or images from this website without permission and attribution, is illegal.

Email : این آدرس توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
//<!–
document.getElementById('cloak32855').innerHML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addy32855 = 'info' + '@';
addy32855 = addy32855 + 'sama110' + '.' + 'com';
document.getElementById('cloak32855').innerHML += '‘ + addy32855+’‘;
//–>


زمان زیادی از انتشار این روایات‌ هولناک نگذشته بود که خبر رسید، یک دندانپزشک پا پیش گذاشته و درمان دندان‌های فاطمه را آغاز کرده است. فردی که به سرعت د…


محمود معظمی کارگردانی سریال عروس تاریکی را برعهده دارد ؛ بازیگران این سریال عبارتند از : نرگس محمدی ، حمیرا ریاضی، معصومه آقاجانیان و فخرالدین صدیق و…


«کیتی پری» خواننده ۳۱ ساله زن هالیوودی با «اورلاندو بلوم» بازیگر ۴۰ ساله مشهور وارد رابطه شده است و در محافل عمومی بسیار دیده می شود.


فرزاد فرزین برای سگش «میکی» دلنوشته ای در اینستاگرام خود منتشر کرد. او همچنین ویدئوی کوتاهی از زندگی این سگ گذاشت. میکی به تازگی این خواننده پاپ را تن…


از بین معتادان زن کشور ۱۵ درصد آنان مصرف کننده گل هستند و پرمصرف ‌بودن این ماده تغییری در آمار کل زنان معتاد ایجاد نکرده است. همچنین تریاک اولین ماده…


جدیدترین و زیباترین عکس های پروفایل اینستاگرام و تلگرام ویژه تبریک عید نیمه شعبان و ولادت حضرت مهدی(عج)


(sc_adv_out = window.sc_adv_out || []).push({
id : 502584,
domain : n.ads3-adnow.com
});


برای عضویت در سایت خود را وارد نمایید

بسم الله الرحمن الرحیم
به نام آفریننده زیباییها

خداوند متعال را شاکریم که یاریمان کرد تا قدم در راهی بگذاریم که سرتاسر آن آمیخته با برکت زیبایی و شکوه هنر است.هنر ایرانی که عمدتا در باورها و پندارهای دینی ریشه دارد , با جان گرفتن از روح بلند و جسم پاک ایرانیان در صورتها و کالبدهای مختلف بدیع و زیبا متبلور شده است و بی شک زیورآلات اصیل ایرانی یکی از اشکال این تبلور میباشد.

ایرانیان در ادوار تاریخ همواره هنرپرور بوده و در ژرفای هنر زیسته اند و این نکته را میتوان به راحتی در موزه ها , فرهنگسراها , آثار باستانی .و حتی گالریهای اینترنتی شاهد بود.سخن در مقوله هنر ایرانی در حوصله این سایت و جملات ناقص و قاصر گوینده نبوده و هنر ایرانی , جهانی بس بزرگ است که غنا و معنویت آن قابل توصیف نخواهد بود.

در سایت پارس جواهر که نزدیک به هفت سال از عمر آن میگذرد،همکاری مستقیم و یا غیر مستقیم با سازندگان و ارائه دهندگان نتایج خوبی به همراه داشته است.محصولات ارائه شده در پارس جواهر حاصل تجربه ارزشمند هنرمندانی است که اغلب به صورت گمنام زیست میکنند و ارزش محصولاتشان روزی به معیار حقیقی خواهد رسید که احتمالا این عزیزان شاهد آن نباشند و البته این رسم جفاکار زمانه در ارتباط با هنرمندان است.کوشش سایت پارس جواهر همواره در جهت شناسایی و معرفی این ارزشها و هنرهای اصیل است و مالک واقعی سایت در حقیقت این عزیزان هنرمند هستند و نویسنده فقط نماینده و شاگرد کوچک آنهاست و امیدوار است که لیاقتش به مدد حضرت حق در این شاگردی و تلمذ, روزافزون باشد.

متاسفانه به دلیل مشکلات تکنیکی و محدودیتهای ابزاری , نمایش چهره واقعی محصولات آنگونه که رضایت مشتریان محترم را جلب نماید , عملی نگردیده است , ولی تدوین کلیپهای تصویری و امکانات ارتباطی نظیر واتساپ و تلگرام این نقیصه را تا حدی کاهش داده و در کل حل این معضل بی شک زمانبر خواهد بود.

خوشبختانه در فضای مجازی و اینترنت علاوه بر سایت پارس جواهر چند سایت زیبای دیگر نیز وجود دارد که در زمینه ارائه خدمت به هم میهنان محترم ,در زمینه خرید و فروش اینترنتی اقدامات مفید و شایسته ای انجام داده اند .در برخی موارد از نظر سبک کار و نوع محصول و نحوه عرضه بین این سایتها اختلاف نظر اندکی وجود دارد که این امر نشانگر گستره وسیع سلایق است و وجود این تفاوتها در نهایت به ارائه خدمت بهتر به مشتریان خواهد انجامید و تنوع این سایتها و عملکرد آنها را در مجموع بایست به فال نیک گرفت .بدیهی و آشکار است که همه فروشندگان و سایتهای همکار در اصل قسمتی از پیکره واحد و تنومند هنر ایرانی هستند و تک تک این سایتها برای زحمات کشیده شده در جمع آوری محصولات زیبا و جلب نظر مشتریان , شایسته تقدیر و تشویق میباشند.در اینجا لازم است که از همه سایتهای همکار تشکر و قدردانی کنم و برای همه همکاران عزیزم آرزوی موفقیت و توفیق روزافزون نمایم.
در سایت پارس جواهر به دلیل تنوع محصولات عرضه شده شاهد بخشهای مختلف هستیم که به اختصار به آنها میپردازیم

در این بخش زیورآلات اصیل ایرانی و انگشترهایی ارائه میشود که ممتاز بوده و دلیل این امتیاز و تفاوت به اصالت در ساخت غنای زیبایی و پیشینه هنری مربوط است.چنین محصولاتی به علت کمیاب و نادر بودن بیشتر مورد توجه مجموعه داران و کلکسیونرها میباشد و بهای آنها مهمولا بیشتر از حدود متعارف و رایج است. البته در این میان نباید از ساخته های جدید هنرمندان معاصر غافل بود چرا که ارزش همین ساخته ها در آینده ای نه چندان دور و دلایل مختلف افزایش خواهد یافت.

ملاک فاخر بودن بی شک قیمت نیست و داوری بینندگان و زیبایی ذاتی محصول میتواند معیار واقعی سنجش باشد.در این بخش از سایت تلاشهای زیادی شده تا از آثار بینظیر استاد حاج حسین جدی و خانواده فرهیخته ایشان استفاده شود اما به دلیل بالا بودن قیمت و کمیاب و نایاب بودن آثار مذکور فقط موفق شده ایم که گوشه بسیار کوچکی از این دنیای شگرف را به نمایش درآوریم البته اکثرا پس از فروش آثار استاد جدی , تصاویر و مشخصات آثار بنا به درخواست دارندگان و صاحبان جدید از آرشیو سایت پارس جواهر حذف شده است. آثار زیبای استاد حاج حسین جدی و همچنین فرزندان محترم ایشان(استاد محمدجواد – استاد علی – استاد مهدی) فارغ از هر گونه ارزشگزاری مادی به یقین نشاندهنده روحانیت و تعالی این خانواده گرامی است و نویسنده برای ایشان آرزوی توفیق الهی دارد و ارادتمند آنهاست . لازم به ذکر است مطالعه کتاب دانشنامه مهر و حکاکی در ایران و مهرها و نگینها به تالیف استاد ارجمند استاد محمدجواد جدی در این مقوله بسیار مفید خواهد بود و به دوستداران هنر توصیه میشود.

با نگاهی به سایت پارس جواهر به راحتی میتوان پی به این نکته برد که بضاعت پارس جواهر بیشتر بر انگشترهای عقیق خطی و سایر محصولاتی از این دست نظیر گردنبند و بازوبند استوار است چرا که در این گونه از محصولات زیبا علیرغم یکسان بودن جنس نگین و رکابها ,جلوه های زیبای برگرفته از طرحهای اسلیمی قدیم و معاصر به همراه عبارات برگرفته از آیات قران کریم و احادیث معصومین (ع) زیبایی های معنوی بی همتایی را ایجاد کرده است و تنوع محصولات و تواتر سلایق فراوان میباشد.

در این پنج قسمت انواع روشهای حکاکی ,سبکهای نگارش و رکابسازیها زیبا و چشم نواز مکررا دیده میشود.جنس غالب نگینها به دلیل بالا بودن ارزش کاری از عقیق یمنی اصل میباشد و گاهی سازندگان رکابها بنا به سفارش مشتریان و به تبعیت از استاد جدی از آلیاز فدیوم (مخلوطی از پالادیوم , پلاتین و نقره) استفاده میکنند. با در نظر گرفتن قیمت مصالح به کار رفته در رکابهای فدیوم به راحتی میتوان فهمید که هزینه های تهیه رکاب فدیوم نسبت به رکاب نقره بیشتر میباشد.همانند آنچه که در انگشترهای فاخر ذکر شد , مطالعه آثار وزین استاد محمد جواد جدی در این گونه از محصولات حتما مفید واقع خواهد شد.

سنگ عقیق و علی الخصوص نوع یمنی آن به دلیل روایات و مستندات تاریخی بیشتر مورد اقبال و پسند مشتریان است و بر اساس روایات دینی در مورد استحباب عقیق , جذبه زیادی در بین دوستداران و علاقمندان این سنگ وجود دارد و این علاقه با در نظر گرفتن رنگ زیبا , تراشهای کهن و حکاکی های زیبا تشدید شده است.البته لازم به ذکر است که نگینهای قدیمی تراشدار عقیق در نزد مجموعه داران و خبره های بازار دارای ارزش بیشتر است و شناخت این گونه عقیقها نیاز به ذره بینهای دقیق و نورهای انعکاسی و تجربیات عملی دارد و متاسفانه در این خصوص مطلبی آموزشی وجود ندارد و شناخت عقیقهای تراشدار کهنه قسمتی از مهارتهای خبرگان بازار محسوب میشود و فراگیری آن مستلزم زمان و سنجش شهودی انواع عقیق میباشد.

در سایت پارس جواهر هنرمندان رکابساز آثار زیبا و بدیعی با نگینهای عقیق یمن بر پایه رکابهای فیلی ,شیخ احمد ,چیچک ,شیرازی ,شبکه ای ارائه کرده اند که امید است مورد پسند بازدیدکنندگان و مشتریان هنردوست واقع شود.در مورد طبقه بندی انواع عقیقها و همچنین روایات و احادیث دینی موضوعات مفیدی در قسمت مقالات گردآوری شده است.

از قدیم الایام قسمت اعظمی از زیورآلات اصیل ایرانی همواره در بردارنده جواهراتی نظیر زمرد و زبرجد بوده است و تاجهای سلطنتی, انگشترها, گردن آویزها,که در آنها زمرد و زبرجد به کار رفته است گویا و موئد این مدعاست و مهمترین دلیل این حقیقت کمیاب بودن و گرانقیمت بودن و همچنین زیبا بودن جواهر زمرد و زبرجد است.منبع اکثر زمردهای موجود در بازار دو کشور کلمبیا و زامبیا میباشد که اخیرا زمرد دره پنج شیر افغانستان را میتوان به این جمع افزود.استفاده از هرگونه از این زمردها بستگی به سلیقه مشتری و سازنده دارد و مشکل بتوان در این مورد قضاوت کرد که کدامیک از گونه ها ممتاز است ولی در نهایت نوع کلمبیایی زمرد در نزد جواهردوستان بیشتر اقبال دارد و مورد انتخاب واقع میشود.در بخش مقالات توضیحات مصور و مفیدی در خصوص زمرد وجود دارد.

در سایت پارس جواهر بر پایه نگینهای زمرد و زبرجد زیورآلاتی نظیر انگشتر و گردنبند ارائه شده که دستساز و زیبا میباشند.گاهی اوقات سازندگان در تهیه محصولات از انواع یاقوتها و برلیان به شکل جواهرنشانی و مخراجکاری استفاده میکنند که زیبایی اثر را دو چندان میکند و به ارزش کار می افزاید.

زیورآلات با جواهرات یاقوت سرخ , یاقوت کبود و یاقوت زرد پراقبال ترین در میان جواهرات از لحاظ کثرت و قیمت میباشند و این پسند عمدتا به دلیل رنگهای قوی و مسحور کننده و گاه عقاید تایید نشده نظیر شفابخشی و توان افزایی میباشد.این علاقه وسیع موجب گشته که سازندگان زیورآلات و نگین تراشان سعی وافری در این زمینه از خود نشان بدهند.از طرف دیگر مد بودن سرویس جواهرات یاقوت در میان بانوان گستره سلایق را افزوده است . در بخش مقالات در خصوص معرفی این طیف از جواهرات مطالب مختصری بیان شده است.

از لحاظ پسند عمومی میتوان فیروزه و مخصوصا فیروزه نیشابور را با عقیق یمنی مقایسه کرد.سنگ فیروزه در انواع نیشابوری,دامغانی,کرمانی و مصری بیشتر مطرح میباشد اگرچه فیروزه امریکا نیز اندکی مطرح است ولی غالبا وقتی سخن از فیروزه به میان می آید منظور بیشتر فیروزه نیشابور میباشد.امروزه با پیشرفتهای تکنولوزی در زمینه ترمیم,رنگ آمیزی,شناخت و تهیه فیروزه نیشابور اصل و مرغوب به یک معضل در میان دوستداران این سنگ بدل شده است.از سوی دیگر سلایق متنوع افراد در خصوص قضاوت رنگ نگین فیروزه باعث گردیده است تهیه زیورآلات محتوی این سنگ زیبا در سایت پارس جواهر با مشکل همراه باشد و به همین دلیل است که شاهد آنیم بخش انگشتر فیروزه دیر به دیر و کمتر به روزرسانی میشود.در حقیقت افزایش اقبال جهانی فیروزه نیشابور و کاهش و محدودیت ذخایر قابل برداشت موجب گشته است که گروهی اندک و سودجو با شیوه های ناجوانمردانه به آشفتگی بازار دامن بزنند و ایجاد نا امنی بنمایند و ما امیدواریم انشالله روزی این مشکل مرتفع گردد و جو اعتماد به این بازار رجعت نماید.

در تهیه اقلامی نظیر انگشتر فیروزه نیشابور معیار سایت پارس جواهر , فیروزه های کهنه نیشابور بر روی رکابهای معتبر اساتید ایرانی خواهد بود.هرچند قیمت این اقلام کمی گرانتر است اما اصالت این رکابها و نگینهای آنها دیگر جای شبه و بحث نخواهد داشت.

پاسخگویی مناسب به سلایق و خواستهای مختلف و متفاوت مستلزم عرضه محصولات متنوع میباشد.در سایت پارس جواهر کوشیده شده است با عرضه محصولات و زیورآلات متنوعی از نگینهای قیمتی و زیبا نظیر آماتیس ,انواع تورمالین ,انواع اپال , عقیق سلیمانی(باباقوری), برلیان. در قالب انگشتر های دستساز نقره با رکابهای زیبا , به درخواست مشتریان و بازدیدکنندگان پاسخگویی شود ولی پردازش حقیقی به این موضوع و ارضائ سلایق مشتریان نیاز به طیف وسیع تر عرضه دارد و رسیدن به این مطلوب هزینه ها و مجال فراخی را لازم دارد که میتواند در آینده بخش وسیعی از سایت را به خود اختصاص دهد.در بخش مقالات سایت پارس جواهر بی شک میتوان مطالبی در خصوص این گونه از سنگهای قیمتی را جستجو کرد اما مطالب تکمیلی با مطالعه هدفدار و دقیق کتب و مقالات جواهرشناسی مفید خواهد بود.

قسمت مقالات در سایت پارس جواهر بیشتر اقتباسی بوده و بر گرفته از مطالب اینترنتی موجود در مراجع معتبر میباشد و تالیف نویسنده سایت نیست و مطالب گردآوری شده در سایت پارس جواهر صرفا کمک به بازدید کنندگان در زمینه شناخت مقدماتی میباشد و دریافت اطلاعات تکمیلی مستلزم مطالعه دقیق و هوشیارانه منابع دقیق علمی میباشد.گاهی در مقالات به اثرات شفابخش و انرژیتیک جواهرات اشاره شده است.این گونه مطالب اکثرا روایی بوده و فاقد مبنای دقیق علمی هستند و از نظر پارس جواهر اثبات این اثرات و پدیده ها به تجهیزات و آزمایشهای دقیق علمی نیازمند است و تئوریهای بی اساس و غیر علمی در نهایت باعث زیان مالی و گاها روحی معتقدان و متعصبان خواهد شد.

به صراحت اعلام میشود که موضع سایت پارس جواهر و نویسنده مطلب در خصوص خواص بیان شده در مورد جواهرات و سنگهای قیمتی در حد ناظر بیطرف میباشد و معیار قضاوت به دور از هر گونه تعصب و منفعت طلبی بر منطق علمی و نگرش عقلی استوار خواهد بود(وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ).

این بخش مختص انگشترهایی میباشد که در سایت پاریس جواهر به فروش رسیده است.لازم به ذکر است که این امرشامل همه انگشترهای فروخته شده نمیباشد و تعدادی از اقلام بنا به درخواست خریداران محترم پس از فروش از لیست پارس جواهر حذف شده اند . در انگشترهای فروش رفته از ذکر قیمت خودداری شده است که این کار دو دلیل عمده دارد . اول این که معمولا محصولات پارس جواهر منحصر به فرد بوده و امکان ایجاد محصول ثانویه از محصول اولیه در خیلی از اوقات مقدور نیست و قیمت برخی از اقلام بیشتر از خرید خواهد بود که انگشترهای فاخر بیشتر شامل این قضیه میباشد. دوم اینکه با توجه به تورم و افزایش قیمتها قیمت فروش محصولات سابق بسیار بیشتر از گذشته خواهد بود, در نتیجه درج قیمت غیر معتبر باعث گمراهی بازدیدکنندگان محترم و سایر فروشندگان و خریداران خواهد شد.

انگشترهای فروش رفته در سایت پارس جواهر معیار مهمی در زمینه نمایاندن اعتبار سایت به بازدیدکننده جدید میباشد و همچنین نشاندهنده خط مشی و منطق بنیانگزاران و دست اندرکاران پارس جواهر است.بسیاری از اقلام فروش رفته در پارس جواهر دیگر به راحتی قابل تهیه نخواهد بود و این امر میتواند بزرگترین وجه تمایز پارس جواهر نسبت به سایر همکاران باشد.

سخن پایانی این که

در تهیه انگشتری پارس جواهر ، کوشیده ایم که سه رکن مهم کیفیت بالا ، اصالت مطلوب و قیمت مناسب مد نظر باشد.

گزینه های موجود در پارس جواهر اکثرا منحصر به فرد بوده و تهیه مجدد برخی محصولات اغلب غیر ممکن است.

تلاش بر این است قیمت اقلام علیرغم کمیاب بودن مناسب باشد ولی باید در خاطر داشت که

ذوق و هنر ایرانی عنصری معنوی و گرانبهاست که هیچ قیمتی بر آن متصور نیست “

امیدواریم تا با دسترسی آسان از طریق اینترنت، رضایت خاطر شما را در انتخاب و خرید زیورآلات اصیل ایرانی فراهم آوریم

محصولات پارس جواهر ، بر جذابیت شما خواهد افزود

الله ولی التوفیق
آرش بخشوده

تمامی حقوق این سایت متعلق به پارس جواهر میباشد | طراحی و بهینه سازی توسط پارسینا

عضویت آسان و سریع در سایت

 

برای صرف‌نظر کردن از پاسخ‌گویی اینجا را کلیک کنید.

120,000 تومان

170,000 تومان

140,000 تومان

210,000 تومان

26,000 تومان 22,000 تومان

24,000 تومان

39,000 تومان

420,000 تومان

25,000 تومان

28,000 تومان 25,000 تومان

75,000 تومان

85,000 تومان

69,000 تومان

59,000 تومان

59,000 تومان

35,000 تومان

69,000 تومان

فروشگاه خواستنی با بیش از 30 سال فعالیت و سابقه در بازار امام رضای مشهد در زمینه پخش سنگ فقط به صورت عمده، یکی از معتبرترین مراکز پخش سنگ در مشهد میباشد که تا سه سال پیش امکان تک فروشی در این فروشگاه وجود نداشت و به دلیل تقاضای زیاد مشتریان برای تک فروشی، اکنون برای سومین سال متوالی این امکان را برای مشتریان عزیز فراهم اورده است تا از طریق فروشگاه های مجازی امکان خرید تک برای مشتریان فراهم شود. در فروشگاه خواستنی تمامی مراحل یک تجارت کامل توسط کارمندان این فروشگاه در قالب یک تیم واحد صورت میپذرید.این مراحل شامل خرید عمده از کشورهای چین، پاکستان، هند، افغانستان، تایلند، ترکیه ، و پخش سنگ به صورت عمده به شهرستانها، ساخت زیورآلات توسط کارمندان فروشگاه، و درنهایت رساندن محصول نهایی به دست مصرف کننده از طریق فروشگاه های مجازی میباشد. در فروشگاه خواستنی انواع زیورآلات از قبیل گردنبند، دستبند، پابند، گوشواره، سینه ریز، تسبیح، پیشانی بند، تسبیح شاه مقصود افغانی ، حرز امام جواد ، رومانتویی، انگشتر ، انگشتر نقره، انگشتر عقیق ، ساعت نقره ، حلقه، نقره جات ، اجناس دکوری … در جنس های سنگ، نقره، استیل عرضه میشود. یکی از ویژگی های بارز فروشگاه خواستنی که آن را از سایر فروشگاه های مجازی متمایز کرده است امکان سفارش محصول دلخواه توسط مشتری و ساخت آن محصول توسط کارمندان فروشگاه میباشد. تنوع بسیار بالای اجناس در شاخه های مختلف و وجود محصول برای تمام اقشار و سلیقه ها از سبک های سنتی و قدیمی تا مدل های مدرن و اسپرت و فشن روز یکی دیگر از ویژگی های مختص فروشگاه خواستنی میباشد . تیم فروشگاه خواستنی با شعار فروش، پایان معامله نیست بلکه شروع تعهد است آغاز به کار کرده و به امید خدا و پشتیبانی شما مشتریان گرامی این روند را ادامه خواهد داد.

تمامی حقوق برای فروشگاه خواستنی محفوظ است.

Please implement HIMARKE_Options_menu_location_multi_select::getCpanelHtml()
9

پیشنهاد شده برای شما :
0 کاظمی فواید،علائم،خواص نوامبر 15, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *