تاثیر قهوه بر ضربان قلب

تاثیر قهوه بر ضربان قلب

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

تاثیر قهوه بر ضربان قلب

تاثیر قهوه بر ضربان قلب

شما آیتمی برای مقایسه ندارید.

قهوه تازه کنیا – رست تیره – 250 گرم

قهوه تازه برزیل – رست تیره – 250 گرم

قهوه تازه برزیل – رست ملایم – 250 گرم

قهوه تازه ترک – 250 گرم

تاثیر قهوه بر ضربان قلب

قهوه تازه اندونزی – 250 گرم

قهوه تازه پرو – رست ملایم – 250 گرم

قهوه تازه کنیا – رست ملایم – 250 گرم

 عضویت در خبرنامه

عربیکا نام قهوه است؟ آیا ارتباطی به کلمه “عربی” دارد؟ در مطلب قبلی پیرامون آشنایی با انواع دانه قهوه صحبت کردیم و متوجه شدیم که فقط یک گونه دانه قهوه نیست که کشت می‌شود ادامه مطلب →

حالا نوبت به شرح  ۴/۱ جهانی شده است ( یک چهارم از قهوه جهان). دانه های قهوه روبوستا حدود سی درصد از قهوه های مصرفی جهان را تشکیل می‌دهند ادامه مطلب →

حتما کمی تعحب کرده اید! دله!!! دله دیگر چیست؟ این اسم احتمالا برای تان نا آشناست اما نام ابزاری خاص برای تهیه قهوه عربی است. ادامه مطلب →

اگر فرنچ پرس ندارید هم، می‌توانید قهوه فرانسه میل کنید. تهیه قهوه فرانسه بدون دستگاه و ابزار هم امکان پذیر است. ادامه مطلب →

لاته، لاته آرت Latte Art، لته، کافه لاته Cafe Latte نوشیدنی‌ای بسیار پر طرفدار بر پایه اسپرسو است که با ظاهری زیبا، امروزه در کافه ها و میان مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است ادامه مطلب →

چه قدر به قلب تان توجه می کنید؟ ضربان قلب! حتما برای همه مهم است که قلب شان درست کار کند. با مصرف متعادل قهوه، احتمال آسیب رساندن آن به بدن خیلی کم است  و بر عکس کلی شواهد نشان از مزایای فراوان این نوشیدنی دارند.  نوشیدن ۳ الی ۵ فنجان قهوه در رابطه است با کاهش خطر برخی بیماری های قلبی از جمله نارسایی قلبی.

این درست است که کافئین می تواند فشار خون را در یک بازه زمانی کوتاه افزایش دهد اما!!! نتایج مطالعات طولانی مدت نشان داده است که نوشیدن قهوه، فشار خون را در طول زمان افزایش نمی دهد این یعنی نوشندگانی که به طور منظم قهوه می نوشند می توانند کاملا از مزایای قهوه بهره مند شوند. البته این را فراموش نکنید که نوشیدن قهوه وقت و زمان دارد! وقت مناسب نوشیدن قهوه چه زمانی است؟

قهوه تازه برزیل – رست تیره – 250 گرم

قهوه تازه برزیل رست تیره، مناسب برای تهیه اسپرسو

در این مقاله اشاره می کند افرادی که روزانه  ۳ الی ۵ فنجان قهوه نوشیدند، احتمال کمتری دارد که آن ها، به هر علتی مرگ زودرس داشته باشند، هم چنین این را نیز دریافتند که آن ها به طور خاص در مقایسه با کسانی که اصلا قهوه نمی نوشند یا کم مصرف می کنند، احتمال کمتری دارند که با بیماری های قلبی یا سکته مغزی بمیرند.

این آنالیز نتیجه ۳۶ مطالعه بر روی قهوه بوده است که بر روی بیش از یک میلیون بیمار انجام شد. محققان نتیجه گرفتند مردمی که قهوه را در حد اعتدال می نوشند به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در آن ها نسبت به کسانی که نمی نوشند کاهش می یابد.

نارسایی قلبی از ۵ مطالعات بالینی که بر روی بیش از ۱۴۰۰۰۰ بیمار بود، نشان داد کسانی که روزانه ۴ فنجان قهوه می نوشند احتمال کمتری دارد که نارسایی قلبی در آن ها بوجود آید.

با وجود اینکه قهوه باعث افزایش جزئی فشار خون می‌شود که این اثر به مرور زمان از بین می‌رود ، قهوه باعث افزایش خطر بیماری قلبی نیست و حتی میتوان گفت خطر سکته در افرادی که قهوه مصرف می‌کنند کمتر هم می‌باشد

البته که مهمه! قهوه دارای صدها فیتوکمیکال منحصربه فرد است که می تواند به کاهش التهاب کمک کند اما اگر شما مستعد اضطراب هستید، نوشیدن در حد اعتدال نیز ممکن است برای سلامتی تان خوب نباشد. با خواص قهوه آشنا شوید.

در یک بررسی بزرگ از اطلاعات منتشر شده در سال ۲۰۱۳ در رابطه با قلب که بر روی بیش از ۱۱۵۰۰۰ نفر انجام شده بود محققان دریافتند که نوشیدن قهوه خطر نامنظم شدن ضربان قلب را بالا نمی برد.

بسیاری از پزشکان به بیماران شان که بیماری های قلبی دارند یا ریتم قلب شان نامیزان است، توصیه می کنند که مصرف کافئین و نوشیدنی های کافئین دار را محدود کنند یا به صورت کامل از آن اجتناب کنند اما می توانید چند فنجان روزانه مصرف کنید و از آن کلی لذت ببرید اگر!!! احساس می کنید که ریتم قلب تان را به هم نمی زند.

اگر شما بعد از مصرف کافئین احساس می کنید که تپش قلب یا اضطراب یا علائم دیگری دارید، بهتر است دیگر قهوه ننوشید. اگر روزانه قهوه می نوشید حتما نحوه و میزان نوشیدن قهوه را مطالعه کنید.

قهوه تازه ترک – 250 گرم

قهوه تازه آسیاب شده اندونزی – برای تهیه قهوه ترک

در مطلب خواص قهوه به طور کامل به موارد بیشتری از خواص قهوه اشاره شده است می توانید آن را مطالعه کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر درمورد کافئین می توانید به مطلب آشنایی با کافئین و عملکرد آن به همراه ویدئو مراجعه کنید.

اگر نزدیکان تان مبتلا به فشار قلب یا … هستند و قهوه را به صورت بی رویه مصرف می کنند این مطلب را برای شان از طریق شبکه های اجتماعی ارسال کنید.

منبع: everydayhealth.com

Healthline

تاثیر قهوه بر ضربان قلب

 

مشاهده محصولات

بسیار مطالب ارزنده ای بود

برای دریافت مطالب جدید در خبرنامه ثبت نام کنید

فلوشیپ بیماریهای مادرزادی قلب بالغین(FACHD)

فلوشیپ (CMRI)از سوئیس

عضو انجمن قلب و عروق آمریکا

خانه » قلب و عروق » آیا بين نوشيدن قهوه و بيماري هاي قلبي ارتباطی وجود دارد؟

شکی نیست که خیلی ها در سراسر جهان به قهوه اعتیاد دارند اما سوال اینجاست: آیا این اعتیاد سالم است؟

متخصصان قلب طبق عرف همیشگیشان به بیماران توصیه می کنند که قهوه ننوشند. فرض آن ها بر این است که کافئین موجود می تواند زمینه ساز ایجاد یا گسترش بیماری های قلبی و عروقی باشد و علاوه بر آن احتمال حملات قلبی را افزایش دهد.
ولی، مطالعات اخیر پزشکی نشان می دهد که مصرف معتدل قهوه می تواند حتی مفید باشد. مزیت های قهوه را معمولاً به مقدار زیاد پلی فنول ها در آن ربط میدهند. مواد انتی اکسیدان موجود میتواند در مقابل التهاب های موجود در خون یا در مقابل هرنوع بیماری دیگری از بدن محافظت کند و فایده آن فقط به بیماری قلبی خلاصه نمیشود. برای درک بهتر خطرات و مزایای قهوه نگاهی به تحقیقات پزشکی در این زمینه داریم.تاثیر قهوه بر ضربان قلب

با توجه به دو فرا آزمایشی که در این زمینه انجام شد (یکی از آن ها روی یک گروه ۴۰۰۰۰۰ نفری و دیگری روی یک گروه بیش از یک میلیونی انجام شد) محققان به این نتیجه رسیدند که هیچ ارتباطی بین نوشیدن قهوه و خطر ابتلا به بیماری قلبی در دراز مدت وجود ندارد. اولین بررسی ثابت کرد مصرف قهوه باعث کاهش این خطر در زنان می شود و دومین بررسی نشان داد که خوردن روزی ۳ تا ۵ فنجان قهوه از خطر ابتلا به بیماری قلبی می کاهد.

احتمال مرگ مصرف کنندگان قهوه بر اثر حملات قلبی، نارسایی های قلبی، سکته مغزی، بیماری الزایمر و حتی سرطان ها کمتر است. مطالعه طولانی که Nurses Health study روی بیش از ۸۰۰۰۰ زن انجام داد نشان داد که زنانی که ۲-۳ فنجان یا بیشتر از ۴ فنجان قهوه در هفته می نوشند کمتر به سکته مغزی دچار می شوند. یک بررسی مشابه دیگر هم بدون در نظر گرفتن جنسیت انجام شده و نتایج با مشابهی با این بررسی داشته است. کاهش ابتلا به سرطان هم توسط محققان یونانی مورد بررسی قرار گرفت و انها در این تحقیق به این نتیجه رسیدند که قهوه باعث بهبود عملکرد اندوتلیال می شود. وقتی سلول های اندوتلیال که عروق خونی بدن را در برمیگیرند سالم باشند، گردش خون راحت تر صورت می گیرد و البته قلب مجبور نیست به سختی کار کند و درنتیجه احتمال ابتلا به آترواسکرولز (تصلب شریان) کمتر می شود.

در اینجا من با مطالعه ای که در آن ارتباط بین کافئین و آریتمی و به ویژه آتریال فیبریلیشن را رد کرد مخالفم. تجربه بالینی من به طور مداوم نشان داده است که کافئین واقعا برای افراد مبتلا به ضربان قلب ضعیف یا افرادی که قبلا حمله قلبی داشته اند خوب نیست. وقتی کافئین وارد بدن می شود سیستم عصبی سمپاتیک را تحریک می کند و این باعث می شود فشار خون افزایش یابد و آدرنالین آزاد شود و قلب نیاز دارد که سریعتر و شدیدتر بتپد.

تا مدتها پزشکان تصور می کردند که مصرف بلند مدت کافئین می تواند زمینه ساز ابتلا به بیماری فشار خون شود اما مطالعات متعدد ثابت کرده است که این ایده درست نبوده است با این حال مطالعاتی هم وجود دارد که نشان می دهد اگر شما مبتلا به فشار خون هستید با مصرف کافئین ممکن است در معرض خطر قرار بگیرید. محققان ایتالیایی چند وقت پیش روی ۱۲۰۰ بزرگسال که در سنین ۱۸ تا ۴۵ بودند و از پرفشاری خون خفیفی رنج می بردند مطالعه ای انجام دادند و در نهایت فهمیدند که آنهایی که قهوه سنگین می نوشند چند برابر امکان مبتلا شدنشان به بیماری های قلبی بیشتر از افرادی است که فشار خون دارند و قهوه نمی نوشند.

 

تهران، فلکه دوم صادقیه، خیابان آیت الله کاشانی، بین اباذر و مهران،
ساختمان پارسا، پلاک 71ف طبقه سوم، واحد9

+98 (939) 094 24 94

+98 (21) 44 03 20 23

+98 (21) 44 03 37 87

[email protected]

تمام حقوق مادی و معنوی ، متعلق به وب سایت دکتر سپیده پزشکی می باشد.

هرگونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد ©

تا کنون تصور کرده اید پس از نوشیدن قهوه چه اتفاقی در بدن می افتد؟

 به گزارش اسپوتنیک،  تحقیقات نشان داده اند که طعم قهوه و تاثیرات خوشایندی که بر ذهن انسان می گذارد از دلایل محبوبیت قهوه است. اما پس از نوشیدن یک فنجان قهوه، دقیقا چه اتفاقاتی در بدن می‌افتد و آیا این تاثیرات مفید، مضر یا بی‌اثرند؟

هنگام نوشیدن قهوه ابتدا طعم و مزه آن حس می شود و 10 دقیقه بعد کافئین با واردشدن به جریان خون، باعث افزایش ضربان قلب و در نتیجه افزایش فشار خون می‌شود.

ده دقیقه دیگر که بگذرد، سطح هوشیاری افزایش می یابد و می‌توان با وضوح بیشتر فکر کرد و قادر به حل بهتر مسائل بود.  نیم ساعت که زمان نوشیدن قهوه بگذرد، بدن شروع به تولید هورمون آدرنالین بیشتر از سطح طبیعی می‌کند. گشاد شدن مردمک تحت تاثیر افزایش این هورمون باعث می‌شود، دید بهتر شود.

چهار ساعت که بگذرد، سلول‌های بدن سریع‌تر از حد معمول انرژی آزاد می‌کنند. این شرایط باعث تحریک اسید معده می‌شود و سرعت هضم افزایش می‌یابد.تاثیر قهوه بر ضربان قلب

نوشیدن یک فنجان قهوه در روز نمی‌تواند آسیب زیادی به سلامت شما وارد کند. بعلاوه قهوه فواید زیادی نیز دارد، ازجمله این که بیشتر از میوه و سبزیجات حاوی آنتی‌اکسیدان‌ است و می‌تواند علائم بیماری‌هایی مانند سرطان پوست، سرطان روده بزرگ، بیماری‌های قلبی، فلج چندگانه، پارکینسون و دیابت نوع 2 را کاهش دهد و برای سلامت مغز، کاهش استرس و تقویت روحیه مفید واقع شود. بنابراین مصرف یک فنجان قهوه، سه تا چهار بار در هفته، گزینه خوبی است.

 

 

اطلاعیه اسپوتنیک

ثبت نام و گرفتن اجازه دسترسی کاربران در وبسایت های “اسپوتنیک” از طریق حساب یا حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی حاکی از قبول این مقررات خواهد بود.

کاربران ملزم هستند قوانین ملی و بین المللی را رعایت کنند. کاربران موظف هستند با دیگر شرکت کنندگان در بحث ها و خوانندگان محترمانه صحبت کنند.

مدیریت سایت حق دارد کامنت های نوشته شده به زبان های دیگر متفاوت با زبان سایت را حذف کند.

هرگونه کامنت درج شده درسایت های sputniknews.com به هر زبانی قابل تغییر است.

کامنت های کاربران در حالات زیر حذف می شود:

مدیریت حق دارد در صورت نقض این مقررات دسترسی کاربر به صفحه را مسدود کرده یا حساب کاربری وی را بدون اطلاع دهی از قبل، حذف کند.

کاربر می تواند با برقراری تماس با ناظمان از طریق پست الکترونیکی زیر پیشنهاد احیای حساب / آزاد کردن دسترسی را مطرح کند: [email protected]

نامه باید حاوی نکات زیر باشد:

اگر ناظمان احیای حساب کاربری / آزاد کردن دسترسی را ممکن تشخیص دهند، این کار انجام خواهد شد.

در صورت نقض دوباره مقررات از جانب کاربر، دسترسی دیگر احیا نخواهد شد. برای برقراری تماس با گروه ناظمان به نشانی زیر نامه بنویسید: [email protected]

شما می توانید برای دریافت اطلاعیه های اسپوتنیک مشترک شویدمطالب پر بازدید


قلب نیز مانند هر عضو دیگری احتیاج به مراقبت دارد. شما می توانید با خوردن برخی مواد غذایی سلامت قلب را بهبود بخشید. قهوه تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد قلب دارد و خوردن آن می تواند تا حد زیادی فعالیت قلب را بهبود بخشد.
تحقیقات نشان داده است که قهوه یک لیست طولانی از مزایای بالقوه سلامت، از جمله احتمالا کاهش خطر ابتلا به دیابت، بیماری قلبی، بیماری پارکینسون، سیروز کبد و حتی آلزایمر است را ارائه می دهد. چرا؟پاسخ ممکن است در مجموعه آنتی اکسیدان های موجود درآن نهفته است.
“دکتر دونالد هنسرود، رئیس طب پیشگیری، حرفه ای و هوافضا، در کلینیک مایو در روچستر، مینه سوتا می گوید: بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که قهوه بزرگترین منبع آنتی اکسیدان ها در رژیم غذاییشان می باشد.
 
 
پژوهش
مطالعات متعدد نشان داده اند که قهوه برای قلب خوب است. مطالعات سلامتی بانوان آیووا، مطالعه مداوم تا ماه مه ۲۰۱۱، بر روی ۲۷،۰۰۰ زن از سن ۵۵ تا ۶۹ انجام داد. محققان در دانشگاه مینه سوتا در این مطالعه دریافتند که زنانی که یک تا سه فنجان قهوه در روز می نوشند خطر ابتلا به بیماری های قلبی در آنها ۲۴ درصد در مقایسه با کسانی که از نوشیدن قهوه پرهیز می کنند کاهش یافته است.
در یک مطالعه انجام شده در دانشگاه مستقل اسپانیا از رئال مادرید، محققان پژوهشی بر روی ۱۲۹.۰۰۰ مردان و زنان بالای ۲۰ سال انجام دادند و متوجه شدند که شرکت کنندگان در مطالعه که چند فنجان قهوه در روز مصرف می کنند از کسانی که قهوه هیچ نمی نوشند احتمال کمتری دارد که بر اثر بیماری های قلبی بمیرند. در میان زنانی که در این مطالعه، افرادی که چهار تا پنج فنجان در روز می نوشند ۳۴ درصد کمتر احتمال دارد که نسبت به زنانی که قهوه هیچ نمی نوشند بر اثر بیماری های قلبی بمیرند. مردانی که پنج فنجان در روز می نوشند ، ۴۴ درصد کمتر احتمال دارد که از مردان که هیچ قهوه را نمی نوشند بر اثر بیماری های قلبی بمیرند.
کاهش اساسی در میزان مرگ و میر شرکت کنندگان در این پژوهش که قهوه مصرف می کردند اهمیت بسیار زیادی داشت.
با توجه به مقاله منتشر شده توسط NewScientist.com، محققان، به این نتیجه رسیدند که مرگ و میر به هر علت در همان گروه از زنان که در طول دوره مطالعه قهوه مصرف کرده اند ۲۶ درصد کاهش یافته است و در میان همان گروه از مردان مرگ و میر به هر دلیل ۳۵ درصد کاهش یافته است.
گزارش های زیادی در ارتباط با نتایج این مطالعه در طول تابستان سال ۲۰۰۸ بیان شد. در آن زمان، استر، لوپز گارسیا اپیدمیولوژی در دانشگاه مستقل و رهبر این مطالعه، علیه اقدامات مبنی بر این یافته هشدار داد تا تحقیقات بیشتری انجام شد.
محققان در حال تلاش هستند دقیقا تعیین کنند که چرا قهوه ممکن است مفید باشد، اما به نظر می رسد که آنتی اکسیدان ها ممکن است منجر به التهاب و محدودیت صدمه سلول، که هر دوعامل ابتلا به بیماری قلبی عروقی می باشند، شوند.
آنتی اکسیدان موجود در قهوه به عنوان پلی فنول ها شناخته شده اند و نیز در میوه ها، سبزیجات، و شکلات یافت می شود.
 

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید !

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید
کلیک کنید .

می خواهم هفته ای دو کیلو وزن کم کنم

 
چه مقدار؟
پزشکان می گویند که مقدار مشخصی وجود ندارد اما به نظر می رسد مزایای نوشیدن قهوه پس از شش فنجان دیگر دیده نمی شود.دکتر جان P. هیگینز، متخصص قلب و عروق و استادیار پزشکی در دانشگاه دانشکده پزشکی تگزاس در هوستون می گوید: این بدان معنی نیست که همه باید شش فنجان در روز بنوشند.
در یک مطالعه اخیر، هیگینز یافت بیش از ۲۰۰ میلی گرم کافئین، در دو فنجان قهوه وجود دارد که این مقدار می تواند موجب تپش قلب و افزایش فشار خون شود.
هیگینز می گوید: ” مصرف قهوه در حد متعادل هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. اما کافئین بیش از حد می تواند اثرات جانبی حتی در افراد سالم و جوان داشته باشد. ”
دکتر ریچارد کاستریوتا، مدیر پزشکی مرکز اختلالات خواب بیمارستان یادبود هرمان هوستون: کافئین می تواند باعث بی خوابی شود،به این دلیل که مانع انتشار آدنوزین، یک ماده شیمیایی که اعتقاد بر این است عامل القاء خواب است می شود. برخی بیش از دیگران تحت تاثیر قرار می گیرند، با نیمی از اثر یک فنجان قهوه به طور متوسط ​​سه تا هفت ساعت است. ئر برخی از افراد تا ۱۴ ساعت اثر آن باقی می ماند.
دکتر ریچارد کاستریوتا، استاد پزشکی در دانشگاه مرکز علوم بهداشت تگزاس در هوستون: ما می بینیم کسانی که از بی خوابی رنج می برند در چرخه نادرستی گیر کرده اند. آنها در طول روز نیاز به کافئین دارند اما کافئین باعث اخلال در چرخه خوابشان در شب می شود.
دکتر ریچارد کاستریوتا توصیه کرده است که بیمارانی که از بی خوابی رنج می برند، از تمام مواد کافئین داراجتناب کنند.
نوجوانان گروه دیگری است که بیشتر در معرض اثرات منفی کافئین، مانند کج خلقی یا بی خوابی می با شد. اگر بچه ای در همه زمان ها در حال نوشیدن قهوه به جای شیر و آب است، می تواند مشکل باشد.
 
 
تغییر علم
برای سالیان، قهوه با افزایش میزان ابتلا به سرطان لوزالمعده، بیماری های قلبی و فشار خون بالا در ارتباط بود.
چرا این ناگهانی تغییر کرد؟ پزشکان و محققین به چند دلیل استناد کرده اند. پزشکی، به خصوص علم تغذیه، در حالی که بیشتر یاد می گیریم به طور مداوم در حال تغییر است.
قهوه به طور خاصی پیچیده است،حاوی صدها ترکیبات مختلف از برخی آنتی اکسیدان های مفید است. برخی، با این حال، برخی سودمند نیستند. و افراد مختلف سوخت و ساز متفاوتی نسبت مواد مشابه دارند.

“دکتر دونالد هنسرود، رئیس طب پیشگیری، حرفه ای و هوافضا، در کلینیک مایو در روچستر، مینه سوتا می گوید: بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که قهوه بزرگترین منبع آنتی اکسیدان ها در رژیم غذاییشان می باشد.
تاثیر قهوه بر ضربان قلبمطالب پر بازدید


 

آیا میدانستید نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه تاثیرات منفی زیادی بر سلامتی قلب و عروق میگذارند؟ این قبیل نوشیدنی ها باعث اختلال در ضربان قلب ما خواهند شد افرادی که به نارسایی قلبی دچار هستند بهتر است کمتر از این نوشیدنی ها میل کنند.
تاثیر قهوه بر ضربان قلب


تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید
کلیک کنید .

محققان برزیلی در یکی از مطالعات اخیرشان به نتایج تازه‌ای درباره ارتباط بین کافئین، ضربان نامنظم قلب و نارسایی قلبی دست پیدا کردند. این مطالعه برخلاف باور رایج نشان می‌دهد که قهوه، خطر شکل‌گیری ضربان نامنظم قلب در افراد مبتلا به نارسایی قلبی را افزایش نمی‌دهد. گزارشی از این مطالعه در JAMA Internal Medicinee منتشر شده است. در این مطالعه، ۵۱ نفر از بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مورد بررسی قرار گرفتند که به‌طور تصادفی به دو گروه تقسیم شده بودند. افراد گروه اول از قهوه بدون کافئین استفاده می‌کردند که حاوی ۱۰۰ میلی‌گرم پودر کافئین بود. افراد گروه دوم نیز از قهوه بدون کافئین همراه با پودر شیر استفاده می‌کردند. استفاده از این قهوه‌ها در مدت ۵ ساعت و با فواصل یک ساعته ادامه پیدا کرد تا مصرف کافئین در گروه اول به ۵۰۰ میلی‌گرم برسد. نتایج نهایی، هیچ ارتباطی بین مصرف کافئین و ضربان قلب نامنظم یا غیرطبیعی را در کوتاه‌مدت نشان ندادند. دکتر لوئیس رود، مسئول مطالعه و از اعضای دانشگاه فدرال ریو گرانده جنوبی، می‌گوید: «این یافته‌ها به ما اطمینان می‌دهند که بیماران مبتلا به نارسایی قلبی می‌توانند دوز متوسطی از نوشیدنی‌های کافئین‌دار را، بدون قرار گرفتن در معرض خطرات جدی، مصرف کنند. درواقع، نتایج ما این تصور را به چالش می‌کشند که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و در معرض خطر ابتلا به آریتمی، باید از مصرف کافئین خودداری یا میزان آن را خیلی محدود کنند». با این‌حال، مسئولان این مطالعه اعلام کردند که هنوز استفاده کافئین در طولانی‌مدت و اثرات آن روی ضربان قلب غیرطبیعی را مورد بررسی قرار نداده‌اند.

سلامتیسم

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط

هماهنگی جهت تبلیغات: 02184215883

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز استپژوهشگران می‌گویند علت سودمند بودن قهوه برای قلب را کشف کرده‌اند.

قهوه که مدتی در لیست نوشیدنی‌های مضر قرار گرفته بود، در سال‌های اخیر به لیست نوشیدنی‌های متوسط انتقال یافت؛ زیرا به نظر می‌رسید که دارای مزیت‌های سلامتی در ارتباط با مغز، سوخت وساز، قلب و نیز خواص ضد سرطانی باشد. در پژوهش جدیدی معلوم شده‌است که قهوه می‌تواند مفید باشد؛ یکی از علت‌ها این است که قهوه موجب آغاز سلسله‌ای از واکنش‌ها در سلول‌های قلبی می‌شود؛ فرایندی که از مرکز انرژی سلول یعنی میتوکندری آغاز می‌شود و با حفاظت از قلب‌های سالم و بیمار خاتمه می‌یابد. نتیجه‌ی این مطالعه در ژورنال PLOS Biology منتشر شده‌است.

پژوهشگران در این مطالعه پروتئینی را که p27 نامیده می‌شود و تاثیر آن روی چرخه‌ی سلولی تایید شده است، مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که قهوه در موش موجب آغاز حرکت p27 به میتوکندری سلول‌های قلب و به‌ویژه موجب مهاجرت سلول‌های اندوتلیال قلب که رگ‌های خونی را می‌پوشانند، می‌شود. نحوه‌ی مهاجرت سلول‌های اندوتلیال، به میزان زیادی متکی به حضور p27 است و این فرایند توسط قهوه تقویت می‌شود.

پروتئین p27، دارای مزایای دیگر قلبی عروقی نیز است: در موش‌هایی که دچار حمله قلبی شده بودند، این پروتئین از مرگ سلول‌های ماهیچه‌ای قلب جلوگیری کرد. این پروتئین موجب تمایز سلول‌هایی به نام فیبروبلاست به سلول‌هایی که حاوی فیبر انقباضی هستند و برای عملکرد درست قلب ضروری هستند، شد.تاثیر قهوه بر ضربان قلب

جودیث هندلر نویسنده‌ی مطالعه می‌گوید:

نتایج ما نشان‌دهنده‌ی شیوه‌ی جدیدی از عمل کافئین است، چیزی که موجب حفاظت و ترمیم ماهیچه قلب از طریق عمل پروتئین p27 میتوکندری می‌شود.

مقدار بهینه‌ی توصیه‌شده چهار فنجان قهوه در روز است که در دیگر مطالعات نیز همین مقدار پیشنهاد شده بود. وقتی به موش‌های پیر قهوه داده شد، عملکرد سیستم قلبی عروقی آن‌ها مانند موش های جوان‌تر بود. مصرف کافئین همچنین سلامت قلبی موش‌های چاق و دیابتی را بهبود بخشید. پژوهشگران می‌گویند علت احتمالی مفید بودن مصرف کافئین پس از حمله قلبی همین پروتئین است. همچنین دلیل حفاظت‌کنندگی کافئین در افرادی که در خطر بالای ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار دارند، نیز p27 می‌تواند، باشد.

هندلر گفت:

این یافته‌ها باید منجر به ارائه‌ی استراتژی‌های بهتر برای حفاظت از ماهیچه قلب در برابر آسیب شود؛ مثلا توصیه‌ی مصرف کافئین در افراد سالمند. علاوه بر این، تقویت p27 میتوکندریایی می‌تواند به‌عنوان یک استراتژی درمانی ممکن نه فقط در مورد بیماری‌های قلبی عروقی بلکه در بهبود طول عمر همراه با سلامت باشد.

همانطور که قبلا اشاره شد، در مطالعات زیادی تاثیر مثبت قهوه روی سلامت مورد تایید قرار گرفته است. سال گذشته در پژوهشی نشان داده شد که هر فنجان اضافه‌ی قهوه که فرد در روز می‌نوشد، با کاهش خطر حمله قلبی و سکته همراه است. در مطالعه‌ای نیز که چند سال قبل تر انجام شده بود، عنوان شده بود که نوشیدن ۶ فنجان قهوه در روز، دارای مزایایی شامل کاهش مرگ‌ومیر ناشی از عوامل مختلف از جمله حمله قلبی است.

هندلر که به‌گفته‌ی خودش ۶ فنجان قهوه در روز مصرف می‌کند، به این نکته اشاره کرد که این مطالعه بدان معنا نیست که افراد می‌توانند قهوه بخورند و بقیه اصول سلامت را رها کنند. فقط کسانی که از نوشیدن قهوه لذت می‌برند، می‌توانند بدون احساس عذاب نوشیدنی مورد علاقه‌ی خود را مصرف کنند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

کمی از تکنولوژی فاصله بگیرید

تولید و توسعه نرم‌افزار زومیت توسط شرکت آویژه انجام می‌شود.

به گزارش تهران نیوز،  تپش قلب (Heart palpitations) به انقباض و انبساط قلب یا به عبارتی به باز و بسته شدن قلب گفته می شود. تعریف دیگری که برای تپش قلب به کار می رود احساس آگاهی فرد از تپش قلبش است. زیرا در حالت عادی تپش قلب احساس نمی شود و به صورت تپیدن و لرزیدن بروز می کند.

هرگاه فرد ضربان قلب خود را احساس می‌کند لازم است به پزشک مراجعه کند که در مواردی که این تپش قلب ناشی از بیماری‌های قلبی همچون افتادگی دریچه پرولاپس و یا فشارخون باشد، نگران کننده است. در غیر این صورت در سایر موارد که ناشی از استرس یا رژیم غذایی خاصی باشد، جای نگرانی وجود ندارد.

دلایل تپش قلب ناگهانی

استرس
ورزش
سیگار کشیدن
مصرف کافئین
مصرف دارو یا در موارد خاص برخی بیماری ها

تپش قلب در برخی موارد خاص نگران کننده است (گاهی نشانه آریتمی قلبی است) اما در اکثر موارد مشکل جدی وجود ندارد.
تپش قلب هم در زنان وهم مردان دیده می‌شود اما به علت شیوع بیماری‌هایی مانند کم خونی، اضطراب و پرکاری تیروئید در زنان، تپش‌ قلب هایی که علت‌های غیرقلبی دارند در زنان بیشتر است. تپش قلب بیماری محسوب نمی‌شود بلکه نشانه یک بیماری است که ممکن است علت آن بیماری قلبی باشد، تپش قلب یک هشدار است و باید جدی گرفته شود.تاثیر قهوه بر ضربان قلب

معمولا تپش قلب موجب می شود افراد به پزشک قلب مراجعه کنند اما یک شرح حال ساده از بیمار می‌تواند از ابتلا یا عدم ابتلای او به بیماری قلبی را نشان دهد. تپش قلب در بیمارانی که سابقه ابتلا به تنگی عروق کرونر یا نارسایی قلبی دارند یک هشدار به حساب می‌آید و باید جدی گرفته شود.

برای تشخیص بروز دلایل تپش قلب، کنترل شرح حال بیمار و نوع تپش قلبش بسیار اهمیت دارد. تپش‌ قلب ناگهانی معمولا منشا قلبی دارد، اگر دلیل تپش‌ قلب بیماری قلبی باشد منجر به سرگیجه و تنگی نفس می شود و زمان دقیق آغاز و پایان تپش مشخص است در حالی که اگر تپش قلب به یکی از دلایل استرس، کم خونی، پرکاری یا کم کاری تیروئید باشد در طول روز زمان مشخصی ندارند.

بروز تپش قلب بیماری شایعی است و حدود 20 درصد افرادی که به کلینیک‌های سرپایی مراجعه می‌کنند از تپش قلب شکایت دارند و تپش یکی از بیماری‌های شایع قلبی است.

تپش قلب‌های ناگهانی خطرناک هستند، نه آنهایی که به ‌خاطر اضطراب، دویدن و دلایل دیگر. در تپش قلب‌های مهم از لحاظ پزشکی معمولا فرد در حالت نشسته بدون اینکه هیچ مشکل و استرسی داشته باشد ناگهان دچار حمله تپش قلب می‌شود و همزمان با آن ممکن است افت فشار پیدا کند.

اما نباید به‌صرف اینکه فرد مبتلا به تپش قلب این علائم را نداشته باشد، بگوییم وضعیتش اصلا مهم نیست.

برای تشخیص خطرناک بودن نوع تپش قلب، می‌توان دقیقا آن زمانی که حمله تپش شروع می‌شود نوار قلب گرفت. اگر هم بیمار نتوانست در آن لحظه نوار قلب بگیرد می‌تواند از دستگاه Holter Monitoring استفاده کند.

تپش قلب می تواند همراه با درد قفسه سینه ، احساس تنگی نفس یا احساس سرگیجه، تاری دید یا اختلال تعادل باشد.

چه افرادی در خطر ابتلا به تپش قلب هستند؟
اگر:

به پرکاری تیروئید مبتلا هستید.
داروهای محرک مانند داروهای آسم و سرماخوردگی مصرف می کنید.
به شدت استرس و اضطراب و یا سایر مشکلات روانی دارید.
سابقه ابتلا به سایر بیماری های قلبی همچون آریتمی قلبی، نارسایی قلبی و یا سکته قلبی دارید.

اصل درمان تپش قلب بر حذف عامل به وجود آورنده (دارو، تنباکو، قهوه، چای و الکل) تشخیص و درمان بیماری های همراه (پرکاری تیروئید، افت قند خون، علائم یائسگی و اضطراب) استوار است که غالبا با رعایت عادات مناسب زندگی و تغذیه، کاهش استرس، هیجانات و انجام فعالیتهای ورزشی نامتناسب تپش قلب فرد بهبود می‌یابد.

مصرف برخی مواد غذایی مانند چای و قهوه، سیگار و نوشابه گازدار باعث تپش قلب می‌شوند که در چنین مواردی رعایت یک رژیم غذایی خاص به افراد توصیه می‌شود.

غذاهای نفخ دار، سبزیجات و میوه‌های خام ممکن است موجب بروز تپش قلب در افراد شود.

درمان تپش قلب ناگهانی چگونه است؟

در بیشتر بیمارانی که برای تپش قلب به پزشک مراجعه می‌کنند درمان قطعی است. در برخی موارد تپش قلب مادرزادی است و در این بیماران به دلیل مشکل ساختاری در سیستم‌های هدایتی قلب حملات تپش قلب ناگهانی اتفاق می‌افتد و بیمار با مشکل مواجه می شود.
با استفاده از روش راه‌های هدایتی بیشتر قابل تشخیص است و در اکثر موارد پزشکان می‌توانند با امواج رادیو فرکانسی مسیرهای هدایتی را بسوزانند و تپش‌های سریع قلب بیمار درمان قطعی یابد.

 

 

 

منبع:ستاره سلامت

تهران نیوز، پایتخت خبری ایران

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد.

دیر زمانی است که قهوه به عنوان يک نوشيدنی محبوب جای خود را در ميان مردم مختلف جهان باز کرده است . در برخی خانواده ها قهوه به عنوان نوشيدنی درجه اول به شمار می آید. اما سخن از فوايد يا مضرات مصرف آن يکی از بحث های داغ علمی طی چند دهه گذشته بوده است. پیشترباورها بر این استوار بود که مصرف قهوه در ايجاد مشکلاتی نظير بيماری های قلبی و سرطان نقش داشته، اما تحقيقات جديد نشان می دهد که قهوه نه تنها برای قلب و سایر اعضای بدن مضر نيست، بلکه طبق آخرین پژوهش های متخصصان هالندی، امریکایی، آلمانی، سویسی و دنمارکی بسیار مفید ذکر شده است. به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از العربیه، طبق آخرین نتایجی که متخصصان هالندی طی ۱۱ سال پژوهش به آن رسیدند، هيچ دليل علمی ميان مصرف قهوه و بیماری قلبی يا سرطان وجود ندارد.این بررسی ها که توسط “انجمن امریکایی برای بررسی بیماری قلب” انجام گرفته است، نشان می دهد که مصرف قهوه علاوه بر مفید بودن برای قلب، باعث از میان رفتن بیماری های آن نیز می شود. براساس این تحقیقات جدید “انجمن امریکایی مبارزه با سرطان ” مصرف روزانه ۴ فنجان قهوه يا بيشتر، احتمال ابتلا به بيماری های سرطان بویژه سرطان پوستی از نوع “بی.سی.سی” را از بین می برد. طبق این تحقیق قهوه حاوی ماده ای است که “دی آی آی ” سلول ها را ترمیم و اصلاح می کند. همچنین تحقيقات جديد، نشان می دهند که مصرف قهوه فوایدی مانند محافظت در برابر بيماری پارکينسون، سرطان کبد و ديابت نوع ۲ نیز دارد.درهمین حال یک تحقیقات ۱۰ ساله آلمانی به نتیجه رسیده که قهوه حاوی مقدار زيادی آنتی اکسيدان است که به نام ماده “پارامیدین” معروف است، این ماده در بدن ضد سرطان عمل می کند. در این تحقیق آمده است که برای زنان بالای سن ۵۰ سال مصرف روزانه ۴ فنجان قهوه از نوع “اسپریسو” یا قهوه غلیظ عربی باعث کالری سوزی بیشتر در بدن زنان شده، از اصابت آنها به بیماری سرطان رحم و بیماری قند جلوگیری می کند. در همین حال دانشگاه هاروارد امریکا در یک تحقیق علمی به این نتیجه رسیده که برای مردان مصرف روزانه ۶ فنجان قهوه ابتلا به سرطان پروستات را به نسبت ۶۰% از بین می برد. طبق این تحقیق علمی مصرف قهوه برای مردان باعث از بین رفتن افسردگی به نسبت ۲۰% و همچنین از بین رفتن بیماری “آلزهایمر” (بیماری فراموشی) به نسبت ۵۶% نیز می شود. با همه این فواید ولی متخصصان می گویند، مصرف قهوه همراه با مقدار زیاد شکر يا ساير افزودنی ها، چربی و کالری رژيم غذايی را افزايش خواهد داد و اين موضوع می تواند مشکلاتی برای سلامت ايجاد کند.

افرادی که روزانه قهوه می‌نوشند می‌توانند نسبت به این عادت خود احساس خیلی خوبی داشته باشند؛ چرا که تحقیقات نشان داده که نوشیدن قهوه روی سلامتی تاثیر مثبت می‌گذارد. در گذشته زمانی بود که معتقد بودند قهوه با سرطان دیابت و افسردگی زنان رابطه‌ی مستقیم دارد اما تحقیقات جدید نشان داده که مصرف روزانه قهوه به سلامت قلب کمک می‌کند.

محققان به دنبال برنامه غذایی بودند که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد؛ برای اینکار آنها اطلاعات وسیعی از رژیم غذایی و سلامت قلبی عروقی مردم آمریکا را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که چیزی که واقعا روی قلب تاثیر دارد قهوه است. طبق تحقیقات نوشیدن روزانه این نوشیدنی پرطرفدار میزان تپش قلب، سکته و بیماری‌ها قلبی را کاهش می‌دهد. نوشیدن یک فنجان در روز می تواند خطر ابتلا به نارسایی قلبی را تا ۸ درصد، احتمال سکته را ۷ درصد و بیماری‌های قلبی و عروقی را ۵ درصد نسبت به کسانی که قهوه مصرف نمی‌کنند کاهش می‌دهد و احتمال می‌رود که هر فنجان اضافه بالای شش فنجان این درصدها را افزایش دهد.

محققان نمی‌دانند خوردن مقدار اضافه‌ی قهوه چه میزان می‌تواند تاثیر داشته باشد؛ چرا که  پیدا کردن افرادی که روزانه بیشتر از ۶ فنجان قهوه بخورند کار آسانی نیست. مطالعه‌ای روی عادات رژیم غذایی و شیوه زندگی و سلامت قلب از دهه ۱۹۴۰آغاز شد و اکنون شامل بیش از ۱۵ هزار  نفر می‌شود اما ۹۷  درصد مردمی که در آن حضور دارند روزانه کمتر از ۶ فنجان قهوه می‌نوشند. 

این نتایج هنوز یافته‌های اولیه است اما در مورد مزایای قهوه آنها یک تصویر بسیار شفاف برای کسانی که روزانه یک فنجان بزرگ قهوه‌ی خوب می‌نوشند ارائه می‌دهد.

دُز روزانه کافئین موجود در چهار فنجان قهوه، محافظ سلول‌های عضله قلب در برابر آسیب‌ها است.

به گزارش ایسنا از ایندیکاتر رو، دانشمندان آلمانی دانشگاه هاینریش هاین و موسسه تحقیقات پزشکی لایبنیتس دریافتند، استفاده از کافئین با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، بیماریهای قلبی و سکته مغزی همراه است.

به گفته آنان، کافئین در چهار فنجان قهوه، ظرفیت عملکرد سلول‌های اندوتلیال که سطح داخلی عروق خونی را پوشش میدهد، افزایش می‌دهد.

در این تحقیق جدید، دانشمندان یک بار دیگر بر روی میتوکندری متمرکز شدند، پروتئین P۲۷ در قهوه باعث تقویت میتوکندری شده، انرژی لازم را به سلول‌ها برای ادامه حیات قلب و سالم نگه داشتن آن منتقل می‌کند.

همچنین پروتئین قهوه نقش بسیار مهمی در بهبود زخم‌های ناشی از انفارکتوس میوکارد (سکتههای قلبی) دارد.تاثیر قهوه بر ضربان قلب

پزشکان آلمانی به همه افراد به خصوص سالمندان توصیه می‌کنند تا استفاده از قهوه را به دلیل داشتن پروتئین حیانی P۲۷ در رژیم غذایی خود قرار دهند، زیرا این نوشیدنی نه تنها بر ترمیم سلول‌های قلبی تاثیر می‌گذارد، بلکه سلامتی دیگر اعضای بدن انسان را تضمین می‌کند.

نتایج این تحقیق در مجله PLoS Biology به چاپ رسیده است.

انتهای پیام

تاثیر قهوه بر ضربان قلب

تاثیر قهوه بر ضربان قلب

0

پیشنهاد شده برای شما :
0 لیلا بیات فواید،علائم،خواص نوامبر 25, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *