بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

عفونت های قارچی واژن یکی از شایع ترین بیماریهایی است که در زنان دیده میشود.علت عفونت قارچی واژن یک قارچ است که به تعداد کم در واژن زندگی میکنند.یک عفونت قارچی واژن،که به کاندیدیاسیس واژینال نیز شناخته میشود،میتواند زمانی که تعداد زیادی سلولهای این قارچ در واژن رشد کنند،گسترش یابد.اگرچه علائم میتواند از اذیت شدن تا غیرقابل تحمل بودن فرق داشته باشد،اکثر عفونت های قارچی واژن به آسانی میتوانند درمان شوند.تمام کاری که باید انجام دهید این است که مراقب علائم آن باشید که ممکن است شامل درد،خارش واژن،قسمت های پوستی تحریک شده و سوزش باشد.البته از روش های استفاده از دارو و درمان خانگی عفونت واژن که در این مقاله به آن توضیح داده شده هم می توانید استفاده کنید.

۱)علائم را بررسی کنید.

تعدادی علائم فیزیکی وجود دارند که میتوانند نشانه ی عفونت قارچی واژن باشند.شایع ترین علائم شامل:

۲)علت های احتمالی را در نظر بگیرید.

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

اگر در تشخیص مبتلا بودن یا نبودن به یک عفونت قارچی واژن مشکل دارید،پس بعضی از شایع ترین علل بروز عفونت قارچی واژن را در نظر بگیرید:

۳)یک تست pH خانگی خریداری کنید.

مانند تست های بارداری،تست هایی وجود دارند که میتوانند مخص کنند در واژنتان چه اتفاقی در حال رخ دادن است.ph طبیعی واژن تقریبا ۴ است که کمی اسیدی است.دستورات همراه با تست را دنبال کنید.

۴)تشخیص را با پزشکتان تائید کنید.

اگر تا بحال هیچگاه عفونت قارچی واژن نداشته اید یا راجع به تشخیص تان مطمئن نیستید،باید با پزشک یا پرستار در مطب متخصص زنان قرار ملاقات بگذارید.پزشک یا پرستارتان یک معاینه ی کوتاه واژن انجام خواهد داد و سپس با استفاده از یک وسیله مانند گوش پنبه،از ترشحات واژنتان نمونه برداری می کند تا عفونت قارچی واژن را تشخیص دهد.این کار wet mount نامیده میشود.پزشکتان ممکن است برای رد کردن سایر علل علائمتان،دستور آزمایشات اضافه ای بدهد.

۱)در خود درمانی احتیاط کنید.

به یاد داشته باشید که شما باید فقط در صورتی یک عفونت قارچی واژن را درمان کنید که به تشخیص تان مطمئن باشید.اما این را در ذهن داشته باشید که بسیاری از زنانی که قبلا نیز عفونت قارچی واژن داشته اند،همچنان در تشخیص این عفونت اشتباه می کنند.حتی اگر ذره ای به تشخیص تان شک دارد،به پزشک مراجعه کنید.

۲)یک تجویز با درمان داروی خوراکی بگیرید.

پزشکتان ممکن است یک ورق قرص ضد قارچ فلوکونازول(Diflucan) تک دُز خوراکی برایتان تجویز کند.میتوان انتظار داشت که در ۲۴-۱۲ ساعت اول نتیجه بگیرید.

۳)از درمان موضعی استفاده کنید.

این شایع ترین شکل درمان است.درمانهای موضعی هم بدون نسخه و هم با نسخه موجود هستند.این درمان ها شامل کرم های ضد قارچ،پماد و شیاف هستند که داخل واژن استفاده میشوند.کرم ها و پمادهای بدون نسخه در داروخانه ها موجود هستند.اگر در انتخاب آنها مشکل دارید،میتوانید از داروساز بخواهید تا کمکتان کند.

۴)دوره ی درمان را کامل کنید.

زمانی که علائمتان از بین رفت استفاده از این داروها را متوقف نکنید.تا زمانی که دستور داده شده است،طبق دستورالعمل آنها را مصرف کنید.

۵)بدانید که درمان وابسته به عفونت است.

درحالیکه عفونت قارچی واژن خفیف باید طی چند روز از بین برود،درمان عفونت های قوی تر به طور موثر،میتواند بیشتر طول بکشد.پزشکتان میتواند داروهایی برایتان تجویز کند که تا۲ هفته از آنها استفاده کنید.

۱)زغال اخته ۱۰۰% خالص بنوشید.

زغال اخته میتواند هردو عفونت قارچی واژن و عفونت مجاری ادرار را درمان و از آنها پیشگیری کند.حتما آب زغال اخته خالص بخرید زیرا قند موجود در آب زغال اخته فقط مشکلتتان را بدتر خواهد کرد.

۲)ماست ساده بخورید یا از آن استفاده کنید.

ماست بخورید یا از آن در ناحیه ی واژینال استفاده کنید.همچنین میتوانید ماست را با استفاده از یک سرنگ بدون سوزن یا با قرار دادن ماست در یک اپلیکاتور تامپون پلاستیکی و سپس فریز کردن آنها،ماست را درون واژنتان وارد کنید.به این دلیل که ماست حاوی باکتریهای مفیدی است که میتوانند تعداد باکتریهای مفید داخل واژن را افزایش دهند.

۳)از پروبیوتیک استفاده کنید.

همچنین میتوانید از مکمل های خوردنی حاوی lactobacillus acidophilus استفاده کنید که معمولا به عنوان پروبیوتیک شناخته میشوند.میتوانید این مکمل ها را از داروخانه ها تهیه کنید.بعضی زنان از شیاف های پروبیوتیک نیز برای کمک به درمان عفونت قارچی واژن استفاده می کنند اگرچه شواهد برای تاثیرگذاری این شیاف ها نامنظم است و نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.

۴)استفاده ی قند و کافئین تان را کاهش دهید.

قند درون شکلات،آبنبات و حتی آبمیوه میتواند باعث بالا رفتن قند خون شود که رشد قارچ ها را افزایش میدهد.کافئین نیز میتواند اثرات قند را با افزایش سرعت بالا رفتن قند خون بدتر کند.

۵)مراقب لباس هایی که میپوشید باشید.

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

از پوشیدن شلوارهای تنگ خودداری کنید و شورت های نخی بپوشید تا به واژنتان اجازه دهید هوا بخورد و خنک بماند.قارچ ها در محیط گرم و مربوط رشد می کنند پس مطمئن شوید لباس هایتان خشک هستند و هوا در آنها جریان دارد تا از رشد قارچ ها در واژن تان جلوگیری کنید.

۶)از قرص های Alka Seltzer استفاده کنید.

اگرچه این قرص ها برای درمان دل درد،گیجی پس از مستی و خارش بدن به فروش میروند،نه برای عفونت های قارچی،اسید سیتریکِ درونِ آنها میتواند مراحل اولیه ی عفونت قارچی واژن را درمان کند.

۷)از سرکه ی سیب استفاده کنید.

سرکه ی سیب زمانی که با آب تازه رقیق شود و با آن دوش گرفته شود،میتواند عفونت قارچی را راحتتر و حتی درمان کند. میتوانید از این مخلوط روزی ۱ یا ۲ بار برای دوش گرفتن استفاده کنید.همچنین میتوانید با استفاده از یک پنبه ی توپی،واژنتان را با آن آغشته کنید.اینکار التهاب را کاهش میدهد و شما را از خارش رهایی میدهد.

۸)از روغن نارگیل استفاده کنید.

روغن نارگیل میتواند درمانی عالی برای عفونت قارچی واژن باشد.اگر به طور منظم و حداقل روزی ۲ بار اطراف واژن مالیده شود،میتواند قارچ ها را از بین ببرد و به طور کامل شما را از عفونت رهایی دهد.

۹)از سیر استفاده کنید.

سیر درمان موثر دیگری برای درمان عفونت قارچی واژن است.یک حبه سیر را به ۲ قسمت ببرید و در طول شب آن را درون واژنتان قرار دهید.برای چند شب این کار را تکرار کنید تا نتیجه را ببینید.اگرچه،باید مواظب باشید زیرا سیر ممکن است باعث کمی سوزش در واژنتان شود و بوی بد همیشگی آن میتواند شما را اذیت کند.

مطالبتون عالی بودسپاسگزارم

منظورتون از بوی همیشگی چی بوده قسمتی که درباره ی گذاشتن سیر گفتین

سیر بوی بدی همیشه داشته

خیلی کامل و عالی بود.ممنوپ

عالی بود. سپاس
از عوامل ابتلا ب قارچ ها استفاده از پد هم هست.بعضی خانما ب برخی مارک ها حساسیت دارند.مثلا نوع مشبک و دستمال توالت ها

mersi ali va kamrl bof

مطالب بسیار جامع و کامل بود، متشکرم

بسیار عالی بود ممنون.

سیر رو روی سطح استفاده کردم و حس کردم دچار حریق شده ام،،، برای لحظاتی سوختم تا ب اب دسترسی پیدا کردم واثر سیر رو شستم،
ممنون از اطلاعات خوبتون

بهتر از این نمیشه
ااااااافریییین???

عالی و کافی بود .بسییییار کمکم کرد مطالبتون.ممنونم???

عالی بود ممنون

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

آدرس ایمیل


Current [email protected] *


Leave this field empty

خشکی پوست معمولا شرایط جدی نمی باشد، اما می تواند بسیار ناراحت کننده و ناخوشایند باشد. اما خشکی پوست شدید…

اگزما یا همان درماتیت آتوپیک یک وضعیت پوستی خود ایمنی است. این بدین معنی است که اگزما در اثر وجود…

سونوهیستروگرافی نوعی روش سونوگرافی می باشد. در سونوهیستروگرافی سرم استریل از طریق دهانه رحم و با استفاده از وسیله ای…

رژیم غذایی فاقد گلوتن یک برنامه غذایی است که پروتئین گلوتن از آن حذف شده است. گلوتن در غلات مانند گندم،…

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com/

 علایم عفونت قارچی واژن شامل موارد زیر می‌باشد:

۱- ترشحات واژن: یکی از شایع ترین علایم عفونت قارچی، ترشحات سفیدرنگی است که از ناحیه واژن خارج می‌شود. هم چنین ممکن است به رنگ سبز یا زرد هم باشد. مقدار این ترشحات می‌تواند زیاد یا کم باشد.

 

۲- خارش و سوزش: ناحیه تناسلی این بانوان معمولا متورم می‌باشد و احساس خارش و سوزش در این ناحیه دارند. سوزش این ناحیه ممکن است شدید شود و شدت سوزش در هنگام رابطه جنسی با همسر و ادرار کردن بسیار بدتر می‌شود.

 

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

۳- بوی واژن: موقع عفونت قارچی، بوی نامطبوعی ایجاد می‌شود. البته بوی نامطبوع واژن و یا ترشحات واژن، در بیماری هایی نظیر واژینوباکتریال نیز دیده می‌شود. آزمایش ترشحات توسط پزشک متخصص، در تشخیص قطعی و دقیق بیماری به پزشک کمک می‌کند.

 

***تذکر: ترشحات طبیعی واژن در زنان را نباید با عفونت قارچی اشتباه گرفت. ترشحات طبیعی شبیه ترشحات زنان قبل از قاعدگی می‌باشد. اگر در مورد طبیعی یا غیر طبیعی بودن این ترشحات شک دارید، با پزشک خود مشورت نمایید.

 

عوامل تشدید کننده خارش در ناحیه تناسلی:

۱-شستشوی بیش از اندازه با لیف و صابون : برخی از بیماران بوجود آمدن خارش و یا سوزش و یا هر علامت دیگر در ناحیه تناسلی را به عدم رعایت بهداشت ربط داده و با شستشوی زیاد با صابون و لیف سعی در بر طرف کردن آن می کنند. این کار کاملا اشتباه بوده و منجر به تشدید خارش می شود. شستشو بعد از هر بار ادرار و مدفوع با آب خالی و سپس خشک کردن به آرامی با دستمال کاغذی برای بهداشت ناحیه تناسلی کافیست.

 

۲-پوشیدن لباس تنگ: پوشیدن لباسهای تنگ، چسبناک بویژه از جنس پلاستیک منجر به تشدید رطوبت شده و ناحیه را برای رشد قارچ مستعد می کند بنابراین توصیه می شود از پوشیدن لباسهای تنگ پرهیز شود.

 

۳-خشک کردن با سشوار: برخی از بیماران با تصور اینکه رطوبت منجر به رشد قارچ در ناحیه تناسلی می شود، با سشوار اقدام به خشک کردن ناحیه تناسلی می کنند. این کار نیز غلط است. خشک کردن با دستمال کاغذی نرم و به آرامی کفایت میکند.

۴-استفاده از کرم های مختلف: استفاده از کرمهای ضد خارش و ضد قارچ که معمولا بیماران بدون نسخه از داروخانه تهیه می کنند، خود یکی از عوامل اصلی خارش هستند. توصیه می شود حتما برای درمان خارش ناحیه تناسلی به پزشک متخصص مراجعه و تمام کرمهای موضعی را که خود از قبل استفاده می کنید قطع کنید. حداکثر می توان از وازلین خالص( بدون عطر و مواد نگهدارنده )برای تسکین خارش در ناحیه تناسلی استفاده کرد.

۵-استفاده از کاندوم و ژلهای روان کننده یا لوبریکانت(درزنان): اگر دچار خارش مزمن و طولانی مدت ناحیه تناسلی هستید بهتر است از کاندوم استفاده نکنید. همچنین ژلهایی که به عنوان ژلهای روان کننده به فروش می رسند از عوامل مهم ایجاد حساسیت، آلرژی و خارش در ناحیه تناسلی هستند. استفاده از این ژلها حتی برای کسانی که مشکل خارش هم ندارند توصیه نمی شوند.

 

***تذکر: اگر دچار خارش مزمن و طولانی در ناحیه تناسلی می باشید(در زنان) استفاده از تامپون به جای نوار بهداشتی ارجح است.البته این کار حتما باید زیر نظر پزشک انجام شود. زیرا تامپون نیز عوارض خاص خود را دارد.

 

داروهای خانگی برای خارش واژن

۱- کمپرس سرد: خارش واژن بخصوص در طول شب میتواند بسیار مشکل باشد و خواب شما را خراب و خستگی و بی حالی بوجود اورد برای متوقف کردن خارش اعمال یخ بطور مستقیم یا کمپرس اب سرد در مهبل . این کار می تواند برای شما سخت باشد ولی خواب و استراحت کافی برای شما به ارمغان میاورد.  

اعمال یخ بطور مستقیم یا کمپرس اب سرد در مهبل برای برای متوقف کردن خارش واژن مفید است

 ۲- آب و نمک: نمک کلا خاصیت ضد باکتریایی داره و میتواند باکتریها و قارچها را ازبین ببرد .شستن واژن با اب نمک غلیظ در هر زمان فورا تسکین و از تکثیر بیشتر باکتریها جلوگیری بعمل میاورد . همچنین شما میتوانید وان را با اب گرم پرکرده و نصف فنجان نمک بدان اضافه کنید و چمباتمبه بشینید در حین نشستن سعی کنید اب نمک بداخل واژن رفته و باکتریها بطور موثر کشته شوند.

 

۳- سیر: سیر نیز دارای خواص ضد باکتریایی قوی میباشد.میتواند درد را فورا کاهش دهد و فوت و فن خاصی دارد . جویدن ۲الی ۳ حبه در دهان و سپس قراردادن ان در واژن . شاید بوش ناراحت کننده باشه ولی یک سوپرایزره تسکین دهنده است !

 

۴- ماست: استفاده از پرو بیوتیکها به منظور از بین بردن باکتریها کار جدیدی نیست . ماست خالص و خوب درای کشتهایی است که میتواند با افزودن باکتریهای خوب باکتریهای بد رو از بین ببرد . برای درمان خارش نوشیدن ۱ فنجان کشک خالص شیرین نشده هر روز مفید است . ماستهای بز یا گوسفند بهترین درمان میباشد. راه دیگر استفاده از ماست قرار دادن ان بطور مستقیم در واژن است . برای این منظور میتوانید ماست اغشته با تامپون یا پنبه بمدت چند ساعت استفاده کنید . ماست منجمد نیز تسکین فوری رو به همراه دارد.

 

۵- برگ ریحان: برگ ریحان خاصیت ضد میکروبی- ضد قارچی و ضد باکتری دارد . برگ ریحان را در ۲ فنجان ابجوش گذاشته دم کشیده .بمدت ۲۰ دقیقه تا قوام امده . نوشیدن این اب ۲ بار در روز برای خارش واژن مفید است .

 

۶- برگ رزماری: برگهای رزماری را بمدت ۱۵ دقیق در اب خیسانده با اب گرم و شستن ناحیه واژن با این داروی گیاهی

 

۷-عسل: مقداری عسل ار به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به ناحیه واژن خود بمالید تا علایم بیماری تسکین یابد. سپس عسل را پاک کنید و واژن را به خوبی بشویید.

 

۸-روغن درخت چای: چند قطره روغن درخت چای را در یک لیوان آب بریزید و سپس تامپون را به این مواد آغشته کنید و وارد ناحیه واژن کنید. اگر این کار را چند روز و روزی سه مرتبه انجام دهید، عفونت قارچی از بین خواهد رفت.

۹- زغال اخته و قره قروت: خوردن زغال اخته و یا آب قره قروت برای از بین بردن عفونت قارچی مناسب می‌باشد.

 

۱۰- کاهش مصرف شیرینی جات مصرف موادغذایی شیرین و قند و شکر را کاهش دهید. مصرف قند و شیرینی ها، رشد قارچ ها را سریع تر و بیشتر می‌کند.

 

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

۱۱- آلوئه ورا: استفاده از آلوئه ورا و ژل آن نیزدر درمان عفونت و رفع خارش موثر است. بدین منظور از یک ساقه آلوئه ورا استفاده کنید، پوست سبز آنرا جدا کرده و در واژن قرار دهید. همچنین میتوانید مقداری از آنرا رنده کرده و با شهد به دست آمده ناحیه تناسلی را ماساژ دهید. بهتراست قبل از خواب اینکار را انجام دهید که تا صبح اثر کند. مقادیری که در واژن باقی میماند خود به خود خارج میشود و جای نگرانی ندارد ( تجربه کاربران سایت )

 

۱۲- جوش شیرین: جوش شیرین هم در درمان قارچ واژن مفید بوده و از خارش و سوزش واژن جلوگیری میکند. کافی است دو قاشق جوش شیرین را در چند لیتر آب حل کرده و به مدت ۲۰ دقیقه در محلول مورد نظر بنشینید و سپس با آب شسته و با حوله تمیز خود را خشک کنید. شست‌وشو با محلول آّب و جوش شیرین محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید هر روز این کار را انجام دهید.

 

۱۳ -سرکه سیب: سرکه سیب دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچ بسیار عالی میباشد.برای این کار ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب با اب گرم ترکیب و واژن خود را با این اب دو بار در روز بمدت ۲الی ۳ روز شستشو دهید . سرکه واژن را اسیدی و باکتریها بمدت طولانی نمی تونند در آن رشد کنند . چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟ اگر با رعایت نکاتی که در بالا گفته شد بهبودی در وضعیتتان ایجاد نشد و همچنان خارش واژن داشتید و یا اگر بهبود حاصل شد اما پس از گذشت چند روز مجدد خارش به سراغتان آمد مشکلتان را با پزشک مطرح کنید.

 

تذکر: عفونت قارچی محدودیتی برای رابطه با همسر ایجاد نمیکند ولی بهتر است تا پایان درمان رابطه برقرار نکنید.

 


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۲۵ – ۱۵:۲۵


Permalink


نمی دانم


۱۳۹۷/۸/۲۴ – ۱۲:۱۹


Permalink


مریم رضایی


۱۳۹۷/۸/۲۱ – ۲۲:۵۸


Permalink


زیزی


۱۳۹۷/۸/۱۹ – ۱۱:۱۹


Permalink


مهساملکی


۱۳۹۷/۸/۱۸ – ۲:۱۳


Permalink


ماهور


۱۳۹۷/۸/۱۳ – ۱۴:۰۸


Permalink


Solmaz


۱۳۹۷/۸/۱۱ – ۱۳:۴۷


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۱۸ – ۹:۵۹


Permalink


رویا


۱۳۹۷/۹/۱ – ۱۹:۰۶


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۱۳ – ۱۴:۰۹


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۱۱ – ۲۲:۰۴


Permalink


فاطیما رضایی


۱۳۹۷/۸/۳ – ۶:۳۰


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۲ – ۲۱:۳۵


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۲۲ – ۱۰:۵۹


Permalink


ارزو محمدی


۱۳۹۷/۸/۲ – ۱۱:۲۳


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۱۰ – ۲۰:۱۷


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۱۹ – ۳:۰۰


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۳۰ – ۹:۲۴


Permalink


ناشناس


۱۳۹۷/۷/۲۵ – ۱۷:۳۰


Permalink


سارا


۱۳۹۷/۸/۱۴ – ۹:۵۸


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۱۱ – ۱۳:۴۶


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۴ – ۱۹:۴۶


Permalink


Mahtabgoli


۱۳۹۷/۷/۲۴ – ۱۳:۵۲


Permalink


مرضیه


۱۳۹۷/۷/۲۴ – ۹:۰۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۱۸ – ۲:۱۶


Permalink


فرزانه حسینی


۱۳۹۷/۷/۲۳ – ۱۷:۳۱


Permalink


من اعظم بهادری …


۱۳۹۷/۷/۱۶ – ۱۷:۱۷


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۳ – ۱۸:۲۰


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۳ – ۵:۵۰


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۲۲ – ۱۷:۲۶


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۸/۱۸ – ۲:۱۵


Permalink


اعظم بهادری


۱۳۹۷/۷/۱۶ – ۱۷:۱۹


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۲۰ – ۱۶:۱۸


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۳۰ – ۹:۱۸


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۸ – ۲۱:۰۶


Permalink


فائزه


۱۳۹۷/۶/۳۰ – ۶:۵۲


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۳ – ۱۷:۴۸


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۳ – ۸:۰۴


Permalink


فریبا رستگار


۱۳۹۷/۶/۲۸ – ۱۹:۲۷


Permalink


sanaz


۱۳۹۷/۶/۲۴ – ۱۳:۰۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۱ – ۲۲:۲۰


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۱ – ۲۲:۲۰


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۱ – ۲۲:۱۵


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۱ – ۲۲:۱۳


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۰ – ۲۱:۲۷


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۰ – ۱۹:۵۳


Permalink


هلنا


۱۳۹۷/۶/۲۲ – ۲۰:۳۲


Permalink


محمدکرمی


۱۳۹۷/۶/۲۰ – ۲۰:۰۰


Permalink


کتایون بخشی


۱۳۹۷/۶/۲۰ – ۷:۳۲


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۱۰ – ۷:۱۲


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۹ – ۱۷:۴۷


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۷/۱۰ – ۲۱:۴۸


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۱۵ – ۱۷:۱۱


Permalink


سمیه.ن.ص


۱۳۹۷/۶/۸ – ۲۰:۵۴


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۲۴ – ۱۵:۴۳


Permalink


هلیا


۱۳۹۷/۶/۳۰ – ۹:۱۷


Permalink


فریده


۱۳۹۷/۶/۷ – ۷:۳۰


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۹ – ۷:۳۸


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۷ – ۱۹:۳۵


Permalink


زهرا


۱۳۹۷/۶/۶ – ۱۶:۱۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۱۷ – ۴:۱۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۶ – ۱۶:۰۶


Permalink


اسیه


۱۳۹۷/۵/۲۹ – ۱۵:۱۳


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۱۷ – ۴:۱۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۶ – ۹:۳۸


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۳ – ۱۵:۵۵


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۳۰ – ۱۰:۳۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۳ – ۲۰:۲۲


Permalink


سهیلا تاجیک


۱۳۹۷/۵/۲۹ – ۱۱:۲۴


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۲۶ – ۴:۱۷


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۴ – ۱:۰۴


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۳ – ۲۰:۲۵


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۶/۳ – ۱۵:۵۶


Permalink


رها


۱۳۹۷/۵/۳۱ – ۱۲:۰۳


Permalink


مریم


۱۳۹۷/۵/۲۳ – ۲۰:۳۳


Permalink


سما


۱۳۹۷/۵/۲۲ – ۸:۵۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۲۲ – ۱۸:۲۲


Permalink


M


۱۳۹۷/۵/۱۰ – ۱۳:۴۶


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۲۲ – ۱۸:۲۴


Permalink


نازنین


۱۳۹۷/۵/۹ – ۱۳:۵۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۱۶ – ۱۱:۴۰


Permalink


تنها


۱۳۹۷/۵/۶ – ۷:۱۶


Permalink


ghazale shojaee


۱۳۹۷/۵/۳ – ۲۳:۲۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۱۹ – ۱۸:۲۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۸ – ۱۹:۵۶


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۸ – ۱۳:۱۰


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۶ – ۱۹:۵۶


Permalink


خانم محمودی هستم


۱۳۹۷/۵/۳ – ۱۸:۱۶


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۲۸ – ۹:۱۴


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۶ – ۱۹:۵۸


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۱۱ – ۴:۰۹


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۴ – ۲۱:۳۹


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۳ – ۳:۴۲


Permalink


Atana


۱۳۹۷/۴/۲۷ – ۱۹:۰۳


Permalink


عابدینی


۱۳۹۷/۴/۲۸ – ۱۱:۲۰


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۶ – ۲۰:۰۰


Permalink


خانم مسعودی


۱۳۹۷/۴/۲۲ – ۴:۵۸


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۵ – ۹:۵۰


Permalink


ف ی


۱۳۹۷/۵/۳ – ۴:۵۵


Permalink


سمیه نوری


۱۳۹۷/۴/۲۱ – ۲۰:۳۱


Permalink


Elham.asadi


۱۳۹۷/۴/۲۰ – ۱۴:۱۷


Permalink


زمانی


۱۳۹۷/۵/۱ – ۷:۴۲


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۵/۱ – ۶:۲۹


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۳۱ – ۵:۰۲


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۲۴ – ۲۲:۵۴


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۲۴ – ۲۲:۵۲


Permalink


Sanjar


۱۳۹۷/۴/۲۲ – ۲۰:۰۳


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۱۸ – ۹:۱۷


Permalink


زینب مزعلی


۱۳۹۷/۴/۱۶ – ۲۲:۳۲


Permalink


A.y


۱۳۹۷/۴/۱۲ – ۱۷:۱۴


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۱۶ – ۴:۳۴


Permalink


امنه سیفی


۱۳۹۷/۴/۱۲ – ۸:۵۹


Permalink


Shimamokhtari


۱۳۹۷/۴/۸ – ۱۰:۳۹


Permalink


مهرا


۱۳۹۷/۳/۳۱ – ۶:۳۷


Permalink


مهتا محسني


۱۳۹۷/۳/۲۱ – ۱۸:۴۹


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۱۴ – ۱۸:۲۴


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۳ – ۲۲:۳۵


Permalink


زهرا رجبی


۱۳۹۷/۳/۲۱ – ۱۰:۰۲


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۳/۲۱ – ۱۰:۰۱


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۲۲ – ۱۹:۳۳


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۱۶ – ۴:۳۵


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۳ – ۲۲:۳۵


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۲ – ۷:۳۷


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۴/۲ – ۲:۳۸


Permalink


امین عسگری


۱۳۹۷/۳/۱۳ – ۱۱:۳۴


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۳/۱۵ – ۱۱:۲۷


Permalink


سمیرا بهمنی قایدی


۱۳۹۷/۳/۱۳ – ۷:۵۵


Permalink


فاطمه


۱۳۹۷/۳/۳ – ۲۲:۰۸


Permalink


مهسا


۱۳۹۷/۳/۲ – ۲۱:۴۵


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۳/۱۱ – ۱۹:۲۳


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۳/۶ – ۱۹:۴۲


Permalink


Anonymous


۱۳۹۷/۳/۱۵ – ۸:۳۴


Permalink


سونا اسدی


۱۳۹۷/۲/۲۹ – ۱۹:۲۷


Permalink


صبابساطی


۱۳۹۷/۳/۲۰ – ۱۴:۱۹


Permalink


فریده اسدی


۱۳۹۷/۲/۱۱ – ۶:۵۱


Permalink

نام کامل: پیروز حناچی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۳

محل تولد: تهران

محل تحصیل: دانشگاه تهران

حزب سیاسی: اصلاح طلب

محل سکونت: تهران

نام اصلی: آن ماری سلامه

تاریخ تولد: ۱۹۹۰ 

محل تولد: روستای فاریا، کشور لبنان

مدرک تحصیلی: فوق لیسانس هنرهای نمایشی

ملیت: لبنانی

زمینه فعالیت: بازیگر

نام : خواکین ناوارو پرونا

لقب: ناوارو – فیفو

متولد ۲-۸-۱۹۲۸ در خاوا اسپانیا

تاریخ فوت: ۰۶-۱۱-۲۰۰۲

تیم: رئال مادرید

پست:  مدافع راست

نام اصلی: جمشید مشایخی

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تولد: ۵ آذر ۱۳۱۳

جاجرود، استان تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۳۵ تاکنون

نام کامل: علیرضا فغانی

زاده: ۱ فروردین ۱۳۵۷

محل تولد: کاشمر، ایران

پیشه: داور فوتبال

قد: ۱۷۶ سانتیمتر

میزان تحصیلات: فوق دیپلم زبان انگلیسی

نام اصلی: لعیا زنگنه

زمینه فعالیت: بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تولد: ۱۳۴۴ تهران، ایران

محل زندگی: تهران

مدرک تحصیلی: کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۱ تا کنون

نام کامل: سید مجید حسینی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد:  ۳۱ خرداد ۱۳۷۵

زادگاه: کرج

پست: مدافع هافبک دفاعی

قد: ۱٫۸۳ متر

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۱

زادگاه: بابل، ایران

پست: مدافع میانی

قد: ۱٫۸۴ متر

ملیت: ایرانی

نام کامل: روی پدرو دوس سانتوس پاتریسیو

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۵ فوریهٔ ۱۹۸۸

زادگاه: Marrazes, پرتغال

قد: ۱٫۹۰ متر 

پست: دروازه‌بان

نام کامل: برناردو موتا ویگا د کاروالیو سیلوا

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۰ اوت ۱۹۹۴ 

زادگاه: لیسبون، پرتغال

قد: ۱٫۷۳ متر

پست: هافبک / وینگر

نام کامل: دیگو دا سیلوا کوستا

بازیکن تیم ملی اسپانیا

تولد: ۷ اکتبر ۱۹۸۸

زادگاه: لاگارتو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مهاجم

نام اصلی: کپلر لاوران لیما فریرا

تیم ملی: پرتغال (از ۲۰۰۷)

تولد: ۲۶ فوریهٔ ۱۹۸۳

زادگاه: ماسیو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مدافع میانی

نام کامل: میلاد محمدی کشمرزی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۷ مهر ۱۳۷۲

زادگاه: تهران، ایران

قد: ۱٫۷۴ متر 

پست: مدافع کناری، هافبک

چرا به ما تعلق نمی گیرد

این که میگین سودسهام عدالت یعنی چه؟من ایران نبودم رفته بودم جزایرهاوایی به چاههای نفت ومعادنم وشرکته

اسب نیست قاطره

این نکبتهای گرسنه وکثیف وترسو ودزد که اسم خود راپلنگ وخر وشیر وسگ میگذارن از موش هم ترسوتر هستند ووق

واقعا در این مملکت همه کلاهبردار هستند.آن هم کلاهبرداران خیلی حرفه ای.
خانه

موبایل

خارش مزمن واژن، خارش غیر قابل تحمل است که با دارو درمان می شود

 

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

عفونت قارچی واژن چیست؟

عفونت قارچی واژن عبارت است از رشد بیش از اندازهٔ قارچ‌ها در ناحیهٔ مهبل که منجر به آزار شخص مبتلا می‌گردد.عفونت واژن به دلیل رشد بیش از اندازهٔ قارچ کاندیدا است. این نوع قارچ در حالت طبیعی در شمار کم در ناحیهٔ مهبل وجود دارد. این عفونت جزو بیماری‌های آمیزشی به شمار نمی‌آید اما در میان افرادی که از نظر جنسی فعالیت زیادی دارند بیشتر دیده می‌شود.

 

۷۵ درصد از خانم‌ها دست کم یک بار در زندگی‌شان دچار این عفونت واژن شده‌اند و نیمی از آن‌ها دست کم دو بار عفونت داشته‌اند. نزدیک به ۵٪ بیش از سه بار در یک سال دچار عفونت شده‌اند. این نوع عفونت پس از عفونت واژینوز باکتریال، فراگیرترین نوع عفونت مهبلی است.

 

چه چیزی باعث عفونت قارچی واژن می شود؟قارچ کاندیدا یک میکروارگانیسم طبیعی در ناحیه واژن است. باکتری لاکتوباسیل رشد آن را تحت کنترل نگه می دارد. اما اگر تعادل سیستم شما به هم بخورد، این باکتری ها کارآمد نخواهند بود. این موضوع، منجر به رشد بیش از حد قارچ می شود که علایم عفونت قارچی واژینال را ایجاد می کند.عوامل متعددی می توانند باعث عفونت قارچی شوند، از جمله:- آنتی بیوتیکها (مقدار لاکتوباسیلوس (“باکتری خوب”) را در واژن کاهش می دهد)- بارداری-دیابت بدون کنترل- سیستم ایمنی ضعیف- استرس- کمبود خواب

– عادات غذایی خوردن فقیر، از جمله غذاهای شیرین به مقدار زیاد- عدم تعادل هورمونی در نزدیکی دوره قاعدگیاگر شما عفونتهای قارچی مکرر یا مشکلی برای از بین بردن عفونت قارچی با درمان متعارف دارید، ممکن است یک نوع دیگر از کاندیدا عامل آن باشد. آزمایش می تواند نوع کاندیدا را مشخص کند.

 

  خارش واژن معمولاً با ترشحات غیر طبیعی همراه است که سبب نگرانی زن ها می شود

علائم عفونت قارچی واژن ۱- ترشحات واژن: یکی از شایع ترین علایم عفونت قارچی واژن در طول دوران بارداری، ترشحات سفیدرنگی است که از ناحیه واژن خارج می‌شود. هم چنین ممکن است به رنگ سبز یا زرد هم باشد. مقدار این ترشحات می‌تواند زیاد یا کم باشد.

۲- خارش و سوزش: ناحیه تناسلی زنان مبتلا به عفونت قارچی واژن معمولا متورم می‌باشد و در طول بارداری احساس خارش و سوزش در این ناحیه دارند. سوزش این ناحیه ممکن است شدید شود و شدت سوزش در هنگام رابطه جنسی با همسر و ادرار کردن بسیار بدتر می‌شود.

۳- بوی واژن: موقع عفونت قارچی واژن، بوی نامطبوعی ایجاد می‌شود. البته بوی نامطبوع واژن و یا ترشحات واژن، در بیماری هایی نظیر واژینوباکتریال نیز دیده می‌شود. آزمایش ترشحات توسط پزشک متخصص، در تشخیص قطعی و دقیق بیماری به پزشک کمک می‌کند.

تذکرترشحات طبیعی واژن در زنان را نباید با عفونت قارچی واژن اشتباه گرفت. ترشحات طبیعی شبیه ترشحات زنان قبل از قاعدگی می‌باشد. اگر در مورد طبیعی یا غیر طبیعی بودن این ترشحات شک دارید، با پزشک خود مشورت نمایید. اگرچه امکان درمان طبیعی عفونت قارچی واژن در دوران بارداری وجود دارد، اما به دلیل اهمیت این دوران بهتر است مادران مبتلا تحت نظر پزشک متخصص زنان به درمان این بیماری بپردازند. خانم‏ها به محض برطرف شدن علایم، مصرف داروهایشان را قطع می‏کنند اما این کار باعث عود دوباره بیماری خواهد شد.

 

درمان عفونت واژن به شدت و نوع عفونت بستگی دارد

 

درمان عفونت قارچی واژناگر می خواهید برای درمان عفونت واژن از داروهای تجویزی اجتناب کنید، می توانید سعی کنید عفونت های قارچی واژن را با داروهای طبیعی درمان کنید، اما این داروها به عنوان داروهای دارای اندیکاسیون، موثر و قابل اعتماد نیستند. برخی از داروهای محبوب طبیعی عبارتند از:-روغن نارگیل-کرم عصاره ی درخت چای-سیر-شیاف واژینال بوریک اسیدقبل از استفاده از کرم ها یا روغن ها به واژن خود، از تمیز بودن دست های خود اطمینان حاصل کنید.

شما همچنین می توانید قبل از تلاش برای درمان گیاهی عفونت واژن، با پزشک خود صحبت کنید. این مهم است زیرا:-اگر علائم شما به علت چیزی غیر از یک عفونت قارچی ساده باشد، پزشک شما می تواند به تشخیص وضعیت شما کمک کند.

-بعضی از گیاهان می توانند با داروهایی که ممکن است مصرف کنید، تداخل داشته باشند و یا می توانند سایر عوارض جانبی ناخواسته را ایجاد کنند.

 

توصیه های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به عفونت های قارچی واژینال√ لباس‌های زیر خود را حداقل هر دو روز در میان عوض کنید.√ طی روز لباس‌های زیر با جنس الیاف نخی به تن کنید.

√ همیشه نواحی تناسلی و اطراف آن را خشک و تمیز نگه دارید. رطوبت رشد میکروب‌ها را سرعت می‌بخشد.

√ هیچ‌گاه لباس‌های خیس و مرطوب را به تن نکنید. چنانچه لباس‌هایتان خیس شد فورا آن را عوض کنید.√ از پودر تالک در اطراف ناحیه تناسلی استفاده نکنید زیرا پودر تالک رطوبت را در خود نگه می‌دارد.√ در صورتی که از تامپون در دوران قاعدگی استفاده می‌کنید حداکثر آن را هر سه تا چهار ساعت یک بار عوض کنید. √ نوار بهداشتی (پد) را باید هر چهار تا شش ساعت یک بار (حداکثر ۸ ساعت) عوض کرد. پیش از گذاشتن پد نیز دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.√ به طور منظم سطح خارجی نواحی تناسلی را با آب ولرم شستشو دهید. برای شستن نواحی تناسلی نیازی به استفاده از صابون نمی‌باشد.√ زنان برعکس مردان، پس از ادرار و اجابت مزاج باید همیشه از سمت جلو به طرف عقب، خود را بشویند. این کار از رانده شدن باکتری‌های انتهای دستگاه گوارش به ناحیه تناسلی جلوگیری می‌کند.

 

√ پس از استحمام با یک حوله نرم ناحیه تناسلی را به ملایمت خشک کنید. برای این کار می‌توانید از سشوار (با درجه باد سرد) نیز استفاده کنید.√ از دوش مخصوص دستگاه تناسلی استفاده نکنید چرا که این عمل ترشحات و باکتری‌های طبیعی و محافظ این ناحیه را می‌شوید.√ سرخود آنتی بیوتیک نخورید. مصرف بی‌رویه و سرخود آنتی بیوتیک‌ها، باکتری‌های مفید و طبیعی را که به حفظ سلامتمان کمک می‌کنند از میان برده و زمینه ابتلا به عفونت‌های قارچی را افزایش می‌دهد.√ خانم‌هایی که در دوران بارداری، شیردهی و یائسگی‌اند و همچنین خانم‌هایی که از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند از آنجا که سطوح هورمون‌های بدن آن‌ها دستخوش تغییر می‌شود، باید بیشتر بهداشت فردی خود را رعایت کنند.√ در صورت بروز نشانه هایی مثل خارش و سوزش در ناحیه تناسلی بویژه وقتی که ترشحاتی در این قسمت از بدن می‌بینید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 منبع:

niniban.com

mahlol.com

salamatnews.com

 


آنچه بانوان باید بدانند

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

در مورد تزریق سیلیکون چه می دانید؟ آیا تا به حال از این ماده برای حجیم سازی بدنتان استفاده کرده اید؟ آیا استفاده از سیلیکون برای بزرگ کردن لب یا گونه عارضه ای به همراه دارد؟ در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی تزریق سیلیکون و عوارض ناشی از آن خواهیم پرداخت و میزان ایمنی آن را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید. بحث و گفتگو پیرامون تزریق سیلیکون ادامه دارد تزریق سیلیکون مایع، …

شاید شما هم جزو افرادی هستید که از پریود نامنظم رنج می برید؟ آیا می دانید علت پریود نامنظم چیست؟ چرا گاهی دیرتر پریود می شویم و گاهی زودتر؟ آیا هر فردی که پریود نامنظم دارد باید نگران وجود کیست در تخمدان های خود باشد؟ در این مقاله از بخش سلامت زنان دکتر سلام به بررسی پریود نامنظم و ارتباط آن با سندروم تخمدان پلی کیستیک پرداخته و در نهایت چند درمان خانگی برای آن را ذکر می کنیم. پریود نامنظم و ارتباط آن با …

آیا می دانید قد و وزن کودک دختر باید چقدر باشد؟ آیا نمودار و جدول قد و وزن کودک دختر را بررسی کرده اید؟ آیا دارای فرزند دختر هستید؟ آیا شما نگران این موضوع هستید که فرزندتان به اندازه کافی قدبلند نیست و یا به عنوان یک کودک طبیعی، وزن کافی ندارد؟ آیا شما از قد و وزن ایده آلی که باید داشته باشد، گیج و سردر گم هستید؟ اگر شما یا افراد دیگری که آنها را می شناسید، این گونه سوالات را دارید، این …

آیا با نمودار و جدول قد و وزن کودک پسر آشنایی دارید؟ آیا قد و وزن کودک شما در اندازه نرمال است؟ تولد پسر بچه ای سالم و پدر و مادر شدنتان را تبریک میگوئیم ! درست مانند هر پدر و مادری، آرزو دارید که نور چشمتان، همیشه سالم و سلامت بماند. در جایگاه یک پدر و مادر، شما به زودی نظاره گر رشد قد و وزن کودک خود و رسیدن او به مراحل مهمی از زندگی، خواهید بود. در این مقاله از بخش سلامت …

آمینو اسیدهای زنجیره ای (BCAAs) به تازگی به عنوان یک مکمل ورزشی که می تواند ساختار عضلانی را افزایش دهد و بهبود سریع تر را بین تمرینات به ارمغان آورد شناخته شده است. با این حال، مزایای بالقوه BCAA ها فراتر از ساخت عضلات گسترش یافته است، مطالعات جدید نشان می دهد که مکمل های این مواد مغذی ضروری می تواند عملکرد کبد را بهبود بخشد. اینها تنها مزایای BCAA نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی افزایش مصرف خود در این مورد آماده …بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

آیا تاکنون دچار تنگی نفس شده اید؟ این حالت باعث می شود که حس کنید، هوای کافی به ریه های شما نمی رسد. به عبارت ساده تر، این …

در مورد سرطان رحم یا سرطان آندومتر چه می دانید؟ این نوع سرطان در دیواره های رحم شروع به رشد می کند و می تواند سلامت زنان را …

پیشاب چیست؟ آیا این مایع می تواند باعث باردار شدن زنان شود؟ همه افراد برای استفاده از یک وسیله پیشگیری از بارداری چه کاندوم یا قرص ضد بارداری …

چگونه میتوان از پوسیدگی دندان کودک پیشگیری کرد؟ علت این مشکل چیست؟ برخی از دندانپزشک ها عامل اصلی پوسیدگی دندان های کودکان را شیردهی می‌ دانند. با این …

یکی از دغدغه های آشپزی، سر و کار داشتن با پیمانه ها و اندازه گیری های مختلف است. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید …

گوش دادن آهنگ در بارداری چه فوایدی دارد؟ گفته می ‌شود که موسیقی قابلیت‌ های شفا بخشی دارد و تاثیر آرامش ‌بخشی بر روی …

علت ابجاد درد سینه در دوران بارداری چیست؟ چگونه می توان در این دوران، از سینه های خود مراقبت کنید؟ قبل از لذت بردن …

سرکه سیب برای خشک کردن زگیل ها و کشتن ویروس ها مفید است. خواص ضد میکروبی قوی دارد که در از بین بردن زگیل های تناسلی موثر است. اسید استیک موجود در سرکه سیب می تواند برخی از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.

روغن بابونه رومی یک ضد التهاب معروف است که هم برای انسان و هم برای سگ در صورت داشتن مشکلات پوستی مشابه مانند سوزش، سوختگی، جراحات، زخم یا اگزما بسیار عالی می باشد. این یک روغن بسیار ملایم است که به آرام کردن استرس سگ نیز کمک می کند.

روغن اسطوخودوس یک درمان مهم  موضعی برای مشکلات پوستی سگ مانند آلرژی و سوختگی است. این روغن  یک انتخاب رایج در بین روغن های ضروری  برای زخم ها و خارش پوست سگ می باشد.

برای درمان افسردگی و بد اخلاقی، صبح یک عدد موز بخورید. این میوه سروتونین مغز را افزایش داده و خوش اخلاقی بیشتر را برایتان به ارمغان می آورد.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، ناشتا آب بنوشید. نوشیدن آب لیمو ناشتا، باعث چربی سوزی می شود و میل کردن آب هویج ناشتا، کبد چرب را درمان می کند. همچنین خوردن آب سیب ناشتا، باعث درمان جوش و آکنه می شود.

جوشانده شنبیله می تواند خارش پوست سر را درمان کند. برای این منظور کمی شنبیله را در آب در حال جوش ریخته و پس از 15 دقیقه آن را صاف کنید و موهای خود را با این مایع بشویید. شما همچنین شاهد خوش حالتی موهای خود خواهید بود.

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و … تشویق می کنند.

گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به نام لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

در حالی که ممکن است لزوما چیز بدی به نظر نرسد، اما اعتیاد به ورزش می تواند منجر به مشکلات جدی شود، بنابراین شما …

آیا به دنبال راهکارهایی برای تقویت عضلات کمر هستید؟ بعضی از تمرینات ورزشی خیلی ساده ه بدون هیچ تجهیزاتی می توانید آنها را در منزل …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

بهترين درمان عفونت قارچي واژن چيست

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 ایناز بصیری فواید،علائم،خواص اکتبر 18, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *